Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 16 1 2 3 15 16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Kontynuacja poprzedniego tematu.

AUD wraca i testuje nowy maks., stopy procentowe wysokie (w lutym jestem pewien, że Reserve Bank of Australia je jeszcze podniesie), ceny surowców oraz popyt na nie rosną.

Gdy był krach na świecie to bank centralny bardzo umiejętnie zrobił interwencję, ale gdy pójdzie o zatrzymanie aprecjacji waluty to wzorem Szwajcarii czy Japonii może nie być to takie proste...

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,726
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,726
Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya?

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796

lyyyberalow skok na kase [biznes.interia.pl]
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by Rysio Ochudzki
lyyyberalow skok na kase [biznes.interia.pl]
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink

za;ezy od ogolnej koniunktury , wiele wskazuje na korekte w pierwszym kwartale, wtedy ta czkawka bedzie podwójna
te poswiateczne sesje nic nie mowia ani nie wytyczaja kierunku podobnie na walutach , płynnosc rynku prawie zerowa i nawet banczek pojebkow BGK w tych dniach stał sie przez to mocarzem , umacniajac złotego bysmy juz teraz nie stali się dugą Irlandią grin , ale do czasu .....

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by padik
Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya?

często pojawia się oferta spółki na rynku pierwotnym prowadzona tylko przez jeden DM,
generalnie trzeba się orientować co się szykuje, czytać prasę itp
jeśli masz r-ek w bre, to nic nie stoi na przeszkodzie bys zapisal sie na akcje spolki prowadzonej przez konkurencje,
nawet nie trzeba tam zakladac r-ku, ale fakt, że trzeba sie pofatygować - idziesz osobiscie z DO + nr r-ku inwestycyjnego i dokonujesz zapisu

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by Rysio Ochudzki
lyyyberalow skok na kase [biznes.interia.pl]
2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? smile


"Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" wink

zgadza się, kółko wzajemnej adoracji, samozwancze 'partią liberalną' (żarcik lepszy niż tadek drozda i karol strassburger razem wzięci), zafundowało właśnie inwestorom pstryczka w nos

teraz, jak giełdy światowe, urosną w miesiąc 10%, to my zrobimy 5
jak spadną 10, to my polecimy 15%

ale najwazniejsze, że platforma nas kocha hura

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Gdzie można znaleźć tabelę notowań GPW, która zawiera wskaźnik P/E?

I czy jest gdzieś tabela z nałożonymi na siebie kursami USD-EUR oraz indeksem amerykańskiej giełdy?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dzięki, toast

Ciekawe to jest, giełda w dół to waluta w górę, i na odwrót.

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
jak widać na wykresie róznie z tym bywa, akurat teraz jest taki okres że pary te idą w caly świat , niestety frown

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

życzę sukcesów na giełdzie 2011 i mam nadzieje, że wspólnie coś tu upichcimy

zapowiada się przebojowy rok - czasem rany mogą być głębokie, ale suma sumarum za rok o tej porze myślę, że będziemy znacznei wyżej niż dziś

piwo

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
AUD/USD 1.0229 smile

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! piwo

Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Jak przewidujecie notowania Funta w najbliższych miesiącach? Lepiej teraz zakupić czy później?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
przelamanie wsparcia na 1,34 moze zapowiadac efekt stycznia na giełdach i ruch powrotny na edku w kierunku 1,40 radze wykorzystac to i zaczac skupowac walute ,
dokupilem dzisiaj trche pkobp reszte trzymam bez zmiac

POZDRO
ELDO

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Kernel , moja druga ukraińska rusałka podążająca za Astrą , kierunek 80 na razie smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Panowie obeznani:

a czy jest sens zainwestować np.20-30 tyś zł w dolary na okres 6-12 miesięcy.Suma nieduża więc ewentualna strata na kursie też nie będzie duża.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by ELDORADO
Kernel , moja druga ukraińska rusałka podążająca za Astrą , kierunek 80 na razie smile

piwo hura kasa ooo cool


1,34 nieprzełamane , surowce hmm,niech tylko chinole przestaną w nie pompować, to.... zobaczymy tak czy siak pachnie korektą.....

Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Wszystko fajnie,ale tu jest duże pole do popisu dla speców analityków.Linię obrony dla Kernela wyznaczyc nietrudno - na tą chwilę to oczywiście 74,50 zł.Kłopot zaczyna się z wyznaczeniem sprzedaży.Kiedy sprzedać ? Linie oporu przełamane smile Do jakiego poziomu może dojść kurs ? Ja obliczyłem 112,00 zł,oczywiście,nie od razu,kurs akcji będzie się wahać,ale to może być tzw kurs docelowy.Potem raczej głębsza korekta.Mylę się ?

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl

Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Szykuje sie podwyzka stop procentowych

Strona 1 z 16 1 2 3 15 16

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, bukma, alfa, burbon, Lukasz111, rymoholik, 11kera11, $-man, latajaca_holenderka, aker, Zaixi, betowiec), 2,846 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,692
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1