|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Kontynuacja poprzedniego tematu. AUD wraca i testuje nowy maks., stopy procentowe wysokie (w lutym jestem pewien, że Reserve Bank of Australia je jeszcze podniesie), ceny surowców oraz popyt na nie rosną. Gdy był krach na świecie to bank centralny bardzo umiejętnie zrobił interwencję, ale gdy pójdzie o zatrzymanie aprecjacji waluty to wzorem Szwajcarii czy Japonii może nie być to takie proste...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,726
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2002
Posty: 1,726 |
Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
lyyyberalow skok na kase [ biznes.interia.pl] 2,3 proc. składki w OFE, 5 proc. na kontach osobistych" Czkawka na gieldzie chyba nieunikniona? "Giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
za;ezy od ogolnej koniunktury , wiele wskazuje na korekte w pierwszym kwartale, wtedy ta czkawka bedzie podwójna te poswiateczne sesje nic nie mowia ani nie wytyczaja kierunku podobnie na walutach , płynnosc rynku prawie zerowa i nawet banczek pojebkow BGK w tych dniach stał sie przez to mocarzem , umacniajac złotego bysmy juz teraz nie stali się dugą Irlandią  , ale do czasu .....
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
Widzę, że dzisiaj kolejna "Ukraina" zaliczyła mocarny debiut na naszym parkiecie! Szkoda tylko, że mój gówniany makler - DI BRE - nie daje oferty publicznej na mniejsze spółki. Ehhh chciałoby się załapać na taki debiut. Gdzie wy macie rachunki inwestycyjne? I czy są w nich oferty publiczne właśnie na takie spółki jak dzisiejsza Sadovaya? często pojawia się oferta spółki na rynku pierwotnym prowadzona tylko przez jeden DM, generalnie trzeba się orientować co się szykuje, czytać prasę itp jeśli masz r-ek w bre, to nic nie stoi na przeszkodzie bys zapisal sie na akcje spolki prowadzonej przez konkurencje, nawet nie trzeba tam zakladac r-ku, ale fakt, że trzeba sie pofatygować - idziesz osobiscie z DO + nr r-ku inwestycyjnego i dokonujesz zapisu
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
zgadza się, kółko wzajemnej adoracji, samozwancze 'partią liberalną' (żarcik lepszy niż tadek drozda i karol strassburger razem wzięci), zafundowało właśnie inwestorom pstryczka w nos teraz, jak giełdy światowe, urosną w miesiąc 10%, to my zrobimy 5 jak spadną 10, to my polecimy 15% ale najwazniejsze, że platforma nas kocha 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Gdzie można znaleźć tabelę notowań GPW, która zawiera wskaźnik P/E?
I czy jest gdzieś tabela z nałożonymi na siebie kursami USD-EUR oraz indeksem amerykańskiej giełdy?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dzięki,  Ciekawe to jest, giełda w dół to waluta w górę, i na odwrót.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
jak widać na wykresie róznie z tym bywa, akurat teraz jest taki okres że pary te idą w caly świat , niestety 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
życzę sukcesów na giełdzie 2011 i mam nadzieje, że wspólnie coś tu upichcimy zapowiada się przebojowy rok - czasem rany mogą być głębokie, ale suma sumarum za rok o tej porze myślę, że będziemy znacznei wyżej niż dziś 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
AUD/USD 1.0229  Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
Jak przewidujecie notowania Funta w najbliższych miesiącach? Lepiej teraz zakupić czy później?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
przelamanie wsparcia na 1,34 moze zapowiadac efekt stycznia na giełdach i ruch powrotny na edku w kierunku 1,40 radze wykorzystac to i zaczac skupowac walute , dokupilem dzisiaj trche pkobp reszte trzymam bez zmiac
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Kernel , moja druga ukraińska rusałka podążająca za Astrą , kierunek 80 na razie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 2,723 |
Panowie obeznani:
a czy jest sens zainwestować np.20-30 tyś zł w dolary na okres 6-12 miesięcy.Suma nieduża więc ewentualna strata na kursie też nie będzie duża.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
Wszystko fajnie,ale tu jest duże pole do popisu dla speców analityków.Linię obrony dla Kernela wyznaczyc nietrudno - na tą chwilę to oczywiście 74,50 zł.Kłopot zaczyna się z wyznaczeniem sprzedaży.Kiedy sprzedać ? Linie oporu przełamane  Do jakiego poziomu może dojść kurs ? Ja obliczyłem 112,00 zł,oczywiście,nie od razu,kurs akcji będzie się wahać,ale to może być tzw kurs docelowy.Potem raczej głębsza korekta.Mylę się ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
sorki za off topic ale nie chce zakładac nowego tematu. szukam darmowej strony z C/Z i C/WK spółek z angielskiej giełdy? fajnie jakby było też porównanie sektorami tak jak np. na money.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
Szykuje sie podwyzka stop procentowych
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|