|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
11-letni diesel - 125 tys km  poza tym to kameleon - tyle odcieni ze szok przednie lampy, maska, zderzak - "coś" majstrowane oglądać dokładnie tylną klapę ogólnie odpuść sobie
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809 |
nurtują mnie jeszcze zdjęcia tego autka...a dokładnie ich ilość... czy laik, który sprzedaje auto robi tyle "profesjonalnych" fotek? na moje to mamy tu handlarza, który sprzedaje autko z przekręconym licznikiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Moja narzeczona ma Punto z '99 i ma 111 tysięcy na liczniku także to nie jest takie dziwne...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
Moja narzeczona ma Punto z '99 i ma 111 tysięcy na liczniku także to nie jest takie dziwne... nowka sztuka była kupiona ? pytam o auto nie o narzeczona 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
W każdym aucie jest podejrzenie o kręceniu licznika, da się to jakoś wiarygodnie sprawdzić, by mieć pewność na 100%? Gdzie mógłbym się z takim autem wybrać? Ostatnio miałem nagrane auto, ale sprzedawca kręcił nosem na pomysł podłączenia do komputerka na stacji. Czyżby obawiał się właśnie przekręconego licznika? Negocjacje zostały urwane, ale pytam na przyszłość.
A ma ktoś doświadczenie ze sprowadzaniem auta na zamówienie? Czy to też niezbyt dobry pomysł?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
nurtują mnie jeszcze zdjęcia tego autka...a dokładnie ich ilość... czy laik, który sprzedaje auto robi tyle "profesjonalnych" fotek? na moje to mamy tu handlarza, który sprzedaje autko z przekręconym licznikiem.  Facet okazał się handlarzem, który hurtowo sprzedaje takie auta. Zaproponował mi inne modele, które niedługo będzie miał w Polsce. Swoją drugą link, który wkleiłem jest już nieaktualny, jakiś koleś wpłacił 500zł zaliczki w ciemno i zaklepał sobie auto.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
Korver jeseli to handlarz to moze dwac auto na wabia ..Ty dzownisz on mowi ze zaklepane ale sprowadzi ci kolejne i moze tak mowic kazdemu ..ot takia teoria spiskowa
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048 |
ja mam zamiar kupic seta ibiza 2002-2003. moze ktos mi cos powiedziec nt. tego samochodu ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
W każdym aucie jest podejrzenie o kręceniu licznika, da się to jakoś wiarygodnie sprawdzić, by mieć pewność na 100%? Gdzie mógłbym się z takim autem wybrać? W ASO. Wiadomo, troche to kosztuje, ale wtedy masz pewność, ze nikt Cie nie robi w jajo. Generalnie odradzam wszelkiego rodzaju warsztaty w pobliżu komisu lub miejsca zamieszkania danego goscia. Standardowy teskt to po co jechac do ASO, skoro warsztat jest tuz obok i można sprawdzic 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
Moja narzeczona ma Punto z '99 i ma 111 tysięcy na liczniku także to nie jest takie dziwne... tu mowa o dieslu nikt nie kupuje diesla zeby jeździć tylko na zakupy i do kosciola
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
nowka sztuka była kupiona ? pytam o auto nie o narzeczona  Nówka, teść jest po mechaniku więc dbali o auto. tu mowa o dieslu
nikt nie kupuje diesla zeby jeździć tylko na zakupy i do kosciola Z drugiej strony dużo osób kupuje diesla bo teoretycznie jest tańszy w eksploatacji, nie patrzą na to ile będą jeździć. Naprawdę są ludzie, którzy mało jeżdżą. Ale lepiej sprawdzić...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Moja narzeczona ma Punto z '99 i ma 111 tysięcy na liczniku także to nie jest takie dziwne... tu mowa o dieslu nikt nie kupuje diesla zeby jeździć tylko na zakupy i do kosciola Znajoma ma Corolle diesla 98' od nowości przebieg...74 tys. da się?  . Jakby chciała sprzedawać to musi podkręcic licznik ale do przodu, bo nikt w to przeciez nie uwierzy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Zdecydowalem sie na kupno Fiata Stilo 1.9 JTD 115km  W lipcu lece do Frankfurtu do znajomego i razem poszukamy ofert z prywatnych ogloszen w gazecie. Nie mam zamiaru kupowac od handlarza w zyciu... Powrot do Lublina ze 2k km heh Mimo wszystko chyba warto. Niemieckie samochody nie sa tak rozklekotane. Szwaby dbaja o samochody, wymieniaja oryginaly nie szukajac czesci zamiennych. (przynajmniej tak slyszalem od kilku gosci). Co do oglaszen w tym momencie uwazajcie na "topielcow" popowodziowe samochody juz trafily na rynek. http://www.tvs.pl/informacje/24950/
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
z cyklu 'nie do wiary' Opel Astra II pazdziernik '99 stan licznika ok. 47 000km !!! tylko wlasciciel dba o te aute lepiej niz o wlasne dzieci, wiec  no i osoba ta bardzo czesto wyjezdzala na kontrakty zagraniczne
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 596
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2007
Posty: 596 |
Moja narzeczona ma Punto z '99 i ma 111 tysięcy na liczniku także to nie jest takie dziwne... tu mowa o dieslu nikt nie kupuje diesla zeby jeździć tylko na zakupy i do kosciola Znajoma ma Corolle diesla 98' od nowości przebieg...74 tys. da się?  . Jakby chciała sprzedawać to musi podkręcic licznik ale do przodu, bo nikt w to przeciez nie uwierzy  W Polsce da się, ale nie w przypadku auta sprowadzanego z Niemiec, oni sporo jeżdżą, to jest niemożliwe by samochód po 10 latach mial tylko lekko ponad 100tyś km, tym bardziej jak jest to jeszcze diesel, wystarczy zobaczyć na allegro na samochody niemieckie tak z roku 2006 (jakis passat, audi) one już mają ponad 150tyś km. 99% sprowadzonych samochodów ma cofnięte liczniki, handlarze na bank cofają, tylko pytanie czy tylko oni? czy tez może turkisze. Ciężko dziś znaleźć samochód niebity, niestety. Jeśli patrzeć na to jaki samochód ma przebieg to chyba lepiej kupić samochód który jeździł ciągle w Polsce, bardziej realne że licznik jest nie kręcony=silnik mniej wyeksploatowany, ale za to zawieszenie będzie do wymiany. Co do tego jak można zobaczyć czy samochód nie był bity to prócz już wspomnianych rzeczy na które warto zwrócić uwagę to w niemieckich samochodach 4/5 drzwiowych bodajże po roku 1998(nie jest pewien roku) to warto zwrócić uwagę na okleinę przy tylnich drzwiach jak na rysunku poniżej, trzeba dokładnie się przyjrzeć http://img535.imageshack.us/img535/7359/passat12maj29.jpgpowinna być po dwóch stronach noo i ważne nie jechać po auto samemu, łatwo można się napalić, klapki na oczy i kupujemy, lepiej z kimś kto może nas ostudzić
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096 |
ja mam diesla z 2001 i ma 110 tysiecy, wydaje mi sie ze nie wiele, ale od nowosci w rodzinie wiec moge miec pewnosc ze nie krecony, poprostu przez pewien czas wiecej stal niz jezdzil
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Zna ktoś adres strony w której można było virtualnie dopasować sobie alufelgi do modelu auta? Nie mogę znaleźć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
A jak to jest, gdy już okaże się, że dany sprzedawca próbował nam wcisnąć auto z przekręconym przebiegiem. Czy można coś takiego zgłosić, nie wiem np. na policję? Gdzieś słyszałem, że jest to traktowane jako przestępstwo, ale jak to wygląda w rzeczywistości?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Dzięki Ghost 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|