Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#451539 22/11/2005 20:30
Dołączył: Apr 2004
Posty: 31
R
newbie
newbie
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 31
witam.Mam kilka pytan w zwiazku z symulacja gieldy ta z onetu i normalnej rzeczywistej gieldy.Jestem bardzo poczatkujacy prosze o latwe do zrozumienia odpowiedzi ,a wiec tak:
1.do gry na onecie
A.Ile czasu trwa anulowanie i realizacja zlecen ??
2.prawdziwa gielda
A.Czy mozna nabyc akcje bez prowizji i gdzie??
B.Dlaczego niektore spolki maja nie kiedy ,same kreski przy notowaniach tzn.np kurs otwarcia - ,obroty - ,itd. o co chodzi te akcje nie biora wtedy udzialu czy co ??
C.W jakich godzinach działa gielda i w jakie dni ??
D.ILe w rzeczywistosci czeka si ena realizacje zlecenia ??
E.Prosilbym rowniez o wytlumaczenie tak na chlopski rozum pojecia widelki .
Prosilbym rowniez o porady dotyczace gry na gieldzie.Bardzo dziekuje za zrozumienie i wyrozumialosc ,jak juz pisałem jetsem prawdziwym amatorem i poczatkujacym,jednak gielda bardzo mnie jzu wkrecila .Pozdrawiam i dziekuje

Bonus: Unibet
#451540 24/11/2005 14:16
Dołączył: Apr 2003
Posty: 129
D
member
member
D Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 129
2a - nie, nigdzie
2b - zawieszone, wycofane, brak transakcji
2c - 9 - 16.30 (chyba z pamieci) pon-pt www.gpw.com.pl [gpw.com.pl]
2d - kupujesz i masz , 2 dni na ksiegowanie technicznie na rachunkach
2e - widelki = przedzial

porada: kupuj tanio sprzedawaj drogo, kupuj drogo sprzedawaj drozej

#451541 28/11/2005 09:25
Dołączył: Apr 2004
Posty: 31
R
newbie
newbie
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 31
napiszcie jeszcze jakies rady ,chcialbym dobrze zaczac swoja przygode z gielda ,a najlepiej sie dowiedziec z praktyki innych doswiadczonych niz z teorii z internetu dziekuje i pozdrawiam

#451542 07/12/2005 20:50
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Quote
napiszcie jeszcze jakies rady ,chcialbym dobrze zaczac swoja przygode z gielda ,a najlepiej sie dowiedziec z praktyki innych doswiadczonych niz z teorii z internetu dziekuje i pozdrawiam

ja tez podłączam się pod tą prośbę

#451543 08/12/2005 23:40
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
Y
newbie
newbie
Y Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
www.bossa.pl [bossa.pl]

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.

Poza tym daja komentarze dzienne-po sesji,a jak ktos ma czas sprawdzac w czasie dnia to takze kilka komentarzy w trakcie sesji przy powazniejszych ruchach indeksow.

#451544 09/12/2005 00:05
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
Y
newbie
newbie
Y Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
Quote
www.bossa.pl [bossa.pl]

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.

Mialo byc oczywiscie "na gorze tej strony sa linki"

#451545 09/12/2005 19:26
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Quote
www.bossa.pl [bossa.pl]

Na tej strony sa linki,kliknijcie na Edukacja i przeczytajcie tyle ile mozecie.

Poczytałem kilka razy, niewiele rozumiem i mam kilka podstawowych, moze dla niektórych śmiesznych pytań ale zaryzykuję:

1. np. zakładam konto w amerbrokers, kupuje akcję i płacę prowizję, sprzedaję te same akcję i też płacę i czy np płacę coś za to że "mam" akcję?
2. Czy mogę w każdej chwili kupic i sprzedać po np.3 tygodniach akcje np. KGHM-u,
3. czy płaci się za posiadanie rachunku w domie maklerskim?

To tak kilka pytań na początek aby pojąć podstawy. Pozdrawiam

#451546 09/12/2005 22:22
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
Y
newbie
newbie
Y Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 43
Quote
Poczytałem kilka razy, niewiele rozumiem i mam kilka podstawowych, moze dla niektórych śmiesznych pytań ale zaryzykuję:

1. np. zakładam konto w amerbrokers, kupuje akcję i płacę prowizję, sprzedaję te same akcję i też płacę i czy np płacę coś za to że "mam" akcję?

Jesli dobrze zrozumialem pytanie to placisz tylko jeszcze podatek od zysku.
Jesli sprzedasz akcje lub jakikolwiek inny instrument i osiagniesz zysk to placisz podatek wprowadzony przez M.Belke -w wysokosci 20% ,rozliczane w picie rocznym.



Quote
2. Czy mogę w każdej chwili kupic i sprzedać po np.3 tygodniach akcje np. KGHM-u,

W kazdej chwili to nie,tylko w trakcie trwania sesji,5 dni w tygodniu.

Dodatkowo jesli chodzi o KGHM to z transakcjami nie powinno byc problemu,ale sa takie spółki na ktorych obrot jest bardzo maly i maja problemy z plynnoscia.


Quote
3. czy płaci się za posiadanie rachunku w domie maklerskim?

To tak kilka pytań na początek aby pojąć podstawy. Pozdrawiam

Tak,posiadanie rachunku jest platne-z reguly.

Bossa.pl reklamuje jeden ze swoich pakietow dla klientow jako "bez oplaty",ale daja do niego mniej informacji.

#451547 12/12/2005 17:43
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Witam
O to kilka kolejnych pytań:
Odpaliłem demo w amerbrokers i chciałbym zlożyć zlecenie na zakup kilku akcji i kilka pytań:
1.Typ Zlecenia- limit- co to oznacza??
2.Ilość Papierów/Ilosc minimalna/ ilość ujawniona- o co tu chodzi??
3.Limit ceny/limit aktywacji- ???
a także o co chodzi w tej opcji:

"Jakie są dostępne pakiety internetowe i ile wynoszą opłaty za nie?
W systemie AmerNet dostępne są następujące pakiety dostępu do notowań giełdowych: (litera T oznacza z Tokenem)
Silver (lub T); Notowania on-line 1 oferta bezpłatnie dla każdego Klienta
Gold3 (lub T) Notowania on-line - 3 oferty, oplata miesięczna 35 zł,
Gold5 (lub T); Notowania on-line - 5 ofert, oplata miesięczna 70 zł,"
-co to są za opłaty???


Proszę o odpowiedz.Z góry dzięki.Pozdrawiam

#451548 12/12/2005 23:19
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
1.Zlecenie z limitem ceny czyli najwyzsza cena po jakiej zgadzasz sie kupić akcje ew najnizsza cena po jakiej zgadzasz sie sprzedac akcje
2.ilośc papierów i ilośc minimalna to chyba sprawa jasna zas "ilośc ujawniona" sa to zlecenia tzw WUJ czyli mozesz zlozyc zlecenie gdzie czesc zlecenia jest ukryta np kupujesz 1000 akcji TPSA i godzisz sie ujawnic kupno 100 akcji zas 900 bedzie ukryte czyli pozostali inwestorzy nie zobaczą Twojego calego zlecenia
3.limit ceny - cena po jakiej zgadzasz sie na transakcje
limit aktywacji - w tym zleceniu podajesz dwie ceny : uaktywnienia i realizacji.Jest to nic innego jak po prostu zlecenie stop loss ew stop limit
4.za te oplate mozesz ogladac w trybie rzeczywistem najlepsze oferty K/S ,jak widac za darmo masz po jednej najlepszej ofercie zas jesli chcesz widziec wiecej musisz zaplacic.Trzy oferty to minimum co powinienes w/g mnie widziec choc wdobie zlecen ukrytych i tak grubasy sie kryją.

#451549 13/12/2005 10:15
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Wiele napisałeś o limicie ceny, o cenie najwyższej którą mogę zaproponować, czy to znaczy że mogę się "targować"?? Tzn. np akcja xxx kosztuje 20zł a mój limit to 19zł, i czy nabędę tą akcję dopiero jak się zniży do tego poziomu czy w jakiś inny sposób??


Pozdrawiam

#451550 13/12/2005 12:55
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Dokladnie tak .Jesli oferujesz 19zł za akcje xxx to jest to cena max jaka chcesz dac za te papiery.Nabędziesz akcje wtedy, kiedy osiagna one kurs 19zl lub mniej.

#451551 13/12/2005 14:35
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
Z
enthusiast
enthusiast
Z Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 229
"za te oplate mozesz ogladac w trybie rzeczywistem najlepsze oferty K/S ,jak widac za darmo masz po jednej najlepszej ofercie zas jesli chcesz widziec wiecej musisz zaplacic.Trzy oferty to minimum co powinienes w/g mnie widziec choc wdobie zlecen ukrytych i tak grubasy sie kryją. "

1.Co znaczą oferty K/S.
2.Czy to znaczy że oni mi podają "cynk" na jakaś ofertę czyli akcję.
3.O co chodzi z ukrytymi zleceniami i "grubasami".

Proszę o dopowiedz. dzięki

#451552 13/12/2005 18:09
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
1.kupno-sprzedaz czyli widzisz na ekranie popyt i podaz na dane papiery dzięki czemu mozesz wnioskowac czy papiery mają wzięcie czy tez inwestorzy chca sie ich pozbywać
2.niestety żadnych "cynków" nie ma , patrz pkt 1
3.papier ma cenę np 10 zl, jesli "grubas" (np fundusz czy inna instytucja lub osoba prywatna ktora ma kupe szmalu) zechce wejsc w te akcje i kupic ich np 500 tys to oczywiste jest ze jesli wystawi jedno zlecenie opiewające na te 500 tys to natychmiast wywola to duży popyt a co za tym idzie wzrost kursu.Nie jest to oczywiscie im na rękę bo chcąc kupic akcje musieliby za nie placic coraz więcej.Zeby więc nie straszyć rynku wykorzystują zlecenia ukryte.Ukazane jest wtedy że ktos chce kupic np 1000 akcji ( i tyle widzisz w zleceniach) natomiast pozostale 490 tys jest ukryte, po realizacji zlecenia czyli po kupnie tego tysiąca w arkuszu zlecen ukazuje sie natychmiast chec kupna kolejnego tysiaca w tej cenie zas 480 tys jest ukryte itd.
Działa to równiez w druga stronę czyli mozna wykorzystywac tego typu zlecenia przy sprzedazy papierów.Zlecenie tego typu pozwoli pozbyc sie paierów bez paniki na rynku a co za tym idzie mozna je sprzedac w dobrej cenie bez opuszczania kursu.
Zlecenia tego typu to uklon do grubych portfeli i własciwie poki co nawet nie powinno Cię to interesować bo pozytek z tego zaden.


Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Akhu, forty, Sensei, rafal08, Lukasz111, Green Arrow, aker, alfa, 11kera11, bukma, rymoholik), 828 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,075
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1