Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 2 1 2
bolo_lacznik #3972312 29/06/2010 05:53
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
i tak na zdrowy rozum to : jesli masz dekoder z ichniej cyfy to masz na nim zapewne kanały niekodowane a jesli masz kanaly niekodowane to zobacz czy odbierasz nasza polonie 1 , dsf, tv trwam, i w pyte niemieckich programow sat1,zdf,czy ard bo jeli odbierasz to masz astre jesli nie to masz hispasata , ot bolo myslal myslal i wymyslił laugh

Bonus: Unibet
bolo_lacznik #3972349 29/06/2010 06:32
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by bolo_lacznik
i tak na zdrowy rozum to : jesli masz dekoder z ichniej cyfy to masz na nim zapewne kanały niekodowane a jesli masz kanaly niekodowane to zobacz czy odbierasz nasza polonie 1 , dsf, tv trwam, i w pyte niemieckich programow sat1,zdf,czy ard bo jeli odbierasz to masz astre jesli nie to masz hispasata , ot bolo myslal myslal i wymyslił laugh

Hehe, baba zerknela do umowy montazu i ...mamy hispasata.

Tak wiec druga antena.

Jeszcze jedno pytanie.

Czy zamiast C+ nie bedzie lepiej wziac nTV ?

Mecze mam na hiszpanskim C+ i gdybym zamowil w Polsce nTV to mialbym praktycznie wszystko.

Ma ktos wykupiona nTV, moglby podzielic sie informacjami ?

54PLN miesiecznie to chyba nie jest zla oferta ?

Amkwish #3972361 29/06/2010 06:51
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Hmm, zależy co chcesz oglądać. Mi bardzo zależy na żużlu z cyklu Speedway Grand Prix i Speedway World Cup i tu najlepiej mieć Sky Sports, ale C+ też transmituje wszystko (i co lepsze nie ucina transmisji 60 sekund po laniu się szampana na podium). Polska Ekstraklasa także w C+ ale skoro w Polsce jestem głównie w lato to nie korzystam z tego, a też nie wiem czy w ogóle chciałbyś oglądać naszą ligę po tym jak na miejscu masz najlepszą drużynę europy. smile

Trzeba porównać co jest w ofercie zarówno hiszpańskiego C+ jak i rodzimego, oraz N.

Conrad #3972392 29/06/2010 07:40
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by Conrad
Trzeba porównać co jest w ofercie zarówno hiszpańskiego C+ jak i rodzimego, oraz N.

I juz konflikt, ja chce C+, a baba nTV laugh

Jeszcze jedno pytanie laika.

Czy nie jest tak, ze dekoder ma opcje dostrajania sygnalu ?

Jedna osoba kreci miednica, a druga obserwuje poziom sygnalu i przekazuje informacje.

Zdaje sie tak kiedys ustawialem miednice na Astre, ale to dawno bylo i ...moze nieprawda grin

Amkwish #3972462 29/06/2010 16:03
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
co do dekodera to chyba kazdy ma taka opcje mniej lub bardziej rozbudowana (dodatkowo dekoder z n-ki ma sygnał dzwiekowy im lepszy sygnał to czestotliwosc "pikania" rosnie)

a co do konfliktu to dwa pytania :
1) co "baba" chce ogladac
2) co Ty chcesz ogladac

jesli tobie zalezy tylko na naszej skopanej (wątpie :D) to bym brał sam multipakiet od cyfry na ktorym masz w zasadzie tylko 4 -5 kanałów canal plus (c+/c+film/c+sport/c+sport2/i okazyjnie c+sport3) i telewizje na karte lub telewizje na karte hd ( telewizjanakarte.pl) i czego duszy wiecej potrzeba ?

przy takim rozwiazaniu zeby juz sie nie bawic w podwojne konwertery mozna wziąć od cyfry dekoder z "przelotką" czyli idzie jeden kabel od anteny do dekodera cyfry i krotki kabel od cyfry do dugiego dekodera np n lub tvnakarte . Niedogodnosc tylko taka ze aby ogladac z jednego dekodera drugi musi byc w stanie uspienia (czasem sie zapomina)
wiem ze "fachury" pakują cyfre i tvnakarte w jeden dekoder z dwoma gniazdami ale to wymaga odpowiedniego dekodera i wgrania jakiegos softu sroftu czy jak go zwał i chyba bym Ci nie polecal bo jak cos Ci padnie to mozesz byc ugotowany



bolo_lacznik #3972496 29/06/2010 16:36
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
i jeszcze jedno chyba wazne info, dla pewnosci ze wsio gra dobrze jest zrobic aktywacje (wsio rawno czy c+ czy n-ka" ) karty jeszcze w Polsce.

bolo_lacznik #3972602 29/06/2010 18:09
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by bolo_lacznik
i jeszcze jedno chyba wazne info, dla pewnosci ze wsio gra dobrze jest zrobic aktywacje (wsio rawno czy c+ czy n-ka" ) karty jeszcze w Polsce.

Dokładnie tak bedzie zrobione.

Wybraliśmy pakiet "prestizowy" z Cyfry+.

Dekoder Pace z nagrywarka 500GB.

Pozostaje teraz "tylko" ustawic miednice z konwerterem na Hotbird.

Spróbuje zapytac o to na specjalistycznym forum, podam współrzedne swojej chaty w Barcelonie (pewnie znajde na Google Earth) i moze podpowiedza mi, w która mniej wiecej strone mam krecic czaszą grin

Dziekuje serdecznie za wszystkie rady i podpowiedzi piwo

Amkwish #3973056 29/06/2010 21:56
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
heh, znalazłem wszystkie dane.

Obecnie antena ukierunkowana na Hispasat

azymut 223.60

elewacja 32.461

polaryzacja 31.366

Chcę przestawić na Hotbird

azymut 163.49

elewacja 41.275

polaryzacja -12.38

Tak wiec łopatologicznie : obrócic w prawo, podnieść ciut do góry, a konwerter nieco w lewo ? grin

Amkwish #3973469 29/06/2010 23:07
Dołączył: Jun 2005
Posty: 495
D
addict
addict
D Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 495
Jeżeli masz warunki to najprościej ustawić obecny D+ na 19E (jeżeli musisz mieć na 30W to na tej antenie nie złapiesz cyfry) , kupic dodatkowy konwerter, przełącznik disecq 2/1 i gotowe, ewentualnie kup konwerter monoblock (dla laika łatwiejsza opcja) gdyż jest on już wypozycjonowany tak aby odbierać sygnał z 19-13E, jezeli zdecydujesz się na monoblocka to nie musisz już kupować przełącznika. Jeżeli nie czujesz się na siłach przy takiej instalacji to pewnie za kilkanaście - dziesiąt euro Ci to tam ustawią w 5 minut. W polsce za takie coś biorą około 100zł.

Pozdrawiam

Strona 2 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (burbon, rafal08, Sensei, betowiec, latajaca_holenderka, alfa, Lukasz111, $-man, ElNinho[mmdea], poozon, bukma), 2,993 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,737
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1