Originally posted by Arko:
[qb]No niezupełnie Ufo. Przegrać chyba jest łatwiej niż wygrać (nawet z Malt¹) , a i zyski s¹ niewspółmiernie wyższe przy przegranej (w zasadzie nic nie ryzykuj¹c). Graj¹c na wygran¹ zawsze jest ryzyko. Piłkarze Zagłebia udowodnili juz parę razy że uczciwoœć sportowa nie jest u nich najważniejsza, ale w moze się zmienili ( nie przegrali w przedostatniej kolejce z Orlenem chociaż duzo osób twierdziło ze tak będzie.[/qb]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Wychodzisz z założenia, że Hibernians to drużyna zawodowców - profesjonalnie podchodz¹cych do swoich obowi¹zków... Ale przecież możemy założyc (chyba nie bez racji), iż s¹ to gracze nieco gorsi sportowo od Lubinian i również w minimalnie gorszej sutuacji finansowej. W takim wypadku, maj¹c troszkę oleju w głowach i po przegraniu pierwszego meczu wyraŸnie ustępuj¹c Zagłębiu mog¹ założyc, że i drugi mecz łatwo przegraj¹. Wtedy zbieraj¹ ciężko zarobione pieni¹dze (kilku piekarzy, masarzy i inych cukierników) i kład¹ je na pewn¹ wydawałoby się wygran¹ Lubinian w maltańskim STS.
Otrzymujemy 3 rozwi¹zania:
1. Twoje - Zagłębiue się podkłada, ale i Hibernians nie chce wygrac (postawił na własn¹ porażkę) i mamy remis. Niekoniecznie 0:0, bo może zdesperowani gracze z Lubina wbij¹ sobie "swojaka", ale przecież gracze z Paoli nie pozostan¹ im dłużni... Nie zarabia nikt + kibice s¹ wkurzeni
2. Moje - Zagłębie chce wygrac i spokojnie im się to udaje, bowiem Hibernians chce przegrac. Zarabiaj¹ wszyscy + kibice nie s¹ zaskoczeni.
3. Twoje 2 - Zagłebie chce przegrac, Hibernian chce wygrac. Zarabiaj¹ wszyscy i to dużo + kibice s¹ zadowoleni + Arko jest zarobiony + Ufo jest zaskoczony
Stawiam na rozwi¹zanie 2 z mał¹ podpórk¹ na 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />