Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 146 z 149 1 2 144 145 146 147 148 149
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by forty
Originally Posted by Art300
Conrad przeczytaj mój post wyżej.

A co do martwości przepisów, zgadzam się, ale stan prawny to stan prawny. Już ten link podawałem z dziesięć razy:

http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/podatek;od;gier;internetowych;za;granica,94,0,218462.html

Wyroki podobno były, jednostkowe, ale były.
Podejrzewam, że w przypadkach, kiedy podatnikowi w ogóle dobrali się do d. np za zakup jakichś nieruchomości, a ten zarzut o hazard to tylko dodatek był do sprawy.

"podobno"- gdyby były , to bysmy wiedzieli

Piszą bez "podobno". Przecztaj. Podobno dodałem ja.

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401
Likes: 2
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł

Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Marat Safin
Marat Safin
Dołączył: May 2005
Posty: 6,982
Originally Posted by dondo
Originally Posted by Bullet
Artek ja bym zamykał w Pinnacle konto jak zamykam w Sportingbet i Centrebet (napisałem już maile, żeby zamknęłi i podałem powody).

Rafał Malta jest w UE, więc bez obaw.
A dlaczego nie zamknąłeś kont z licencjami spoza UE w poprzednich latach?

No jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy tym co się działo w sprawie ehazardu w poprzednich latach, a co się dzieje dziś to faktycznie nie mamy płaszczyzny porozumienia. Jest legalizacja gry w bukach z UE i nie widzę powodu aby w czasach nagonki na ehazard ryzykować grę w bukach z poza UE skoro mam mnóstwo dobrych bukmacherów w UE. Nie chcę być przysłowiowym kozłem ofiarnym, który być może w pokazówce zostanie ukarany za grę w buku z poza UE. Ja wolę minimalizować ryzyko, a nie kusić losu.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by forty
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł

A skąd wiesz, że nikt nie dotarł? Zarzucasz redaktorom money.pl kłamstwo? Tylko dlatego, ze nie podali numeru sprawy? Bez przesady.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,401
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,401
Likes: 2
Originally Posted by Art300
Originally Posted by forty
Ja to już ,dano cxzytałem,rzecz w tym ,że do jakiegokolwiek wyroku nikt nie dotarł

A skąd wiesz, że nikt nie dotarł? Zarzucasz redaktorom money.pl kłamstwo? Tylko dlatego, ze nie podali numeru sprawy? Bez przesady.

chociażby,albo w jakim miescie ,jaki sąd,chociaż,jaki wyrok zapadł,
A TU NIC-słowa,a faktów nie ma

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
To i tak ma trzeciorzędne znaczenie. Ważna jest ta planowana nowela ustawy, ewentualna skarga do ETS, wyrok i decyzja ostateczna Polski.

Mam nadzieję, że będzie po naszej myśli.

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by Art300
To i tak ma trzeciorzędne znaczenie. Ważna jest ta planowana nowela ustawy, ewentualna skarga do ETS, wyrok i decyzja ostateczna Polski.

Dokladnie, czas wiec zakonczyc to pierdolenie i topik zamknac laugh

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Topic jest wart zachowania dla potomnych smile Wnuki będą się śmiać jak dziadkowie walczyli o to by móc przegrywać kasę smile

Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Originally Posted by Art300
Wnuki będą się śmiać jak dziadkowie walczyli o to by móc przegrywać kasę smile
grin

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by dondo
A dlaczego nie zamknąłeś kont z licencjami spoza UE w poprzednich latach? przecież nic się nie zmienia.

Chyba chodzi o to, że wygrane w unijnych bukach są zwolnione z podatku do 2XXXzł. A grając gdzieś indziej (poza UE) być może łamiesz prawo nie deklarując nawet najmniejszych wygranych.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
P
stranger
stranger
P Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 12
Ponawiam pytanie.
Czy od 1.01.10 grając w EuroGrandCasino które jest zarejestrowane na Gibraltarze robie to tak samo legalnie jak grając w Bwin które jest równiez zarejestrowane na Gibraltarze ?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
uQ$, tam jakaś wyszukiwarka się pokazuje.

Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Jakiś bug na stronie MF, spróbuj kliknąć kilka razy albo odświeżyć, za którymś razem łapie.

Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Ewentualnie na tej stronie http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?rodzaj=2 wpisz nr sygnatury - ITPB1/415-434/09/MR

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by uQ$
Ewentualnie na tej stronie http://sip.mf.gov.pl/sip/index.php?rodzaj=2 wpisz nr sygnatury - ITPB1/415-434/09/MR

Ta odpowiedź z Bydgoszczy jest oparta na tym, że działalność nielegalna nie może być opodatkowana.

Teraz nowa ustawa, która weszła dzisiaj, obejmuje opodatkowanie wygranych z gier na terenie Unii. Co nie implikuje bynajmniej tego, że taka gra jest zawsze legalna.
Na pewno jest legalna w państwach Unii poza granicami RP.
Co do grania w granicach RP, zdania są różne.


Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
uQ$ Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 3,177
Originally Posted by Art300
Teraz nowa ustawa, która weszła dzisiaj, obejmuje opodatkowanie wygranych z gier na terenie Unii. Co nie implikuje bynajmniej tego, że taka gra jest zawsze legalna.
Na pewno jest legalna w państwach Unii poza granicami RP.
Co do grania w granicach RP, zdania są różne.

Niestety nie, ta interpretacja jest z lipca 2009 roku, a zwolnienie z opodatkowania wygranych z gier na terenie Unii do kwoty 23XX zł obowiązuje od 1.01.2009 r. (pisałem o tym i podawałem linki do ustaw kilka stron temu w tym temacie).

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Tak z ciekawości to nie jest to tak, że interpretacja indywidualna dotyczy tylko osoby, która o nią wystąpiła, że nikt inny nie może się na nią powołać (gdyż jest prawnie wiążąca tylko dla tej osoby)?

Wbrew pozorom otrzymanie takiej interpretacji ma swoje plusy. Jeśli ta osoba sporo wygrała w kasynie to zgodnie z tym dokumentem nie odpowiada za nieodprowadzenie podatku od dużej wygranej. W sumie ciekawa interpretacja: nie jesteś nam winien jakichkolwiek podatków, tylko miej na uwadze że mogą być kary za granie w kasynie online. smile

Ogólnie to ten zakaz (chyba z 1991 roku) jest martwy i dzisiaj jak jesteśmy już w UE to przepis sprzed prawie 20 lat nie jest nawet zgodny z zasadami wspólnego rynku, gdyż samo granie jest legalne w prywatnych firmach bukmacherskich w Polsce.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Conrad, po raz kolejny powtarzam, że przepisy hazardowe w Unii nie mają charakteru bezwzględnie obowiązującego każdego członka, co potwierdził ETS stwierdzając, że jest to rynek REGULOWANY.

Jak będzie zobaczymy.

@ uQ$

To jaką zmianę wprowadziła dzisiejsza ustawa w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do stanu z 1.01.2009 ?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Art, pisaliśmy już o tym, że UE zezwala na regulowanie rynku ale tylko w przypadku braku prywatnych firm bukmacherskich w kraju (w Holandii tak jest) lub np. państwowy monopol działający na zasadzie fundacji (Portugalia).

Innych opcji nie ma. smile Jeśli w Polsce są prywatne firmy bukmacherskie ("ziemniaki" poza Totolotkiem) to także i inne unijne firmy mogą tu LEGALNIE oferować swoje usługi i państwo nie ma prawa traktować zakłady w tych firmach inaczej (czy gorzej) od zakładów postawionych w "ziemniakach".

Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 987
Originally Posted by Art300
... a jest o nielegalności grania z terytorium RP w zagranicznych bukach.
Kto tu naditerpretowuje?

Odpowiedżjest prosta: TY!.

Kolejny raz prowadzisz kampanię zastraszania.

Nie ma nic takiego o czym piszesz (jest "na terytorium Polski uczestniczy w ...."). Nadinterpretowujesz rzeczywistość.
To, ze jakiś sedzia (?) coś tam sobie zawyrokował prakycznie nic nie oznacza. Oznaczało by coś gdyby droga prawna była nieco dłuższa najlepie wykraczająca poza granice RP.
Skąd mamy widzieć czy autor rewelacji, na które się powołujesz nie był zainspirowany przez "ziemniaki".




Strona 146 z 149 1 2 144 145 146 147 148 149

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, alfa, Lukasz111, burbon, $-man, latajaca_holenderka, aker), 1,930 gości, oraz 11 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,750
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1