|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Tempo przyrastania głosów nie poraża niestety
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116 |
pisalem,ze nas wydymaja !!! bedzie bwin ,a raczej parodia z mala iloscia spotkan ,bez pokera. w takich warunkach polscy pokerzysci nie beda sie rozwijac. Lepiej wyjechac = Czechy ,Irlandia,Anglia albo Szwecja.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318 |
Daleka droga aby się cieszyć, bo będzie można się w internecie zakładać ale na takich zasadach na których wszystkim się odechce grać.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
Daleka droga aby się cieszyć, bo będzie można się w internecie zakładać ale na takich zasadach na których wszystkim się odechce grać. a niby skąd, Ty wiesz na jakich?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział. Zakłady bukmacherskie w internecie są dziś zakazane, dla tych którzy je zawierają z terenu RP w firmach zarejestrowanych za granicą. Wyroki w takich sprawach, choć jednostkowe, już były. I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia. Jeśli Graś stwierdził, że nie będą zakazane, to tylko dla tych zarejestrowanych w RP. Pytanie jakie postawią warunki. Od tego wszystko zależy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
na pewno coś wymyślą albo wysokie podatki albo taka bieda jak we Włoszech ... coś już kombinują , uczą się na temat hazardu w internecie  może w końcu dotrze do nich ze zakłady w internecie to biznes i nie będzie takiej hipokryzji bądź jakiś specjalnych utrudnień ... i tak jest trochę lepiej niż dwa tygodnie temu więc może jeszcze się coś zmieni w dobrym kierunku ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318 |
I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia. Ponieważ miałem przyjemność a może raczej nieprzyjemność przeczytania regulaminu Expektu w ostatnim czasie to mają oni taki zapis : 4.13 Wszystkie zakłady zawarte z EXPEKT.COM, są uznane za umieszczone i zatwierdzone na Malcie. Wszelkie umowy pomiędzy Mangas Gaming Malta Limited i klientem, są uznane za zawarte na Malcie. Czy sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Są zawarte na Malcie zgodnie z maltańskim prawem. Polskie prawo to co innego. A to ono ścigało grających.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział. Zakłady bukmacherskie w internecie są dziś zakazane, dla tych którzy je zawierają z terenu RP w firmach zarejestrowanych za granicą. Wyroki w takich sprawach, choć jednostkowe, już były. I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia. Jeśli Graś stwierdził, że nie będą zakazane, to tylko dla tych zarejestrowanych w RP. Pytanie jakie postawią warunki. Od tego wszystko zależy. Skąd,to? o jakichkolwiek wyrokach? Ska Ty wziąłeś jakiekolwiek wyroki?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Sam bym z chęcią się dorwał do konkretnych wyroków, ale mam tylko ogólniki: http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/podatek;od;gier;internetowych;za;granica,94,0,218462.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Podstawowym problemem jest ustalenie czy gra w internetowym kasynie stanowi grę na terytorium Polski, gdzie jak zakładamy przebywa gracz, czy na terytorium państwa, w którym zarejestrowane jest internetowe kasyno. Firmy prowadzące wirtualne kasyna zapewniają w regulaminach, że prowadzone w ich serwisach gry i zakłady są regulowane przez prawo państwa zarejestrowania danego serwisu i to przepisy tego państwa mają zastosowanie w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości. Bardzo częstą praktyką jest także zastrzeganie, że wszelkie spory wynikające z umowy pomiędzy prowadzącym internetowy serwis hazardowy a graczem mają być rozstrzygane przed określonym sądem (najczęściej sąd w siedzibie serwisu w tzw. raju podatkowym; np. Gibraltar).
Niestety, analiza polskich przepisów, orzecznictwa i komentarzy doktryny nie pozwala na jednoznaczną odpowiedź na tak zadane pytanie. Polskie prawo w niewielkim stopniu nadąża za rozwojem technologicznym, nowymi sposobami dokonywania transakcji i ich uregulowaniem.
Należy liczyć się z tym, że polskie organy ścigania uznają, że gra przez Internet na zagranicznym serwisie odbywa się na terytorium Polski, jeśli gracz w czasie gry przebywał na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Postępowania sądowe przed sądem polskim w przedmiocie materii rozpatrywanej powyżej stanowią rzadkość, ale jeśli już się pojawiają to sądy najczęściej przyjmują taką właśnie interpretację. W Polsce nie ma prawa precedensowego i sąd powszechny nie jest związany orzeczeniem innego sądu w podobnej sprawie, jednakże w praktyce trzeba się liczyć z właśnie takim rozwiązaniem.
W naszej ocenie gra na zagranicznym serwisie w gry losowe czy zakłady wzajemne przez gracza przebywającego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wypełnia znamiona przestępstwa skarbowego określonego w art. 107 § 2 k.k.s.
Przemawiają za tym analiza gramatyczna przepisu. Kto na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jednoznacznie wskazuje na obszar Polski, uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym; chodzi tu więc o uczestnictwo w grze uregulowanej przez prawo innego państwa czyli np. grę przez Internet za pośrednictwem serwisu bukmacherskiego zarejestrowanego na Jamajce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33 |
gra na zagranicznym serwisie w gry losowe czy zakłady wzajemne przez gracza przebywającego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wypełnia znamiona przestępstwa skarbowego określonego w art. 107 § 2 k.k.s. To fakt, z kolei nowelizacja ustawy o podatku dochodowym mówi: "wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,” Po prostu obowiązują nas sprzeczne przepisy. Jesteśmy w UE? Państwo polskie ma monopol na hazard? Buki netowe są u nas nielegalne? Odnośnie "wyroków" - forty nie wiem skąd masz takie informacje, najlepiej daj jakieś linki. Z tego co ja wiem, to była tylko jedna sytuacja: gość wygrał sporo kasy u bukmachera gdy pracował w Niemczech, przyjechał do Polski, kupił dom i furę, przybombiła się skarbówka. W trakcie wyjaśniania źródeł dochodu wyszła sprawa z bukiem, a ze nie zapłacił od wygranej podatku, dostał jaki wyrok. Postaram się odszukać link.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33 |
Sorki, Nie chodzi o fortiego a arta300:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
DanielK
Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.
Ale istotne jest jak bedzie po zmianach.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
DanielK
Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.
Ale istotne jest jak bedzie po zmianach. Wg mnie póki co zadnych zmian ,jeżeli chodzi o buchmacherkę nie będzie. A jak juz to kosmetyczne,i zadne tam włoskie rozwiązania nie wchodza w gre liczba 500tys.grających na rok przed wyborami na każdym zrobi wrazenie
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
DanielK
Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.
Ale istotne jest jak bedzie po zmianach. jest jeszcze cos takiego jak "szkodliwość czynu społecznego"  ps. już widze pokazówkę procesu gościa co przegrał w necie 500 zeta  o ku.rwa jeszcze Go za to mieliby ukarac na pokaz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
liczba 500tys.grających na rok przed wyborami na każdym zrobi wrazenie ta liczba może byc znacznie większa jeśli dołożysz np. tych co teraz boja sie grac w necie oraz znajomych,ktorych gracze namówią  ps. wystarczy przypomnieć poprzedznie wybory i hasło na naszym forum: Kaczor zablokuje hazard on-line..........na wielu wystarczyło,ło matko na Mnie też 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
DanielK
Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.
Ale istotne jest jak bedzie po zmianach. jest jeszcze cos takiego jak "szkodliwość czynu społecznego"  ps. już widze pokazówkę procesu gościa co przegrał w necie 500 zeta  o ku.rwa jeszcze Go za to mieliby ukarac na pokaz  Przecież wyraźnie mówię, że Kowlaski i jego 500 zł są bezpieczni. Ale ostatnio paru gości z Polski wygrało w kasynach niezłą kasę np w Betway, o czym sam Betway szeroko się rozpisywał. Nie podali pełnych danych gościa, ale takiego delikwenta namierzyć dla chcącego, to żaden problem.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|