Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 72 z 149 1 2 70 71 72 73 74 148 149
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Tempo przyrastania głosów nie poraża niestety

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
M
member
member
M Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 116
pisalem,ze nas wydymaja !!!
bedzie bwin ,a raczej parodia z mala iloscia spotkan ,bez pokera.
w takich warunkach polscy pokerzysci nie beda sie rozwijac.
Lepiej wyjechac = Czechy ,Irlandia,Anglia albo Szwecja.


Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
Daleka droga aby się cieszyć, bo będzie można się w internecie zakładać ale na takich zasadach na których wszystkim się odechce grać.


Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by antyhazardzista
Daleka droga aby się cieszyć, bo będzie można się w internecie zakładać ale na takich zasadach na których wszystkim się odechce grać.

a niby skąd, Ty wiesz na jakich?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by forty
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział.

Zakłady bukmacherskie w internecie są dziś zakazane, dla tych którzy je zawierają z terenu RP w firmach zarejestrowanych za granicą. Wyroki w takich sprawach, choć jednostkowe, już były.
I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia.

Jeśli Graś stwierdził, że nie będą zakazane, to tylko dla tych zarejestrowanych w RP. Pytanie jakie postawią warunki.

Od tego wszystko zależy.

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

na pewno coś wymyślą albo wysokie podatki albo taka bieda jak we Włoszech ... coś już kombinują , uczą się na temat hazardu w internecie wink może w końcu dotrze do nich ze zakłady w internecie to biznes i nie będzie takiej hipokryzji bądź jakiś specjalnych utrudnień ... i tak jest trochę lepiej niż dwa tygodnie temu więc może jeszcze się coś zmieni w dobrym kierunku ...


Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jan 2009
Posty: 318
Originally Posted by Art300
I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia.

Ponieważ miałem przyjemność a może raczej nieprzyjemność przeczytania regulaminu Expektu w ostatnim czasie to mają oni taki zapis :

4.13
Wszystkie zakłady zawarte z EXPEKT.COM, są uznane za umieszczone i zatwierdzone na Malcie. Wszelkie umowy pomiędzy Mangas Gaming Malta Limited i klientem, są uznane za zawarte na Malcie.

Czy sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie ? laugh

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Są zawarte na Malcie zgodnie z maltańskim prawem.
Polskie prawo to co innego. A to ono ścigało grających.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by Art300
Originally Posted by forty
Zakłady buchmacherskie,w internecie nie- będą zakazane-Paweł Graś,to dzis powiedział.

Zakłady bukmacherskie w internecie są dziś zakazane, dla tych którzy je zawierają z terenu RP w firmach zarejestrowanych za granicą. Wyroki w takich sprawach, choć jednostkowe, już były.
I sąd stał na stanowisku, że zakład jest zawarty na terytorium RP, jeżeli grający był fizycznie na terytorium RP. Siedziba bukmachera nie miała znaczenia.

Jeśli Graś stwierdził, że nie będą zakazane, to tylko dla tych zarejestrowanych w RP. Pytanie jakie postawią warunki.

Od tego wszystko zależy.

Skąd,to? o jakichkolwiek wyrokach? Ska Ty wziąłeś jakiekolwiek wyroki?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Sam bym z chęcią się dorwał do konkretnych wyroków, ale mam tylko ogólniki:
http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/podatek;od;gier;internetowych;za;granica,94,0,218462.html

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Podstawowym problemem jest ustalenie czy gra w internetowym kasynie stanowi grę na terytorium Polski, gdzie jak zakładamy przebywa gracz, czy na terytorium państwa, w którym zarejestrowane jest internetowe kasyno.
Firmy prowadzące wirtualne kasyna zapewniają w regulaminach, że prowadzone w ich serwisach gry i zakłady są regulowane przez prawo państwa zarejestrowania danego serwisu i to przepisy tego państwa mają zastosowanie w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości. Bardzo częstą praktyką jest także zastrzeganie, że wszelkie spory wynikające z umowy pomiędzy prowadzącym internetowy serwis hazardowy a graczem mają być rozstrzygane przed określonym sądem (najczęściej sąd w siedzibie serwisu w tzw. raju podatkowym; np. Gibraltar).

Niestety, analiza polskich przepisów, orzecznictwa i komentarzy doktryny nie pozwala na jednoznaczną odpowiedź na tak zadane pytanie. Polskie prawo w niewielkim stopniu nadąża za rozwojem technologicznym, nowymi sposobami dokonywania transakcji i ich uregulowaniem.

Należy liczyć się z tym, że polskie organy ścigania uznają, że gra przez Internet na zagranicznym serwisie odbywa się na terytorium Polski, jeśli gracz w czasie gry przebywał na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Postępowania sądowe przed sądem polskim w przedmiocie materii rozpatrywanej powyżej stanowią rzadkość, ale jeśli już się pojawiają to sądy najczęściej przyjmują taką właśnie interpretację. W Polsce nie ma prawa precedensowego i sąd powszechny nie jest związany orzeczeniem innego sądu w podobnej sprawie, jednakże w praktyce trzeba się liczyć z właśnie takim rozwiązaniem.

W naszej ocenie gra na zagranicznym serwisie w gry losowe czy zakłady wzajemne przez gracza przebywającego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wypełnia znamiona przestępstwa skarbowego określonego w art. 107 § 2 k.k.s.

Przemawiają za tym analiza gramatyczna przepisu.
Kto na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jednoznacznie wskazuje na obszar Polski, uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym; chodzi tu więc o uczestnictwo w grze uregulowanej przez prawo innego państwa czyli np. grę przez Internet za pośrednictwem serwisu bukmacherskiego zarejestrowanego na Jamajce.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
D
newbie
newbie
D Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
Originally Posted by Art300
gra na zagranicznym serwisie w gry losowe czy zakłady wzajemne przez gracza przebywającego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wypełnia znamiona przestępstwa skarbowego określonego w art. 107 § 2 k.k.s.
To fakt, z kolei nowelizacja ustawy o podatku dochodowym mówi:
"wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo,zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach i zakładach wzajemnych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego,”
Po prostu obowiązują nas sprzeczne przepisy. Jesteśmy w UE? Państwo polskie ma monopol na hazard? Buki netowe są u nas nielegalne?

Odnośnie "wyroków" - forty nie wiem skąd masz takie informacje, najlepiej daj jakieś linki. Z tego co ja wiem, to była tylko jedna sytuacja: gość wygrał sporo kasy u bukmachera gdy pracował w Niemczech, przyjechał do Polski, kupił dom i furę, przybombiła się skarbówka. W trakcie wyjaśniania źródeł dochodu wyszła sprawa z bukiem, a ze nie zapłacił od wygranej podatku, dostał jaki wyrok. Postaram się odszukać link.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
D
newbie
newbie
D Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 33
Sorki, Nie chodzi o fortiego a arta300:)

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
DanielK

Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.


Ale istotne jest jak bedzie po zmianach.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Originally Posted by Art300
DanielK

Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.


Ale istotne jest jak bedzie po zmianach.

Wg mnie póki co zadnych zmian ,jeżeli chodzi o buchmacherkę nie będzie.
A jak juz to kosmetyczne,i zadne tam włoskie rozwiązania nie wchodza w gre

liczba 500tys.grających na rok przed wyborami na każdym zrobi wrazenie

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
DanielK

Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.


Ale istotne jest jak bedzie po zmianach.

jest jeszcze cos takiego jak "szkodliwość czynu społecznego" wink

ps. już widze pokazówkę procesu gościa co przegrał w necie 500 zeta grin
o ku.rwa jeszcze Go za to mieliby ukarac na pokaz laugh papa

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by forty
liczba 500tys.grających na rok przed wyborami na każdym zrobi wrazenie

ta liczba może byc znacznie większa jeśli dołożysz np. tych co teraz boja sie grac w necie oraz znajomych,ktorych gracze namówią wink

ps. wystarczy przypomnieć poprzedznie wybory i hasło na naszym forum:
Kaczor zablokuje hazard on-line..........na wielu wystarczyło,ło matko na Mnie też laugh

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by Art300
DanielK

Ważne, jak zinterpretuje sąd. Tylko wiadomo o co chodzi. Wiadomo, że teraz jest "bezpiecznie", bo jedyne co moga zrobić teraz to kilka pokazówek. Nie ma sił i środków i checi, żeby ścigać Kowalskiego.


Ale istotne jest jak bedzie po zmianach.

jest jeszcze cos takiego jak "szkodliwość czynu społecznego" wink

ps. już widze pokazówkę procesu gościa co przegrał w necie 500 zeta grin
o ku.rwa jeszcze Go za to mieliby ukarac na pokaz laugh papa


Przecież wyraźnie mówię, że Kowlaski i jego 500 zł są bezpieczni.

Ale ostatnio paru gości z Polski wygrało w kasynach niezłą kasę np w Betway, o czym sam Betway szeroko się rozpisywał.
Nie podali pełnych danych gościa, ale takiego delikwenta namierzyć dla chcącego, to żaden problem.

Strona 72 z 149 1 2 70 71 72 73 74 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, alfa, betowiec, latajaca_holenderka, Akhu, Sensei, Kretol, rymoholik, bukma, Green Arrow, forty, Lukasz111, 11kera11), 806 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,097
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1