|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236 |
Zastanawiam się czy obecna wersja ustawy to nie jest legalizacji zakładów online wg Pana Kapicy? Znam wypowiedzi wg. którym projekt miał być podzielony. Normalne zatem jest, że pokazują projekt w którym znów jest wszystko w jednym worku?
KALEJDOSKOP.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
no pocieszające jest to że mamy co najmniej pare miesięcy względnego 'spokoju',względnego bo ja na przykład chciałbym wiedzieć już teraz jak UE sie do tego projektu ustosunkuje. Dobija mnie tylko fakt że wszystkie partie od lewicy do prawicy ( a właściwie to od lewicy do lewicy bo prawicy u nas nie ma) chcą walczyć z hazardem a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?! bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania  jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236 |
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?! bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania  jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu  Kolega mówił o pokerze więc zapisy o zawodowych "obstawiaczach" go nie dotyczą 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 11
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2009
Posty: 11 |
Ludzie internetu nie da sie kontrolowac.
To kompletna bojda.
Rzad chce sprawdzac wszystkich po IP komputera gdzie sie laczyli i pewnie chca sprawdzac historie stron wszystkich uzytkownikow sieci hahaha
To jest nie wykonalne, nawet jak im wysla listy proviaderzy.
Druga rzecz kontrola przelewow.Z calym szacunkiem watpie zeby banka sie chcialo wysyslac cale zestawienia wplat i wyplat uzytkownikow.Przeciez mozna zalozyc konto zagranica w banku nie podlegajacym kontroli przez Polske.
Blokada stron to tez zonk bo sa specjalne bramki gdzie mozna omijac takie blokady albo chociaz uzywajac proxy .Na Discavery byl nawet program jak chinczycy omijaja blokady nalozone przez rzad.
Jedynie problem moze byc przy rejestracjach bo tam czesto sa zmienne proxy a przy rejestracji trzeba miec to samo ip jak cie sprawdzaja.
Takze na wszystko jest sposob a pranie pieniedzy dopiero teraz sie zacznie .
Niech sobie rzad mysli ze kontroluje sytuacje ale internetu nie da sie kontrolowac bo trzeba bylo go calkowicie zamknac.
pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
warto wiedzieć
http://kataryna.salon24.pl/138203,tajemnicze-poczatki-ustawy-hazardowej
pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Od początku pisałem, że wszystko co się dzieje można podsumować i skupić w jednej kwestii: czy rząd będzie respektował unijne prawo czy nie? Na szczęście wychodzi na to, że będzie działał w zgodności z europejskim prawem, czyli zupełnie wycięto internetowy hazard z bieżącej ustawy.  Co tu więcej gdybać, Schetyna i Palikot od początku mówili, że hazard internetowy nie zostanie zlikwidowany (a ludzie się podniecali jakimś Kapicą...).  Jedyne zagrożenie jest takie, że jak się teraz dowali ziemniakom i ci padną... to wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie by także netowe buki wywalić. No ale dopóki zostanie przynajmniej ten Totolotek to będziemy bezpieczni. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Nov 2009
Posty: 13 |
Condrad, ale widze dla takich osob jak ja i TY inne zagrozenie, mianowicie zakaz reklamy hazardu... nie uwazasz, ze to moze nas wykonczyc?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Na szczęście wychodzi na to, że będzie działał w zgodności z europejskim prawem, czyli zupełnie wycięto internetowy hazard z bieżącej ustawy.  No ale dopóki zostanie przynajmniej ten Totolotek to będziemy bezpieczni.  1. Conrad podaj link do tej drugiej ustawy bo jeszcze nie wytrzeźwiałem i widzę tylko jedną ustawę czyli jeden worek z całym hazardem  2. ogólnie jeśli są u Nas prywatni bukmacherzy to faktycznie jesteśmy bezpieczni ps. projekt do notyfikacji i rok spokoju bo inaczej to betfair.pl 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236 |
Właśnie trwa dyskusja w radiowej 3 i nie ma tam niestety mowy o poszanowaniu prawa europejskiego i dzieleniu ustawy na 2 części. "Geniusz" Tuska błysnął i chyba będziemy mieć jedną ustawę, a wszystko to gra na słupki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
a Ja grając w pokera i właściwie to żyjąc z tego czuję się pomówiony jako hmmm oszust,złodziej?! bukmacherzy mają przepis mówiący,że zabrania się gry osobom jeśli jest to Ich jedyne źródło utrzymania  jeśli żyjesz z pokera to Twoja sprawa ale akurat taka argumentacja przeciw delegalizacji jest kompletnie nietrafiona i nie na miejscu  ale ja nie twierdzę że to że gram 'zawodowo' jest moim argumentem. nie pójdę do Tuska i nie powiem 'Panie pan mi chleb od ust odbierasz' co nie zmienia faktu że dla mnie 'granie' jest czymś ważnym. Wkurza mnie poprostu fakt że wszystko czego nie można opodatkować trzeba zrównać z przestępstwem. Mi osobiście pasowałby podatek na takiej samej zasadzie jak na giełdzie 19% od czystego zysku chociaż wiem że to póki co jest awykonalne .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 19
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Nov 2009
Posty: 19 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
czyli próbują zrobić wszystkich w ch... nie tylko nas grających ale wszystkich którzy są zainteresowani tą ustawą, najpierw mówią że będą dwie ustawy teraz ma być wszystko w jednej , jeżeli tak będzie to cała ustawa będzie musiała czekać na notyfikację UE ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
To brzmi zbyt pięknie.  Wreszcie dano możliwość polskim firmom bukmacherskim przyjmowanie zakładów online, i tu sensowne się wydaje aby swoje serwery mieli także w Polsce. Szkoda tylko, że według tej ustawy musieliby korzystać jedynie z konta bankowego w Polsce, co praktycznie uniemożliwi im otwarcie się na inne rynku europejskie/światowe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 121
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2005
Posty: 121 |
Zbyt pięknie, betfair.pl...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
czyli próbują zrobić wszystkich w ch... nie tylko nas grających ale wszystkich którzy są zainteresowani tą ustawą, najpierw mówią że będą dwie ustawy teraz ma być wszystko w jednej , jeżeli tak będzie to cała ustawa będzie musiała czekać na notyfikację UE ... daj Boże  ps. tutaj Conrad masz rację......brzmi pięknie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Zbyt pięknie, betfair.pl... A niby dlaczego Betfair miałby tu zakładać firmę? Nie muszą działać na polskiej licencji. Ta ustawa dotyczy tylko tych, którzy chcą tu mieć siedzibę/licencję bukmacherską.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236 |
Ciekawe zatem która firma zagraniczna zechce mieć u nas siedzibę i ubiegać się o licencję przy 50% podatku - żadna. W ustawie jest zapis że zakłady online są legalne w Polsce tylko wobec firm które zechcą tą licencję wykupić w innym wypadku blokada strony!
Dlaczego Zatem Conrad piszesz że ustawa dotyczy tylko tych którzy zechcą? Czyżbym coś przegapił?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Zapisy są kompromitujące i tyle.Mieli być fachowcy a Ustawa jest napisana przez nieudaczników nie mających pojęcia o tej tematyce.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|