|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
a czy to najlepsza buda ciezko powiedziec, na pewno jednak masz ulatwiony start <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />, pozdro. Warunki slabe, bo straszne budy, ale z kolei wartość merytoryczna tego wszytskiego jest niezla, choc na 100% Ci nie powiem, bo tam nie studiuje;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
addict
|
|
addict
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688 |
troche absurdu, ale to w koncu polska, a ministra edukacji mamy, jakiego mamy... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> az dziwie sie sie ze tej cieplej posadki nie dali begerowej ona przeciez na biezaco w tych sprawach siedzi...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
troche absurdu, ale to w koncu polska, a ministra edukacji mamy, jakiego mamy... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> az dziwie sie sie ze tej cieplej posadki nie dali begerowej ona przeciez na biezaco w tych sprawach siedzi... no w koncu swiezo po maturze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 698 |
Dzisiaj bedzie niezla improwizacja na geografii, mam nadzieje, ze jakos sie uda.
@Zabielany
Jezeli zdasz to mozesz poprawiac ile i jakie chcesz przedmioty, jezeli poprawisz, dostajesz odpowiedni aneks.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 924
a.k.a. "Wentyl"
|
|
a.k.a. "Wentyl"
Dołączył: May 2002
Posty: 924 |
poza tym taka rada od dobrego wujka, zdawaj ja w semestrze ziomwym, trudnosc tego sie nie umtywa to tej normalnej. Pozdrawiam Nie ma już sesji zimowej, zostaje tylko jedna - letnia. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
"Dziennik Łódzki": Arkusze egzaminacyjne z błędem otrzymali w poniedziałek maturzyści, którzy zdawali pisemny egzamin z wiedzy o społeczeństwie. W pytaniu o podanie pełnych nazw partii i ugrupowań politycznych oprócz AWS i UPR pojawiło się SDLP. Autorom testu chodziło o SdPL, czyli Socjaldemokrację Polską. Błąd wprowadził w zakłopotanie wielu maturzystów. Niektórzy podejrzewali, że może to być Socjaldemokratyczna Partia Pracy z Irlandii Północnej (w skrócie SDLP). Zmyliło ich jednak sąsiedztwo polskich ugrupowań: AWS i UPR.
- Na początku wydawało mi się, że to partia, której nazwy nie pamiętam. Głowiłem się nad rozwiązaniem, w końcu zdecydowałem, że musi chodzić o Socjaldemokrację Polską i że w arkuszu jest literówka - mówi Michał Wróblewski z IV LO w Łodzi. - Ten skrót zmylił bardzo wielu zdających - uważa Marcin Olszewski z IV LO. - Nikt nie przypuszczał, że na tak poważnym egzaminie, sprawdzanym przez tyle osób, może być błąd. Niektórzy koledzy zostawili ten punkt bez rozwiązania.
Okazuje się, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wiedziała o błędzie wcześniej. - Nie mogliśmy jednak wycofać arkuszy egzaminacyjnych - twierdzi Marek Legutko, p.o. dyrektor CKE. - Uznaliśmy, że każdy maturzysta, bez względu na to, czy odpowie na to pytanie czy nie, dostanie jeden punkt. Przestawienie liter w nazwie partii rzeczywiście mogło zmylić zdających, dlatego punktowane będą nie tylko odpowiedzi błędne, ale też brak odpowiedzi.
W województwie łódzkim egzamin z wiedzy o społeczeństwie zdawało ponad 4 tysiące maturzystów. Większość oceniła go jako stosunkowo łatwy. Motywem przewodnim był problem przestępczości. Maturzyści narzekali jednak na zbyt mało miejsca na odpowiedzi na arkuszach i niezrozumiałe niektóre polecenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
jesli chodzi o dziennikarstwo na UW, to progi w atmtym roku niech Cie nie interesuja, co dodatkowo byly jeszcze egzaminy wstepne na UW, sprawdzajace typowo wiedze o mediach oraz umiejetnosc "dziennikarskiego" tworzenia. czemu mnie mają nie interesować ? sugerujesz, że jestem za słąby, żeby sie dostac ? byc moze tak, ale pomarzyc zawsze mozna  w tym roku zadnych egzaminów chyba nie bedzie ... przynajmniej ani widu ani slychu o tym na stronce. 350 na UW jest za rekturacje do zdobycia... myśle, że z jakimiś 200/250 można bedzie powalczyc.zobaczymy. dzięki za pozostałe informacje... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
Już po ustnym angielskim. Wyszedłem wkurwiony po maturze,bo troche błędów popełniłem.To wszystko przez nerwy. Jak wychodziłem już to nagle wszystkie słówka mi się przypomniały,których nie mogłem przypomnieć sobie w czasie mówienia... Mimo tego dostałem 12 na 20 pkt i już jedno chujstwo z głowy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />W czwartek Polski już powinno być na luzie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Zdawał już ktoś anglika rozszerzonego na ustnej? Jakie były tematy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
W ogóle jest jakaś lista tematów, które mogą pojawić się na rozszerzonym angliku? Ma ktoś jakieś przykłądowe pytania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Szukałem na necie ale nic mi w oczy takiego nie wpadło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213 |
MAM WAŻNE PYTANIA : Czy jak w tej drugiej wypowiedzi pisemnej nie miałem 120 slow tylko 70 to mam 0 pkt za to zadanie ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> I jak w obydwu tych zadaniach pisemnych przekazalem informacje niepoprawnie gramatycznie to mam szanse ja jakieś pkt <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jestem załamany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> prosze o odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213 |
MAM WAŻNE PYTANIA : Czy jak w tej drugiej wypowiedzi pisemnej nie miałem 120 slow tylko 70 to mam 0 pkt za to zadanie ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> I jak w obydwu tych zadaniach pisemnych przekazalem informacje niepoprawnie gramatycznie to mam szanse ja jakieś pkt <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jestem załamany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> prosze o odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Oczywiscie chodzi mi o pisemną z anglika <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
[quote]MAM WAŻNE PYTANIA : Czy jak w tej drugiej wypowiedzi pisemnej nie miałem 120 slow tylko 70 to mam 0 pkt za to zadanie ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> No niestety. W ogole nie wezma Twojej pracy pod uwage.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 669
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2005
Posty: 669 |
Słyszałem że Geografie mieliście zarąbiscie trudną?? Pytania o Bangladeszu podbno żadnego pytania odnośnie województwa każdy wychodził załamany.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989 |
MAM WAŻNE PYTANIA : Czy jak w tej drugiej wypowiedzi pisemnej nie miałem 120 slow tylko 70 to mam 0 pkt za to zadanie ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> I jak w obydwu tych zadaniach pisemnych przekazalem informacje niepoprawnie gramatycznie to mam szanse ja jakieś pkt <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jestem załamany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> prosze o odpowiedz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> dopuszczalny margines wynosi 10% czyli musiałes napisać na około 110 słow
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
jesli chodzi o dziennikarstwo na UW, to progi w atmtym roku niech Cie nie interesuja, co dodatkowo byly jeszcze egzaminy wstepne na UW, sprawdzajace typowo wiedze o mediach oraz umiejetnosc "dziennikarskiego" tworzenia. czemu mnie mają nie interesować ? sugerujesz, że jestem za słąby, żeby sie dostac ? byc moze tak, ale pomarzyc zawsze mozna  w tym roku zadnych egzaminów chyba nie bedzie ... przynajmniej ani widu ani slychu o tym na stronce. 350 na UW jest za rekturacje do zdobycia... myśle, że z jakimiś 200/250 można bedzie powalczyc.zobaczymy. dzięki za pozostałe informacje... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />, opatrznie mnie zrozumialem, nie mialem zamiaru Cie urazic. Chodzi o to, ze w tamtym roku byly testy wewnetrzne, w tym roku ich nie ma, liczy sie sama matura, w zwiazku z tym beda zupelnie inny prog, juz nie mowie o tym, ze trudnosc jest inna i wyniki moga byc badz wyzsze, badz nizsze w zaleznosci od tego jak pojdzie matura. Co do samego progu, to sie dla Ciebie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> specjalnie dowiedzialem, ostatecznie wystarczalo ok. 49 punktow na 100, zeby sie dostac. Skoro w tym roku jest 350 do zdobycia, patrzac na to jakie rezultaty byly w tamtym roku to w tym bedzie ok. 250 potrzebne, takie moje zdanie. Uwazam tak, dlatego, ze nie powtorza sie juz tak mizerne wyniki z histy jak w tamtym roku, jesli chodzi o Twoja osobe to zycze Ci samych sukcesow, no i moze sie zobaczymy w przyszlym roku w stolicy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Słyszałem że Geografie mieliście zarąbiscie trudną?? Pytania o Bangladeszu podbno żadnego pytania odnośnie województwa każdy wychodził załamany. pewnie bylo o glowna uprawe Bangladeszu, ale maturzysci przestraszeni nazwa tego kraju omineli to pytanie i uznali za najtrudniejsze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> oczywiscie to byl joke, nie wiem jaka byla matura, ale wiem, ze w tamtym roku do zdania bylo potrzebne bardzo malo wiedzy, za malo. I uwazam, ze dobrze sie stalo, ze podniesiona zostala poprzeczka, jesli w ogole.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786 |
nie wiem jaka byla matura, ale wiem, ze w tamtym roku do zdania bylo potrzebne bardzo malo wiedzy, za malo. I uwazam, ze dobrze sie stalo, ze podniesiona zostala poprzeczka, jesli w ogole. no comment... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
no Matura z gery byla srednia ale rozszerzenie pocisniete na maksa !!!!!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
nie wiem jaka byla matura, ale wiem, ze w tamtym roku do zdania bylo potrzebne bardzo malo wiedzy, za malo. I uwazam, ze dobrze sie stalo, ze podniesiona zostala poprzeczka, jesli w ogole. no comment... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> jak masz do mnie zal to przedstawie Ci swoja opinie. Matura nie jest przymusowa i nie jest dla kazdego. Wynika z tego, ze trzeba ja traktowac powaznie, jak idziesz na gegre po to zeby miec mature, to nie idz. Bo i tak srednie juz masz bez matury. I tyle w tym temacie. Matura to jest powazny zyciowy egzamin, a przynajmniej powinien takowy byc i tylko wysokim stopniem trudnosci zmusi sie obibokow do potraktowania go z nalezytym szacunkiem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|