|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Conrad przeczytaj mój post wyżej.
A co do martwości przepisów, zgadzam się, ale stan prawny to stan prawny. Już ten link podawałem z dziesięć razy:
http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/podatek;od;gier;internetowych;za;granica,94,0,218462.html
Wyroki podobno były, jednostkowe, ale były. Podejrzewam, że w przypadkach, kiedy podatnikowi w ogóle dobrali się do d. np za zakup jakichś nieruchomości, a ten zarzut o hazard to tylko dodatek był do sprawy. "podobno"- gdyby były , to bysmy wiedzieli Piszą bez "podobno". Przecztaj. Podobno dodałem ja.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2 |
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin 
|
|
Marat Safin 
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982 |
Artek ja bym zamykał w Pinnacle konto jak zamykam w Sportingbet i Centrebet (napisałem już maile, żeby zamknęłi i podałem powody).
Rafał Malta jest w UE, więc bez obaw. A dlaczego nie zamknąłeś kont z licencjami spoza UE w poprzednich latach? No jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tym co się działo w sprawie ehazardu w poprzednich latach, a co się dzieje dziś to faktycznie nie mamy płaszczyzny porozumienia. Jest legalizacja gry w bukach z UE i nie widzę powodu aby w czasach nagonki na ehazard ryzykować grę w bukach z poza UE skoro mam mnóstwo dobrych bukmacherów w UE. Nie chcę być przysłowiowym kozłem ofiarnym, który być może w pokazówce zostanie ukarany za grę w buku z poza UE. Ja wolę minimalizować ryzyko, a nie kusić losu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł A skąd wiesz, że nikt nie dotarł? Zarzucasz redaktorom money.pl kłamstwo? Tylko dlatego, ze nie podali numeru sprawy? Bez przesady.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401 Likes: 2 |
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł A skąd wiesz, że nikt nie dotarł? Zarzucasz redaktorom money.pl kłamstwo? Tylko dlatego, ze nie podali numeru sprawy? Bez przesady. chociażby,albo w jakim miescie ,jaki sąd,chociaż,jaki wyrok zapadł, A TU NIC-słowa,a faktów nie ma
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
To i tak ma trzeciorzędne znaczenie. Ważna jest ta planowana nowela ustawy, ewentualna skarga do ETS, wyrok i decyzja ostateczna Polski.
Mam nadzieję, że będzie po naszej myśli.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
To i tak ma trzeciorzędne znaczenie. Ważna jest ta planowana nowela ustawy, ewentualna skarga do ETS, wyrok i decyzja ostateczna Polski. Dokladnie, czas wiec zakonczyc to pierdolenie i topik zamknac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Topic jest wart zachowania dla potomnych  Wnuki będą się śmiać jak dziadkowie walczyli o to by móc przegrywać kasę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
Wnuki będą się śmiać jak dziadkowie walczyli o to by móc przegrywać kasę  
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
A dlaczego nie zamknąłeś kont z licencjami spoza UE w poprzednich latach? przecież nic się nie zmienia. Chyba chodzi o to, że wygrane w unijnych bukach są zwolnione z podatku do 2XXXzł. A grając gdzieś indziej (poza UE) być może łamiesz prawo nie deklarując nawet najmniejszych wygranych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12 |
Ponawiam pytanie. Czy od 1.01.10 grając w EuroGrandCasino które jest zarejestrowane na Gibraltarze robie to tak samo legalnie jak grając w Bwin które jest równiez zarejestrowane na Gibraltarze ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
uQ$, tam jakaś wyszukiwarka się pokazuje.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177 |
Jakiś bug na stronie MF, spróbuj kliknąć kilka razy albo odświeżyć, za którymś razem łapie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Ta odpowiedź z Bydgoszczy jest oparta na tym, że działalność nielegalna nie może być opodatkowana. Teraz nowa ustawa, która weszła dzisiaj, obejmuje opodatkowanie wygranych z gier na terenie Unii. Co nie implikuje bynajmniej tego, że taka gra jest zawsze legalna. Na pewno jest legalna w państwach Unii poza granicami RP. Co do grania w granicach RP, zdania są różne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
|
|
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177 |
Teraz nowa ustawa, która weszła dzisiaj, obejmuje opodatkowanie wygranych z gier na terenie Unii. Co nie implikuje bynajmniej tego, że taka gra jest zawsze legalna. Na pewno jest legalna w państwach Unii poza granicami RP. Co do grania w granicach RP, zdania są różne. Niestety nie, ta interpretacja jest z lipca 2009 roku, a zwolnienie z opodatkowania wygranych z gier na terenie Unii do kwoty 23XX zł obowiązuje od 1.01.2009 r. (pisałem o tym i podawałem linki do ustaw kilka stron temu w tym temacie).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Tak z ciekawości to nie jest to tak, że interpretacja indywidualna dotyczy tylko osoby, która o nią wystąpiła, że nikt inny nie może się na nią powołać (gdyż jest prawnie wiążąca tylko dla tej osoby)? Wbrew pozorom otrzymanie takiej interpretacji ma swoje plusy. Jeśli ta osoba sporo wygrała w kasynie to zgodnie z tym dokumentem nie odpowiada za nieodprowadzenie podatku od dużej wygranej. W sumie ciekawa interpretacja: nie jesteś nam winien jakichkolwiek podatków, tylko miej na uwadze że mogą być kary za granie w kasynie online.  Ogólnie to ten zakaz (chyba z 1991 roku) jest martwy i dzisiaj jak jesteśmy już w UE to przepis sprzed prawie 20 lat nie jest nawet zgodny z zasadami wspólnego rynku, gdyż samo granie jest legalne w prywatnych firmach bukmacherskich w Polsce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Conrad, po raz kolejny powtarzam, że przepisy hazardowe w Unii nie mają charakteru bezwzględnie obowiązującego każdego członka, co potwierdził ETS stwierdzając, że jest to rynek REGULOWANY.
Jak będzie zobaczymy.
@ uQ$
To jaką zmianę wprowadziła dzisiejsza ustawa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do stanu z 1.01.2009 ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Art, pisaliśmy już o tym, że UE zezwala na regulowanie rynku ale tylko w przypadku braku prywatnych firm bukmacherskich w kraju (w Holandii tak jest) lub np. państwowy monopol działający na zasadzie fundacji (Portugalia). Innych opcji nie ma.  Jeśli w Polsce są prywatne firmy bukmacherskie ("ziemniaki" poza Totolotkiem) to także i inne unijne firmy mogą tu LEGALNIE oferować swoje usługi i państwo nie ma prawa traktować zakłady w tych firmach inaczej (czy gorzej) od zakładów postawionych w "ziemniakach".
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987 |
... a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach. Kto tu naditerpretowuje? Odpowiedżjest prosta: TY!. Kolejny raz prowadzisz kampanię zastraszania. Nie ma nic takiego o czym piszesz (jest "na terytorium Polski uczestniczy w ...."). Nadinterpretowujesz rzeczywistość. To, ze jakiś sedzia (?) coś tam sobie zawyrokował prakycznie nic nie oznacza. Oznaczało by coś gdyby droga prawna była nieco dłuższa najlepie wykraczająca poza granice RP. Skąd mamy widzieć czy autor rewelacji, na które się powołujesz nie był zainspirowany przez "ziemniaki".
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|