Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5
#318214 04/04/2005 06:15
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
19:05 |Royals @ Tigers
19:35 |Brewers @ Pirates
20:10 |Mets @ Reds
21:05 |Indians @ White Sox
21:05 |Athletics @ Orioles
21:05 |Nationals @ Phillies
22:05 |Padres @ Rockies
22:15 |Blue Jays @ Devil Rays
23:05 |Twins @ Mariners
23:10 |Cubs @ Diamondbacks

Na pierwszym miejscu goscie, czas polski

Inauguracja sezonu wypadla nam w bardzo smutny czas. Ale trzeba zyc dalej. Jak Ojciec Święty napisal na karteczce przed swoja smiercia: "Jestem zadowolony i wy tez badzcie". Dlatego cieszmy sie z poczatku sezonu MLB i bierzmy sie do roboty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#318215 04/04/2005 06:26
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Probable pitchers
KC v DET
Jose Lima, RHP - Jeremy Bonderman, RHP

MIL v PIT
Ben Sheets, RHP - Oliver Perez, LHP

NYM v CIN
Pedro Martinez, RHP - Paul Wilson, RHP

CLE v CWS
Jake Westbrook, RHP - Mark Buehrle, LHP

OAK v BAL
Barry Zito, LHP - Rodrigo Lopez, RHP

WAS v PHI
Livan Hernandez, RHP - Jon Lieber, RHP

SD v COL
Woody Williams, RHP - Joe Kennedy, LHP

TOR v TB
Roy Halladay, RHP - Dewon Brazelton, RHP

MIN v SEA
Brad Radke, RHP - Jamie Moyer, LHP

CHC v ARI
Carlos Zambrano, RHP - Javier Vazquez, RHP

#318216 04/04/2005 07:20
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
prosze mi wytlumaczyc dlaczego nie uzywacie nazewnictwa druzyn stosowanych przez bukmacherow????oczywiscie nie jest to atak!!! poprostu np. nazwa PIRATES nie jest dla wszystkich tak jasna, ja np.chce zaczac grac tym sportem i bedzie to stanowilo na poczatku dla mnie duze utrudnienie-pozdrawiam

#318217 04/04/2005 09:23
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

#318218 04/04/2005 09:28
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Quote
Gremlin.. wystarczy zajrzeć do działu linki i popatrzeć sobie na nazwy drużyn przez minutkę i juz będziesz wiedział który team jest który...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
dzieki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#318219 04/04/2005 09:44
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13... nienajlepiej.. Z drugiej strony Tigers po niezłym ubiegłym sezonie dzisiaj najmlodszy od 86 roku pitcher wystąpi w pierwszym meczu sezonu 22-letni Jeremy Bondermann 6 gier (3-1) ERA 2,25.. Poza tym coraz lepiej zgrany team, nigdy nie będący efektownym graczem Brandon Inge zaliczył 8 HR's w ST.. Mam nadzieję że noga Carlosa Guillena jest w dobrym stanie po kontuzji z ubiegłego roku. Carlos Pena, Omar Infante, Ivan Rodiguez, Magglio Ordonez, mój ulubieniec Dmittri Young (heheh), Craig Monroe (avg. 33,3 5 HR, 18 RBI najlepsze w całej ekipie).. Liczę na to że Tigers mogą byc czarnym koniem rozgrywek.. Oczywiście podzielcie sobie mój entuzjazm co do Detroit conajmniej przez 2 ;-)

Zastanawiam się jeszcze nad Metsami i zagraniem dubla.. ale o tym później..

A teraz kolejna propozycja z mojej strony, dla dobrze znających angielski: http://encyclopedia.thefreedictionary.com/baseball%20statistics

zastanawiałbym się czy nie warto byłoby zająć się przetłumaczeniem skrótów na polski i umieszczeniem tego w dziale LINKI... Baseball jest dość trudnym sportem i dla laików dziwne będzie że powyżej piszę np. że Lima grał w 5 meczach a jego bilans to 1-1...(ktoś się stuknie w głowę i uzna że jestem tępy z matematyki...)

ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..

Mam nadzieję że nie pordukowałem się na darmo i komus się przyda, chyba że wszyscy juz doświadczeni i wszystko wiedzą.. W takim razie proponuję połaczyć siły i stworzyć mini kompendium dla nowicjuszy... Co Wy na to?

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

Last edited by g00niek; 04/04/2005 09:46.
#318220 04/04/2005 09:54
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
nie znam sie na tym ale prosze o wyprowadzeniu mnie zbledu dlaczego expekt na mecz colorado -san diego ma kurs 1.05 natomiast w totomixie na ten sam mecz jest kurs 1.8??? kto tu sie myli??? prosze o szybka odpowiedz!!!

#318221 04/04/2005 09:55
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,276
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,276
było by dobrze jakby takie coś powstało;)

#318222 04/04/2005 09:58
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

#318223 04/04/2005 10:00
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Quote
Gremlin... nikt sie nie myli, w Expekcie jest to zaklad na najwiecej zwycięstw w sezonie, a w TOTO na dzisiejszy mecz...

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />
o Boze SORRY ALE JA DOPIERO USILUJE RACZKOWAC W TYM TEMACIE <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#318224 04/04/2005 10:03
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
moze jakis znawca poswiecilby trochu czasu i zrobil jakies wprowadzenie dla takich laikow jak ja bo cos mi sie wydaje ze nie jestem sam taki zielony,uniknie sie wtedy wypisywania takich glupot jak ja to robie-prosze o usuniecie moich postow !!!moze za wyjatkiem tego ostatniego-pozdrawiam

#318225 04/04/2005 10:27
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Tu zasady gry, jezeli ktos nie zna:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Baseball

Opis statystyk po polsku sie na pewno przyda. Jak ktos wczesniej tego nie zrobi (gOOniek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) to dzis wieczorem postaram sie machnac.

Mimo iz to dopiero pierwsze mecze to cos dzisiaj trzeba bedzie zagrac. Wstepnie to Detroit, Baltimore, Chicago Cubs i San Diego. Co zagram to sie okaze pozniej.

#318226 04/04/2005 10:42
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Wydaje mi się, że w weekend w USA była zmiana czasu i mecze są już od godz. 19, a nie 20.

#318227 04/04/2005 10:51
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Spojrzałem właśnie na przepisy Wikipedii i muszę powiedzieć, że są to najlepiej opracowane przepisy tej gry jakie widziałem w języku polskim. Wykryłem tylko jedna nieścisłość - nie używa się terminu "short stopper", tylko "shortstop".

Poza tym rewelacja - chociaż trzeba pamiętać, że oryginalne przepisy zajmują grubą książkę i te na Wikipedii to bardzo ogólny wstęp.

#318228 04/04/2005 10:55
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Na rozpoczecie sezonu zdecydowalem sie na takie placzenie
NY METS + DETROIT + PHILADELPHIA zobczy my co z tego wyjdzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318229 04/04/2005 10:58
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Quote
A teraz pierwsza propozycja z mojej strony Royals @ Detroit... 2 Po stronie KC Pedro Lima, nic specjalnego, zagrał w ST 5 meczów jego bilans (1-1) ERA 7,13...

Nie Pedro, ale Jose Lima - to był parę lat temu świetny pitcher, zwłaszcza gdy rzucał dla Houston. W tym roku wraca do formy. Widziałem go w jednym meczu w czasie Spring Training i wyglądał jak za dawnych lat...


Quote
ERA - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher)...


Trzeba dodać, że chodzi o punkty "zawinione" przez pitchera, czyli np. gdy jego zespół popełnił błąd w polu (nawet jeśli był to sam pitcher!) to takiego punktu nie wlicza się do ERA.

#318230 04/04/2005 11:00
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Cześć,
też zaczynam zabawę z beseball'em zachęcony namowami i postami na zagranicznych forach. (Przynajmniej wszyscy piszą, że to "kopalnia złota")
W zwiazku z tym mam pytanie: jak ten sport ugryźć ?

W skrócie chodzi mi o to czy grać na jedną drużynę-faworyta, czy np progresję na drużyny środka w momencie gdy ich streak wynosi 6-7 porażek z rzędu ? Czy seria wyjazdów ma jakieś znaczenie i jeśli tak to jakie (to samo pytanie tyczy się meczów u siebie)? Czy ktoś z Was obstawiających dłużej baseboll'a obserwował ruchy linii i porównywał do % ilości zakładów na dany zespół? No i ogólnie chciałbym zapytać jak Wy gracie, jaką macie strategię i spostrzeżenia z Waszych poprzednich sezonów?

Osobiście myślę aby niezależnie od kursu wystawionego cały czas grać na wygranie np 2 jednostek (w momencie przegranej 4j itd - progresja)

Jeśli Komuś będzie się chciało odpisać z góry dziękuję

Pozdrawiam i powodzenia

PS
Pomysł Goonika z kompendium wiedzy o baseball'u dla nowicjuszy - super

#318231 04/04/2005 11:18
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484
ja podobnie jak gremlin jestem zielony w tej dziedzinie nie rozumiem tych statystk teraz przynajmniej wiem co oznacza skrot ERA, kompendium dla zielonych byloby najlepszym rozwiazaniem w ten sposob uniknie sie zamsiecania forum pytaniami ktore moga wydac sie dla was banalne, narazie przy typowaniu kieruje sie opiniami innych i kursami

#318232 04/04/2005 11:22
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Pora zacząć ale bardzo spokojnie i przedewszystkim narazie za małe/symboliczne stawki, na dziś dwa single:

New York Mets @ Cincinnati Reds 1 (1.68)

Toronto Blue Jays @ Tampa Bay Devil Rays 1 (1.84)

#318233 04/04/2005 12:11
Dołączył: Dec 2004
Posty: 106
E
member
member
E Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 106
Mam pytanie. Ile czasu trwa mecz MBL?

Strona 1 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, ElNinho[mmdea]), 2,876 gości, oraz 9 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,843
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1