Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 31 1 2 3 4 5 6 30 31
Dołączył: May 2003
Posty: 868
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 868
Oczywiscie, to co napisalem 2 posty wyzej, to zwykle gdybanie bo edek pokazuje na te chwile polnoc na akcjach i poludnie na usdpln.
Jak bedzie - zobaczymy.

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Jezeli nato wpadnie do Libii a Kadafi w akcie rozpaczy wezwie arabusow na pomoc,to moze sie z tego zrobic niezly burdel.

Dołączył: Apr 2009
Posty: 127
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Apr 2009
Posty: 127
Na moje oko to edziu pusci lada dzien brzydkiego bąka, wlasnie konczy sie bula brodatemu benkowi z supplementary financing program. Od poczatku lutego pompuja 25 mld zielonych na tydzien w rynki co daje ok 400 baniek do konca marca..., a marzec powoli sie konczy. Szczyt S&P ma zasoba, chyba, ze oglasza QE3.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Na razie kierunek na edku to 1,44
ale trochę mi ta wojenka z Libią śmierdzi większą rozróbą , więc wszystko raptownie może się zmienić
długoterminowo , obstawiam umocnienie dolca , chyba że będzie Q3

Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Originally Posted by ELDORADO
Na razie kierunek na edku to 1,44
ale trochę mi ta wojenka z Libią śmierdzi większą rozróbą , więc wszystko raptownie może się zmienić
długoterminowo , obstawiam umocnienie dolca , chyba że będzie Q3


Jeżeli będzie Q3, to nowe szczyty na SP i EURUSD pod 1,6

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
od 2008 straszna zmienność na forexie, jak mocno przebije 1.44 to nowe szczyty almo moim skromnym zdaniem powinno się odbić i znaurkować na południe, Q3 narazie nie potrzebe i tak już usd mocno osłabiony, a europie też mocne euro nie na rekę więc też nie będą chcieli dopuścić do dalszego umocniania.

Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2002
Posty: 2,151
patrząc na to z drugiej strony należałoby założyć gdzie grubi będą chcieli zrealizować zyski (ubrać maluczkich),a załadowali się na 1.20 i na 1.30, czy 1.44 ich zadowoli 1.5, 1.6???

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Jedno co jest w tej chwili pewne to to ze zadne analizy , wykresiki i takie tam wsparcia , opory itd... nie maja w tej chwili zadnego znaczenia bo sytuacja na swiecie jest tak zagadkowa ze wszystko sie moze zdarzyc i to nie chodzi juz o kolejne straszenie bankructwem kolejnego europejskiego panstwa czy tez trzesieniem ziemi tylko o konkretna rozpierduche ktora moze nastapic ... smirk

zobaczymy ... mysle ze Kadafi zyje w swoim wyimaginowanym swiecie i wiecej gada niz znaczy, czy wezwie arabusow ??? watpie !!
mysle ze niedlugo bedzie mial problem zeby kogokolwiek wezwac w swoim kraju bo widac juz pierwsze symptomy rozsadku u niektorych oficjeli wojskowych

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
wykresy sa pomocne zobacz , jak długo i ciezko edek zmagał się z oporem na 1,40 kiedy go reszcie złamał poszedł jak z płatka wyzej , teraz 1,44 chyba tam dojdzie i przebije , ale gruby w koncu musi zamknac pozycje , a maluczcy zostaną z drogim euro w ręku, które zacznie im tanieć tylko kiedy mysle ze kres to 1,50 , ale to moja dywagacja tylko

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
nie zrozum mnie zle, oczywiscie ze sa bardzo pomocne ale w takiej sytuacji jak teraz zagrozenia sa tak ogromne z roznych stron ze eskalacja ktoregos z nich moze zupelnie zmienic sytuacje nie baczac na wszelkie analizy

Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Originally Posted by Rysio Ochudzki
Jezeli nato wpadnie do Libii a Kadafi w akcie rozpaczy wezwie arabusow na pomoc,to moze sie z tego zrobic niezly burdel.

Może być niezły burdel. I wszystkie znaki na ziemi, a raczej na nocnym niebie wskazują na sobotę 19 marca, godzina 19:10. To dla nich najlepszy moment. Pełnia i Księżyc najbliżej Ziemi od 19 lat.


Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
moim zdaniem euforia piatkowa była sztuczna, bo gruby musiał się rozliczyć z kontraktów i ją wywołał , poprzez obróbkę medialną , że w Japonii już spokojnie, że niby Kaddafi się uspokoił plus interwencja 3 banków centralnych , a już w poniedzialek może być jazda w dół , zobaczymy

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

opór na miedzi broni liczne stado niedźwiedzi,
jak szybko go nie złamią (a nie sądzę by tak się stało), to ciśniemy jeszcze w dół
do czasu, jakieś 6-7%, potem jazda w górę, a za rok o tej porze znów bedziemy dyskutować o tym kiedy koniec hossy

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by mura
opór na miedzi broni liczne stado niedźwiedzi,zmachu
jak szybko go nie złamią (a nie sądzę by tak się stało), to ciśniemy jeszcze w dół
do czasu, jakieś 6-7%, potem jazda w górę, a za rok o tej porze znów bedziemy dyskutować o tym kiedy koniec hossy

hossa co najwyzej do wyborów prezydenckich w USA
ciekawie w Libii , jesli szybko uporaja sie z Kadafim , nowe szczyty , jesli nie, korekta nabierze rozmachu , niewykluczone ze potrwa ona do konca czerwca kiedy konczy się Q2, potem ?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Oby Kadafi nie zrobił sabotaż instalacji związanych z przemysłem paliwowym jeśli wyjdzie z założenia, że i tak straci władzę w kraju. Rosjanie tylko na tę okazję chłodzą szampany, wiedząc że jakikolwiek kryzys z ropą oznacza dodatkowe dziesiątki miliardów dla nich.

W USA długonosi mogą specjalnie pokrzyżować Obamie plany na reelekcję rzucając kłody pod nogi w postaci nowego kryzysu czy załamania na rynku akcji. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w II kadencji nie będą mieli jakiejkolwiek kontroli nad nim, stąd pewnie lepiej zastąpić go teraz.

Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
old hand
old hand
Dołączył: Feb 2009
Posty: 854
Bedzie pytanie laika - warto wejsc na debiut Open Finance ?

Tak sie sklada, ze forsa z lokat wlasnie mi splynela. Jako ze zupelnie nie siedze w temacie bede wdzieczny za opinie czy warto;)

z gory dzieki, pozdrawiam

Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 1,508
Nie odpowiem na to pytanie z punktu widzenia Opena bo nie znam sie na tyle aby obliczac,kombinowac itd

Jesli byloby spokojnie na swiecie to mozna wskoczyc przynajmniej na debiut i sprzedac na +5 moze +10
Magnesem napewno jest getin holding i Czarnecki
Wedlug mnie bedzie spora stopa redukcji akcji
Plusem jest to ze akcje sprzedaje chyba ze 3 domy maklerskie i chyba sam open a to powinno zwiekszyc zapotrzebowanie na debiucie

W kazdym badz razie ja kupuje ale jesli nadazy sie okazja sprzedania to wyrzucam

Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Kupno Open Finance to świetna inwestycja, Czarnecki wprowadza swoje spółki na giełdę i opycha je publice po wysokich cenach, a Open Finance to gówniana spółka, na której wyniki wpływa Getin, jedna ze spółek Czarneckiego.

Gówniana spółka, ale możesz zaryzykować, że leszcze złapią się na nazwisko Czarnecki

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
no tak, redukcje zapewne beda, ostatnio np na megaronie byly 96%

czarnecki to czlowiek-firma, jak budowal arkady we wrocku to przebieral sie w stroj robola i chodzil obczajac jak zaloga sie stara,
a niby wszystko zaczelo sie od nurkowania w egipcie wiele lat temu, pozniej juz tylko znajomosci + obranie drogi, na ktora weszla Polska ku federacji panstw europejskich

nic to,
http://www.skytower.pl/
wcale nie tak dawno pod to cudo ludzie lewarowali kredyty i mecza sie do dzis a lc corp musialby odrobic kilkaset % by "wyjsc na zero"

ale teraz mamy prosperity, lesiu nie strzaska sobie w takich warunkach nazwiska

nic to, ze mamy kolejny bubel. pompka bedzie.
jest 50 melonów akcji, z czego 20 sprzedaje getin noble, p oto by czarnecki zrobił exit
Dla kamuflażu nowa emisja to jedynie niecale 5 mln akcji wiec, w sumie z 50 mln akcji robi sie 55 mln akcji -> rozwodnienie jest niewielkie.

W 2010 roku Open Finance ma 78 mlnzysku, wycena doradcy to (jak czytamy w pulsie biznesu) mniej wiecej 1 mldPLN, czyli na tej podstawie P/E = 12,80....jako sektor finansowy wskaznik wyglada atrakcyjnie, ale jak popatrzymy na cene do wartosci ksiegowej kapitalu wlasnego (ktory wynosi 88 mln), to P/BV = 11,36 wiec to jest kosmos.
Firma podaje w prospekcie, ze EBITDA wynosi niecale 105 mln. Wiecznow EV/EBITDA to bez uwzglednienia gotowki (i dlugu, bo firma ma malo dlugu dlugoterminowego a duzo krotkoterminowego ) to jest jakos 19,5*55000000 / 105000000 = ponad 10x, wiec to nie jest zbyt atrakcyjny poziom. Atrakcyjne poziomy EV/EBITDA to powiedzmy przy tej fazie rynku 6-8. 10 to juz duzo. W prospekcie jest jeszcze ze firma ma wysokieROE na poziomie 88%. tylko ze tutaj jest bardzo duzo dlugu krotkoterminowego wiec z natury takie spolki maja wysokie ROE.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Nie wiem jak inni, ale kiedyś gdy interesowałem się giełdą to patrzyłem główne na inwestorów instytucjonalnych i czy wchodzą, w jakim zakresie, po jakiej cenie, itd. Ci baaaardz rzadko tracą na akcjach spółek wchodzących na giełdę.

Strona 4 z 31 1 2 3 4 5 6 30 31

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, aker, forty, rafal08, Sensei, Lukasz111, burbon, 11kera11, ElNinho[mmdea], betowiec), 2,777 gości, oraz 14 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,500
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1