|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
"Furia Lewisa Hamiltona, Robert Kubica pomógł Sebastianowi Vettelowi" - pisze "Daily Mirror". "Hamilton oskarża Kubicę o celowe uniemożliwienie mu wygrania Grand Prix Abu Dhabi" - komentuje angielski dziennik wypowiedzi kierowcy McLarena.
W wyścigu o Grand Prix Abu Dhabi duży wpływ na losy zwycięstwa i tytułu mistrza świata mieli zawodnicy zespołu Renault. Witalij Pietrow przez 40 okrążeń nie pozwalał się wyprzedzić Fernando Alonso, a Kubica zatrzymał Hamiltona, pozwalając Vettelowi na wypracowanie bezpiecznej przewagi.
Alonso robił co mógł, by pokonać Rosjanina, a Hamilton wręcz wychodził ze skóry, ale nie był w stanie uporać się z doskonale dysponowanym Polakiem. To sprawiło, że kierowca Red Bull Racing spokojnie dojechał do mety na pierwszym miejscu, Alonso był dopiero siódmy, a gwiazdor McLarena drugi. Efekt? Tytuł mistrzowski dla Niemca.
Mistrz świata z 2008 roku twierdzi, że Kubica dobrze wiedział co robi nie pozwalając się wyprzedzić. "Hamilton przekonuje, że triumf Vettela był kontrowersyjny. Uważa, że pomogło mu Renault" - pisze "Daily Mirror".
"Lewis oskarżył Kubicę o celowe uniemożliwianie mu zwycięstwa w Grand Prix Abu Dhabi. Polak jeździ w zespole, który dostarcza silniki także Red Bull Racing" - dodaje angielski dziennik.
- Wyprzedzenie Kubicy było niemożliwe. Zrobił to tak trudnym, jak to tylko było możliwe - żalił się Hamilton. - Tak się chyba robi, kiedy w stawce jest kilka powiązanych ze sobą stajni - skomentował Anglik.
Hamilton uważa, że gdyby nie Kubica byłby w stanie wygrać wyścig, a wtedy rywalizacja o mistrzostwo w sezonie 2010 mogłaby zakończyć się inaczej. Jednak lider Renault uważa, że jego rywal z McLarena nie ma racji. - Ja jechałem po punkty dla siebie i mojego zespołu - skomentował lakonicznie Kubica. (wp)
--
Hamilton ma racjê. To by³a ustawka! (2%, 1 Votes)
|
Co on pierdoli? (38%, 24 Votes)
|
Hamilton jedzie na dopalaczach (11%, 7 Votes)
|
Red Bull doda³ Kubicy skrzyyyydeee³. (2%, 1 Votes)
|
Kubica to rasista. Nie lubi czarnych (22%, 14 Votes)
|
Kto to jest Hamilton? (27%, 17 Votes)
|
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Tak BTW , to gdzie będzie jeździł Kubica w 11' Sam się aż pogubiłem.
Znalazł by sobie ekipę porządną w końcu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 3,297 |
Doskonale się ta wypowiedź wpisuje w całokształt tego sezonu. Jak wiadomo w tym roku było kilka słabszych zespołów. Niejednokrotnie spotkałem się z głosami oburzenia, że np. Kovalainen w cienkim Lotusie nie ustąpił w walce o pozycję (!!) takiemu np. Alonso, bo "powinien to zrobić, gdyż ten drugi ma szybszy samochód". Parodia jakaś. Albo się ścigamy albo nie. W takim razie po co w ogóle rozgrywać wyścig - przyznać punkty po czasówce i do domu. Nie wiem jakim cudem F1 się jeszcze trzyma - choćby taki Indycar jest 10 razy ciekawszy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
"Wyprzedzenie Kubicy było niemożliwe. Zrobił to tak trudnym, jak to tylko było możliwe" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,300
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 1,300 |
To Kubica był dublowany przez niego? Jesli tak to oglądałem inny wyscig 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2007
Posty: 2,727 |
Jestem jeszcze w stanie zrozumieć Alonso że zaraz po wyścigu miał pretensje do Rakiety. Wiadomo, emocje wielkie, frustracja ogromna, ale ten Hamilton tą wypowiedzią to sie chyba z choinki urwał
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
F1 schodzi na psy, wczesniej czarny mistrzem, a teraz majacy problemy z glowa niemiec.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2006
Posty: 366 |
Mam ogromną prośbę o nie cytowanie tych bzdur które zamieszczają nasze rodzime "serwisy (dez)informacyjne". Polskie dziennikarzyny nie dość, że nie umieją przetłumaczyć wywiadu udzielonego angielskiej stacji to na dodatek dodają coś od siebie i powstaje mega nius. Hamilton w wywiadzie dla BBC po wyścigu powiedział to na pół serio dając zarazem do zrozumienia, iż Polak był w dużo lepszej dyspozycji tego dnia.  interiom, wirtualnympolskom, gazetom i onetom 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|