Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#3268406 13/07/2009 20:44
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
witam zakupiłem nawigacje samochodowa GOCLEVER chcialbym teraz wgrac na karte SD Mape Europy

-jak mape polecacie
-czy po skopiowaniu programu na karte SD od razu bedzie mozna korzystac z tej mapy

z gory dzieki za info

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Ja Ci powiem na przykładzie Beckera.
Odpalasz program z płyty, podłączasz nawigację pod kompa, instalujesz sobie wybrane kraje (albo tylko aktualizacje), odłączasz nawigację, włączasz ją i powinna działać.
Podejrzewam, że z Goclever nie będzie tak łatwo, ale obecnie schemat jest podobny w sporej części nawigacji.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Najlepsze mapy na Europe robi Tomtom, mozesz rowniez wrzucic Automape - na Polske najlepsza, na Europe bardzo dobra.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
ale czy mape TOMTOM moge wrzucic za swoja nawigacje ??

Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
wszystko co smiga pod winkiem, mapy tomtom tez

Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Witam.

Pragne Was poprosic o pomoc.Otoz chce zakupic w najblizszym czasie jakas dobra nawigacje.Z tego co sie juz zorientowalem odnosnie firmy to Becker ma dobre produkty, tylko ze tego jest od groma.Wyszukalem dosc dobry model Becker Z98 i z opisow uzytkownikow (jest ich tylko 5)wynika ze to produkt b. dobry, cena tez mi odpowiada waha sie w granicach 600-850 zl.Nie szukam nawigacji z 'bajerami" tylko prosta w uzytkowaniu a co najwazniejsze...skuteczna w doprowadzeniu do celu.Moze ktos ma te nawigacje lub tej firmy, to bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniem z jej uzytkowania.Bede wdzieczny.


ps. tak z ciekawosci napisze ze bylem w ub. roku w Holandii i jesli brakowalo ludzi to bylem 2-3 razy na Modusie(Modus Link)i mialem stycznosc z TOMTOMEM (pakowanie, "zmiana'naklejek itp.)i cos sie zrazilem do tej firmy , chyba to wszystko bylo 'robione'w Azji, a w Holandii tylko przepakowywane.Moze wiekszosc firm tak robi , ale czego oczy nie widza...

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
z tego co wiem to najlepsze pokrycie Polski ma Garmin, ale jeśli chodzi o resztę Europy to TOmTOm

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Ja mam Beckera Z201 i jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi tylko informacji o fotoradarach.

Jeśli chodzi o mapy to bardzo dobrze się sprawują (trzy typy tras), do tej pory miałem tylko dwa "problemy" - pierwszy koło Puław, zbudowali tam dwupasmówkę, której nie było w nawigacji; druga sytuacja taka sama tzn. końcówka A2 przy Strykowie, też się trochę pogubiłem.

Ale mapy można aktualizować przez neta (niestety tylko pod Windowsem).

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Aha, zapomniałem. Nie miałem możliwości sprawdzić jej jeszcze za granicą, także nie wiem jak się spisuje.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Dzieki Self-C. i Micha$ - sprawdz , bo w modelu o ktory pytalem tj. Becker Z98 gosc w ocenach pisze ze automapa ma baze fotoradarow , tylko trzeba aktualizowac.Moze wiec Twoj model tez to ma?
http://www.ceneo.pl/;0152057030-10.htm

pod spodem w "stronach powiazanych" mozna kliknac na wybrany model i przeczytac kilka ocen uzytkownikow.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Originally Posted by wasp
Dzieki Self-C. i Micha$ - sprawdz , bo w modelu o ktory pytalem tj. Becker Z98 gosc w ocenach pisze ze automapa ma baze fotoradarow , tylko trzeba aktualizowac.Moze wiec Twoj model tez to ma?
http://www.ceneo.pl/;0152057030-10.htm

pod spodem w "stronach powiazanych" mozna kliknac na wybrany model i przeczytac kilka ocen uzytkownikow.
zle mi sie skopiowal adres , ale na stronie glownej mozna wyszukac wybrany model
http://www.ceneo.pl/Nawigacja_samochodowa

Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Micha$, w opisie ktory gosciu zamieszcza, to w Twoim modelu jest wzmianka o fotoradarach("najwazniejsze funkcje")

http://allegro.pl/item694736265_becker_traffic_assist_z201_4_3_automapa_cz_wa.html

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Tylko, że koleś ma inną mapę. Ja mam Navteq'a i tam nie ma fotoradarów (tzn. można dograć ale kosztuje to 50euro w jakiejś skomplikowanej procedurze - część po niemiecku).
Jeżeli koleś sprzedaje oryginała z Navteqiem (jest tam logo) to w tej wersji nie ma informacji o fotoradarach.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
http://www.chip.pl/ranking/sprzet-mobilny/nawigacja-gps-z-mapa-europy

Garmin jest chyba najlepszą firmą, ale czy ich mapy tez są takie dobre (u nas)?

Ciekawe też jak mapy Tom Toma u nas funkcjonują.

Osobiście spotkałem się z opiniami, że najlepsza jest Auto Mapa (przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, a mapy Europy też można u nich kupić). Tu bym pewnie kupił coś firmy NavRoad bo kiedy nie spotkam ten sprzęt u taksiarza to zawsze sobie go chwalił.

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
ja uzywam TomTom GO 930 Traffic juz ponad rok, fakt, ze w tym roku nie aktualizowalem mapy, nie ma kilku obwodnic itd. ale w miescie zawsze mnie wyprowadzila bezblednie, za granica rowniez ekstra, szkoda ze TMC nei dziala w Polsce, fajnie to dziala wink moge polecic kazdemu, nie trudna w obsludze smile


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (forty, $-man, JelineK, rafal08, Sensei), 1,877 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,593
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1