Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 149 1 2 5 6 7 8 9 148 149
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Generalnie Pan Kapica,ktory jak pamiętam cały czas był za legalizacja e-hazardu właściwie mówiąc o zakazach w nowelizacji mówił tylko o zakazie reklamy e-hazardu i jego egzekwowaniu w czym nalezy przyznać Mu rację. Natomiast kilka razy wspomniał,że nowa ustawa ma też wyjśc na przeciw rozwojowi technologicznemu branży hazardowej oraz bardziej go opodatkować co można zrozumieć np. jako zalegalizowanie e-hazardu i sciąganie z tego podatków .........bo jakos nic innego pod postacią owego "wyjścia na przeciw rozwojowi technologicznemu branży hazrdowej" nie przychodzi Mi do głowy.

ps. większość prowadzacych programy informacyjne w TVP do matołki takie jak ta kobitka.

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Byc może własnie takie znane osoby jak Boniek,Borek czy Wiśniewski to plus dla Nas w walce z głupotą i absurdem Boniego,gdyż z pewnością będa One pietnowac w TV Solorza debilne rozwiazanie typu precz z e-hazardem.
ps. podejrzewam,że ZoRro na pewno nie jest tak optymistycznie nastawiony wink

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

I jeszcze jeden program o ustawie znalazłem jakby kogoś interesowało ... po Czumie , około 15 minuty ...

Minęła dwudziesta [tvp.pl]

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Originally Posted by AGASSI
Byc może własnie takie znane osoby jak Boniek,Borek czy Wiśniewski to plus dla Nas w walce z głupotą i absurdem Boniego,gdyż z pewnością będa One pietnowac w TV Solorza debilne rozwiazanie typu precz z e-hazardem.
Ja jestem akurat optymistą. Moim zdaniem na 87% PO nie będzie potrafiło tematu ugryźć i (po wielomiesięcznym strzępieniu gęby oczywiście) zostanie status quo. 11% - ban zupełny, łącznie z obowiązkiem blokowania stron przez operatorów i transakcji przez banki. 2% - inne rozwiązanie (w tym wszystkie konstruktywne).

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Blokadę stron internetowych to jedynie PiS chciał wprowadzić. PO nie powinno dążyć do tego samego, a jeśli strony będą dostępne to zablokować płatności się raczej nie da.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Wydaje mi się, że sensowne byłoby żeby przyjmowanie zakładów on-line było dodatkową ofertą bukmacherów naziemnych - innymi słowy: każdy bukmacher internetowy powinien mieć co najmniej kilka punktów naziemnych, w których można wypłacać pieniądze i płacić podatki, a jakie te podatki powinny być (czy od stawki czy od wygranej) to jest zupełnie inna kwestia.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
Originally Posted by tangerine
.... a jakie te podatki powinny być (czy od stawki czy od wygranej) to jest zupełnie inna kwestia.

To jest fundamentalna sprawa.

Czy możliwy będzie arbitraż, czy też jednoręki bandyta sprawi, że zostanie tylko czysty hazard.

Każda forma podatku oderwana od dochodu stanowiła by
wprowadzenie do zakładów wzajemnych
automatu o nieuczciwej wygranej.





Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

ja też już jakiś czas temu ...

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

przed chwilą słucham Trójki i jakiś przewodniczący protestujących opowiada o sytuacji w Poznaniu , w Zakładach Cegielskiego , o stoczniach i na koniec mniej powiedział coś takiego "jeżeli rząd nie ma dla nas pieniędzy jednym z rozwiązań może być nacjonalizacja hazardu , jest to kwota rzędu kilku miliardów" ...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
wyluzuj bo Ci pikawa siadzie wink
Ja pie.rdole człowieku nie słuchaj po.jebów z "S" toż to są pie.rdolone zwiazkowe nieroby puke

Dołączył: May 2004
Posty: 3,438
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 3,438
Znacie stan prawny na dziś (KKS):
§ 5. [3] W wypadkach określonych w art. 107 § 1-3 przepadkowi podlega stanowiący przedmiot czynu zabronionego dokument lub urządzenie gry losowej, zakładu wzajemnego lub gry na automacie oraz wygrane, które na podstawie tego dokumentu przypadają grającemu, a także środki uzyskane ze sprzedaży udziału w grze lub wpłaconych stawek. Przepis stosuje się odpowiednio także w wypadkach określonych w art. 109 i 110.

a artykuł 107:
Art. 107.[9] § 1. [10] Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, zakład wzajemny lub grę na automacie,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym.





Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 4,447
No ale w międzyczasie weszliśmy do UE a tam jest mowa o swobodnym przepływie kapitału, towaru i usług w ramach tworzenia wspólnego rynku. W dodatku prawo Unijne jest ponad prawem państwowym (chyba).


Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
wczoraj w multi multi


Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
to też dobre jest:



faktycznie w bazie losowań archiwalnych nie ma tego losowania

Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
veteran
veteran
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,396
http://biznes.onet.pl/na-braku-opodatkowania-e-hazardu-budzet-traci-mili,18490,3045692,1,news-detal

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by Zaixi
http://biznes.onet.pl/na-braku-opodatkowania-e-hazardu-budzet-traci-mili,18490,3045692,1,news-detal

Wreszcie jakiś konkretny artykuł ;-)

Nowa wersja projektu nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych ma być gotowa w październiku, ale w tak krótkim czasie niemożliwe jest przygotowanie odpowiednich regulacji dla hazardu w internecie. "Sytuacja więc pewnie pozostanie bez zmian. (...)

Nie muszą się obawiać organizatorzy gier w sieci, jeśli zarejestrowali swoje strony internetowe za granicą - w krajach, w których e-hazard jest dozwolony. Jak wyjaśnił Lisicki, nie ma wówczas możliwości karania w Polsce za urządzanie hazardu.


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Jedyny sposób aby opodatkować hazard to stworzyć takie warunki aby firmy otwierały tutaj siedziby i u nas mieli "licencję hazardową" (czy to bukmacherstwo, kasyno online, poker, itd.).

Polski budżet ABSOLUTNIE NIC nie traci na tym, że ludzie grają np. u Hilla bo tu nie ma żadnych pieniędzy do wzięcia! grin Firma płaci podatek od dochodów tylko i wyłącznie w kraju, w którym jest zarejestrowana. KAŻDA FIRMA. smile Jedynym wyjątkiem jest podatek VAT, ale w zakładach go akurat nie ma...

Podobnie jak sklep Merlin sprzedaje nie tylko książki ale i sprzęt elektroniczny na terenie całej Europy, ale podatki firma płaci tylko w Polsce (oprócz VAT).

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Ale przecież amerykanie zastosowali cłona usługi hazardowe dzięki wprowadzeniu zmian w ustawę o bankowości...

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

w Polsce raczej tak szybko nie zmienią ustawy o bankowości ...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by tangerine
Ale przecież amerykanie zastosowali cłona usługi hazardowe dzięki wprowadzeniu zmian w ustawę o bankowości...

a co Nas to ku.rwa obchodzi smirk
przecież USA to nie Unia Europejska grin

Strona 7 z 149 1 2 5 6 7 8 9 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, latajaca_holenderka, betowiec, alfa, Lukasz111, aker, Akhu, Kretol, rymoholik, bukma, Green Arrow), 770 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,108
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1