|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093 |
witam zakupiłem nawigacje samochodowa GOCLEVER chcialbym teraz wgrac na karte SD Mape Europy
-jak mape polecacie -czy po skopiowaniu programu na karte SD od razu bedzie mozna korzystac z tej mapy
z gory dzieki za info
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ja Ci powiem na przykładzie Beckera. Odpalasz program z płyty, podłączasz nawigację pod kompa, instalujesz sobie wybrane kraje (albo tylko aktualizacje), odłączasz nawigację, włączasz ją i powinna działać. Podejrzewam, że z Goclever nie będzie tak łatwo, ale obecnie schemat jest podobny w sporej części nawigacji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Najlepsze mapy na Europe robi Tomtom, mozesz rowniez wrzucic Automape - na Polske najlepsza, na Europe bardzo dobra.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,093 |
ale czy mape TOMTOM moge wrzucic za swoja nawigacje ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
wszystko co smiga pod winkiem, mapy tomtom tez
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428 |
Witam.
Pragne Was poprosic o pomoc.Otoz chce zakupic w najblizszym czasie jakas dobra nawigacje.Z tego co sie juz zorientowalem odnosnie firmy to Becker ma dobre produkty, tylko ze tego jest od groma.Wyszukalem dosc dobry model Becker Z98 i z opisow uzytkownikow (jest ich tylko 5)wynika ze to produkt b. dobry, cena tez mi odpowiada waha sie w granicach 600-850 zl.Nie szukam nawigacji z 'bajerami" tylko prosta w uzytkowaniu a co najwazniejsze...skuteczna w doprowadzeniu do celu.Moze ktos ma te nawigacje lub tej firmy, to bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniem z jej uzytkowania.Bede wdzieczny.
ps. tak z ciekawosci napisze ze bylem w ub. roku w Holandii i jesli brakowalo ludzi to bylem 2-3 razy na Modusie(Modus Link)i mialem stycznosc z TOMTOMEM (pakowanie, "zmiana'naklejek itp.)i cos sie zrazilem do tej firmy , chyba to wszystko bylo 'robione'w Azji, a w Holandii tylko przepakowywane.Moze wiekszosc firm tak robi , ale czego oczy nie widza...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
z tego co wiem to najlepsze pokrycie Polski ma Garmin, ale jeśli chodzi o resztę Europy to TOmTOm
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Ja mam Beckera Z201 i jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi tylko informacji o fotoradarach.
Jeśli chodzi o mapy to bardzo dobrze się sprawują (trzy typy tras), do tej pory miałem tylko dwa "problemy" - pierwszy koło Puław, zbudowali tam dwupasmówkę, której nie było w nawigacji; druga sytuacja taka sama tzn. końcówka A2 przy Strykowie, też się trochę pogubiłem.
Ale mapy można aktualizować przez neta (niestety tylko pod Windowsem).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Aha, zapomniałem. Nie miałem możliwości sprawdzić jej jeszcze za granicą, także nie wiem jak się spisuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428 |
Dzieki Self-C. i Micha$ - sprawdz , bo w modelu o ktory pytalem tj. Becker Z98 gosc w ocenach pisze ze automapa ma baze fotoradarow , tylko trzeba aktualizowac.Moze wiec Twoj model tez to ma? http://www.ceneo.pl/;0152057030-10.htm
pod spodem w "stronach powiazanych" mozna kliknac na wybrany model i przeczytac kilka ocen uzytkownikow.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2005
Posty: 2,428 |
Dzieki Self-C. i Micha$ - sprawdz , bo w modelu o ktory pytalem tj. Becker Z98 gosc w ocenach pisze ze automapa ma baze fotoradarow , tylko trzeba aktualizowac.Moze wiec Twoj model tez to ma? http://www.ceneo.pl/;0152057030-10.htm
pod spodem w "stronach powiazanych" mozna kliknac na wybrany model i przeczytac kilka ocen uzytkownikow. zle mi sie skopiowal adres , ale na stronie glownej mozna wyszukac wybrany model http://www.ceneo.pl/Nawigacja_samochodowa
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Tylko, że koleś ma inną mapę. Ja mam Navteq'a i tam nie ma fotoradarów (tzn. można dograć ale kosztuje to 50euro w jakiejś skomplikowanej procedurze - część po niemiecku). Jeżeli koleś sprzedaje oryginała z Navteqiem (jest tam logo) to w tej wersji nie ma informacji o fotoradarach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
http://www.chip.pl/ranking/sprzet-mobilny/nawigacja-gps-z-mapa-europyGarmin jest chyba najlepszą firmą, ale czy ich mapy tez są takie dobre (u nas)? Ciekawe też jak mapy Tom Toma u nas funkcjonują. Osobiście spotkałem się z opiniami, że najlepsza jest Auto Mapa (przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, a mapy Europy też można u nich kupić). Tu bym pewnie kupił coś firmy NavRoad bo kiedy nie spotkam ten sprzęt u taksiarza to zawsze sobie go chwalił.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096 |
ja uzywam TomTom GO 930 Traffic juz ponad rok, fakt, ze w tym roku nie aktualizowalem mapy, nie ma kilku obwodnic itd. ale w miescie zawsze mnie wyprowadzila bezblednie, za granica rowniez ekstra, szkoda ze TMC nei dziala w Polsce, fajnie to dziala  moge polecic kazdemu, nie trudna w obsludze 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|