|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
19:05 |Royals @ Tigers 19:35 |Brewers @ Pirates 20:10 |Mets @ Reds 21:05 |Indians @ White Sox 21:05 |Athletics @ Orioles 21:05 |Nationals @ Phillies 22:05 |Padres @ Rockies 22:15 |Blue Jays @ Devil Rays 23:05 |Twins @ Mariners 23:10 |Cubs @ Diamondbacks
Na pierwszym miejscu goscie, czas polski
Inauguracja sezonu wypadla nam w bardzo smutny czas. Ale trzeba zyc dalej. Jak Ojciec Święty napisal na karteczce przed swoja smiercia: "Jestem zadowolony i wy tez badzcie". Dlatego cieszmy sie z poczatku sezonu MLB i bierzmy sie do roboty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Probable pitchers KC v DET Jose Lima, RHP - Jeremy Bonderman, RHP
MIL v PIT Ben Sheets, RHP - Oliver Perez, LHP
NYM v CIN Pedro Martinez, RHP - Paul Wilson, RHP
CLE v CWS Jake Westbrook, RHP - Mark Buehrle, LHP
OAK v BAL Barry Zito, LHP - Rodrigo Lopez, RHP
WAS v PHI Livan Hernandez, RHP - Jon Lieber, RHP
SD v COL Woody Williams, RHP - Joe Kennedy, LHP
TOR v TB Roy Halladay, RHP - Dewon Brazelton, RHP
MIN v SEA Brad Radke, RHP - Jamie Moyer, LHP
CHC v ARI Carlos Zambrano, RHP - Javier Vazquez, RHP
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
prosze mi wytlumaczyc dlaczego nie uzywacie nazewnictwa druzyn stosowanych przez bukmacherow????oczywiscie nie jest to atak!!! poprostu np. nazwa PIRATES nie jest dla wszystkich tak jasna, ja np.chce zaczac grac tym sportem i bedzie to stanowilo na poczatku dla mnie duze utrudnienie-pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...
Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...
Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" /> dzieki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13... nienajlepiej.. Z drugiej strony Tigers po niezłym ubiegłym sezonie dzisiaj najmlodszy od 86 roku pitcher wystąpi w pierwszym meczu sezonu 22-letni Jeremy Bondermann 6 gier (3-1) ERA 2,25.. Poza tym coraz lepiej zgrany team, nigdy nie będący efektownym graczem Brandon Inge zaliczył 8 HR's w ST.. Mam nadzieję że noga Carlosa Guillena jest w dobrym stanie po kontuzji z ubiegłego roku. Carlos Pena, Omar Infante, Ivan Rodiguez, Magglio Ordonez, mój ulubieniec Dmittri Young (heheh), Craig Monroe (avg. 33,3 5 HR, 18 RBI najlepsze w całej ekipie).. Liczę na to że Tigers mogą byc czarnym koniem rozgrywek.. Oczywiście podzielcie sobie mój entuzjazm co do Detroit conajmniej przez 2 ;-) Zastanawiam się jeszcze nad Metsami i zagraniem dubla.. ale o tym później.. A teraz kolejna propozycja z mojej strony, dla dobrze znających angielski: http://encyclopedia.thefreedictionary.com/baseball%20statisticszastanawiałbym się czy nie warto byłoby zająć się przetłumaczeniem skrótów na polski i umieszczeniem tego w dziale LINKI... Baseball jest dość trudnym sportem i dla laików dziwne będzie że powyżej piszę np. że Lima grał w 5 meczach a jego bilans to 1-1...(ktoś się stuknie w głowę i uzna że jestem tępy z matematyki...) ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra.. Mam nadzieję że nie pordukowałem się na darmo i komus się przyda, chyba że wszyscy juz doświadczeni i wszystko wiedzą.. W takim razie proponuję połaczyć siły i stworzyć mini kompendium dla nowicjuszy... Co Wy na to? Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
Last edited by g00niek; 04/04/2005 09:46.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
nie znam sie na tym ale prosze o wyprowadzeniu mnie zbledu dlaczego expekt na mecz colorado -san diego ma kurs 1.05 natomiast w totomixie na ten sam mecz jest kurs 1.8??? kto tu sie myli??? prosze o szybka odpowiedz!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,276
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,276 |
było by dobrze jakby takie coś powstało;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431 |
Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...
Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...
Pozdrawiam Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" /> o Boze SORRY ALE JA DOPIERO USILUJE RACZKOWAC W TYM TEMACIE <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
moze jakis znawca poswiecilby trochu czasu i zrobil jakies wprowadzenie dla takich laikow jak ja bo cos mi sie wydaje ze nie jestem sam taki zielony,uniknie sie wtedy wypisywania takich glupot jak ja to robie-prosze o usuniecie moich postow !!!moze za wyjatkiem tego ostatniego-pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Tu zasady gry, jezeli ktos nie zna: http://pl.wikipedia.org/wiki/BaseballOpis statystyk po polsku sie na pewno przyda. Jak ktos wczesniej tego nie zrobi (gOOniek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) to dzis wieczorem postaram sie machnac. Mimo iz to dopiero pierwsze mecze to cos dzisiaj trzeba bedzie zagrac. Wstepnie to Detroit, Baltimore, Chicago Cubs i San Diego. Co zagram to sie okaze pozniej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194 |
Wydaje mi się, że w weekend w USA była zmiana czasu i mecze są już od godz. 19, a nie 20.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194 |
Spojrzałem właśnie na przepisy Wikipedii i muszę powiedzieć, że są to najlepiej opracowane przepisy tej gry jakie widziałem w języku polskim. Wykryłem tylko jedna nieścisłość - nie używa się terminu "short stopper", tylko "shortstop".
Poza tym rewelacja - chociaż trzeba pamiętać, że oryginalne przepisy zajmują grubą książkę i te na Wikipedii to bardzo ogólny wstęp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
Na rozpoczecie sezonu zdecydowalem sie na takie placzenie NY METS + DETROIT + PHILADELPHIA zobczy my co z tego wyjdzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194 |
A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13... Nie Pedro, ale Jose Lima - to był parę lat temu świetny pitcher, zwłaszcza gdy rzucał dla Houston. W tym roku wraca do formy. Widziałem go w jednym meczu w czasie Spring Training i wyglądał jak za dawnych lat... ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher)... Trzeba dodać, że chodzi o punkty "zawinione" przez pitchera, czyli np. gdy jego zespół popełnił błąd w polu (nawet jeśli był to sam pitcher!) to takiego punktu nie wlicza się do ERA.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165 |
Cześć, też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota") W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ?
W skrócie chodzi mi o to czy grać na jedną drużynę-faworyta, czy np progresję na drużyny środka w momencie gdy ich streak wynosi 6-7 porażek z rzędu ? Czy seria wyjazdów ma jakieś znaczenie i jeśli tak to jakie (to samo pytanie tyczy się meczów u siebie)? Czy ktoś z Was obstawiających dłużej baseboll'a obserwował ruchy linii i porównywał do % ilości zakładów na dany zespół? No i ogólnie chciałbym zapytać jak Wy gracie, jaką macie strategię i spostrzeżenia z Waszych poprzednich sezonów?
Osobiście myślę aby niezależnie od kursu wystawionego cały czas grać na wygranie np 2 jednostek (w momencie przegranej 4j itd - progresja)
Jeśli Komuś będzie się chciało odpisać z góry dziękuję
Pozdrawiam i powodzenia
PS Pomysł Goonika z kompendium wiedzy o baseball'u dla nowicjuszy - super
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484
addict
|
|
addict
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484 |
ja podobnie jak gremlin jestem zielony w tej dziedzinie nie rozumiem tych statystk teraz przynajmniej wiem co oznacza skrot ERA, kompendium dla zielonych byloby najlepszym rozwiazaniem w ten sposob uniknie sie zamsiecania forum pytaniami ktore moga wydac sie dla was banalne, narazie przy typowaniu kieruje sie opiniami innych i kursami
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480 |
Pora zacząć ale bardzo spokojnie i przedewszystkim narazie za małe/symboliczne stawki, na dziś dwa single:
New York Mets @ Cincinnati Reds 1 (1.68)
Toronto Blue Jays @ Tampa Bay Devil Rays 1 (1.84)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 106
member
|
|
member
Dołączył: Dec 2004
Posty: 106 |
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|