Poczytałem kilka razy, niewiele rozumiem i mam kilka podstawowych, moze dla niektórych śmiesznych pytań ale zaryzykuję:
1. np. zakładam konto w amerbrokers, kupuje akcję i płacę prowizję, sprzedaję te same akcję i też płacę i czy np płacę coś za to że "mam" akcję?
Jesli dobrze zrozumialem pytanie to placisz tylko jeszcze podatek od zysku.
Jesli sprzedasz akcje lub jakikolwiek inny instrument i osiagniesz zysk to placisz podatek wprowadzony przez M.Belke -w wysokosci 20% ,rozliczane w picie rocznym.
2. Czy mogę w każdej chwili kupic i sprzedać po np.3 tygodniach akcje np. KGHM-u,
W kazdej chwili to nie,tylko w trakcie trwania sesji,5 dni w tygodniu.
Dodatkowo jesli chodzi o KGHM to z transakcjami nie powinno byc problemu,ale sa takie spółki na ktorych obrot jest bardzo maly i maja problemy z plynnoscia.
3. czy płaci się za posiadanie rachunku w domie maklerskim?
To tak kilka pytań na początek aby pojąć podstawy. Pozdrawiam
Tak,posiadanie rachunku jest platne-z reguly.
Bossa.pl reklamuje jeden ze swoich pakietow dla klientow jako "bez oplaty",ale daja do niego mniej informacji.