Czy operacje zmiany nr.telefonu,zamiany hasel jednorazowych na sms,itp moge dokonac w kioskach mbanku w hipermarketach,czy tylko za pomoca mLinii? THX.
Czy operacje zmiany nr.telefonu,zamiany hasel jednorazowych na sms,itp moge dokonac w kioskach mbanku w hipermarketach,czy tylko za pomoca mLinii? THX.
Możesz w kioskach, tylko weź ze sobą dowód osobisty
w niedziele zrobilem zwrot na ekarte ze skybet. kasa zaksiegowana w poniedzialek. dolara policzyli mi po 2.906 , a przeciez zwroty sa rozliczane po kursie kupna. nie zebym sie obrazil, ale zwykla ciekawosc dlaczego tak duzo. pomylka?
w niedziele zrobilem zwrot na ekarte ze skybet. kasa zaksiegowana w poniedzialek. dolara policzyli mi po 2.906 , a przeciez zwroty sa rozliczane po kursie kupna. nie zebym sie obrazil, ale zwykla ciekawosc dlaczego tak duzo. pomylka?
Zwrot jest rozliczany po kursie sprzedaży. Inaczej po nieudanym zakupie byś tracił. Dodatkowo jak karta w EUR, to jeszzce załapałeś się na podwójne przewalutowanie
Czy z związku z ustawą miał ktoś ostatnimi czasy problemy z mBankiem bo chodził po sieci screen, że komuś zablokowalie wpłate na PokerStars. I czy wypłacając kase bezpośrednio na konto może sie czegoś obawiać? Chodzi o jednego z bukmacherów na licencji EU.
Mbank jako część BreBanku plus Rusio Petru jako jeden z głównych lizidupów Tuska.........wcale Mnie nie dziwi,że się matoły wychylili. Aż strach pomyślec co zrobią po wejsciu ustawy w tym śmiesznym banku.
Czy z związku z ustawą miał ktoś ostatnimi czasy problemy z mBankiem bo chodził po sieci screen, że komuś zablokowalie wpłate na PokerStars. I czy wypłacając kase bezpośrednio na konto może sie czegoś obawiać? Chodzi o jednego z bukmacherów na licencji EU.
Ustawa jeszcze nie weszla w zycie ! To jest po pierwsze po drugie dla mnie to bez sensu jest to co piszesz wg. mnie nie ma szans aby Mbank zablokowal wplate ... poprostu musza byc inne zastrzezenia moze zle podal nr. konta nie wiem ale napewno nie przez ustawe ktora ma wejsc ... zreszta liczba graczy jest tak duza ktorzy graja przez neta u buka ze szok w samym Bahu ponad pol miliona zarejestrowanych graczy jest mysle ze BWIN ma jeszcze wiecej ogolnie mysle ze milion to spokojnie gra :]
Kolego Prosze o to komrntarz osoby z MBANKU na ta sytuacje
Witam,
Trudno mi w tej chwili odpowiedzieć jaka była przyczyna odrzucenia tej operacji, ale postaramy się to jutro wyjaśnić także tutaj na Wykopie. Mail nie pochodzi od nas, a informacja o "błędzie" mówi także o wystawcy karty czyli faktycznie jednemu z pośredników tej transakcji. Być może on z jakiegoś powodu wygenerował taki błąd.
Także o to proszę, będzie to dla nas dodatkowy sygnał aby głębiej przyjrzeć się tej sprawie. Przyznam szczerze, że nie posiadam na dzień dzisiejszy informacji abyśmy wprowadzili takie restrykcje na w/w operacje.
Tomasz Lipinski
Zrodlo z Link'a u gory
Mowilem ze nie ma szansy na cos takiego a komentarze jak ten wyrzej Agassi sa nie potrzebne bo sieja tylko panike
Także o to proszę, będzie to dla nas dodatkowy sygnał aby głębiej przyjrzeć się tej sprawie. Przyznam szczerze, że nie posiadam na dzień dzisiejszy informacji abyśmy wprowadzili takie restrykcje na w/w operacje.
Tomasz Lipinski
Zrodlo z Link'a u gory
Mowilem ze nie ma szansy na cos takiego a komentarze jak ten wyrzej Agassi sa nie potrzebne bo sieja tylko panike
nie sieje paniki tylko czytam a Ty po prostu kup sobie słownik albo skończ szkołe
Ile zazwyczaj czekacie na zaksiegowanie wplaty na swoim koncie za pomoca wplatomatu Mbanku?
Ja dokonalem wplaty o 23:30 i juz minela 1h, a na koncie ani widu, ani slychu... :/
Oficjalnie pieniądze powinny się znaleźć na koncie w ciągu godziny (niedawno było do 2h). Jeśli nie ma to trzeba czekać. Nie mają znaczenia godziny księgowania wpłat.
Witam, mam takie pytanie , mam zamiar w poniedziałek otworzyć konto w Mbanku , tak zwane 'ekonto' by móc wpłacić pieniazki do bet365 ( moglbym bez konta przez zwykly przelew bankowy ale musiałbym wpłacić minimum 150 USD ;/). I tutaj moje pytanie : po jakim czasie mniej wiecej przesla mi karte bym mogl za jej pomoca wpłacić pieniadze do buka? Albo czy jest jakas opcja , ze tylko z otwartym kontem w Mbanku przez internet bede mogl wpłacić pieniazki do buka (bo ponoć po wizycie w Mkiosku i wypełnieniu formularza konto jeszcze w tym samym dniu jest aktywne)? Wiem ze pewnie dla wielu te pytania okaza sie niepowazne , ale pierwszy raz mam do czynienia z bankami i ogolnie z wpłata tą opcją pieniadze do buka. Z góry dzieki za pomoc.
Ja zakładałem konto przez internet wypełniając formularz rejestracyjny.Po 2-3 dniach zadzwonił do mnie kurier i przywiózł mi umowe.Powpisywałem na stronce co mi kazali i już mogłem korzystać z konta a karte mi przysłali za 2 tygodnie.Poproś znajomego żeby Ci kaske przelał na Twoje konto i wtedy bez problemu sobie wpłacisz.
A przy zakładaniu konta w tym Mkiosku nie bede mogl odrazu wplacic kasy na swoje konto? I ten , jak juz nawet mialbym pieniadze na koncie a dalej ta karte nieaktywną to jaką metodą moge wpłacić pieniadze np do bet365? Nie mam zadnej innej formy płatnosci , wiec chyba bez tej karty nie dam rady wpłacić pieniedzy inaczej niz przez przelew bankowy zwykly co niestety tak jak pisza minimalna kwota wpłaty to 150 USD. Chyba , że jest inaczej i jednak to konto dawałoby mi jakies inne mozliwosci?
Czyli do bet 365 przez 'Mbank (Mtransfer) via Moneybookers' wpłace pieniadze Mtransferem tylko jesli mam konto w Moneybookers , tak? Takie konto w Moneybookers załoze przez neta bezpłatnie czy tez bede miał jakies problemy?
Wrrr Wpłatomat pobrał pieniądze i nagle awaria , teraz musze zlozyc reklamacje i czekac 7-30 dni na rozwiązanie sprawy, Już nigdy nie skorzystam z tego badziewia
Czy zwykłymi kartami debetowymi np. tą z delfinem można płacić w necie? Zostałem tak poinformowany w punkcie obsługi mbanku, ale coś mi się nie chce wierzyć, zwłaszcza, że buki nie przyjmują takich płatności. Coś muszę ustawić?
Czy zwykłymi kartami debetowymi np. tą z delfinem można płacić w necie? Zostałem tak poinformowany w punkcie obsługi mbanku, ale coś mi się nie chce wierzyć, zwłaszcza, że buki nie przyjmują takich płatności. Coś muszę ustawić?
ja tam nic nie ustawiałem a w bet365 normalnie przyjmują takie płatności kartą debetową.
Sluchajcie mam taka sprawe mam karte kredytowa w mbanku z limitem (nie ekarta do platnosci internetowych) I teraz pytanie jakies pol roku temu robilem platnosc do expekta pare dni temu takze robilem tam depozyt ale juz przez moneybookers. Cos tam ugralem i zlecam wyplate (800zl wiecej). Chce wyplacic na moneybookers ale powiedzieli mi ze ze wzgledow bezpieczenstwa musze wyplacic kase na karte kredytowa. Teraz pytanie ile taki przelew na karte idzie jak zrealizowali go dzis o 11.00 i czy kasa wyladuje mi na karcie czy na rachunku bankowym ?
eśli złożę dziś wniosek w MBanku o otwarcie mi konta to od kiedy będę mógł robić przelewy , wypłacać i obsługiwać konto ? Od dziś ? czy dopiero jak otrzymam kartę ?
przelewy bedziesz mógł robić bez karty, po podpisaniu umowy o otwarciu konta, przejeżdża kurier i ja przywozi, należy wtedy telefonicznie aktywować konto ale od momentu złożenia wniosku to upłynie kilka dni
eśli złożę dziś wniosek w MBanku o otwarcie mi konta to od kiedy będę mógł robić przelewy , wypłacać i obsługiwać konto ? Od dziś ? czy dopiero jak otrzymam kartę ?
Jeśli wolisz tradycyjne metody odwiedź jeden z mKiosków. Złóż w obecności pracownika wniosek, podpisz umowę i zamów kartę płatniczą do RACHUNKU. Jeszcze tego samego dnia Twój rachunek powinien być w pełni aktywny.
Przed przystąpieniem do złożenia wniosku o RACHUNEK przygotuj sobie niezbędne dokumenty.
chodzi mi dokładnie o taką sytuację . Chciałbym dziś założyć konto , a jutro siostra by mi przesłała częśc pieniążków z jej konta i czy mogę je wypłacić ?
Na kartę debetową będziesz czekał maksymalnie do 2 tygodni. Bez karty nie wypłacisz, a po drugie przelewy międzybankowe nie działają w weekendy, tylko wewnętrzne.
po jakim czasie najpóźniej może dojść depozyt przez Przelewy24 z Mbanku? Kasa z konta zniknęła a u buka się nie pojawiła. DO kogo mam się zgłosić w takiej sytuacji?
po jakim czasie najpóźniej może dojść depozyt przez Przelewy24 z Mbanku? Kasa z konta zniknęła a u buka się nie pojawiła. DO kogo mam się zgłosić w takiej sytuacji?
po jakim czasie najpóźniej może dojść depozyt przez Przelewy24 z Mbanku? Kasa z konta zniknęła a u buka się nie pojawiła. DO kogo mam się zgłosić w takiej sytuacji?
po jakim czasie najpóźniej może dojść depozyt przez Przelewy24 z Mbanku? Kasa z konta zniknęła a u buka się nie pojawiła. DO kogo mam się zgłosić w takiej sytuacji?
do jakiego buka wplacales?
Expekt, a potem Unibet, nie doszło nigdzie
mialem wczoraj podobnie z tobet, wszedlem jeszcze raz w wplata / p24, ale zamiast wybierajac mtransfer , wybralem uzyj przedplaty i wpisalem , numer i haslo trazakcji z ktorej kasa nie doszla i ok , kasa natychmiast byla u buka
po jakim czasie najpóźniej może dojść depozyt przez Przelewy24 z Mbanku? Kasa z konta zniknęła a u buka się nie pojawiła. DO kogo mam się zgłosić w takiej sytuacji?
do jakiego buka wplacales?
Expekt, a potem Unibet, nie doszło nigdzie
mialem wczoraj podobnie z tobet, wszedlem jeszcze raz w wplata / p24, ale zamiast wybierajac mtransfer , wybralem uzyj przedplaty i wpisalem , numer i haslo trazakcji z ktorej kasa nie doszla i ok , kasa natychmiast byla u buka
nie zapisałem hasła jednej z tych tranzakcji, co mam teraz zrobić?
to troche lipnie, bo wszedlem teraz na expekt i tez masz uzycie przedplaty, normalnie wpisujesz kwote ktora wplaciles jeszcze raz i te numer i haslo , jesli nawet niemialbys numerow i hasla to moge cie pocieszyc tym ze po 30dniach , zwracaja pieniadze na konto z ktorego wplacales , pomniejszone o 2zl
jak nie masz hasla to nie wiem moze dzwonic do p24
na przykladzie expekt depozyt przelewy24 wpisujesz kwote ktora wplaciles- klikasz dalej i potwierdz w okienku ktore wyskakuje zeby wybrac bank wybierasz " uzyj przedplaty (prepayment)[2 pozycja od dolu] pozniej wpisujesz Numer transakcji i Hasło z p24 ktore powinienes zapisac(a mowisz ze jednego nie masz) akceptujesz regulamin i dalej pieniadze beda natychmiast na koncie
już widzę, dzięki za pomoc. w Mbanku na chacie mi napisał gość, ze "jeśli nie będą zaksięgowane na rachunku odbiorcy na pewno wróca na Pana rachunek " Rozumiem, że to te 30 dni o których pisałeś?
już widzę, dzięki za pomoc. w Mbanku na chacie mi napisał gość, ze "jeśli nie będą zaksięgowane na rachunku odbiorcy na pewno wróca na Pana rachunek " Rozumiem, że to te 30 dni o których pisałeś?
Czasami warto po prostu poczekać. Ja dwukrotnie miałem sytuację, w której wpłacałem późnym wieczorem i kasa nie doszła, ale rano była już zaksięgowana na koncie u buka.
zakręciłem się, jeżeli przelewy pomiędzy właścicielami rachunków w mbanku są realizowane w czasie rzeczywistym, to przelew, który poszedł dziś od innego uzytkownika mbanku,otrzymam w poniedziałek w momencie wysłania od niego czyli o 5.55 czy w sesji przychodzącej o 12?
zakręciłem się, jeżeli przelewy pomiędzy właścicielami rachunków w mbanku są realizowane w czasie rzeczywistym, to przelew, który poszedł dziś od innego uzytkownika mbanku,otrzymam w poniedziałek w momencie wysłania od niego czyli o 5.55 czy w sesji przychodzącej o 12?
Przelewy z rachunku mbank --> mbank idą w czasie rzeczywistym. Jeżeli zrobisz przelew w niedzielę o 17:00 to odbiorca będzie miał pieniądze natychmiastowo.
zakręciłem się, jeżeli przelewy pomiędzy właścicielami rachunków w mbanku są realizowane w czasie rzeczywistym, to przelew, który poszedł dziś od innego uzytkownika mbanku,otrzymam w poniedziałek w momencie wysłania od niego czyli o 5.55 czy w sesji przychodzącej o 12?
Przelewy z rachunku mbank --> mbank idą w czasie rzeczywistym. Jeżeli zrobisz przelew w niedzielę o 17:00 to odbiorca będzie miał pieniądze natychmiastowo.
Witam! Czy ktoś ostatnio podpisywal z tym bankiem umowe o kredyt odnawialny? Ja zrobilem to dzis i jestem ciekawe w ciagu ilu dni otrzymam pieniazki do wykorzystania na koncie?
Jeśli wczoraj przeniosłem środki z buka na moneybookers po czym wczoraj około godziny 23 zleciłem wyplatę z moneybookers do mbank to kiedy mogę się spodziewać pieniążków na koncie bankowym ?
Witam! Czy ktoś ostatnio podpisywal z tym bankiem umowe o kredyt odnawialny? Ja zrobilem to dzis i jestem ciekawe w ciagu ilu dni otrzymam pieniazki do wykorzystania na koncie?
ja podpisywalem o gotowkowy to jescze umowy nie mialem podpisanej a juz kasa byla takie jaja
Jeśli wczoraj przeniosłem środki z buka na moneybookers po czym wczoraj około godziny 23 zleciłem wyplatę z moneybookers do mbank to kiedy mogę się spodziewać pieniążków na koncie bankowym ?
Już powinneś mieć albo po godzinie 18 dostaniesz tylko że mBank dzisiaj ma jakieś problemy i nawet ciężko się zalogować na konto przez internet więc trzeba czekać.
Zawsze można założyć dodatkowo emaxa (oprocentowany 1%) i na nim trzymać kasę. Z tego emaxa nie ma limitu wpłat / wypłat w miesiącu. Ustalasz odbiorcę zdefiniowanego i po sprawie. Na ekonto przelewasz pieniądze w razie potrzeby.
Otóż do tej pory zawsze korzystałem z listy haseł jednorazowych. Teraz chcę na koncie wykonać operację, której nie mogę tak potwierdzić - a tylko kodem smsowym. Więc muszę zmienić metodę.
Zadzwoniłem więc na mlinię i niby zmienili.
Później chciałem wysłać przelew i czekam na tego smsa z kodem. Nie doczekałem się. Dzisiaj dwa razy to samo. Telefon milczy, żaden sms nie dochodzi. Znów dzwoniłem to zapewniali, że numer jest prawidłowy, że powinno być ok i takie tam pierdoły.
Miał ktoś może taki problem? Co może być przyczyną?
Numer telefonu podany w systemie banku dobry. Filtra antyspamowego w telefonie nie ma Sam tel kijowy, ale zawsze wszystko działało jak trzeba, wszystko dochodziło.
Kurde, rzeczywiście. Nawet się nie spodziewałem, że tych cholernych smsów było aż tyle i chyba rzeczywiście zatkały mi skrzynkę. Po ich usunięciu zaczęło działać.
Panowie problem mam... Pomyliły mi się te dni bez odsetkowe. Zresztą mniejsza o to. Termin wpłaty kwoty minimalnej minął 22.10. Nie dokonałem wpłaty bo myślałem, że mam czas do 28.10.
W historii karty mam coś takiego 23.10. "OPŁATA ZA OBSŁUGĘ ZADŁUŻENIA WYMAGALNEGO" -3,00 PLN
pogelo cie Bik za 3PLN, w dodatku splacone, wrzuc na luz i zapomnij o tym
człowiek się naczytał, jak to banki z automatu dają znać wszystkim nawet o jednym dniu spóźnienia to teraz panikuje, w szczególności gdy dzieje się to z głupoty (zapomnienie, pomyłka itp.) niż z braku funduszy.
Nie wiem czy ktoś zauważył, ale z KK w mbank można dokonywać przelewu na konto bankowe (kiedyś nie było takiej możliwości)
opłata za wykonanie przelewu z rachunku karty kredytowej 3% min. 7,00 zł przelew z rachunku karty kredytowej w ramach płatności z wykorzystaniem usługi mTransfer 0,00 zł
Przelew liczy się jako wypłata w bankomacie, czy jako transakcja bezgotówkowa?
przy okazji, zamiast płacić 3% prowizji za przelew dużo bardziej korzystne jest połączenie darmowego mtransferu i usług jakie oferuje bluecash.pl (koszt 1 zł za 1 tys. zł). Sprawdzone i działa świetnie.
pijanica dzięki za pomysł, na pewno się kiedyś przyda. Teraz inne pytanie.
eKarta, ładuje karte stówką. Wpłacam stówkę do bwin. Na karcie zostaje 0,00. Po 5 dniach wypłacam z bwin 200 zł na kartę. Jak zostanie to zaksięgowane?
1. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie nadal 0,00 2. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie wynosił 200,00 3. Pieniądze będą na karcie i muszę ręcznie je przerzucić na eKonto?
Czy karta przy każdej transakcji generuje nowy kod CVV2? Czy ładując kartę stówką ubywa pieniędzy na eKoncie i przenoszą się na kartę?
pijanica dzięki za pomysł, na pewno się kiedyś przyda. Teraz inne pytanie.
eKarta, ładuje karte stówką. Wpłacam stówkę do bwin. Na karcie zostaje 0,00. Po 5 dniach wypłacam z bwin 200 zł na kartę. Jak zostanie to zaksięgowane?
1. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie nadal 0,00 2. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie wynosił 200,00 3. Pieniądze będą na karcie i muszę ręcznie je przerzucić na eKonto?
Czy karta przy każdej transakcji generuje nowy kod CVV2? Czy ładując kartę stówką ubywa pieniędzy na eKoncie i przenoszą się na kartę?
Z e-karty zrezygnowałem kilka lat temu, ale pamiętam, że wypłata na kartę zasilała od razu ekonto. Z kodami to nie pamiętam. Ładując ekartę ubywa oczywiście na ekoncie.
Z e-karty zrezygnowałem kilka lat temu, ale pamiętam, że wypłata na kartę zasilała od razu ekonto. Z kodami to nie pamiętam. Ładując ekartę ubywa oczywiście na ekoncie.
pijanica dzięki za pomysł, na pewno się kiedyś przyda. Teraz inne pytanie.
eKarta, ładuje karte stówką. Wpłacam stówkę do bwin. Na karcie zostaje 0,00. Po 5 dniach wypłacam z bwin 200 zł na kartę. Jak zostanie to zaksięgowane?
1. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie nadal 0,00 2. Bezpośrednio na powiązane eKonto? i limit na karcie będzie wynosił 200,00 3. Pieniądze będą na karcie i muszę ręcznie je przerzucić na eKonto?
Czy karta przy każdej transakcji generuje nowy kod CVV2? Czy ładując kartę stówką ubywa pieniędzy na eKoncie i przenoszą się na kartę?
mBank reklamuje się jakimiś 'przelewami ekspresowymi' gdzie to można znaleźć po zalogowaniu się bo ja nihuhu nie widzę nic takiego... konto eKonto, eMax i eMaxPlus
*]mBank reklamuje się jakimiś 'przelewami ekspresowymi' gdzie to można znaleźć po zalogowaniu się bo ja nihuhu nie widzę nic takiego... konto eKonto, eMax i eMaxPlus
podczas przelania kasy z mbanku do moneybookers ( przy otrzymaniu kodu smms ) otrzymuję info
Wysłanie wiadomości SMS nie powiodło się. Możesz ponownie spróbować wykonać operację. W przypadku powtarzających się trudności z otrzymaniem hasła smsowego możesz zrezygnować z potwierdzania operacji maklerskich hasłem - rezygnację zlecisz w serwisie internetowym, a potwierdzisz w automatycznym serwisie mLinii.
podczas przelania kasy z mbanku do moneybookers ( przy otrzymaniu kodu smms ) otrzymuję info
Wysłanie wiadomości SMS nie powiodło się. Możesz ponownie spróbować wykonać operację. W przypadku powtarzających się trudności z otrzymaniem hasła smsowego możesz zrezygnować z potwierdzania operacji maklerskich hasłem - rezygnację zlecisz w serwisie internetowym, a potwierdzisz w automatycznym serwisie mLinii.
( kod sms dociera mi na komę )
ich błąd czy coś nie tak ?
Ich błąd, ogólnie od rana mTransfer coś szwankuje..
"Informujemy, że z dniem 22.03.2011 r. zmianie ulega Taryfa Prowizji i Opłat Bankowych w mBanku. Zmiany polegają m.in. na modyfikacji opłat za korzystanie z KREDYTU odnawialnego w rachunku eKONTO. Zmianie ulegnie: - prowizja za udzielenie kredytu: z 1% kwoty kredytu, min. 25 zł na 1,8% kwoty kredytu, min. 25 zł; - prowizja za odnowienie kredytu: z 1% na 1,8% kwoty odnowienia; - prowizja za podwyższenie kwoty kredytu: z 1% na 1,8% kwoty podwyższenia. Nowe opłaty wchodzą w życie od 1.04.2011 r."
od siebie dodam, ze pewniejsze kody na papierze to juz koszt 5pln wyplaty darmowe ze wszystkich bankomatow 5pln etc mnoza sie oplaty a z zalozenia mial byc darmowy pewnie tych oplat i prowizji po trochu sie namnozy
W Deutsche banku wszystko jest za free, wlacznie z karta bankomatowa (wyplaty wszedzie free). Jedyny warunek darmowej karty to conajmniej 1 tranzakcja w miesiacu (moze to byc np. wyplata 20zl z bankomatu). Do tego jaki bedzie pewniejszy bank niz duzy niemiecki?
te kody byly darmowe to sobie zamawialem po dwie sztuki i tak sobie patrze na konto a tam 10 zeta mniej pytam na czacie a babka mowi,ze byla zmiana regulaminu
poza tym tych kodow na jednej kartce jest bardzo malo w porownaniu np do kodow darmowych z Kredyt Banku
Różnica jest tylko taka, że tu każdy bank daje tokeny, w Polsce zaś niektóre banki je dają. Dla chcącego nic trudnego otworzyć w takim banku konto. Nordea chyba jako pierwszy bank u nas oferował takie rozwiązanie, ale jest też sporo innych.
jeżeli za każdą usługę wprowadzą opłatę 5 zł miesięcznie to pomyśl ile wyniesie posiadanie konta w tym internetowym 'darmowym' banku ...
Ja przeniosłem się na sms=y zaraz po wprowadzeniu takiej możliwości.Samo konto nie kosztuje mnie zupełnie nic. Oczywiście nie twierdze że mBank to raj na ziemi bo odbijają sobie na innych usługach (gdzieś muszą zarabiać),ale samo posiadanie konta jak i krajowe przelewy są zupełnie darmowe
Jeśli się spojrzy na takie kryteria jak darmowe przelewy, wysokie oprocentowanie lokat, darmowe prowadzenie konta, darmowe bankomaty... to są jakieś dobre alternatywy dla mBanku?
Jeśli się spojrzy na takie kryteria jak darmowe przelewy, wysokie oprocentowanie lokat, darmowe prowadzenie konta, darmowe bankomaty... to są jakieś dobre alternatywy dla mBanku?
NA dzień dzisiejszy nie ... no może AliorBank ale naczytałem sie o nich dużo negatywnych opinii głównie chodzi o traktowanie klienta a właściwie olewanie go.
Nordea chyba jako pierwszy bank u nas oferował takie rozwiązanie, ale jest też sporo innych.
daja, ale za ile ?
Spojrzałem dzisiaj na Toyota Bank i mają darmowe otwarcie & prowadzenie konta, darmowe przelewy, 3x w miesiącu darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach... i darmowy token.
- 0zł za otwarcie i prowadzenie konta (Pakiet Standard) - 0zł za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne przez internet - 0zł za realizację zleceń stałych przez internet - 0zł za wydanie wznowienie karty Visa Electron - 0zł za wypłaty kartą Visa Electron z bankomatów w Polsce od kwoty 400 PLN - 0zł za token zapewniający najwyższe bezpieczeństwo
Czy z związku z ustawą miał ktoś ostatnimi czasy problemy z mBankiem bo chodził po sieci screen, że komuś zablokowalie wpłate na PokerStars. I czy wypłacając kase bezpośrednio na konto może sie czegoś obawiać? Chodzi o jednego z bukmacherów na licencji EU.
W przypadku Betsson taka "przygoda" na pewno nie miała miejsca i wydaje się, że opcja tego typu nie jest w ogóle możliwa.
pieprzone dziady zeszły niżej niż psy w jeden dzień bankomaty zablokowane całą noc , w drugi dzień wpłatomaty , a dzisiaj wpłacilem i czekam na pieniądze już ciul wie którą godzine ( kiedyś były w tej samej sekundzie ) jak ktoś szuka banku to mGówno odradzam
Ile średnio trzeba czekać na przelew walutowy w euro z banku polskiego do mBanku na konto walutowe? Czy jest to znacznie dłuższy czas niż zwykły przelew w złotówkach?
Kiedyś mieli reklamy w stylu: "Dlaczego nie jesteś w najlepszym banku, wszyscy go polecają". Teraz ich reklamy to:"Poznaj mBank na nowo". Mówi samo za siebie.
Ile średnio trzeba czekać na przelew walutowy w euro z banku polskiego do mBanku na konto walutowe? Czy jest to znacznie dłuższy czas niż zwykły przelew w złotówkach?
Waluta nie ma znaczenia. Przelew to przelew. Jeśli czekasz dłużej niż 24h, to jest to chore.
Czy ktoś ostatnio robił zwrot na kartę w obcej walucie (Visa Electron) ? Po jakim kursie przeliczone macie - kupna czy sprzedaży ? Do tej pory przy zwrotach na tą samą kartę zawsze liczyli po kursie kupna (wyższym) a teraz policzyli po sprzedaży i jeszcze próbowali wmówić na infolinii że zawsze tak było
co prawda to bylo pare miesiecy temu ale gdy z betfair wyplacalem na karte visa electron policzylo mi po kursie sprzedazy:/ a zawsze bylo po kursie kupna * wyzszym) dzieki czemu zarabialem dodatkowo ;] drugi raz nie probowalem
Czy ktoś ostatnio robił zwrot na kartę w obcej walucie (Visa Electron) ? Po jakim kursie przeliczone macie - kupna czy sprzedaży ? Do tej pory przy zwrotach na tą samą kartę zawsze liczyli po kursie kupna (wyższym) a teraz policzyli po sprzedaży i jeszcze próbowali wmówić na infolinii że zawsze tak było
W przypadku zwrotu na kartę zawsze jakieś 3%+ w stosunku do kursu średniego NBP.
pierwszy namieszal, a drugi jeszcze bardziej zagubiony...
FAKT 1: do listopada 2013 zwroty euro na karte VE (oraz ekarte) w mbanku byly przeliczane po kursie sprzedazy. (jak ktos nie wie ktory to kurs kupna, a ktory sprzedazy zapraszam tutaj http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/)
FAKT 2: w styczniu 2014 zwrot euro na VE w mbanku zostal po raz pierwszy policzony po kursie kupna.
PYTANIE: czy to jednostkowy przypadek (pomylka, albo proba skrojenia nieuwaznego klienta) czy zmiana polityki mbanku?
reklamacja w toku. jednoznacznego stanowiska na mlinii czy tez wskazania zapisu w regulaminie precyzujacego zwroty sprzedazy nie sposob uzyskac, choc kiedys jasno bylo to opisane.
FAKT 1: do listopada 2013 zwroty euro na karte VE (oraz ekarte) w mbanku byly przeliczane po kursie sprzedazy. (jak ktos nie wie ktory to kurs kupna, a ktory sprzedazy zapraszam tutaj http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/)
Zależy kto ma jaką kartę. Widełki tak jak mówiłem powyżej, conajmniej 3%. Nic się nie zmieniło.
Originally Posted by gruda
FAKT 2: w styczniu 2014 zwrot euro na VE w mbanku zostal po raz pierwszy policzony po kursie kupna.
PYTANIE: czy to jednostkowy przypadek (pomylka, albo proba skrojenia nieuwaznego klienta) czy zmiana polityki mbanku?
reklamacja w toku. jednoznacznego stanowiska na mlinii czy tez wskazania zapisu w regulaminie precyzujacego zwroty sprzedazy nie sposob uzyskac, choc kiedys jasno bylo to opisane.
Zawsze miałem zwrot po kursie sprzedaży. Wypłacam z Betfair głównie na MB(Skrill), Neteller i czasem robię zwrot na kartę. W Twoim przypadku pachnie pomyłką.
Originally Posted by gruda
pierwszy namieszal, a drugi jeszcze bardziej zagubiony...
ja tez zawsze mialem i kolega Don wyzej tez zawsze mial, dlatego chodzi o aktualne info. robiles zwrot w styczniu do mbanku na zwykla debetowke visa electron? (ew. ekarte euro)
z ciekawosci rzucilem okiem na regulamin kart kredytowych mbanku i nie rozni on sie niczym od regulaminu kart debetowcyh w punkcie opisujacym rozliczanie transakcji kartowej w walucie innej niz karta (odpowiednio §43 [mbank.pl] i 32 [mbank.pl] ). kiedys w regulaminie mbanku widnial jasny zapis, ze zwroty sprzedazy/transakcje kartowe uznaniowe (czy jakkowliek inaczej bylo to sformulowane) bank przelicza po kursie sprzedazy.
dla odmiany w regulaminie alior banku jest zapis, ze transakcje uznaniowe zostana przeliczone po kursie transakcji oryginalnej. pytanie tylko co bedzie, jesli transakcja oryginalna nie miala miejsca?
no nic, pozostaje czekac na rozpatrzenie reklamacji. chyba ze ujawni sie ktos ze zwrotem na mbankowa debetowke w styczniu 2014.
We wrześniu 2013 przyszło kilka zwrotów po kursie sprzedaży. Karta ta sama. Teraz sukinsyny policzyły euro po 3.96 , kwota akurat znacząca, od niedawna zniknął limit kwoty zwrotu na kartę w mbookers.
Teraz sukinsyny policzyły euro po 3.96 , kwota akurat znacząca, od niedawna zniknął limit kwoty zwrotu na kartę w mbookers.
Boję się, że pomyliłeś zwrot na kartę z przelewem. Tak czy siak dzisiaj zrobiłem zwrot na kartę, dojdzie prawdopodobnie w poniedziałek, może w piątek i wtedy będę miał pewność, czy coś się zmieniło. Zwrot Euro na kartę to 4,30 - 4,50 teraz, przelew tak jak mówisz może być coś koło 3,90, dlatego mam wrażenie, że mylisz przelew ze zwrotem.
Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie.
No daj spokój, nie da się pomylić przelewu ze zwrotem na kartę. Przelew to ja wiem że rozliczają po kursie kupna. Specjalnie robiłem zwrot na kartę, żeby nie zdzierali ze mnie. Wszystkie zwroty w historii do tej pory po kursie sprzedaży rozliczane za wyjątkiem tego jednego, no ale reklamacja w toku. 4.5 to nie dostaniesz, chyba że euro jeszcze skoczy ostro. Tu masz aktualne kursy, obecnie 4.36, elegancko. http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/
mbank już od dawna schodzi na psy, ciągłe podnoszenie prowizji, dodatkowe opłaty (2zł za zmianę pinu to kpina, g*&*&* ich interesuje bezpieczeństwo użytkownika) nie mówiąc już o kursach walutach czy produktach dodatkowych. Raptem miesiąc temu leczenie zakończyła moja dziewczyna po małym wypadku na stoku. Jakie było moje zdziwienie gdy po wykupieniu najdroższego ubezpieczenia mbank odmówił mi wypłaty nawet 1zł odszkodowania. Powód ? Uraz którego nabawiła się moja dziewczyna nie jest klasyfikowany w kategoriach trwałego inwalidztwa ??!! Najdroższe ubezpieczenie, z opcją na uprawianie sportów zimowych w górach i musiałoby jej nogę ujebac chyba do samego biodra żeby te cholery z bankowości internetowej poczułyby się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Nie polecam
Zgadzam się, mbank jest na równi pochyłej i leci ostro w dół. Założyłem tam konto w 2001 roku i wtedy to było coś. Teraz są cieniem samych siebie, zarówno pod względem opłat za nic jak i pod wzgledem wciskanych klientom ubezpieczeń.
W ostatnie wakacje robiłem zwroty po 4,44, a wtedy kurs średni był dużo niższy niż dzisiaj. Zobaczymy jak to będzie w najbliższy poniedziałek. Bardzo mnie to ciekawi.
Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie.
Może trochę przegiąłem z tym 3,90. Powiedzmy 3,90 - 4,10 żeby nie było. Zobaczymy co wyjdzie za kilka dni. Generalnie obstawiam zwrot po kursie 4,30 - 4,50 i jestem prawie pewien że tak będzie.
I jak tam z tym zwrotem, wiadomo już coś ?
Tak wiadomo. Niestety tym razem się pomyliłem. Robiłem kilka zwrotów w zeszłym roku w różnych konfiguracjach, czyli różne banki itd. zawsze był kurs sprzedaży, czyli ten wyższy.
W zeszłym tygodniu zrobiłem tak jak obiecałem zwrot na kartę kredytową mBanku. Dzisiaj zaksięgowane. Wypłacałem Euro. Kurs 3,98. Dzsiejszy kus średni NBP 4,18... W zeszłym roku w takiej sytuacji miałem zwrot po kursie 4,30.
Dla porównania w piątek wypłacałem z bankomatu Skrillem. Ich kurs 4,24...
Ok dzięki za info. A co do kursu z karty Skrilla, to lepiej weź kalkulator w dłoń i przelicz jeszcze raz, bo podejrzewam że twa radość z wysokiego kursu jest przedwczesna
Co do Skrill: wypłata w piątek , fakt jeszcze nie jest zaksięgowana, źle spojrzałem. 4,24808 taki kurs miałem zaksięgowany 04.02, wypłata z bankomatu we wcześniejszy piątek.
Kursy Skrill z końcówki stycznia to około 4,15. W sklepie płacę w Euro ostatnio ze względu na awarie karty dlatego nie moge porównać kursów z każdego dnia. Z bankomatu wypłacam Skrillem w złotówkach raz, dwa razy w tygodniu, w zależności jak mi idzie na Betfair.
Dla porównania kurs średni Euro z 04.02 to 4,24, kurs z końcówki stycznia to około 4,15 -4,22, czyli mniej więcej tyle co dzisiaj.
Co ciekawe kursy podawane przez mBank jako średnie różnią się od średnich kursów NBP z danego dnia czasem nawet o 3 grosze. Nie wiem z czego to wynika. Być może NBP ustala średni kursu około południa, a mBank w jakiejś innej godzinie, kiedy kurs na giełdzie jest już nieco inny.
Chłopcy, 20 listopada mBank zmienił walutę rozliczeniową dla kart Visa na złotówki. Tak więc od 20 listopada przewalutowanie robi wam Visa, a po tym mBank kradnie swoje 5%.
Na przykładzie Visa przeliczyła po 4,19, a mBank zajumał 5% i z 4,19 zrobiło się 3,98.
Z tego właśnie powodu założyłem sobie konto w EUR.
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ?
Gandhi - w takim razie w mbanku nie masz już szans na przewalutowanie po kursie sprzedaży. Zatem można normalnie wypłacić przelewem z MB albo zwrot na kartę prowadzoną w euro i wyjdzie na jedno i to samo praktycznie. Dobrze myślę czy jednak coś pominąłem ?
W sumie trochę zamieszałem - sprawdziłem dawne wypłaty ze skrill na konto bankowe i samo skrill przeliczało po kursie ze swoją prowizją. Wychodził gorszy od średniego. Więc usystematyzujmy... Wypłata skrill - mbank przelew = kurs pomiędzy kupna a średnim Zwrot na kartę zwykłą w PLN = kurs gorszy od kupna Zwrot na kartę w EUR = kurs średni
Zostaje ta ekarta, czyli jeśli się nic nie zmieniło i została waluta rozliczeniowa (np euro), to powinni tak jak dotychczas przeliczać po kursie sprzedaży. Tutaj co innego na infolinii gadają (że po kursie kupna było zawsze), a praktyka pokazywała co innego.
Don masz rację, ale warto dodać, że wypłata kartą Skrill/Neteller z bankomatu daje kurs średni, albo bardzo zbliżony + prowizja 1,80/4,00 Euro. Płatność kartami Skrill/Neteller w sklepie, czyli tak zwane POS, to przewalutowaie około 3% w stosunku do kursu średniego na dzień księgowania, czyli kurs brany 2 - 3 dni robocze później po fizycznym dokonaniu transakcji.