Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#387162 16/08/2005 14:52
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
No dobra ,postanowiłem podjąć następne wyzwanie i odsłonić troszkę swoją grę na walutach .

Pokazywać będę strategię średnioterminową .

Dla potrzeb rozliczeniowych tworzę portfel o kapitale 3000 USD ,jednocześnie -aby każdy poczatkujący mógł się przyłączyć dla potrzeb tego porfela otwieram tylko miniloty o depozycie 25 $ .W obliczeniach nie uwzgledniam punktów swapowych .

Wraz ze mną w realu będzie grało 2 moich kumpli (oczywiscie na własne konto ) ,mam nadzieję ,ze nie doprowadzę ich do bankructwa . <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#387163 16/08/2005 14:55
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Pierwsza transakcja przed chwilą zrealizowana :

sprzedaz eurusd po 1.2318


cel :jak najblizej 1.2230

stoploss 1.2390

#387164 17/08/2005 07:39
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Szkoda trochę straconych pipsów -można było załozyć ,ze ceny wrócą w okolice kanału Keltnera na wykresie 4h i tam wystawić zlecenie S (1.2350-60) ,w tej chwili sytuacja rozwija się zgodnie z przewidywaniami ,ceny idą w kierunku EMA na wykresie daily (wznosi się -aktualnie ok.1.2250) ,natomiast dolna wstęga STARC na 4h po dojsciu cen do EMA na daily powinna być na poziomie 1.2240 -ten poziom moim zdaniem powinien się dobrze bronic jak na razie i tam chcę wyjść z pozycji nie wdając się w "zadymę ",czyli :

składam już zlecenie zamknięcia po cenie 1.2240

#387165 17/08/2005 10:39
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2
R
stranger
stranger
R Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2
Kapitanie

Próbuje obejrzec wykres pary Euro/Usd w metasie 8.0. Niestety, maksymalna ilosc minut dla jesnej swieczki to 60. Niesposob wprowadzic 240 minut dla wykresow 4 godzinnych. Dalej sa juz tylko wykresy dzienne.
Mam rachunek demo na Oandzie, ale tam sa tylko wykresy 3 godzinne. Dodatkowo jedyną mozliwą wstegą jest w. Bollingera. Jak z tego wybrnąć?

#387166 17/08/2005 11:22
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Ja ma rachunki na VT i Dealbook-u tam to jest ,do forexu nie uzywam MS -wszystko jest na platformach .

Demo w obu firmach mozesz mieć chyba na miesiąc (?) , mozesz sobie wrzucic na googlach i znaleźć ,Dealbooka chyba obsługuje u nas m.inn. Efix .

#387167 17/08/2005 16:41
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
jestesmy poza kanałami Keltnera na 4h -poniewaz wstega STARC sie obnizyła przesuwamy zlecenie zamykajace na 1.2210

#387168 18/08/2005 09:39
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
padła średnia -środek kanału Keltnera -ceny zmierzają w kierunku dolnego kanału (w tej chwili w okolicach 1.2150 i na tym poziomie wstega STARC ) Macd-daily generuje sygnał sprzedazy -biorąc pod uwagę przebicie sredniej moze to byc wiekszy ruch -stochastic potwierdza siłę trendu spadkowego .

na 4h ceny w dalszym ciagu poza kanałem ,Starc onbnizył się na 1.2190 -w miarę dalszego spadku bedą te wstegi również spadać ,więc spokojnie przesuwam zlecenia :

kupna na 1.2180 ,stop loss 1.2300

#387169 18/08/2005 12:59
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
zmieniamy zlecenia ,kość w zębach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />,trend sie ładnie rozwija

anulujemy zlecenie kupna ,stop lossa aktualizujemy na 1.2250

#387170 18/08/2005 14:21
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
ceny idą po wstędze STARC jest to więc zjawisko skrajne ,mogą pójść po niej jeszcze nizej ,moga również gwałtownie odbic do góry ,stawiam agresywnego stopa na 1.2190

#387171 18/08/2005 16:50
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
sprzedaję GBPUSD po cenie 1.7956


cena opusciła kanał Keltnera na 4h ,natomiast na daily cena zmierza w kierunku kanału (zamierzajac wrócic w kanał i być może nawet wyjść z drugiej strony ) .
Widać słabość tej pary -zakładam dojscie co najmniej do EMA-środka kanału Keltnera .

#387172 18/08/2005 16:55
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
poprzednia pozycja została zamknieta SL -akurat trafione w max na lokalnej korekcie .

rozliczenie:

1.2318-1.2190 =128 pips (akurat=$)


zysk=+128$ konto=3128

#387173 18/08/2005 17:24
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Quote
-zakładam dojscie co najmniej do EMA-środka kanału Keltnera .

czyli aktualnoie około 1.7800 na daily

#387174 18/08/2005 17:28
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
podobna sytuacja :

sprzedaz NZDUSD po cenie 0.6956 ,cel 0.6900

#387175 19/08/2005 08:15
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
wykres eurusd opuscił KK na dziennym -siła trendu ogromna -szkoda,ze SL zamknął mi pozycję -ale jeszcze spory spadek przed nami- taka mam nadzieję

sprzedaje eurusd po 1.2135

#387176 22/08/2005 10:55
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
zamykam ED po 1.2213

gbpusd po 1.7998

nzdusd po 0.6970

#387177 22/08/2005 11:00
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
ed-strata -78 pips

gbpusd-strata-42 pips

nzduusd -strat-14 pips
------------------------
razem strata 134 pips

od poczatku =- 6 pips

portfel=2994

#387178 22/08/2005 11:06
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
powód ucieczki -przebicie EMA-20 na 4h przez ED

kupuję ED po cenie 1.2216

#387179 22/08/2005 13:21
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
stop loss do pozycji 1.2217

#387180 22/08/2005 13:33
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
SL sie wykonał ,+1 pips

portfel 2995 $

#387181 23/08/2005 09:25
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
sprzedaję ED po cenie 1.2233

powoli nabieram przekonania,ze to była jednak korekta ,cel ponizej 1.21

Strona 1 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (ElNinho[mmdea], rafal08, Sensei, kamel, betowiec, forty), 2,620 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,333
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1