|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
No dobra ,postanowiłem podjąć następne wyzwanie i odsłonić troszkę swoją grę na walutach .
Pokazywać będę strategię średnioterminową .
Dla potrzeb rozliczeniowych tworzę portfel o kapitale 3000 USD ,jednocześnie -aby każdy poczatkujący mógł się przyłączyć dla potrzeb tego porfela otwieram tylko miniloty o depozycie 25 $ .W obliczeniach nie uwzgledniam punktów swapowych .
Wraz ze mną w realu będzie grało 2 moich kumpli (oczywiscie na własne konto ) ,mam nadzieję ,ze nie doprowadzę ich do bankructwa . <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Pierwsza transakcja przed chwilą zrealizowana :
sprzedaz eurusd po 1.2318
cel :jak najblizej 1.2230
stoploss 1.2390
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Szkoda trochę straconych pipsów -można było załozyć ,ze ceny wrócą w okolice kanału Keltnera na wykresie 4h i tam wystawić zlecenie S (1.2350-60) ,w tej chwili sytuacja rozwija się zgodnie z przewidywaniami ,ceny idą w kierunku EMA na wykresie daily (wznosi się -aktualnie ok.1.2250) ,natomiast dolna wstęga STARC na 4h po dojsciu cen do EMA na daily powinna być na poziomie 1.2240 -ten poziom moim zdaniem powinien się dobrze bronic jak na razie i tam chcę wyjść z pozycji nie wdając się w "zadymę ",czyli :
składam już zlecenie zamknięcia po cenie 1.2240
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2 |
Kapitanie
Próbuje obejrzec wykres pary Euro/Usd w metasie 8.0. Niestety, maksymalna ilosc minut dla jesnej swieczki to 60. Niesposob wprowadzic 240 minut dla wykresow 4 godzinnych. Dalej sa juz tylko wykresy dzienne. Mam rachunek demo na Oandzie, ale tam sa tylko wykresy 3 godzinne. Dodatkowo jedyną mozliwą wstegą jest w. Bollingera. Jak z tego wybrnąć?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Ja ma rachunki na VT i Dealbook-u tam to jest ,do forexu nie uzywam MS -wszystko jest na platformach .
Demo w obu firmach mozesz mieć chyba na miesiąc (?) , mozesz sobie wrzucic na googlach i znaleźć ,Dealbooka chyba obsługuje u nas m.inn. Efix .
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
jestesmy poza kanałami Keltnera na 4h -poniewaz wstega STARC sie obnizyła przesuwamy zlecenie zamykajace na 1.2210
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
padła średnia -środek kanału Keltnera -ceny zmierzają w kierunku dolnego kanału (w tej chwili w okolicach 1.2150 i na tym poziomie wstega STARC ) Macd-daily generuje sygnał sprzedazy -biorąc pod uwagę przebicie sredniej moze to byc wiekszy ruch -stochastic potwierdza siłę trendu spadkowego .
na 4h ceny w dalszym ciagu poza kanałem ,Starc onbnizył się na 1.2190 -w miarę dalszego spadku bedą te wstegi również spadać ,więc spokojnie przesuwam zlecenia :
kupna na 1.2180 ,stop loss 1.2300
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
zmieniamy zlecenia ,kość w zębach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />,trend sie ładnie rozwija
anulujemy zlecenie kupna ,stop lossa aktualizujemy na 1.2250
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
ceny idą po wstędze STARC jest to więc zjawisko skrajne ,mogą pójść po niej jeszcze nizej ,moga również gwałtownie odbic do góry ,stawiam agresywnego stopa na 1.2190
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
sprzedaję GBPUSD po cenie 1.7956
cena opusciła kanał Keltnera na 4h ,natomiast na daily cena zmierza w kierunku kanału (zamierzajac wrócic w kanał i być może nawet wyjść z drugiej strony ) . Widać słabość tej pary -zakładam dojscie co najmniej do EMA-środka kanału Keltnera .
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
poprzednia pozycja została zamknieta SL -akurat trafione w max na lokalnej korekcie .
rozliczenie:
1.2318-1.2190 =128 pips (akurat=$)
zysk=+128$ konto=3128
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
-zakładam dojscie co najmniej do EMA-środka kanału Keltnera . czyli aktualnoie około 1.7800 na daily
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
podobna sytuacja :
sprzedaz NZDUSD po cenie 0.6956 ,cel 0.6900
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
wykres eurusd opuscił KK na dziennym -siła trendu ogromna -szkoda,ze SL zamknął mi pozycję -ale jeszcze spory spadek przed nami- taka mam nadzieję
sprzedaje eurusd po 1.2135
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
zamykam ED po 1.2213
gbpusd po 1.7998
nzdusd po 0.6970
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
ed-strata -78 pips
gbpusd-strata-42 pips
nzduusd -strat-14 pips ------------------------ razem strata 134 pips
od poczatku =- 6 pips
portfel=2994
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
powód ucieczki -przebicie EMA-20 na 4h przez ED
kupuję ED po cenie 1.2216
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
stop loss do pozycji 1.2217
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
SL sie wykonał ,+1 pips
portfel 2995 $
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
sprzedaję ED po cenie 1.2233
powoli nabieram przekonania,ze to była jednak korekta ,cel ponizej 1.21
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|