|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
powiedzcie mi jak rozpoznac opinion essay od zwyklego for&against essay bo nie moge tego nigdzie znalezc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971 |
Jak dla mnie izi, podstawowy tylko pisalem, czesc zamknieta oceniam na 80%, zobaczymy jak z wypracowaniem.. Mimo ze obydwa utwory niezby kojarze to wybralem Makbeta, bo nie trzeba bylo sie odwolywac do znajomosci calosci. Szacuje swoj wynik na 75-85%, rzeczywistosc pewnie te szacunki zweryfikuje 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
przykre trochę, że teraz się matury zdaje, nie kojarząc nawet lektur <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
Ja jestem troche wkurzony. Niby ładnie napisałem prace o Makbecie,ale jeden błą popełniłem. Porównalem tragizm bohatera co prawda do antycznej Iliady ale nie jest to dramat :/ Ciekawy jestem jak to potraktuja,. Licze jednak ze 50-60 bedzie. Chociaz tak naprawde to 100 % pewnosci nie mam czy zdałem.. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
A powiedzcie szczerze czy na 100 % jesteście pewni,że zdaliście? Prosze o szczere odpowiedzi. Ja powiem ze w 80 % jestem pewny
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698 |
he he Cezar, ja natomiast do Odysei, czyli podobnie. Nie pamietalem w tym Edypie ani Antygonie kto kogo zabiajał i wogule, to mowie trudno, wezme Odyseje. Doszedlem do wniosku, ze tak lepiej, pare punktow odejma, wiadomo, ale za styl, kompozycje, charakterystyke i tragizm Makbeta to dadza mysle, prawie na pewno.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971 |
przykre trochę, że teraz się matury zdaje, nie kojarząc nawet lektur <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Bo matura ma weryfikowac przede wszystkim umiejetnosci, jakie czlowiek nabyl, a dopiero potem jest wiedza, bo rownie dobrze ktos mogl przeczytac wszystkie lektury poza tymi dwoma, a ktos inny mogl przeczytac tylko te dwie.. [ Linked Image] Macie Gumola w pelnej krasie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
he he Cezar, ja natomiast do Odysei, czyli podobnie. Nie pamietalem w tym Edypie ani Antygonie kto kogo zabiajał i wogule, to mowie trudno, wezme Odyseje. Doszedlem do wniosku, ze tak lepiej, pare punktow odejma, wiadomo, ale za styl, kompozycje, charakterystyke i tragizm Makbeta to dadza mysle, prawie na pewno. dokladnie kobiash ja identycznie mam. Wiedzialem ze trzeba bylo pisac o Antygonie,ale jej wogole nie znalem. Mysle ze troche pkt nam jednak dadza za to. Trzeba poczekać. Nie ma co panikować,bo to nic nie pomoże. Scharakteryzowalem Makbeta dokladnie,opisalem jego tragizm dosc dobrze,praca kompozycyjnie i językowa tez za nie jest. 5 razy ją czytałem zaczym oddałem i jeszcze słownik wziełem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do czerwca czy lipca na wyniki oficjalne. Bo gdybanie i płakanie nic tu nie pomoże. Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 197
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2003
Posty: 197 |
siemanko, ja z 1 czesci obliczylem ze bede mial 10 pkt a 2 czesc pisalem o magbecie bo chlopow nic sie nie uczylem wiec charakterystyki postaci nie mialem skad pisac ob sciag tez zadnych nie mialem a takto przeczytalem ten fragment i sciemnialem. no i oczywiscie z antyku wybralem Antygone zreszta pewnie jak wiekszosc. zaluje ze sciag nie mialem bo mozna bylo sciagac zajebiscie dlatego mam teraz prosbe do was. ma moze ktos jakies sciagi na angielski to bardoz bym prosil o przeslanie na email kiko9@interia.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213 |
siemanko, ja z 1 czesci obliczylem ze bede mial 10 pkt a 2 czesc pisalem o magbecie bo chlopow nic sie nie uczylem wiec charakterystyki postaci nie mialem skad pisac ob sciag tez zadnych nie mialem a takto przeczytalem ten fragment i sciemnialem. no i oczywiscie z antyku wybralem Antygone zreszta pewnie jak wiekszosc. zaluje ze sciag nie mialem bo mozna bylo sciagac zajebiscie dlatego mam teraz prosbe do was. ma moze ktos jakies sciagi na angielski to bardoz bym prosil o przeslanie na email kiko9@interia.plteż bym prosił o ściagi do anglika moge nawet zaplacić..... gg 7995932
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
GumoL, ale masz dużo naklejek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Chyba, ze mnie wzrok z tego wszystkiego myli:)
Jutro angielski... nie powinno być źle chyba;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866 |
ja tam nie wiem...
napisałem co napisałem...
będą wyniki to się okaże...
jeden ziomek mnie rozjebał... Grzegorz_Rasiak chyba... coś w tym stylu "jakoś 90% powinno być"
heheh to dobry jesteś... a nie 95% przelicz jeszcze raz...
ja tam nie liczę... przynajmiej narazie... czasu nie cofnę... czas nie pyta nie staje... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
co napisałem to będzie... życie to nie koncert życzeń:) jutro anglik:) żeby nie było: Makbet i Wiewiórka
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633 |
Ja dzisiaj pisałem o Chłopach i Barykadzie na rozszerzonym. I prawdę mowiąc to temat na rozszerzonym temat mi bardziej przypadł. Kamassssss co ty pisałeś o tej Wiewiórce. Ja chyba z 5 razy ten tekst przecztałem ale za cholere nie mogłem go pojąć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
Ja proszę także o jakieś ściągi z anglika michalek@poczta.onet.pl jak macie mile widziane <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Makbet i Wiewiórka
Z zamkniętych bede miał jakies 13-16 punktów, wypracowanie na podstawowym troche pomieszałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Rozszerzony poziom dużo prostszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> fajne opowiadanie o wiewiórce, łatwo się lało wode <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866 |
heh napisałem sobie, że otoczenie oddziaływuje na człowieka... na jego myślenie i na zachowanie...
przykładowo wiewiórka zmusiła narratora do rozmyślań i refleksji... zaczął się zastanawiać nad sprawami i rzeczami błachymi...
itd. itd. ogólnie, że świat przedstawiony miał bardzo duży wpływ na narratora i mocno oddziaływał na niego...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
Posiadacie, może jakieś kryterium oceniania według, którego kierują się ludzie, którzy będą sprawdzać prace maturalne, chodzi mi głownie o Tematy pisane tak jak dziś o "Chłopach"
Czyli ile na ile można dostać punktów za kompozycje i takie bajery szmery <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866 |
klucze odpowiedzi są zapewne na storonach www.cke.edu.pl [ cke.edu.pl] coś takiego
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866 |
z tego co widzę na stornie aktualizacja była dzisiaj o godzinie 11:20
czyli wtedy jak pisaliśmy już maturę... jeżeli dodali wtedy też arkusze rozszerzoinej to pompa...
zaczęliśmy pisać 13:45
a skoro arkusze były 11:20 odpowiedź jest prosta...
ciekawe czy tak na serio było...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2003
Posty: 971 |
Do 16 w ogole nie mozna bylo wejsc na strone CKE 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|