Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Pismo zostało podpisane przez pracownika do spraw windykacji.

Gdzie się KlaymanPL w takim razie zwrócić z pomocą. Sam nie mam kompletnie wiedzy o prawie.
Wujek się zna ale to zdecydowanie za mało. Obiecał że jutro zapyta znajomego prawnika co dalej...

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
ahaaaaa grin

Tak piszę pod postem ale to z nerwów zawsze o czymś zapominam !

Dzwoniłem tam dzisiaj i powiedzieli że zapadła decyzja o spłacie kwoty w wysokości 5500 PLN.
Zapytałem w takim razie w jaki sposób mam to spłacać... kobieta powiedziała mi że mam przesyłać co miesiąc na podane konto 500 PLN z wypłaty co miesiąc.

Byłem bardzo zdziwiony bo przecież skoro urząd windykacyjny to sam będzie pobierał sobie raty w wysokości ustalonej przez sąd.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Spokojnie. Mylisz pojęcia. Nic nie musisz płacić, jeśli nie chcesz. Nie ma żadnego wyroku i nikt Ci na wynagrodzenie nie wejdzie, poza tym zajmować wynagrodzenie może tylko komornik jak będzie miał wyrok ewentualnie nakaz zapłaty. Firmy windykacyjne mogą tylko straszyć i głównie tylko bym się zajmują. Rzadko kierują sprawy na drogę postępowania sądowego, bo zazwyczaj nie mają dowodów. Liczą, że ktoś sam zapłaci. Żeby szerzej coś powiedzieć, muszę wiedzie kiedy pożyczałeś kasety, miesiąc? Może wchodzić w grę przedawnienie.

Czy piszą w piśmie, że twoja wierzytelność została sprzedana przez wypożyczalnie? Jeśli tak, to jesteś dłużnikiem firmy. Muszę teraz kończyć, odezwę się poźniej. Przygotuj pytania to postaram się odpowiedzieć.

Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
to moze cos ode mnie. Pracowalem w Beverly hills jako kasjer jakies poltora roku temu. Jak ktos oddawal plyte, musielismy przylozyc kod paskowy do czytnika i wtedy pojawialo sie ze koles oddal plyte. Nie czesto, ale przez moj okres pracy 2x zdarzyla sie sytuacja ze ktos odlozyl plyte na bok bo byl czyms zajety i potem schowal ja do szuflady. Automatycznie w kompie plyta widniala jak nie oddana i nabijalo tej osobie dodatkowa kase za zwloke mimo ze ja oddal. To sa tylko ludzie i kazdy moze sie pomylic, szczegolnie ze w BVH pracuje sie bez zmian 12 godzin i pod koniec dnia o 23 kazdy chodzi jak worek. Dlatego na Twoim miejscu poszedl bym do nich i ich srogo OPIERDOLIL za to ze wysylaja Ci takie rzeczy skoro juz dawno oddales plyty, a nie przyszlo do Ciebie zadne upomnienie. Tylko nie podchodz do kasjerow tylko odrazu pros kierownika zmiany. Jezeli bedzie normalny to powinien Cie przeprosic i sprawe uciszyc. Jak nie to postrasz troche ze napiszesz do centrali i zrobisz rozpierdziel.

powinno spokojnie poskutkowac.

Dodam, ze wtedy bedzie pewnie akcja w stylu przeliczania kaset/plyt ale to juz nie Twoja wina, ze z ich siedziby cos zniknelo.

Czasem trzeba byc bezczelnym wink

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Oj Jose Jose wink Po pierwsze na razie nic nie płac!!! Po drugie postaraj się poszykac regulaminu tej wypożyczalni z tamtego okresu, a jak nie masz to dymaj do nich i niech Ci go wskażą lub przyślą. Po trzecie zajmę się Twoją sprawą za klocka powiedzmy w ostateczności bo mam już ( z sukcesami smile ) doświadczenie w podobnych sprawach wink Podobny wątek jest tu: http://www.forum.prawnikow.pl/16313.htm chodzi co prawda o bibliotekę no, ale zasadniczo sprawa podobna. Przestudiuj wątek albo zarejestruj się tam i założ swój. Ja akurat przedawnieniami tego typu spraw nie interesowałem się dotąd, ale radzą powoływac się tam na 118 artykuł K.C. mówiący o 3 letnim okresie przedawnienia. W najgorszym wypadku idź do adwokata, ale na razie NA PEWNO nic nie płac.

Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
jose powiem Ci tak. wszystkie te slaskie agencje finansowe, kruki ultima sa za przeproszeniem ch.uja warte. ich dzialanie ogranicza sie wysylania straszacych pism a najlepsze ze kazde pismo jest OSTATNIE OSTATECZNE I DAJA SPRAWE DO SADU za 2 miesiace przychodzi kolejne ostateczne z propozycja rozlozenia na raty. ja na Twoim miejscu bym to wrzucil do kosza i zapomnial o sprawie bo pajacuja i tyle. a jak Ci przyjdzie prawomocny nakaz zaplaty - a przyjsc nie przyjdzie to wtedy podbij w sadzie fakt tego ze kasety oddales a pracownik prawdopodobnie tego nie odnotowal. do tego jeszcze droga daleka.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Originally Posted by Jose
[quote=marek-ziminski]
1692 PLN niby kosztuję prowadzenie tej sprawy !

Hahaha dobry żart. Poproś o specyfikację tych kosztów. Ciekaw jestem jak to uargumentują i jak chcą je udowodnic przed sądem laugh

Jose jak będziesz miał ten regulamin to wrzuc go tu. To bardzo ważne.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Wielkie dzięki Bullet, KlaymanPL, Adammmm i Sturmiwind piwo

Bullet na tym forum, które podałeś założyłem już temat. Na razie odezwał się jeden szanowny Pan prosząc o regulamin więc powiedziałem że jutro podrzucę.

Źle zrobiłem że dzisiaj jakby na to nie patrząc w efekcie szoku zadzwoniłem do tej windykacji i powiedziałem że kaset nie oddałem. Szanownej Pani dałem jasno do zrozumienia że kwota jest wyssana z palca a Ja straciłem nie dawno pracę i nie jest w stanie zapłacić choćby 10% z tych prawie 13 tysięcy złotych.

Ona nagle wyskoczyła że jest jakaś polubowna decyzja w tej sprawie na kwotę 5500 PLN. Grzecznie się zapytałem w jaki sposób to spłacać to powiedziała że po 500 złotych co miesiąc.
Mimo że jestem kompletnym laikiem w sprawach prawnych to wydaję mi się że jest takie coś jak określenie przez komornika ile jestem w stanie płacić miesięcznie itd. a potem to oni sami ściągają mi z dochodów ale to dopiero po nakazie sądowym.

Jutro mój wujek będzie rozmawiał w pracy z prawnikiem na ten temat więc myślę że dowiem się więcej. On sam ma "łeb" do takich spraw i dał mi jasno do zrozumienia że ta firma chyba robi sobie jaja ! smile

Nie wiem czy jest sens zgłaszać się do rzecznika praw konsumentów ? Może Ty Bullet będziesz wiedział ?

http://www.forum.prawnikow.pl/57443.htm#242396 - jeszcze link do mojego tematu na forum prawników.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Tak Jose z tym rzecznikiem to niezły pomysł. Pomóc może, a na pewno nie zaszkodzi smile Na razie za wszelką cenę załatw regulamin i wtedy pomyślimy co dalej. Nic nie pękaj i z nikim już z windykacji nie rozmawiaj, a jak będą Cię atakowac to twardo ciśnij, że przedawnione smile Czekamy na regulamin smile Jak on będzie to pomyślimy chyba, że na forum prawników wcześniej coś doradzą.

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
A i jeszcze jedno Jose. Przypomniało mi się, że kiedyś jak gdzieś tam byłem zapisany do wypożyczalni kaset video to było napisane w regulaminie, że jak nie oddasz w ogóle kasety to masz jaką tam karę umowną powiedzmy 500 zł za kasete. Jak będzie podobnie w tym regulaminie to już chyba problem masz z głowy oddasz kilkaset złotych, kasety, poprosisz o pokwitowanie na pismie i mogą Cię w dupe pocałowac smile

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Nie zapomnij grzecznie przeprosić, że ich nie oddałeś wink

Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227
Jose proszę Cię o jedno... nie płać nic... smile

tak swoja droga z ciekawosci policzylem - 13000 zł - 1700 (koszty procesu) = 11300.... podzielic na dwa, bo plyty sa dwie - wychodzi okolo 5600 na plyte... podzielic na ok. 1000 dni jakie minely to wychodzi 5,6 zł za wypozyczenie plyty na jeden dzien... i o ile dobrze policzylem, to nie ma co sie dziwic ze takiej kasy teraz żądają...

ale na 100 procent jest jakis regulamin... powinien wygladac mniej wiecej tak:

III. Przetrzymanie kasety:
1. Za przetrzymanie kasety należy zapłacić tyle, ile kosztowało by jej wypożyczenie na dany okres czasu.
2. Jeśli klient nie odda kaset w ciągu dwóch tygodni od daty wypożyczenia, to zostanie do niego wysłany monit. Kosztami wysłania monitu obciążany jest klient.
3. Jeżeli klient nie zwróci kaset w ciągu trzech tygodni lub nie ureguluje należności za przetrzymanie kasety to sprawę kieruje się na Policję i na drogę sądową.
IV. Zniszczenie lub zagubienie kasety:
W razie zniszczenia lub zagubienia kasety zwykłej klient zobowiązany jest zapłacić 50% wartości kasety. W przypadku nowości i super nowości klient pokrywa cały koszt.


jak widzisz powinni sie zglosic po 3 tygodniach a nie po 3 latach... ewentualnie tak jak pisal kolega czasem trzeba byc bezczelnym... a punkt IV jest dla Ciebie wrecz wymarzonym polem do popisu... placisz za kasete i masz ich w dupie... a ze po 3 latach??? nigdzie w regulaminie nie jest napisane ze Ty sam musisz zglosic zagubienie... smile

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Bullet jutro będę miał na 100% regulamin tej wypożyczalni i będę po rozmowie z rzecznikiem spraw więc wydaję mi się że wiele spraw się wyjaśni. smile

Teraz kolejna dziwna sprawa o której się dowiedziałem do słownie kilka minut temu.
Właśnie znalazłem kartę klienta z wypożyczalni Planete Video.
Jednak w wezwaniu do zapłaty piszę że wypożyczalnia nazywa się Oscar Video smirk

Trochę dziwne...
Ale dzisiaj już nie ma co myśleć o tej sprawie tak jak pisałem wcześniej jutro wiele się wyjaśni. smile

Pozdrawiam piwo

Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Originally Posted by Goget
Nie zapomnij grzecznie przeprosić, że ich nie oddałeś wink

Ty powinieneś mieć nick Luźny Goget laugh piwo

@Boubson jutro zobaczymy jak wygląda regulamin wypożyczalni z której Ja mam te VHS-y.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227
nie przejmuj sie... skoro to forum doprowadzi Kajtka do wygranej (temat obok) to i jakas tam wypozyczalnia nie bedzie nam straszna...:)

Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
A oni maja w ogole jeszcze VHSy do wypozyczania? laugh

Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 23,868
tak jak już koledzy wyżej napisali nic nie płać

ogólnie się tym nie przejmuj

taka już jest zaleta tych firm windykacyjnych że strzelają ślepakami a jak przyjdzie pocisnąć prawdziwą amunicją to już jej nie ma.

nic Ci nie zrobią po prostu szukają mówiąc kolokwialnie frajera a Ty nim nie bądź.

jeśli im nie zapłacisz nic nie zrobią gdyż wiedzą że gra nie jest warta świeczki, sprawa sądowa o 2 kasety smirk bądźmy poważni to czyste S-F.

a z ceny Ci schodzą bo to taki chwyt, oni na plusie a Ty zadowolony ze nie trzeba "aż tak dużo" oddawać.


nikt nie będzie CI w stanie udowodnić tego czy Ty oddałeś te kasety (chyba że się przyznałeś bo nie czytałem dokładnie tematu)

i ostatnia sprawa piszesz ze nastąpiła zmiana firmy a właściwie nazwa, nawet chyba sobie nie wyobrażasz ile by musieli poświęcić czasu na to aby to sklecić w całość ze wtedy pożyczała tamta firma teraz jest inna aby uzyskać tytuł wykonawczy

ogólnie olej to a oni niech szukają innego ....jw

smile

Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
aaa jakby za czesto dzwonili to spisuj po kolei dane rozmowcow - imie i nazwisko i mow ze kazdy z nich bedzie mial wytoczony proces o NĘKANIE - powiedz to personalnie kazdemu a nie firma jako firma - bo firma ma swoich prawnikow zobaczymy jakie wazniaki beda

Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
A tak w ogole.. czemu nie oddales tych kaset?. Ksiazke mozna wypozyczyc, nie raz grube dlugo sie czyta, mozna zapomniec, ale kaseta.. oglada sie film i sie oddaje wink

Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Quote
A kto mówi, że pozwala? Firmy ściągające wierzytelności to to krętacze. Wszystko zrobią, żeby tylko coś dla siebie ugrać. Oni mają tyle z prawem wspólnego, co ja z dobrym obstawianiem smile Kto podpisał pismo? Prawnik? Pełnie jaki prezes zarządu albo wice. Firmy nie znam, ale znam sposób w jaki działają.

Originally Posted by Sturmwind
aaa jakby za czesto dzwonili to spisuj po kolei dane rozmowcow - imie i nazwisko i mow ze kazdy z nich bedzie mial wytoczony proces o NĘKANIE - powiedz to personalnie kazdemu a nie firma jako firma - bo firma ma swoich prawnikow zobaczymy jakie wazniaki beda

Firmy ściągające wierzytelności to nie krętacze. Ja np nie widze nic złego w sciąganiu długów i dla mnie to strona któa nie płaci jest złodzejem. Łysi windykatorzy nachodzący ludzi w domu to mit. Firmy windykacyjne pomagają odzyskać należności na zlecenie najczęściej dotawców usług, bądź banków/firm udzielających kredytów (choć te najczeście mają własne działy ds windykacji należności). Nie ma w tym nic złego i nielegalnego. Także nie ma tu mowy o żandych procesach o nękanie. Nie bądzmy śmieszni.
Narzędzia jakich używają Firmy windykacyjne ( zaznaczmy że działają z upoważnienia firm którym ktoś czegoś nie zapołacił) to przypominanie o należności (listowne, telefoniczne, w przypadku większych kwot osobiste spotkania) i dążenie od uzyskania ugody --> najczęściej rozłożenia zaległości na raty. Oczywiście dochodzą do tego koszta działalności, czesto wsyokie ale PRAKTYCZNIE ZAWSZE negocjowalne. Kwota podana na początku negocjacji ma dać dłużnikowi do myślenia, by łatwiej było późnej podpisać ugodę. Sprawa sądowa (postępowanie komornicze ) to ostateczność. Dlatego że najczęćiej jest tak, że firma zarabia tylko na długach które uda się ściągnąć, a ze spraw które trafiają do komornika nic nie ma. Więc za wszelką cenę dąży się do porozumienia z dłużnikiem.

Jeśli chodzi o przypadek opisany w temacie, moim zdaniem mogą Ci naskoczyć. Nikt nie przeprowadzi sprawy.
Chyba każda wypożyczalnia ma w regulaminac taki zapisa jak " Klient ponosi pełną odpowiedzialność za wypożyczony film. W przypadku zgubienia lub zniszczenia filmu Klient jest zobowiązany pokryć wartość płyty wg ceny zakupu filmu." Te ceny zakupu zwykle są duże, uzasadnione jest to tym że filmy kupowane są zaraz po premierach, ale myśle że 200 zeta na jeden film to raczej max. Do tego dożucą Ci jakąś stałą opłatę za przetrzymanie i koniec. Ja na Twoim miejscu z miejsca udałbym się do wypożyczalni i sprawdził co dokładnie wisi na Twoim koncie i próbował załatwić to na poziomie wypożyczalni, a jak ktoś z firmy windykacyjnej zadzwoni ponownie to grzecznie informujesz, że sprawa jest wyjaśniona i z żadnymi filmami nie zalegasz. Game over.

Strona 2 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, JelineK, Lukasz111, betowiec, aker, alfa), 2,521 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,134
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1