|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Qatar ExxonMobil Open 
Brisbane International 
Aircel Chennai Open 
Puchar Hopmana 
| Miejsce : Perth, Australia |
| Ranga turnieju : Mistrzostwa Par Mieszanych |
| Data : 2.01-9.01 2010 |
| Nawierzchnia : twarda halowa |
| Pula nagród : 900'000 $ |
| Uczestnicy : 8 drużyn (Australia, Hiszpania, Kazachstan, Niemcy, Rosja, Rumunia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania) |
| Oficjalna strona : www.hopmancup.com |
| Drabinki : Singiel + Mikst |
| Plan Dnia : Zobacz |
| Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore
|
Capitala World Tennis Championship 
| Miejsce : Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie |
| Ranga turnieju : impreza pokazowa |
| Data : 31.12-2.01 2010 |
| Nawierzchnia : twarda |
| Pula nagród : 250'000 $ |
| Uczestnicy : R.Federer, R.Nadal, N.Davydenko, R.Soderling, D.Ferrer, S.Wawrinka |
| Oficjalna strona : www.capitalawtc.com |
| Drabinki : Singiel |
| Plan Dnia : Zobacz
|
Przydatne linki :
www.tennisbios.com - livescore, sylwetki, rankingi
www.fromsport.com - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - wyniki i statystyki zawodników
www.tenisinfo.pl - wyniki i statystyki zawodników
www.atptennis.com - strona ATP
www.itftennis.com/mens - strona ITF
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
W Brisbane identyczne warunki jakie będą pod koniec stycznia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577 |
Moya - Tipsarevic 1.45 Moim zdaniem to najlepszy typ z jutrzejszych meczów. Moya już w swoim ostatnim pełnym sezonie gry (ok może pierwszą fazę sezonu miał udaną) grał słabo i nie osiągał dobrych wyników, często też przeciwko niemu grałem. Teraz wraca do gry po długiej przerwie i nie wiadomo czy będzie jeszcze w stanie zacząć grać dobry tenis na poziomie turniejów ATP. Tipsy natomiast w końcówce poprzedniego sezonu był jedną z jaśniejszych postaci i na pewno imponował dobrą formą. Jak dla mnie to ten sezon może być dla niego najlepszym w karierze jeśli tylko będzie potrafił grać chociażby tak dobrze jak pod koniec 2009 roku. W starciu z Moyą powinien wygrać bez problemu w dwóch setach i liczę na łatwy mecz  Inny mecz, który zwrócił moją uwagę to Berrer przeciwko Venturze. Na hardzie Berrer powinien bez problemu sobie poradzić z Santiago. Kursy ok 1.40. To tak z niskich kursów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
|
|
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060 |
nie wiem czy coś to komuś pomoże, ale jeden z punktów którymi się kieruje przy typowaniu tenisa brzmi: Nie graj Tipsarevica gdy jest faworytem, w jego meczu zawsze bierz wyższy kurs.
Powód ? Jeden z zawodników, którzy mają najbardziej poprzestawiane w głowie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 3,638
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 3,638 |
dokładnie Tipsar jeden z najabardziej nieprzewidywalnych graczy w ATP, a poza tym turniej w Chennai to ulubiony turniej Carlosa gdzie za każdym razem regularnie dochodzi tu minimum do półfinału co rok.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322 |
Adingh ja z kolei zastanawiam się jaki jest sens grania spotkania, w którym jest tyle niewiadomych. Nie mówię, że to zły typ ale Carlos wypowiada się, że ze zdrowiem już jest wszystko w porządku, poza tym dostał tutaj dziką kartę co będzie świadczyć o dużym zaangażowaniu w grę bo jak mało komu punkty są mu potrzebne chcąc jeszcze zaistnieć  . Kolejno... wygrał tutaj w 2004 i 2005 roku także publika dobrze go zna i będzie miał od nich duże wsparcie oraz zdobyte doświadczenie zawsze coś daje  Racja, że forma Hiszpana jest niepewna ale po kursie 1.45 zdecydowanie bym odpuścił mimo to powodzenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,853
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 3,853 |
A tak na marginesie wogole z forma to moze byc roznie...Prawie nikt nie gral ostatnio ,a sugerowac sie wynikami z przed miesiaca czy dwoch to taki troche totolotek.....ja osobiscie odpuszcze pierwsza runde,chyba ze probowac kogos z wysokim kursem...ale raczej lepiej poczekac....
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
W Brisbane identyczne warunki jakie będą pod koniec stycznia. Rozumiem, że masz na myśli Plexicushion ?  Widzę, że temat zaczyna się rozkręcać  Zobaczmy co my tu mamy na początek sezonu... R. Gasquet vs J. Nieminen 1 @ 1.521 i over 22 games @ 1.735Obaj panowie zwykle nieźle prezentują się początkiem sezonu. Gasquet powinien poważnie podejść do tego meczu, umiejętności większe niż u Fina, o kontuzjach Francuza też cicho, więc powinien to wygrać. Nieminen swoją niezwykle groźną lewą ręką może jednak napsuć krwi Gasquetowi, liczę na 3 sety, z happy endem na korzyść Rischarda. J.I. Chela vs T. Bellucci 2 @ 1.813Sprawdźmy, kiedy Chela wygrał ostatnio mecz z kimś konkretnym ? Szukamy, szukamy, szukamy i znajdujemy... Bellucciego, którego JI pokonał w... Barcelonie (16/2009). Teraz poszukajmy, kiedy Chela wygrał z kimś konkretnym na hardzie ? No i mamy Tursunova w Indian Wells (11/2008). Troszkę lipa. Bellucci pnie się w górę, Chela chyba powoli zacznie ciągnąć w dół. Pamiętam jeden z wywiadów z Chelą w 2009, w którym mówił, że non-stop coś go boli i nie ma już takiej motywacji do ciężkiej pracy. Od tamtego momentu już chyba pojawiał się tylko w challach, w których co prawda hasał, jednak powiedzmy sobie szczerze: czełki i ATP to przepaść. Nie wiem jak obecnie jest z jego zdrowiem, ale dla mnie i tak faworytem jest Brazylijczyk, który rozwija się z sezonu na sezon i ciśnie coraz wyżej w rankingu. Hard (zwłaszcza szybki) nie jest jego ulubioną nawierzchnią, serwis nie jest zabójczą bronią, ale o Cheli można powiedzieć to samo. Liczę na lewą rękę i FH Brazylijczyka, który może napsuć sporo krwi Argentyńczykowi. Jeśli do tego dołożymy gorącą głowę JI i skłonność do supernieregularnej gry, to mamy całkiem sympatyczny kurs na Bellucciego  A. Clement vs W. Odesnik 2 @ 2.30Clement przesiedział prawie cały poprzedni sezon w jacuzzi i jak dla mnie, powinien z powrotem do niego wrócić. Minęło już kilka tygodni od jego ostatnich wyskoków w Sztokholmie, Lyonie i Paryżu, nie wierzę, żeby przez ten czas Francuz poświęcił się ostremu treningowi. Masters France nie biorę w ogóle pod uwagę, bo takie turnieje są jak Media Markt - powinni tego zabronić. Zwłaszcza, gdy buki wystawiają na takie lekkopółśmieszne turnieje kursy. Odesnik zaczyna coraz śmielej wypuszczać się poza USA i będzie to zdecydowanie z korzyścią dla niego. Póki co, nadal trzyma poziom challengerowy, jednak ma dwa bardzo mocne atuty: lewą rękę i Clementa za przeciwnika  Po takim kursie na pewno zaryzykuję Jankesa. Stawki oczywiście niziutkie, jak to zwykle na początku sezonu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Adingh ja z kolei zastanawiam się jaki jest sens grania spotkania, w którym jest tyle niewiadomych. A jest jutro jakiś mecz, w którym nie ma znaków zapytania ?  Początek sezonu zawsze jest wielką niewiadomą, więc albo się go przeczekuje, albo bawi za drobne  Przynajmniej ja tak robię 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 15,179 |
Mam na myśli wszystkie możliwe aspekty warunków fizycznych  M.in. pogoda, temperatura etc.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
a.k.a. "coolbet"
|
|
a.k.a. "coolbet"
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829 |
Dokladnie. Nawet identyczna nawierzchnia - plexicushion i pilki Wilson Australian Open 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087 |
O.Rochus-A.Hajji +5,5 1 1,70  Olivera zna chyba większość z was , potrafi zagrać znakomicie , ale raczej nie o niego się tu rozchodzi tylko o Katarczyka którego nie znam kompletnie.Gracz niesklasyfikowany do tego zagrał tutaj 2 razy i dostał baty z Devilderem 0-6 3-6 i Berrerem 1-6 1-6 . Więc i Rochusowi który zagra nawet na 60% nie zrobi krzywdy . Kurs spada Powodzenia !
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 721
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2005
Posty: 721 |
ja z meczy dzisiejszych takie coś wybrałem , troche tego gużo ale stawka nie wysoka to można się pobawić w tasiemce. 305 Greul-Hajek 1 1.47 3113 Gulbis-Montanes 1 1.30 3137 Chiudinelli-Lorenzi 1 1.40 3169 Troicki-Gimeno Traver 1 1.25 3185 Becker-M.Fischer (kwal.) 1 1.35 3168 Youzhny-Stakhovsky H (0-1,5) 2 1.93 3097 Karlovic-Fognini 1 1.32 3208 Koubek-Kukushkin (kwal.) H (0-1,5) 2 1.32 352 De Bakker-R.Ram H (0-1,5) 2 1.32
Greul lepszy od Hajka , który na hardzie nie za bardzo będzie mógł grać swój tenis. do tego coś z plecami pod koniec roku. Lorenzie nie znoszę , tamten sezon nawet jak dla niego niezły ale tylko clay a nie Hard. Podobnie jak z Gimeno traverem. Liczę , że Stakhhowsky stać na urwanie seta a po takim kursie to zagram. Widziałem jego grę też w Doha z Muurayem rok temu albo 2 i grał pewnie , ambitnie a wiadomo że z Yozuny bywa różnie. Kukushikna stać na pokonanie wterana Kuubka a na ugranie seta już napewno. Ram całe życie na Hard czego o Thiemio powiedzieć nie można.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
R. Ram vs T. de Bakker 2 @ 1.962Niezły poprzedni sezon w wykonaniu obydwu zawodników, z tą różnicą, że Holender praktycznie cały sezon przesiedział na challengerowej cegle, podczas gdy Amerykanin wygrał swój pierwszy turniej ATP w Newport i cały sezon spędził na szybkich nawierzchniach. Pierwsza moja myśl skierowała się w stronę zwycięstwa Amerykanina, jednak po głębszej analizie, zdecydowałem się postawić kilka groszy na Holendra. W Chennai grają na PlayPave, nawierzchni, która należy do wolniejszych kortów twardych (3 - medium), co może odebrać główny atut Rama, czyli serwis. Również nieregularność serwisu Rama może być atutem po stronie De Bakkera. Przy dłuższych wymianach daję większe szanse Holendrowi, który w przeciwieństwie do Amerykanina lubi biegać po korcie ( włodar, popraw mnie, jeśli się mylę  ). Staweczka oczywiście niziutka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
Gulbis-Montanes typ:2:0 kurs:2 stawka:5/10 bet365 Montanes to typowy ziemniak, który na szybkich nawierzchniach pojawia się sporadycznie. W roku 2009 Monti zagrał na hardzie jedynie 15 spotkan z czego wygral tylko 5 co znakomicie ilustruje jego umiejetnosci, predyspozycje i checi do gry na tej nawierzchni  Gulbis natomiast swoje najlepsze wyniki osiaga na szybkich nawierzchniach. Dysponuje on poteznym serwisem i bardzo mocnymi konczacymi uderzeniami zarówno z BH jak i FH. Obaj zawodnicy ostatnio spotkali sie wlasnie na hardzie rok temu na AO i gładko wygral Ernest ( 6-3 6-2 6-3 ) Mysle ze dzisiaj scenariusz bedzie podobny... Łotysz przejmie inicjatywę i zdominuje ustawionego daleko za koncową linią Hiszpana dlatego obstawiam gładkie 2:0.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114
Hard-hitter
|
|
Hard-hitter
Dołączył: Jun 2005
Posty: 3,114 |
majner, odnośnie nawierzchni w Chennai, zacytuje Davida Ferrera: "The court plays faster than I prefer". Charakterystyczny dla PlayPave jest wysoki kozioł, ale z drugiej strony piłki odbijają się od kortu szybko i wiele czasu na złożenie się do uderzenia nie ma. Tak, de Bakker porusza się bardzo dobrze. Thiemo w tym roku znacznie poprawi swój ranking  Vendetta, w Doha warunki do gry wcale nie dają dużego handicapu zawodnikom ultraofensywnym ("The surface is quite slow here so I always have to make sure I play good points to win them. You have to be patient and that's what I was" - to kilka słów o nawierzchni w Doha od Federera). Gra na sety, tym bardziej w kontekście tak niestabilnego Gulbisa, to spore ryzyko, ale oczywiście powodzenia. I jeszcze jedna uwaga - zawodnicy defensywni mający potencjał uderzenia, gdy opuszczają clay, zmieniają trochę swój profil gry - przykłady pierwsze z brzegu to np. Hernandez i właśnie Montanes. Graja bliżej linii końcowej i posyłaja wiele bardzo kąśliwych piłek, limitując ilość topspinów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087 |
Zverev-Ball +3,5 2 1,80Obaj gracze w okolicy 40 tygodnia poprzedniego roku kontuzjowani. Niemiec w tamtym roku nie dokonał niczego nadzwyczajnego , Ball natomiast grał w finale w Los Angeles . Ten typ opieram także na bardzo dobrym serwisie Australijczyka , gdzie Niemcowi będzie trudno złamać gospodarza , a zważając na to że mamy hc +3,5 gema więc typ wygląda fajnie . Publika też zapewne pomoże młodzianowi ,będąc za nim przy ważnych piłkach. Zwykła analiza , ale oby skuteczna  Powodzenia !
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 721
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2005
Posty: 721 |
..7/9 trafione zawiódł Ram i Greul ale nieżle się zaczyna
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577 |
Ventura - Berrer 1.369 Pinnacle Ventura prawie w ogóle nie gra na hardzie, tylko clay i clay cały rok poza małymi wyjątkami. Za to Berrer dobrze radzi sobie na hardzie i pod koniec ostatniego sezonu pokazał się z dobrej strony wygrywając dwa challengery. Oczywiście nowy sezoni nie musi oznaczać równie wysokiej formy, bo z tym może być różnie, ale takich zawodników jak Ventura nawet w słabej dyspozycji powinien bez problemu pokonywać i jak dla mnie to typ główny na jutro, choć kurs bardzo słaby  --- Fajnie zapowiada się też mecz Tomic - Dolgopolov Jr, bo to duża szansa dla jednego i drugiego. Dolgopolov już niedługo moim zdaniem awansuje do TOP100 i w tym meczu to na niego bym stawiał, ale mimo wszystko chyba odpuszcze, bo Tomic nieobliczalny u siebie... kiedyś jego talent musi eksplodować 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087 |
Devvarman-Schuetler 1 1,80Zawodnik gospodarzy który grał tutaj rok temu rewelacyjnie ( także dał nam zarobić ) Pokonał Kima , Karlovicia , Moyę ,Schuetlera (wo) i dopiero w finale uległ Ciliciowi któremu potem się zrewanżował w Washingtonie ! Somdev świetnie czuje się w Indiach na twardej nawierzchni i powinien pokonać bez problemów dziadka który już raczej w tenisie dużo nie osiągnie . Schuetler słaba końcówka sezonu więc i na początku nie powinien nic pokazać .Jedyne co nie pokoi to kontuzja pod koniec sezonu Devvarmana dlatego zachowujemy ostrożność. warto też poczytać zeszłoroczne wypowiedzi włodara na temat Indiańca , bo to on chyba sprawił że rok temu tyle zarabialiśmy na Somdevie 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|