|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951 |
Niebawem wyjeżdżam na kilka dni do Zakopanego i z tym wiążą się moje pytania. Co warto zobaczyć w samym Zakopanym, po jakich szlakach pochodzić, gdzie wejść? Co do szlaków górskich to interesują mnie raczej nie bardzo trudne, bo w górach dawno nie byłem. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249 |
W samym Zakopanem to chyba tyko Krupówki, Gubałówka ew Skocznia  Co do odwiedzin to Kasprowy czy Giewont są klasykami ale tylko na ten pierwszą dotrzesz koleją, no i Morskie Oko, jak z kopyta to Gubałówka na początek na końcu Krupówek, można wyciągiem wcześniej Bandżi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
ma ktos moze jakies namiary na jakies spoko domki do wynajecia w okolicach sylwestra? Wole sie rozjerzec i zabookowac jak najwczesniej. Mam nadzieje ze autor tematu sie nie obrazi ze wtracam tu swoj watek 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Pi%C4%99ciu_Staw%C3%B3w_Polskich -- uważaj na niedźwiedzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
ze szlakow to polecam: Na Nosal, Pod Reglami i do doliny strazynskiej, jak dla mnie iziii peffki a gdy jeszcze slonce swieciii to  jak sie bawic to wg mnie kluby tam to kicha, mozna sprobowac Genesis - jak pamietam to klub Iwana i Swierszcza, a kilka lat temu bawili sie tam kolarze na TdP (z panienkami)  do tego jeden dzien na Park Wodny, nawet git + mozliwosc kapieli na zewnatrz Gubalowka, a i owszem, ale nudno tam jak pogodny nie ma - widoku gor nie obejrzysz, mozna przejsc sie na Butorowy wierch ale nie zawsze kolej czynna
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
ośrodek w Murzasichle polecam  niezły widok na góry z widoku okna kiedyś tam podziwiałem Tatry  jeśli szykujesz się na jakieś zwiedzanie zabierz trochę  bo wszystko w górę idzie oscypki w Zakopcu palce lizać  aż tak dużo do zwiedzania tam nie jest Morskie Oko cel nr 1 w Zakopcu  a później Gubałówka ostatnia nasza Krokwia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
jak Park Wodny to tylko w Slowacji - daleko nie jest, zebrac pare osob i za busa wyjda grosze.
Ten w Zakopcu szalu nie robi, conajwyzej ta slizgawka co wychodzi na dwor.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128 |
ośrodek w Murzasichle polecam  niezły widok na góry z widoku okna kiedyś tam podziwiałem Tatry  jaki ośrodek w Murzasichle polecasz? bo ja wlasnie jade tam na święta do 'Giewontu'  są to 3 domy wypoczynkowe jednego wlasciciela, wlasnie Giewont, Angelika i Kasprowy  i przy okazji napisz mi jak to sie wymawia  ? MUR-ZA-ŚICH-LE?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
ze szlakow to polecam: Na Nosal, Pod Reglami i do doliny strazynskiej, jak dla mnie iziii peffki a gdy jeszcze slonce swieciii to  jak sie bawic to wg mnie kluby tam to kicha, mozna sprobowac Genesis - jak pamietam to klub Iwana i Swierszcza, a kilka lat temu bawili sie tam kolarze na TdP (z panienkami)  do tego jeden dzien na Park Wodny, nawet git + mozliwosc kapieli na zewnatrz Gubalowka, a i owszem, ale nudno tam jak pogodny nie ma - widoku gor nie obejrzysz, mozna przejsc sie na Butorowy wierch ale nie zawsze kolej czynna byłes w klubie Europejskim? najlepsza impreza na jakiej byłem od kilku lat.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
Krystian wymawia się MUZASICHLE. mogę ci podać namiary na gościa, który ci załatwi tanie domki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951 |
Dzięki wielkie za wszystkie propozycje. Jutro rano wyjeżdżam do zakopanego i na pewno z większości skorzystam  . Jeszcze raz dzięki  .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Niezbyt wymagajÄ…ca kondycyjnie a oferujÄ…ca fantastyczne widoki jest wycieczka do Doliny Pieciu Stawow Polskich.
Polecam Ci rowniez wycieczki jednodniowe na Slowacje organizowane przez miejscowe biura turystyczne. Rok temu wjechałem sobie kolejką na Lomnice (ciut wyzsza od naszych Rysów). Na samej górze usytuowany jest mały hotelik, z ktorego roztaczają się kapitalne widoki. Wazne tylko aby trafić na stabilną sloneczna pogode bo inaczej wszystko spowijaja chmury.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|