Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 4 1 2 3 4
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
Lewe konto zakłada się na tzw. słupa, nie trzeba iść osobiście smile

Venon, oczywiście, że jest to do wyśledzenia. Chyba, że umiesz kasować za sobą logi smile Ale ci co to potrafią, nie bawią się w kradzieże takich kwot. No chyba, że trenują przed większym skokiem. Mnie chodziło głównie o to, że ten IP podany wcześniej przez Loony`ego raczej nie jest prawdziwy, a nie o to czy uda się wyśledzić prawdziwy smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Z tego co wiem to ma konto PKO z zubrem, czyli musiał założyć w okienku, więc musi być jakiś zapis z kamer
słup czy nie słup ktoś musiał to konto założyc

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Z żubrem to jest Pekao, a nie PKO. A konto założone w jednym z gdyńskich oddziałów, także jest szansa, że słup nagrał się na monitoring.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,103
Luc Nilis
Luc Nilis
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,103
a mozna sie przekierowac ze np siedze w domu wchodze na komp w pracy i pisze ? i wtedy nie moje IP tylko z pracy ?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Można, ale to już trzeba trochę więcej wiedzieć...

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Dobra, sprawa na policji, ale najgorsze jest to , że te osoby które zalicytowały u mnie i wpłaciły nieświadomie na konto oszusta, powinny dostać zgodnie z umową towar, . Tak też zrobiłem wysłałem to co zamówili będąc stratny.

Problem jest dalej z tym oszustem, sprawdziłem logi z poczty i mimo zmiany hasła on dalej się loguje, jak to możliwe?
musi mieć jakiegoś robaka, ale za cholere nic nie moge znaleźć skanowałem wszystkim czym się da ( oprócz Nortona)
Macie jakiś pomysły jak wyczyścić i czym kompa?

Dalej mi buszuje i zna moje nowe hasła, jak to mozliwe do cholery??

Mysle nad formatem, mam viste, tą wersję co dawają z lapkiem
jak to sformatować , tylko dysk C, bo facet w sklepie coś bredzi , że z tą wersją to mi sformatuje oba dyski C i D, i stworzyć będę musiał partycje na nowo:-/


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Loony, ściągnij sobie wersję linux'a, który się odpala bezpośrednio z krążka. Wtedy w biosie ustawiasz aby z cd/dvd machina robiła boota i masz czysty system wgrany po restarcie. Na tym systemie masz też firefox'a, tak więc jest to bezpieczny sposób aby pominąć dysk twardy całkowicie.

Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
Loony, widzę, że masz tę samą wersję Visty na płytce co ja. Jak będziesz ją instalował z tej płytki, to sformatuje Ci wszystkie partycje jakie masz i utworzy tylko C, na której zainstaluje system i D, która to będzie pusta. Sam już to przerabiałem i nie da się tego zmienić. Ta płyta tylko w ten sposób instaluje Viste. Albo zrób tak jak Condzio pisze, albo ściągnij piracką Viste i podaj przy instalacji swój oryginalny numer seryjny. Wypadałoby, żebyś usunął wszystko z dysku, bo robal może być w każdego rodzaju pliku. teraz nawet do mp3, filmów czy nawet obrazków wpakują Ci zwierza.

Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
*tą samą wersję płytki z Vistą co ja...

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
No właśnie majner o tym mnie ostrzegali, swoją drogą co za durny pomysł , żeby w tej Viscie nie można było sformatować tylko dysku C

Swoją drogą dziwne jest też to jak ten robak się uchował jak skanowałem wszystkim czym się da, chyba , że to jakiś hacker i przejął kontrolę nad lapkiem, ale to chyba też powinno wykryć

Conrad możesz coś więcej napisać o tym? to oznacza , że będę miał Linuxa jako system? chcę dalej mieć Viste, aha i jak wejść do biosa w tej wersji?

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Co do oszusta kolejne dane

posiada konto w:

PKO BP SA - I Oddział w Gdańsku


adres:

80-952 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 103
tel: (0 58) 767-88-52 fax: (0 58) 341-17-15

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Loony25, a próbowałeś zmieniać swoje hasła z innego komputera? Jeśli po czymś takim gość już by się nie zalogował, to miałbyś pewność, że to jakieś świństwo na twoim kompie.

No i obowiązkowo bym napisał do Allegro o jakieś tymczasowe zablokowanie konta. Żeby gość nie wystawiał czegoś na aukcję.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 2,809
Nie, spróbuję i tak, zobaczymy...
Allegro już mi zablokowało konto, odblokowało po wysłaniu skanu z Policji
Na Allegro cisza już nie włazi chyba, ale buszuje po mailach:-/

Mam nadzieję, że policja przy współpracy z Allegro go dorwą

Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
S
old hand
old hand
S Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 844
Originally Posted by Loony25
Nie, spróbuję i tak, zobaczymy...
Allegro już mi zablokowało konto, odblokowało po wysłaniu skanu z Policji
Na Allegro cisza już nie włazi chyba, ale buszuje po mailach:-/

Mam nadzieję, że policja przy współpracy z Allegro go dorwą

Spróbuj jeszcze przeskanować komputer ComboFixem(przy wyłączonym antywirusie, lubią świrować) oraz Hijackthisem i z obydwu wrzuć gdzieś logi, zobaczymy, czy czegoś nie wykryło.

Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
Pobawm sie w keyloggery z innego kompa. Wyślij na swoją poczte jakaś wiadomość od fikcyjnej osoby, do tego jakieś załączniki ktore by zachęcały tego gościa do ich otwarcia. W jednym z załączników wsadź keylogera. Jesli gość jest lama to go dorwiesz. A jeśli zna sie na rzeczy to pewnie razem z Tobą poczytuje mecz.pl laugh

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
To że sobie siedzi i czyta mecz.pl jest wielce prawdopodobne hehe...niezłe jaja by były

Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Originally Posted by Loony25
Co do oszusta kolejne dane

posiada konto w:

PKO BP SA - I Oddział w Gdańsku


adres:

80-952 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 103
tel: (0 58) 767-88-52 fax: (0 58) 341-17-15

Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz - idź do kasy banku, obojętnie w jakim mieście i wpłać jakąś drobną kwote, np. 5 zł. Na potwierdzeniu wpłaty powinny zostać wydrukowane dane właściciela konta, łącznie z adresem. Konto pewnie na "słupa", niemniej gdzies musi być dalszy obieg tej kasy, jesli w formie przelewów, to bardzo łatwo dojść gdzie to idzie, jesli wypłata gotówki, to kasy są monitorowane (bankomaty też).

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Loony25
Conrad możesz coś więcej napisać o tym? to oznacza , że będę miał Linuxa jako system? chcę dalej mieć Viste, aha i jak wejść do biosa w tej wersji?

Loony, chodzi mi o to, że możesz sobie zrobić drugi system operacyjny, który będzie się uruchamiał bezpośrednio z CD/DVD, w zupełności pomijać dysk twardy. Tak więc nikt nie będzie Ci mógł niczego zapisać na kompie.

W chwilach, kiedy chcesz mieć pewność "czystego systemu", wkładasz płytkę i robisz reboot. System wtedy wgrywa się z płytki i pomija HDD. Ja tam linux'a nie znam, ale jest tam link do Firefoxa i o to głównie chodzi, by odpalić pewny system i móc wtedy się zalogować w serwisach, w których nie chcesz podjąć ryzyko przejęcia hasła przez jakiś złośliwy kod.

W Twojej sytuacji mogą być następujące możliwości:

- masz złośliwy kod na kompie
- ktoś w Allegro robi jaja (mało prawdopodobne)
- ktoś w firmie obsługującej Twoją skrzynkę robi jaja (skoro zmieniałeś hasło i masz ponownie włama na skrzynkę. Sprawdź jakie są metody odzyskania hasła, może ktoś używa wskazówek aby to zrobić i zna odpowiedzi, może masz ustawiony alternatywny adres email, na który można odzyskać hasło, a może ktoś wysyła np. Twój skan dowodu i w ten sposób sobie odzyskuje dostęp?)

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Zakładam, że nie używasz routera bezprzewodowego?

Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 11,822
Originally Posted by pixies
Originally Posted by Loony25
Co do oszusta kolejne dane

posiada konto w:

PKO BP SA - I Oddział w Gdańsku


adres:

80-952 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 103
tel: (0 58) 767-88-52 fax: (0 58) 341-17-15

Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz - idź do kasy banku, obojętnie w jakim mieście i wpłać jakąś drobną kwote, np. 5 zł. Na potwierdzeniu wpłaty powinny zostać wydrukowane dane właściciela konta, łącznie z adresem. Konto pewnie na "słupa", niemniej gdzies musi być dalszy obieg tej kasy, jesli w formie przelewów, to bardzo łatwo dojść gdzie to idzie, jesli wypłata gotówki, to kasy są monitorowane (bankomaty też).

przy kazdej wplacie pytaja mi sie o dane odbiorcy wiec pewnie trzeba je podac. to nie quick money

Strona 2 z 4 1 2 3 4

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, rafal08, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, JelineK, ANZELMO, aker, forty), 2,531 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,342
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1