Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 22 1 2 3 4 21 22
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by wwwujek
Jak oni nie są podstawieni, to..

http://deser.pl/deser/1,111858,9544402,Czy_Polacy_sa_dobrzy_z_matematyki__Z_pozdrowieniami.html
Nie wierzę laugh


Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
co za lby laugh

Szewa #4644648 06/05/2011 03:31
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by Szewa
Originally Posted by wwwujek
Jak oni nie są podstawieni, to..

http://deser.pl/deser/1,111858,9544402,Czy_Polacy_sa_dobrzy_z_matematyki__Z_pozdrowieniami.html
Nie wierzę laugh


Ja w tym nie widzę nic dziwnego. Co z tego, że potrafię rozpierdalać całki podwójne, ale na pytanie czym się różni iloraz od iloczynu, bym zgadywał, bo zawsze te dwa mi się ze sobą myliły. Chociaż większość przypadków naprawdę jest tragiczna. Na moje koleś przepytał ze 100 osób i po prostu wybrał spośród nich "najlepszych".

Poza tym jest tam dwóch kolesi, ten niski blondyn po lewej w kolorowej kurtce to mój były współlokator z akademika. On raczej plamy nie dał, prywatnie mogę powiedzieć, ze ma akurat dobry łeb, udzielał korepetycji za piwa ...aha no i miał największy zbiór filmów w całej sieci akademickiej, jak były naloty to obesrany spieprzał z HDDkami do swojej siostry, która mieszka na drugim końcu Gdańska i przez 2 tygodnie ich nie przynosił. A potem się okazało, że to i tak nie po niego przyjechali... a po dziewczynę, która udostępniła piosenkę Geej - Jest Już Ciemno :-)

Ehh... znów mi się chce na studia :-)

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
stara prawda, najprostsze pytania są najtrudniejsze.
a że polska szkoła nie uczy myślenia, to mamy efekty.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Ten w tej czapce jest dupny.. Nie trawię kompletnie ludzi, których o coś pytam, odpowiadają źle, ja mówię jak jest prawidłowo, a typ na no "no, no właśnie, tak jak mówię, bo.."

@gnacik:
Wiesz, zastanowiłbym się prze moment przy pytaniu ile zer ma miliard, ale 1/2 + 4/8 = ? Proszę Cię.. Wiadomo, że wybrał najciekawszych, ale czasem te odpowiedzi są.. brak słów.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
ja pół szkolnego życia myliłem mianownik z licznikiem. oczywiście w pamięci dodawałem, mnożyłem i sprowadzałem do wspólnego mianownika, ale z nadaniem etykiety... po chuj grin

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
5^3.. 755 Nosz ku.. skąd to wymyślają?!

3+3*3=.........11 Mógł powiedzieć 12, mógł 18.. Ale 11?!

Llama #4644839 06/05/2011 04:38
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Originally Posted by Chrabąszcz
stara prawda, najprostsze pytania są najtrudniejsze.
a że polska szkoła nie uczy myślenia, to mamy efekty.
o to to.
Sa tacy ktorzy rozumieja matematyke i tacy ktorzy nie. Niedawno jak zauwazylem czego ucza w liceum to mi kopara opadla, pomyslalem sobie ze jak taka ma byc matura to bym nie zdal grin twierdzenia, definicje, nazwy na pamiec, wzory wkuwac... No i jak ktos kto matematyki nie rozumie, to nie zrozumie jej nigdy bo nie ma jej kto wytlumaczyc. A nauczyciele nie tlumacza bo nie ma czasu, duzo materialu do zrobienia. Uczen ktory nie rozumie zadanie moze zrobi ale dlaczego tak a nie inaczej, to tylko regulke powie z pamieci jak sie nauczyl grin

a teraz sobie sprawdzilem dzisiejsza mature podstawowa z matematyki, to po 10sek. sprawdzilem czy to aby nie test gimnazjalny blush
zrobilem sobie zamkniete i tylko w jednym sie machnalem, 22/23 tongue

kiedy ktos zwroci uwage na to czego ucza w szkolach, byle wiecej i wiecej... glupot i nieprzydatnych rzeczy... pawia

lekko rozmywam temat, ale zeby nie bylo, mam obrazek i o tym co pisalem, i nadajacy sie do tematu cool
[Linked Image]

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Nie twierdzę, że na wszystkie pytania odpowiedziałbym od razu i bez zastanowienia, ale większość z tych rzeczy (o ile nie wszystkie) to poziom szkoły podstawowej. Na pewno wiele robi sama obecność przed kamerą i wiele osób się peszy zapominając najprostsze rzeczy, jednak ogólne wrażenie nie jest najlepsze. Nawet ja, skończywszy swoją przygodę z matmą w liceum 10 lat temu, pamiętam czym się różni prosta od odcinka. O dodawaniu ułamków nie wspominając laugh

No chyba że to wszystko jest ustawką i koleś ze 100 przepytywanych wybrał największych asów wink

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
sorki za post pod postem tongue

Originally Posted by wwwujek
3+3*3=.........11 Mógł powiedzieć 12, mógł 18.. Ale 11?!
chyba rozkminilem skad sie wzielo 11.

3+3*3 zamienilo mu sie na..
33/3 grin


Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 350
Originally Posted by xqwzts

Szkołę kończyłem dawno, ale Pi powinno trafić do kolumny Nie wiem wink

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
A ja poza matematyką wiem wszystko z kolumny "Nie wiem", natomiast z "wiem" kompletnie nic, nawet nie wiedziałem, że (prawdopodobnie) uczyłem się takich rzeczy. Na moje ta tablica identyfikuje osoby 3Z, które: zakuły, zaliczyły (w tym przypadku sprawdzian) i zapomniały. Bo jeżeli ktoś jest głąbem i nie potrafi wykorzystać zdobytej wiedzy w wielu dziedzinach to nie ma co się dziwić, że tak podzielono tę kolumnę.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
X
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
X Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
ta tabelke to raczej tak z przymrozeniem oka trzeba odczytywac, zwraca tylko uwage na to czego sie uczy w szkole.

Niewazne czy ktos jest glabem czy nie, szkola uczy glupot i taka jest prawda, bo co do kolumny 'nie wiem' to faktycznie po liceum tez tych rzeczy nie wiedzialem i sam sie musialem dowiedziec we wlasnym zakresie tego co mi bylo potrzebne wink
byc moze w jakims stopniu wiedze zdobyta ze szkoly przy tym wykorzystalem, chociaz troche to naciagane tongue no bo co, zeby sie rozliczyc wykorzystalem wiedze z matematyki? to edukacja sie powinna konczyc na podstawowce chyba, bo jestem z tych ktorzy wazniejszych rzeczy ze szkoly nie zapominaja i jakos nie moge sobie do tej pory uzmyslowic w jakiej dziedzinie zycia i do czego mam wykorzystac funkcje kwadratowe laugh


------
p.s.
Pewien facet przyjeżdża do obcego miasta i zatrzymuje się w podrzędnym
hotelu. Ponieważ w pokoju nie ma telewizora, a koleś nie zabrał z sobą nic
do czytania, zaczyna przeglądać Biblię leżącą na stoliku nocnym. W pewnym
momencie, przeczytawszy coś w Piśmie, chwyta za słuchawkę i dzwoni na
recepcję.
Zaczyna czarować recepcjonistkę, przekonuje ją, żeby przyszła do niego do
pokoju, szepcze jej namiętne słówka, aż w końcu udaje mu się.
Po kilku chwilach w jego pokoju zjawia się dziewczyna.
Bez zbędnych słów przystępują do dzieła.
Po godzinie szalonego seksu oboje leżą w łóżku i palą papierosa.
Recepcjonistka odzywa się:
- Kto by pomyślał?! Ja z gościem hotelowym...
Na co facet odpowiada:
- W Biblii tak napisano.
- Co?!?! W Biblii?! Gdzie?! W którym miejscu?!
- No tutaj, na drugiej stronie okładki. Wyraźnie stoi: "Recepcjonistka to puszczalska zdzira".
grin

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
http://kwejk.pl/obrazek/71300/

z dedykacją dla Condzia grin

Dołączył: Jul 2010
Posty: 15,932
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2010
Posty: 15,932


zabilo mnie to laugh

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Originally Posted by ArtekPotito
http://kwejk.pl/obrazek/71300/

z dedykacją dla Condzia grin

To prawdziwe arkusze? smile

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Originally Posted by Rysio Ochudzki
Originally Posted by ArtekPotito
http://kwejk.pl/obrazek/71300/

z dedykacją dla Condzia grin

To prawdziwe arkusze? smile

Ty na poważnie pytasz? grin

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Originally Posted by panKa$a
Originally Posted by Rysio Ochudzki
Originally Posted by ArtekPotito
http://kwejk.pl/obrazek/71300/

z dedykacją dla Condzia grin

To prawdziwe arkusze? smile

Ty na poważnie pytasz? grin
wink

W PL taki jest cyrk ze ten 1 % szans zawsze trzeba zostawic smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by ArtekPotito
http://kwejk.pl/obrazek/71300/

z dedykacją dla Condzia grin

piwo

Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
addict
addict
Dołączył: Jan 2003
Posty: 672
Dlaczego człowiek wymyslił pralkę automatyczną ? Żeby kobiety też mogły programować smile

Strona 2 z 22 1 2 3 4 21 22

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, $-man, Sensei, betowiec, rafal08, ANZELMO, latajaca_holenderka, Lukasz111), 919 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,151
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1