Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 84 z 149 1 2 82 83 84 85 86 148 149
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Zastanawiam się czy obecna wersja ustawy to nie jest legalizacji zakładów online wg Pana Kapicy? Znam wypowiedzi wg. którym projekt miał być podzielony. Normalne zatem jest, że pokazują projekt w którym znów jest wszystko w jednym worku?

KALEJDOSKOP.

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
no pocieszające jest to że mamy co najmniej pare miesięcy względnego 'spokoju',względnego bo ja na przykład chciałbym wiedzieć już teraz jak UE sie do tego projektu ustosunkuje. Dobija mnie tylko fakt że wszystkie partie od lewicy do prawicy ( a właściwie to od lewicy do lewicy bo prawicy u nas nie ma) chcą walczyć z hazardem a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?!

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by eroll
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?!

bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania wink
jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu blush

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by eroll
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?!

bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania wink
jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu blush

Kolega mówił o pokerze więc zapisy o zawodowych "obstawiaczach" go nie dotyczą wink

Dołączył: Oct 2009
Posty: 11
G
stranger
stranger
G Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 11
Ludzie internetu nie da sie kontrolowac.

To kompletna bojda.

Rzad chce sprawdzac wszystkich po IP komputera gdzie sie laczyli i pewnie chca sprawdzac historie stron wszystkich uzytkownikow sieci hahaha

To jest nie wykonalne, nawet jak im wysla listy proviaderzy.

Druga rzecz kontrola przelewow.Z calym szacunkiem watpie zeby banka sie chcialo wysyslac cale zestawienia wplat i wyplat uzytkownikow.Przeciez mozna zalozyc konto zagranica w banku nie podlegajacym kontroli przez Polske.

Blokada stron to tez zonk bo sa specjalne bramki gdzie mozna omijac takie blokady albo chociaz uzywajac proxy .Na Discavery byl nawet program jak chinczycy omijaja blokady nalozone przez rzad.

Jedynie problem moze byc przy rejestracjach bo tam czesto sa zmienne proxy a przy rejestracji trzeba miec to samo ip jak cie sprawdzaja.

Takze na wszystko jest sposob a pranie pieniedzy dopiero teraz sie zacznie .


Niech sobie rzad mysli ze kontroluje sytuacje ale internetu nie da sie kontrolowac bo trzeba bylo go calkowicie zamknac.

pozdr

Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
warto wiedzieć

http://kataryna.salon24.pl/138203,tajemnicze-poczatki-ustawy-hazardowej

pzdr

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Od początku pisałem, że wszystko co się dzieje można podsumować i skupić w jednej kwestii: czy rząd będzie respektował unijne prawo czy nie?

Na szczęście wychodzi na to, że będzie działał w zgodności z europejskim prawem, czyli zupełnie wycięto internetowy hazard z bieżącej ustawy. smile

Co tu więcej gdybać, Schetyna i Palikot od początku mówili, że hazard internetowy nie zostanie zlikwidowany (a ludzie się podniecali jakimś Kapicą...). piwo

Jedyne zagrożenie jest takie, że jak się teraz dowali ziemniakom i ci padną... to wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie by także netowe buki wywalić. No ale dopóki zostanie przynajmniej ten Totolotek to będziemy bezpieczni. grin

Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
K
stranger
stranger
K Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
Condrad, ale widze dla takich osob jak ja i TY inne zagrozenie, mianowicie zakaz reklamy hazardu... nie uwazasz, ze to moze nas wykonczyc?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Conrad
Na szczęście wychodzi na to, że będzie działał w zgodności z europejskim prawem, czyli zupełnie wycięto internetowy hazard z bieżącej ustawy. smile

No ale dopóki zostanie przynajmniej ten Totolotek to będziemy bezpieczni. grin

1. Conrad podaj link do tej drugiej ustawy bo jeszcze nie wytrzeźwiałem i widzę tylko jedną ustawę czyli jeden worek z całym hazardem tongue
2. ogólnie jeśli są u Nas prywatni bukmacherzy to faktycznie jesteśmy bezpieczni

ps. projekt do notyfikacji i rok spokoju bo inaczej to betfair.pl laugh

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
wg pisma to jedna ustawa a na uwagi mają czas do 19 listopada

http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bi...c/2009/ustawa_gry_13.11/minfin13.11b.pdf

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Właśnie trwa dyskusja w radiowej 3 i nie ma tam niestety mowy o poszanowaniu prawa europejskiego i dzieleniu ustawy na 2 części. "Geniusz" Tuska błysnął i chyba będziemy mieć jedną ustawę, a wszystko to gra na słupki.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by AGASSI
Originally Posted by eroll
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?!

bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania wink
jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu blush

ale ja nie twierdzę że to że gram 'zawodowo' jest moim argumentem. nie pójdę do Tuska i nie powiem 'Panie pan mi chleb od ust odbierasz' co nie zmienia faktu że dla mnie 'granie' jest czymś ważnym. Wkurza mnie poprostu fakt że wszystko czego nie można opodatkować trzeba zrównać z przestępstwem. Mi osobiście pasowałby podatek na takiej samej zasadzie jak na giełdzie 19% od czystego zysku chociaż wiem że to póki co jest awykonalne .

Dołączył: Nov 2009
Posty: 19
I
stranger
stranger
I Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 19

Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801

czyli próbują zrobić wszystkich w ch...
nie tylko nas grających ale wszystkich którzy są zainteresowani tą ustawą, najpierw mówią że będą dwie ustawy teraz ma być wszystko w jednej , jeżeli tak będzie to cała ustawa będzie musiała czekać na notyfikację UE ...


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
To brzmi zbyt pięknie. piwo

Wreszcie dano możliwość polskim firmom bukmacherskim przyjmowanie zakładów online, i tu sensowne się wydaje aby swoje serwery mieli także w Polsce.

Szkoda tylko, że według tej ustawy musieliby korzystać jedynie z konta bankowego w Polsce, co praktycznie uniemożliwi im otwarcie się na inne rynku europejskie/światowe.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 121
B
member
member
B Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 121
Zbyt pięknie, betfair.pl...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by artbledo
czyli próbują zrobić wszystkich w ch...
nie tylko nas grających ale wszystkich którzy są zainteresowani tą ustawą, najpierw mówią że będą dwie ustawy teraz ma być wszystko w jednej , jeżeli tak będzie to cała ustawa będzie musiała czekać na notyfikację UE ...

daj Boże wink

ps. tutaj Conrad masz rację......brzmi pięknie grin

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Blackmore
Zbyt pięknie, betfair.pl...

A niby dlaczego Betfair miałby tu zakładać firmę? Nie muszą działać na polskiej licencji.

Ta ustawa dotyczy tylko tych, którzy chcą tu mieć siedzibę/licencję bukmacherską.

Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
Ciekawe zatem która firma zagraniczna zechce mieć u nas siedzibę i ubiegać się o licencję przy 50% podatku - żadna. W ustawie jest zapis że zakłady online są legalne w Polsce tylko wobec firm które zechcą tą licencję wykupić w innym wypadku blokada strony!

Dlaczego Zatem Conrad piszesz że ustawa dotyczy tylko tych którzy zechcą? Czyżbym coś przegapił?

Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
Zapisy są kompromitujące i tyle.Mieli być fachowcy a Ustawa jest napisana przez nieudaczników nie mających pojęcia o tej tematyce.

Strona 84 z 149 1 2 82 83 84 85 86 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, betowiec, latajaca_holenderka, forty, Akhu), 2,670 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,272
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1