Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 18 1 2 3 4 5 17 18
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,452
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 9,452
Originally Posted by Moonchild
Wy tu pitu-pitu a nawet nie wiecie w jakim bagnie siedzicie:

"Tak na marginesie, pragnę poinformować Wysoką Izbę, że gdybyśmy porozmawiali z psychologami czy z psychoterapeutami, którzy zajmują się np. leczeniem uzależnień, to większość z nich powie, że nie spotkała się w swojej karierze czy praktyce psychoterapeutycznej z przypadkiem pełnego wyleczenia z uzależnienia od hazardu. Wyleczyli alkoholików, wyleczyli narkomanów, wyleczyli bardzo wielu przedstawicieli innych grup, ale nie udało im się wyleczyć nikogo z uzależnienia hazardu. To jest sprawa, którą my, jako ustawodawcy, powinniśmy mieć na uwadze, mówiąc o ochronie nie tylko nieletnich, ale też społeczeństwa w ogóle przed tego typu rzeczą."
O jaki ten polski rząd opiekuńczy to wszystko dlatego że tak bardzo zależy im na obywatelach aby ci nie wpadli w sidła tego "strasznego" hazardu laugh laugh laugh

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Moonchild
Wy tu pitu-pitu a nawet nie wiecie w jakim bagnie siedzicie:

"Tak na marginesie, pragnę poinformować Wysoką Izbę, że gdybyśmy porozmawiali z psychologami czy z psychoterapeutami, którzy zajmują się np. leczeniem uzależnień, to większość z nich powie, że nie spotkała się w swojej karierze czy praktyce psychoterapeutycznej z przypadkiem pełnego wyleczenia z uzależnienia od hazardu. Wyleczyli alkoholików, wyleczyli narkomanów, wyleczyli bardzo wielu przedstawicieli innych grup, ale nie udało im się wyleczyć nikogo z uzależnienia hazardu. To jest sprawa, którą my, jako ustawodawcy, powinniśmy mieć na uwadze, mówiąc o ochronie nie tylko nieletnich, ale też społeczeństwa w ogóle przed tego typu rzeczą."

1.brzmi jakby nie rozmawiali a gdbyali co bybyło gdyby
2.brzmi jakby wiedział co powiedzą bo sa jak sondaże .......na zamówienie

BTW 52-48 to też jest większośc laugh

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Na temat PO nie będę się wypowiadał. Kiedy z paroma osobami pisaliśmy tutaj w listopadzie 2009 (przy okazji tej pierwszej ustawy hazardowej) co szykuje dla nas graczy online ta liberalna partia to niektórzy mnie wyśmiali, że histeryzuję i tak naprawdę, to oni zalegalizują e-gaming w Polsce itd. No to teraz zobaczycie frown

PS: Znalazłem ciekawy link w Internecie ->

http://gobarbra.com/hit/new-0df2c6ffcb77ed93102cd666b2fe9bdd

[Linked Image]

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Dobra, a co tej Komisji Sportu to rozumiem, że skierowanie tam prac może wydłużyć przyjęcie ustawy. O tydzień, dwa? Pokerzyści na forach twierdzą, że to dzięki ich wizycie w sejmie bodajże 2 dni temu, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagle SLD, PiS, PSL kierują ustawę do tej Komisji bo coś tam obiło im się o uszy nt. pokera. Może będą próbować ukręcić coś dla totalizatora już teraz? A może to tylko tak na przekór PO...

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Moonchild

Może nawet nie o tydzień.

Już 1 marca o 17 powołują i jedną i drugą komisję.
Ze dwa razy się spotkają i cześć.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Panowie nie narzekajcie
Wlasnie lookam na FortunaWin i widze zajebisty livebeting shocked
Aż 2 mecze Zvonka i Liberec laugh laugh

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
Originally Posted by Art300
@ Moonchild

Może nawet nie o tydzień.

Już 1 marca o 17 powołują i jedną i drugą komisję.
Ze dwa razy się spotkają i cześć.
No może i tak. Ale na co w takim razie wysyłać to do nowej Komisji skoro mają się spotkać i cześć. Podali w ogóle w jakim celu to ma być tam wysłane?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
No do tej od sportu to ze względu na pokera.
Kapica już na mównicy sprzedał swoje stanowisko w tej sprawie.
Powtórzy je tylko i ... cześć smile

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
No do tej od sportu to ze względu na pokera.
Kapica już na mównicy sprzedał swoje stanowisko w tej sprawie.
Powtórzy je tylko i ... cześć smile

nie zgadzam sie z Tobą wink

http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1933:totalizator-wp%C5%82aci%C5%82-13-mld-ma%C5%82o&Itemid=36

Według Leszkiewicza w 2011 r. firma musi "odbudować poziom przychodów, wypracować pewną strategię, jak wzmacniać pozycję konkurencyjną spółki - czyli zwiększyć jej udział w rynku, poszukać nowych form dotarcia do klientów, a także zaproponować nowe gry".

Wiceminister skarbu poinformował, że spółka planuje zwiększyć przychody w 2011 r. o co najmniej 5 proc. Totalizator chce osiągnąć sprzedaż w tym roku na poziomie 2 mld 823 mln zł, z czego 2 mld 583 mln zł z gier liczbowych i 238 mln zł z loterii pieniężnych.

Prezes TS Sławomir Dudziński podkreślił podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji skarbu, że obowiązująca ustawa o grach hazardowych nie zezwala spółce sprzedawać swoich produktów za pomocą internetu. Tymczasem eksperci szacują - jak mówił szef Totalizatora - że globalny rynek hazardu w internecie w 2013 r. będzie wart 27,9 mld euro wobec 17,6 mld euro w 2009 r.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
O tym Kapica też mówił:

Ta propozycja jest dyskutowana wewnątrz rządu jako ewentualny element kolejnej nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Decyzja, czy to znajdzie się w programie prac rządu na rok 2012, tak naprawdę zapadnie pod koniec roku 2011.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Art
Przestań pierdolić co mowił ten głąb tongue
Przecież pierdolił to samo od ponad roku i wreszcie trafił z jakąś datą laugh
Weź poprawkę,że nie tylko Kapica jest w Sejmie wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Kapica nie jest taki głąb. Inteligentny facet.
Tych co występowali w Sejmie kasuje o 30 IQ co najmniej laugh

Robi co towarzysze uchwalili i już.
Jakby towarzysze proponowali przepisy liberalne, równie gorliwie by je wdrażał. Z całą księgą argumentów.

Teraz do wyborów walczą z hazardem i już. Tak postanowili.
Jak po wyborach się utrzymają, to będą hazard propagować. Dla Totalizatora. I kasy w budżecie.




Dołączył: Jun 2007
Posty: 209
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jun 2007
Posty: 209
Myślę że wiele osób czyta wątek a nie koniecznie wie o co chodzi. Czy mógłby ktoś w pigułce z reasumować co wiemy, czego się spodziewać i kiedy mamy wypłacać pieniądze żeby nas nie zamknęli.

Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 260
a najlepsze jest w tym że nikt w sejmie nie zastanowi się nad tym że wystarczy zmienić opodatkowanie buków(na 5-10% od zysków buka) i znaczna część osób grających w necie będzie grać w bukach zarejestrowanych w Polsce co przełoży się na większe wpływy do budżetu. Ale u nas lepiej się napinać że będą ścigać graczy.

Dołączył: Nov 2010
Posty: 235
A
enthusiast
enthusiast
A Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 235
Originally Posted by MichalTD
Myślę że wiele osób czyta wątek a nie koniecznie wie o co chodzi. Czy mógłby ktoś w pigułce z reasumować co wiemy, czego się spodziewać i kiedy mamy wypłacać pieniądze żeby nas nie zamknęli.


Juz dawno powinnienes to zrobić bo chciałbym ci tylko przypomniec ze cały czas lamiesz prawo tylko ze do tej pory nie było narzedzi do egzekwowania a teraz beda smile

Dołączył: Dec 2009
Posty: 45
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 45
eeee tam, ja mysle ze sobie będziemy grac jak gramy, ale jak sąsiad puści donos ze pykasz w bwinie to nie będzie wytłumaczenie przed celnikami o 6 rano, bo teraz przepisy dadzą im podstawę do takiego najścia, a o to w tej nowelizacji chyba chodziło aby ustalić kiedy można węszyć w laptopie i kontach Kowalskiego. Nie chce mi się wierzyć, że mają taką siłę aby pozamykać nam domeny .com... chyba ze się mylę i będzie bsyf.pl laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Nie słyszałem o blokowaniu domen, tak więc wszystkie strony będą normalnie działać.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 45
S
newbie
newbie
S Offline
Dołączył: Dec 2009
Posty: 45
Poprzez "zamknięcie domeny .com" rozumiem wymuszenie na bukach zakazu oferowania usług dla osób przebywających na terytorium Polski, tak jak to zostało rozwiązane w modelu francuskim.

A więc imo, wg Kapicy: jeżeli chcesz grać legalnie to tylko na domenie .pl (warunki powstania domeny.pl dla firm ehazardowych, określa właśnie ta nowelizacja). Jednak jak cię złapiemy grającego na domenie.com (imo te działać będą, bo jaką mocą taki Kapica może im zabronić oferowania zakładów, skoro te firmy nie podlegają polskiej jurysdykcji? - nie mają domeny .pl) to złapiemy cię na przestępstwie, określonym nowymi przepisami.
Wg mnie to... liberalne rozwiązanie laugh laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Chodzi Ci o dobrowolne odstąpienie buka od oferowania na danym rynku usług ze względu na sytuację prawną (jak u żab), a nie zablokowanie adresów URL by nie można była na nie wejść u polskiego dostawcy internetu (model włoski).

Błędne jest mieszanie tu pojęcia liberalizmu bo to zupełnie nie na temat. Chodzi o $$$. Holandia jest liberalnym krajem, chyba najbardziej na świecie, ale czy buki mogą tam robić co chcą? USA niby też wolne, a z graniem koszmar.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 94
H
journeyman
journeyman
H Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 94
A co jeśli jakiś buk nie zablokuje? Czy np. jeśli obywatel Niemiec będący przejazdem w Polsce zawrze taki zakład w laptopie to będzie ścigany jakimś europejskim listem gończym? smile Kto łamie prawo wg. tej ustawy?
-Polak zawierający zakład na terenie RP
-każdy zawierający zakład na terenie RP
-Polak zawierający zakład na terenie innego państwa

Czy jeśli mieszkam daleko i proszę mailem (czyli za pośrednictwem internetu) kumpla w W-wie o puszczenie w moim imieniu kuponu w STSie to złamałem prawo?

Strona 3 z 18 1 2 3 4 5 17 18

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników ($-man, rymoholik, forty, rafal08, aker, ElNinho[mmdea], betowiec), 1,868 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,351
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1