|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Widzę że znów kilka ciekawych postów pojawiło się w temacie.  Za jakąś godzinkę będę w wypożyczalni aby poczytać regulamin. Więc tak ok. 16-17 dam znać co i jak. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,445 |
Może jakąś kasete pożyczysz jak Ci wpadnie w oko  a tak poważnie to życze pozytywnego załatwienia sprawy 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822 |
A tak w ogole.. czemu nie oddales tych kaset?. Ksiazke mozna wypozyczyc, nie raz grube dlugo sie czyta, mozna zapomniec, ale kaseta.. oglada sie film i sie oddaje  bo pojawily sie na nich białe plamy i mu było wstyd:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849 |
a ja powtorze pytanie bo to tez istotne. Jakies wypozyczalnie maja w ogole jeszcze KASETY? bo jak by Ci liczyli do teraz za to ze by wypozaczali kasety a ich nie maja to juz w ogole  bvhs zlikwidowala dobre 2 lata temu wiec jestem ciekaw jak w innych
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,963
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,963 |
a ja powtorze pytanie bo to tez istotne. Jakies wypozyczalnie maja w ogole jeszcze KASETY? bo jak by Ci liczyli do teraz za to ze by wypozaczali kasety a ich nie maja to juz w ogole  bvhs zlikwidowala dobre 2 lata temu wiec jestem ciekaw jak w innych bywaja takie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
stary, ale spójrzmy z innej strony. wypożyczając od nich 3 kasety zawarłeś z nimi pewnego rodzaju umowę. cóż... kaset nie oddałeś. oczywiście suma, którą Ci naliczyli jest delikatnie mówiąc chora, ale no jakby nie patrzeć podjebałeś 3 kasety stary. logicznie rzecz biorąc jakaś kara musi być, bo w takim przypadku to niedługo nieoddając kaset/płyt DVD przez x czasu każdy może poczuć się bezkarnie. swoją drogą Jose, na pornhub.com masz tyle dobrego materiału, a Ty się w jakieś VHS bawisz jeszcze  * --- * to jest oczywiście żarcik, a ja życzę pomyślnego załatwienia sprawy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891
Profesor
|
|
Profesor
Dołączył: Aug 2005
Posty: 28,891 |
W każdym mieście ( w urzędzie miasta ) jest Rzecznik Konsumentów u którego za free dostaniesz porade itp
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 22,227 |
Jos zalamales sie m regulaminem ze od wczoraj nie dajesz znaku zycia? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423 |
Pozwolili mu niepłacić kary, jeśli przewinie wszystkie kasety w wypożyczalni ^^ , więc jeszcze kilka tygodni go nie zobaczymy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Spoko jeszcze się nie załamałem.  Właśnie wyjaśniam sprawy z regulaminem. Co ciekawe są dwa regulaminy w tej wypożyczalni. Jeden, który najprawdopodobniej podpisałem a drugi (ten gorszy dla mnie) leży tylko na biurku i nie pozwolili go zabrać do domu bo mają tylko jedną sztukę... Dzisiaj na wieczór napiszę coś więcej 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2009
Posty: 6 |
czesc Jose.heh mamten sam problem tez jestem z myslowic tez slaska agencja finansowa i tez wypozyczalnia.mianowicie przyslali mi pismo ze wisze im 4,5tysiaca za nie oddany film dvd jakies 2,5roku.moze to ta sama wypozyczalnia na brzeczkach?prawda jest taka ze filmu nie oddalem zapomnialem a plyta jak sie okazalo wczoraj jest tylko ze zepsuta.niewiem co robic.mysle zejak we dwoch podzialamy to latwiej nam pojdzie.w piatek nie bede mial neta do 15 bo jakies tam konserwacje robia czy cos daj znac cos razem ustalimy bo kto by im tyle kasy zaplacil.kpina!musimy sie zgadac bo nie daje mi to spokoju i nie usmiecha i sie im placic takiej kasy.podaje maila [email protected] jose napisz nie damy sie kretaczom.pozdrawiam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
A to ciekawe bo na e-mail wysłała mi kobita info że też jest z Mysłowic i ścigają ją za jedną płytę !
Jak mnie tu na mecz.pl znalazłeś ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Jose wpisz w google : "mysłowice wypożyczalnia oscar video" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294
Io sono Interista
|
|
Io sono Interista
Dołączył: Jul 2005
Posty: 28,294 |
Jose wpisz w google : "mysłowice wypożyczalnia oscar video"  Znów mnie dziadu złapałeś  Ja myślałem że to już Ci z windykacji wysłali za mną agentów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 424
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 424 |
Co prawda przesadzaja z wysokoscia kary, ale pozyczone rzeczy powinno sie zwracac. Wtedy nie bylo by problemu. Powodzenia w rozwiazaniu sprawy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,423 |
No moim zdaniem to się wszystko rozbija o upomnienia. Jeśli były (czytać: wypożyczalnia ma powtwierdzenia odbioru), macie przesrane i całkiem słusznie, jeśli nie było to moim zdaniem kary nie są słuszne.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2009
Posty: 6 |
Jose jakbym mial twojego maila to bym ci napisal i dal jakis telefon albo cos.mam ten sam problem co ty,myslalem ze razem cos zdzialamy.a jak cie znalazlem?od momentu jak dostalem pozdrowienia z windykacji to siedze na kompie na roznych forach i tak trafilem na ciebie mam tez temat na forum prawnikow>mozesz cos blizej o tym regulaminie albo czy zalatwiles juz cos?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2009
Posty: 6 |
Bebok mylisz sie wypozyczalnia nie ma takiego obowiazku wysylania ponaglen czy wezwan.to w moim interesie jest oddac plyte i tyle takze z tym sprawa wyglada kiepsko.mi kierowniczka powiedziala zebym zaplacil 10%sumy i za film i ze ona zalatwi to zebym jej przywiozle to wezwanie,ale z drugiej strony to wychodzi ok 600zl i komus tak po prostu dac to tez niebardzo a co wtedy z dlugiem w windykacjii?niewiem co robic
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin 
|
|
Marat Safin 
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982 |
kierowniczka powiedziala zebym zaplacil 10%sumy i za film i ze ona zalatwi to zebym jej przywiozle to wezwanie,ale z drugiej strony to wychodzi ok 600zl i komus tak po prostu dac to tez niebardzo a co wtedy z dlugiem w windykacjii?niewiem co robic Ja bym na to poszedł, ale pod warunkiem, że wystawią Ci pismo obarczone podpisami i pieczątkami, że uregulowałeś swoje zobowiązanie wynikające z tego i z tego i w związku z wpłatą taką, a taką nie masz żadnych zobowiązań wobec wypozyczalni takiej, a takiej. Z takim pismem żadna firma windykacyjna ani sąd Ci nie straszny, chyba że w grę wchodzi przedawnienie to oddaj co masz do oddania i złóż stosowne pisemko  Jose a Ty rozpętałeś aferę więc może opisz w końcu jak się sprawy mają, a nie wszystkich trzymasz w niepewności 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 6
stranger
|
|
stranger
Dołączył: May 2009
Posty: 6 |
wiesz bullet mysle tak jak ty,wydaje mi sie to najrozsadniejsze aczkowliek niewiem jak sie prawo ma do tego.bylem dzisiaj w tej wypozyczalni i zaplacilem za film.pracownik byl przekonany ze mam i te 10%sumyale powiedzialem ze niemam teraz tyle i ze ureguluje to w nastepnym tygodniu.miala przygotowane pisemko ze naleznosc jest uregulowana i takietam ze jest ok.z jednej strony jak zaplace to to bede mial na papierze ze jestem z nimi na zero i ok ale z drugiej strony to niewiem jak sie ma do tego prawo i czy w ogole musze to placic.na nastepny tydzien bede wiedzial konkretnie bo od prawnika co i jak wiec napisze.zdaje sobie sprawe z winy i w ogole ale oni tez pewnie nie sa swieci jesli chodzi o prawo...thx za posta Bullet!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|