|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96 |
i jeszcze się okazało, że na kierunku jaki sobie wybrałem (jeden z wielu) mianowicie Gospodarka Przestrzenna było 18 osób na jedno miejsce... drugi najbardziej popularny kierunek... Moze na AE do Krakowa? Ide tam tylko ze na zaoczne, w sumie nie wiedzialem ze taki oblegany te kierunek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> ... pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
Giertych się postarał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> amnestia dla ''mózgów'' co ściągali i ich złapali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Dramat wogóle ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Cos nic nie slychac o tych maturzystach romana, podpisal to w koncu czy nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
podobno ma podpisać to na początku września... a jak będzie to zobaczymy... chyba, że o czymś nie wiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
LINK [ edukacjawpolsce.pl] Projekt rozporządzenia w sprawie amnestii od kilku dni wisi na stronie internetowej MEN, ale wciąż czeka na podpis ministra Giertycha. Poprosiliśmy o prognozę, kiedy ministerialny autograf może się pojawić pod rozporządzeniem. - Trudno powiedzieć - tłumaczy Marzena Piasecka z biura prasowego MEN. - Do końca sierpnia prowadzimy konsultacje w tej sprawie, spływa do nas wiele opinii. Dopiero po ich zakończeniu można podpisać rozporządzenie.
To oznacza, że Małgosia na studiowanie resocjalizacji nie ma szans. Nawet zakładając optymistyczną wersję, że Giertych podpisze rozporządzenie zaraz na początku września, potrzeba będzie jeszcze trzech tygodni. Tydzień na wejście w życie rozporządzenia i dwa na wydrukowanie świadectw. Do rąk maturzystów dokumenty trafią najwcześniej pod koniec września.
To praktycznie pozbawia ich możliwości studiowania na uczelniach publicznych, które już zakończą rekrutację. Pozostaną im uczelnie niepubliczne, które w większości prowadzą nabór do końca września.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Pisalem zaraz po tym jak sie zrobilo glosno o amnestii, zeby poczekac na rozporzadzenie. No i mialem racje - matury beda pod koniec wrzesnia albo wcale ich nie bedzie. Studia tylko w platnych szkolach prywatnych. No ale Roman chcial dobrze, tylko uklad mu nie pozwolil :-((
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Jak widac Romek cos nie chce podpisac rozporzadzenia, dlatego bylem tym zainteresowany, bo nagle wszystko ucichlo, a sie okazuje ze byc moze podpisze, ale to nic pewnego.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Wie ktoś może jak długo ważne jest zaświadczenie od lekarza o możliwości studiowania?
Romek już popisał?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Kameleon, ja w tym roku składałem papiery i dałem zaświadczenie sprzed roku. Nie robili problemów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
Wie ktoś może jak długo ważne jest zaświadczenie od lekarza o możliwości studiowania?
Romek już popisał? Chyba nie ma zadnego terminu wazności tego zaświadczenia, bynajmniej tak mi się wydaje ROmek nie podpisał, zrobi to w tym tygodniu, a zanim będzie druk świadectw to będzie już za późno, na szczęscie skzoła wydała mi potwierdzenia moich wyników maturalnych i na ich podstawie mnie przyjmą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
tak z innej beczki:
jest już ta amnestia? bo słyszałem, że Giertych jeszcze tego nie podpisał ... jeśli nie, to jak w takiej sytuacji można się dostać na jakiekolwiek studia, skoro za niedługo będzie koniec rekrutacji?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
gnacik napisal, ze jeszcze nie, dopiero w przyszlym tygodniu podpisze, ale jak widac to mu nie przeszkodzilo w dostaniu sie na uczelnie p.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Kameleon, ja w tym roku składałem papiery i dałem zaświadczenie sprzed roku. Nie robili problemów. Dzisiaj się dowiedziałem, że miałem po prostu szczęście, ze ktoś nie spojrzał na datę. Normalnie musi być aktualne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
jutro przyjdzie do mnie odp. z komisji odwoławczej, bede wiedzial czy jestem 100% studentem czy ....sam juz nie wiem, przyjedź mamo na przysiege ? :| ...bo nie chce na sile studiowac czegos tam tylko po to aby miec papierek i nie isc do woja :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
''Amnestia maturalna podpisana.
Roman Giertych podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego matur, w tym tzw. amnestii.
W podpisanym przez Giertycha rozporządzeniu znajduje się m.in. zapis, zgodnie z którym maturzyści będą mogli otrzymać świadectwa dojrzałości, gdy nie zdadzą jednego z egzaminów, ale z pozostałych otrzymają średnio więcej niż 30 proc. Dotyczyć to będzie tych maturzystów, którzy zdawali maturę w tym roku, w zeszłym, a także będą zdawać w przyszłości.
Nie jest to jedyna zmiana dotycząca matur. Obecnie abiturient, który chce zdawać maturę na poziomie rozszerzonym, musi najpierw zaliczyć poziom podstawowy. Po wejściu w życie nowelizacji ci maturzyści, którzy wybiorą poziom rozszerzony, będą od razu podchodzić do trudniejszego egzaminu.Egzaminatorzy będą mieli mniej prac do sprawdzenia i maturzyści będą krócej czekać na wyniki egzaminu i świadectwa dojrzałości.''
No to od teraz zawsze będziecie nazywani maturzyści Giertycha <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
dupa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> ..gorzej być nie mogło, egzaminy pozdawane, pkt wszytsko ok, ale nie mogą mnie przyjąć, blizej mówiąc najwidoczniej im chodzi o to, że jestem człowiekiem Romana, z jednej strony może i dobrze, za rok zdam ta głupia matme poprawnie i się dostane na studia bez problemów, ale co by tutaj zrobić aby do wojska nie iść
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Jakby ktos byl zaiteresowany to propozycja z "mojego podworka": http://www.pw.plock.pl/rekrutacja/info.htmlWiecie moze jak to jest? Czy jak ktos zostal objety amnestia to moze poprawiac mature w najblizszym terminie poprawek czy dopiero w przyszlym roku? Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
co by tutaj zrobić aby do wojska nie iść studium, nie musisz chodzic, zaplac, oddala
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
co by tutaj zrobić aby do wojska nie iść studium, nie musisz chodzic, zaplac, oddala masz na myśli jakąś szkołę policealną? z tego co wiem to jak nie chodzisz na ich zajęcia to oni wysyłają pismo do WKU i jesteś ścigany <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ..a mi chodzi aby załatwić to w ten sposób abym mógł sobie wyjechać do anglii i popracować, wrócić jakieś 2 miesiace przed matura i znowu dac czadu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> hehehehe
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 3,798
Zysk Daje Ryzyko
|
|
Zysk Daje Ryzyko
Dołączył: May 2006
Posty: 3,798 |
A ja na szczeście zdałem mature:)
I została mi prezentacja na polski pt."Motyw anioła w literaturze i sztuce.Omów na wybrancyh przykladach".Prezentacja zwiera 5.5 strony (czcionka 14) a także prezentacje multimedialna w PowerPoincie(16 slajdów) no i oczywiście bibiografie oraz plan prezentacji.
oczywiscie cenna do uzgodnienia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> po wiecej szczegołów zapraszam na priv
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|