|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Autobus 101 z Ronda Grunwaldzkiego,
Z dworca tramwaj nr 19 na ul.Szwedzka a z tamtad autobus 116 na rondo. LOL  genialnie to wymyśliłeś
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
z dworca pod Cracovie spacerek 3 maja błoniami pod skałe naszego papieża (przy okaji zobaczysz postęp prac na stadionach, dalej idąc piastowską do końca w strone kopca masz krótki spacerek przez miły lasek na sam kopiec z którego alejkami (potem laskiem) możesz dotrzeć do ZOO a z niego na kolejny kopiec 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
na pierwszy kopiec drogą idąc w stronę siedziby Justusa która jest widocznie ureklamowana
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
w tych dniach 14 tramwaj jedzie przez dworzec na Cichy Kącik czyli na zajezdnie na Błoniach
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
bo jakieś zawirowania miały być z racji remontu torów czy coś takiego
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
sorry 4 jedzie przez dworzec na Cichy w tych dniach bo od karmelickiej do bronowic jest remont
jak można to scalcie w jeden post bo troche spamu narobiłem
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
w ktorym miejscu sa te slynne zapiekanki na kazimierzu? Jakas ulica albo charakterystyczne miejsce? Kopiec zaliczony, dzieki za wskazowki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
w ktorym miejscu sa te slynne zapiekanki na kazimierzu? Jakas ulica albo charakterystyczne miejsce? Kopiec zaliczony, dzieki za wskazowki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
w ktorym miejscu sa te slynne zapiekanki na kazimierzu? Jakas ulica albo charakterystyczne miejsce? Kopiec zaliczony, dzieki za wskazowki. Na Placu Nowym w tym okrąglym budynku na środku. Knajpke prowadzi Endzior. Wysiadasz na przystanku Stradom albo Plac Wolnica (tramwaj 8,10) Potem mozesz kogos zapytac, bo do zapiekanek jest jeszcze jakies 200m
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801 |
Jak jest skrzyżowanie ulic Dietla i Krakowskiej, to patrząc w stronę Wawelu, zaraz obok przystanku tramwajowego jest w prawo taka uliczka (Meiselsa) bodajże do samego końca, pewnie jakieś 200 metrów i jest Plac Nowy, tam są te zapiekanki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Dodać jeszcze należy że są to w większości "normalne" zapiekanki do dostania w każdej budzie, ale że dorobiły się miejscowej sławy, to dlatego są tak popularne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
ok dotarlem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 914
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 914 |
Podepnę się do tematu  Kraków Aquarium ul. Św. Sebastiana 9 Akwarium w Krakowie otwiera swe podwoje! Warto się wybrać ? I drugi pytanie, gdzie w okolicach Wawelu/Rynku będę mógł obejrzeć jutro F1 ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,646
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2009
Posty: 1,646 |
Podepnę się do tematu  Kraków Aquarium ul. Św. Sebastiana 9 Akwarium w Krakowie otwiera swe podwoje! Warto się wybrać ? I drugi pytanie, gdzie w okolicach Wawelu/Rynku będę mógł obejrzeć jutro F1 ? Sportspub Grodzka bodaj 50 (mniejwiecej na srodku Grodzkiej) obok Kefirka
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
zajebist....i slynne to sa zapiekanki w Nowej Hucie na placu w Bienczycach...super zapiekanki z pieca,palce lizac...
Polecam oczywiscie KEBABY z ul.Florianskiej ale te ktore znajduja sie po prawej stronie jak sie idze Florianska w kierunku Rynku Glownego....bo po lewej tez sa kebaby ale nie takie dobre jak tam.
slynne tez i dobre sa kielbaski wieczorem kolo hali targowej niedaleko gdzie judaszki graja w hokeja...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
A odnosnie zobaczenia Nowej Huty?
Nowa Huta to takie same blokowiska jak i na Ruczaju,Woli,Bronowicach itd i innych osiedlach w Krakowie...
Jednak tzw. Stara Huta tj.Plac Centralny glownie i inne osiedla jak Zielone,sportowe,wandy,hutnicze itd(mozna wymieniac) maja swoj stary inny "styl"...to jest ta wlasnie huta.Jak ktos chce moze zobaczyc...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128 |
kaka 1981  dokladnie jest tak jak mowisz zapiekanki z placu po prostu trzeba sprobowac, lepszych w zyciu nie jadlem, a kielbaski pod hala targowa chyba startuja naprawde pozno 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
kaka 1981  dokladnie jest tak jak mowisz zapiekanki z placu po prostu trzeba sprobowac, lepszych w zyciu nie jadlem, a kielbaski pod hala targowa chyba startuja naprawde pozno  na te kielbaski to najlepiej podjechac jak sie z imprezy wraca np. kolo 2 w nocy ...nie wiem do ktorej oni stoja,ale startuja wieczorem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
kaka 1981  dokladnie jest tak jak mowisz zapiekanki z placu po prostu trzeba sprobowac, lepszych w zyciu nie jadlem, a kielbaski pod hala targowa chyba startuja naprawde pozno  na te kielbaski to najlepiej podjechac jak sie z imprezy wraca np. kolo 2 w nocy ...nie wiem do ktorej oni stoja,ale startuja wieczorem... Ostatnio 0 3:00 jeszcze stali. To jest niesmowite i klimatyczne miejsce, (jak w PRL-u :p) gdzie kiełbaski wprost ze starej nyski wcinąją, stojąc koło siebie: studenci po imprezie, straż miejska na służbie, kobiety lekkich obyczajów, itp. Jednym słowem przekrój Krakowa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,944
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,944 |
Ktoś skorzystał ze wskazówek forumowiczów? Sam wybieram się do Krakowa i nie wiem gdzie zdecydować się na nocleg. Ktoś może mógłby polecić jakąś kwaterę czy hostel ?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|