|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
Oczywiscie, to co napisalem 2 posty wyzej, to zwykle gdybanie bo edek pokazuje na te chwile polnoc na akcjach i poludnie na usdpln. Jak bedzie - zobaczymy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Jezeli nato wpadnie do Libii a Kadafi w akcie rozpaczy wezwie arabusow na pomoc,to moze sie z tego zrobic niezly burdel.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 127
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2009
Posty: 127 |
Na moje oko to edziu pusci lada dzien brzydkiego bąka, wlasnie konczy sie bula brodatemu benkowi z supplementary financing program. Od poczatku lutego pompuja 25 mld zielonych na tydzien w rynki co daje ok 400 baniek do konca marca..., a marzec powoli sie konczy. Szczyt S&P ma zasoba, chyba, ze oglasza QE3.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Na razie kierunek na edku to 1,44 ale trochę mi ta wojenka z Libią śmierdzi większą rozróbą , więc wszystko raptownie może się zmienić długoterminowo , obstawiam umocnienie dolca , chyba że będzie Q3
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Na razie kierunek na edku to 1,44 ale trochę mi ta wojenka z Libią śmierdzi większą rozróbą , więc wszystko raptownie może się zmienić długoterminowo , obstawiam umocnienie dolca , chyba że będzie Q3 Jeżeli będzie Q3, to nowe szczyty na SP i EURUSD pod 1,6
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
od 2008 straszna zmienność na forexie, jak mocno przebije 1.44 to nowe szczyty almo moim skromnym zdaniem powinno się odbić i znaurkować na południe, Q3 narazie nie potrzebe i tak już usd mocno osłabiony, a europie też mocne euro nie na rekę więc też nie będą chcieli dopuścić do dalszego umocniania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151 |
patrząc na to z drugiej strony należałoby założyć gdzie grubi będą chcieli zrealizować zyski (ubrać maluczkich),a załadowali się na 1.20 i na 1.30, czy 1.44 ich zadowoli 1.5, 1.6???
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Jedno co jest w tej chwili pewne to to ze zadne analizy , wykresiki i takie tam wsparcia , opory itd... nie maja w tej chwili zadnego znaczenia bo sytuacja na swiecie jest tak zagadkowa ze wszystko sie moze zdarzyc i to nie chodzi juz o kolejne straszenie bankructwem kolejnego europejskiego panstwa czy tez trzesieniem ziemi tylko o konkretna rozpierduche ktora moze nastapic ...  zobaczymy ... mysle ze Kadafi zyje w swoim wyimaginowanym swiecie i wiecej gada niz znaczy, czy wezwie arabusow ??? watpie !! mysle ze niedlugo bedzie mial problem zeby kogokolwiek wezwac w swoim kraju bo widac juz pierwsze symptomy rozsadku u niektorych oficjeli wojskowych
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
wykresy sa pomocne zobacz , jak długo i ciezko edek zmagał się z oporem na 1,40 kiedy go reszcie złamał poszedł jak z płatka wyzej , teraz 1,44 chyba tam dojdzie i przebije , ale gruby w koncu musi zamknac pozycje , a maluczcy zostaną z drogim euro w ręku, które zacznie im tanieć tylko kiedy mysle ze kres to 1,50 , ale to moja dywagacja tylko
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
nie zrozum mnie zle, oczywiscie ze sa bardzo pomocne ale w takiej sytuacji jak teraz zagrozenia sa tak ogromne z roznych stron ze eskalacja ktoregos z nich moze zupelnie zmienic sytuacje nie baczac na wszelkie analizy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444 |
Jezeli nato wpadnie do Libii a Kadafi w akcie rozpaczy wezwie arabusow na pomoc,to moze sie z tego zrobic niezly burdel. Może być niezły burdel. I wszystkie znaki na ziemi, a raczej na nocnym niebie wskazują na sobotę 19 marca, godzina 19:10. To dla nich najlepszy moment. Pełnia i Księżyc najbliżej Ziemi od 19 lat.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
moim zdaniem euforia piatkowa była sztuczna, bo gruby musiał się rozliczyć z kontraktów i ją wywołał , poprzez obróbkę medialną , że w Japonii już spokojnie, że niby Kaddafi się uspokoił plus interwencja 3 banków centralnych , a już w poniedzialek może być jazda w dół , zobaczymy
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
opór na miedzi broni liczne stado niedźwiedzi, jak szybko go nie złamią (a nie sądzę by tak się stało), to ciśniemy jeszcze w dół do czasu, jakieś 6-7%, potem jazda w górę, a za rok o tej porze znów bedziemy dyskutować o tym kiedy koniec hossy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
opór na miedzi broni liczne stado niedźwiedzi,zmachu jak szybko go nie złamią (a nie sądzę by tak się stało), to ciśniemy jeszcze w dół do czasu, jakieś 6-7%, potem jazda w górę, a za rok o tej porze znów bedziemy dyskutować o tym kiedy koniec hossy hossa co najwyzej do wyborów prezydenckich w USA ciekawie w Libii , jesli szybko uporaja sie z Kadafim , nowe szczyty , jesli nie, korekta nabierze rozmachu , niewykluczone ze potrwa ona do konca czerwca kiedy konczy się Q2, potem ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Oby Kadafi nie zrobił sabotaż instalacji związanych z przemysłem paliwowym jeśli wyjdzie z założenia, że i tak straci władzę w kraju. Rosjanie tylko na tę okazję chłodzą szampany, wiedząc że jakikolwiek kryzys z ropą oznacza dodatkowe dziesiątki miliardów dla nich.
W USA długonosi mogą specjalnie pokrzyżować Obamie plany na reelekcję rzucając kłody pod nogi w postaci nowego kryzysu czy załamania na rynku akcji. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w II kadencji nie będą mieli jakiejkolwiek kontroli nad nim, stąd pewnie lepiej zastąpić go teraz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854 |
Bedzie pytanie laika - warto wejsc na debiut Open Finance ?
Tak sie sklada, ze forsa z lokat wlasnie mi splynela. Jako ze zupelnie nie siedze w temacie bede wdzieczny za opinie czy warto;)
z gory dzieki, pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508 |
Nie odpowiem na to pytanie z punktu widzenia Opena bo nie znam sie na tyle aby obliczac,kombinowac itd
Jesli byloby spokojnie na swiecie to mozna wskoczyc przynajmniej na debiut i sprzedac na +5 moze +10 Magnesem napewno jest getin holding i Czarnecki Wedlug mnie bedzie spora stopa redukcji akcji Plusem jest to ze akcje sprzedaje chyba ze 3 domy maklerskie i chyba sam open a to powinno zwiekszyc zapotrzebowanie na debiucie
W kazdym badz razie ja kupuje ale jesli nadazy sie okazja sprzedania to wyrzucam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Kupno Open Finance to świetna inwestycja, Czarnecki wprowadza swoje spółki na giełdę i opycha je publice po wysokich cenach, a Open Finance to gówniana spółka, na której wyniki wpływa Getin, jedna ze spółek Czarneckiego.
Gówniana spółka, ale możesz zaryzykować, że leszcze złapią się na nazwisko Czarnecki
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
no tak, redukcje zapewne beda, ostatnio np na megaronie byly 96% czarnecki to czlowiek-firma, jak budowal arkady we wrocku to przebieral sie w stroj robola i chodzil obczajac jak zaloga sie stara, a niby wszystko zaczelo sie od nurkowania w egipcie wiele lat temu, pozniej juz tylko znajomosci + obranie drogi, na ktora weszla Polska ku federacji panstw europejskich nic to, http://www.skytower.pl/wcale nie tak dawno pod to cudo ludzie lewarowali kredyty i mecza sie do dzis a lc corp musialby odrobic kilkaset % by "wyjsc na zero" ale teraz mamy prosperity, lesiu nie strzaska sobie w takich warunkach nazwiska nic to, ze mamy kolejny bubel. pompka bedzie. jest 50 melonów akcji, z czego 20 sprzedaje getin noble, p oto by czarnecki zrobił exit Dla kamuflażu nowa emisja to jedynie niecale 5 mln akcji wiec, w sumie z 50 mln akcji robi sie 55 mln akcji -> rozwodnienie jest niewielkie. W 2010 roku Open Finance ma 78 mlnzysku, wycena doradcy to (jak czytamy w pulsie biznesu) mniej wiecej 1 mldPLN, czyli na tej podstawie P/E = 12,80....jako sektor finansowy wskaznik wyglada atrakcyjnie, ale jak popatrzymy na cene do wartosci ksiegowej kapitalu wlasnego (ktory wynosi 88 mln), to P/BV = 11,36 wiec to jest kosmos. Firma podaje w prospekcie, ze EBITDA wynosi niecale 105 mln. Wiecznow EV/EBITDA to bez uwzglednienia gotowki (i dlugu, bo firma ma malo dlugu dlugoterminowego a duzo krotkoterminowego ) to jest jakos 19,5*55000000 / 105000000 = ponad 10x, wiec to nie jest zbyt atrakcyjny poziom. Atrakcyjne poziomy EV/EBITDA to powiedzmy przy tej fazie rynku 6-8. 10 to juz duzo. W prospekcie jest jeszcze ze firma ma wysokieROE na poziomie 88%. tylko ze tutaj jest bardzo duzo dlugu krotkoterminowego wiec z natury takie spolki maja wysokie ROE.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Nie wiem jak inni, ale kiedyś gdy interesowałem się giełdą to patrzyłem główne na inwestorów instytucjonalnych i czy wchodzą, w jakim zakresie, po jakiej cenie, itd. Ci baaaardz rzadko tracą na akcjach spółek wchodzących na giełdę.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|