Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 23 1 2 3 4 22 23
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Magnet
Originally Posted by KUERTEN.
jak sie ma vpn do pokera grajac z programu nie przegladarki ?
Bedzie dzialac bez problemu bo ustawienia VPN ingeruja w cale polaczenie przez net, a nie tylko przez przegladarke czy konkretny program.

http://worldvpn.net/vpn-service/faq-windows-seven

dzieki

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2009
Posty: 10,788
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2009
Posty: 10,788
kiedy ustawa ma realne szanse wejść w życie po ostatnich zmianach tj. odesłaniu do sejmu ?

Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
P
member
member
P Offline
Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
ja dalej nie wiem zbyt wiele
jesli chodzi o komputery to nawet nie umie przeinstalowac windowsa
czy ktos w jakis sposob wytlumaczy mi jak grac po wejsciu ustawy , nie chodzi mi o wyplaty czy wplaty bo to wiem ale o ustawienie kompa i laczenie z bukami??

Dołączył: May 2011
Posty: 1
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: May 2011
Posty: 1
witam

Od pewnego czasu przeszukuje bezskutecznie oferty roznych bukow w poszukiwaniu zakladow na jesienne wybory parlamentarne w Polsce. Zamierzam postawic troszke kasy i u zadnego buka nie znalazlem jeszcze tego typu zakladow, gdyby ktos takową oferte zauwazyl u ktoregois buka bede wdzieczny za info

pozdrowiam wszystkich graczy

Dołączył: May 2004
Posty: 514
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: May 2004
Posty: 514
Tobet ma wystawioną ofertę

Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
Mi sie wydaje, ze was troche fantazja ponosi z tym VPN . Radze lepiej poczytac o tym niz pisac glupoty.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by jbrach
Mi sie wydaje, ze was troche fantazja ponosi z tym VPN . Radze lepiej poczytac o tym niz pisac glupoty.

masz na mysli np to ze grajac w pokera z programu nie bedzie szlo przez vpn ?

Dołączył: Mar 2009
Posty: 10,788
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2009
Posty: 10,788
Originally Posted by vecchio cucs
kiedy ustawa ma realne szanse wejść w życie po ostatnich zmianach tj. odesłaniu do sejmu ?

Ponawiam hmm

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by vecchio cucs
Originally Posted by vecchio cucs
kiedy ustawa ma realne szanse wejść w życie po ostatnich zmianach tj. odesłaniu do sejmu ?

Ponawiam hmm

liczyliśmy,ze około 27 czerwca

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dla przypomnienia:

Generalnie zmiana z:

dol dziwny zakaz grania za granicą nie uwzględniający jeszcze wejścia do UE
dol domniemany zakaz grania w necie
dol niejasna sytuacja podatkowa

Na:

dol niejasna sytuacja przyblokowania unijnych firm w usługach, które są w Polsce w pełni legalne
dol blokada na inne produkty online niż zakłady

gora obstawianie zakładów online dostępne w Polsce
gora jasna sytuacja podatkowa i zwolnienie podatkowe wygranych w zakładach bukmacherskich w firmach unijnych/EOG (do ustalonej kwoty) na identycznych zasadach co zakłady krajowe

Dużo bicia piany o nic według mnie. To, że zakłady online w ofercie prywatnych firm będą dostępne w Polsce zmniejsza szanse na uznanie korzystania z identycznych usług w innym państwie UE za niewłaściwe. No i dla zakładów nie przekraczających ustaloną kwotę jest te zwolnienie podatkowe, tak więc kolejna sprawa rozwiązana.

Generalnie dla bezpieczeństwa korzystania z netu, szczególnie jeśli ktoś używa wifi, wchodzi na net spoza domu, itd., dobrze jest wykupić sobie usługę VPN i w ten sposób zabezpieczać swoje połączenie. Jest to dobre też dla tych, co cenią prywatność, gdyż lokalny dostawca netu nie wie na jakie strony wchodzimy. A zgodnie z wymogiem UE gdy wchodzisz na strony www to muszą logować każdy adres i przechowywać te dane przez okres 2 lat. Tak więc VPN zwiększa zarówno poziom bezpieczeństwa jak i prywatności.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
I czy w końcu wiadomo ile państwo zarobiło w zeszłym roku na podatku od stawki zakładu?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Conrad

"...zmniejsza szanse na uznanie korzystania z identycznych usług w innym państwie UE za niewłaściwe."

Uznanie przez kogo ?
Wchodzi ustawa i już. Jak działa w sensie skutecznosci ścigania - to już odrębna sprawa.
Dopiero później będą ewentualnie jakieś procesy odwoławcze w trybunałach europejskich. I skończą się najwcześniej po pół roku.
Ze skutkiem, którego bym tak łatwo nie przesądzał. Ani w jedną, ani w drugą stronę.

Nie niewłaściwe, tylko nielegalne.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
I jak dokładnie mieliby uznać za nielegalne coś co jest w kraju legalne?

Jak pójdą tym śladem to wystarczy że jedna osoba się odwoła i doprowadzi sprawę do końca, i wtedy jak o tym będzie głośno to cała lawina ruszy i jeszcze wyjdzie że durny celnik chcąc wprowadzić zakłady internetowe ale limitując konkurencję z innych państw członkowskich... tak naprawdę wszystko zalegalizował (jeśli chodzi o zakłady).

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Conrad , ja nie wiem co będzie jak się ktoś odwoła. Wiem, co mówi ustawa.
A ta czarno na białym stwierdza, że obstawianie online u buka bez polskiej licencji jest nielegalne. To jeśli chodzi o gracza. Który jest w Polsce, więc podpada pod prawo polskie.
Kwestia ścigania buka to inna sprawa.

Nad tym wszystkim masz dyrektywę, która wyłącza hazard ze swobodnego przepływu usług.

I co tu jeszcze kombinować. Ustawa wejdzie i zacznie działać. A co z tego wyniknie, no to zobaczymy.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Art300
Wiem, co mówi ustawa.
A ta czarno na białym stwierdza...

No nie zupełnie, jest to zrobione w bardzo pokrętny sposób i wcale nie bezpośredni i jasny, do tego nie w ustawie o grach losowych.

Do tego piszą o licencji nie precyzując, że chodzi o krajową licencję, tak jak by kiedyś chcieli się zasłonić wymówką typu "ale my przecież nie zabroniliśmy czarno na białym korzystania z usług innych firm, to tylko jedna osoba z MF tak to zinterpretowała".

Originally Posted by Art300
Nad tym wszystkim masz dyrektywę, która wyłącza hazard ze swobodnego przepływu usług.

Możesz zabronić hazard kompletnie. Możesz trzymać państwowy monopol. Ale nie możesz otworzyć rynek na prywatne firmy... dyskryminując identyczne firmy z innych krajów UE.

Tak szczerze to można by dojść do wniosku, że obecne ustawa w dużo mniej precyzyjny sposób zakazuje zakładów (jedynie inne gry hazardowe dostają szlaban), i że wcześniej był znacznie większy ban i na 100% zdecydowanie bardziej precyzyjny (szlaban na zagraniczne zakłady i koniec, kropka).

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Conrad

/Możesz zabronić hazard kompletnie. Możesz trzymać państwowy monopol. Ale nie możesz otworzyć rynek na prywatne firmy... dyskryminując identyczne firmy z innych krajów UE./

Nie. Po to wprowadzono zasadę proporcjonalności i do tego kilka mętnych sformułowań. Jest to kwestia oceny.
Przykład zaprzeczający Twoim słowom masz we Francji. Otworzono rynek na prywatne firmy i zakazano gry bez francuskiej licencji.

W ogóle jest to akademicka i nic nie wnosząca do sprawy dyskusja.
Po pierwsze trzeba będąc Polakiem w Polsce w ogóle mieć możliwość popełnienia grzechu, czyli brak bana.
Jeśli go nie będzie, to przynajmniej ja nie zamierzam sprawdzać na własnej skórze, jak działa ustawa. A jak to zrobić, wiemy.
I już.


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Ale nie ma zakazu wprost tak jak pisałeś że "nie wolno grać w zagranicznych firmach", nie widać wymogu korzystania tylko i wyłącznie z polskiej licencji. Jest to wszystko tak pokrętnie zrobione a wcale nie bezpośrednio i klarownie.

Francja zrobiła coś co nie jest zgodne z prawem (podobnie jak Włosi wcześniej, którzy nie za bardzo się przejmowali) i niektóre firmy się po prostu wystraszyły, ale nie każdy. Bet365 się wycofał czy pięknie sobie tam radzi?

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by Conrad
gora jasna sytuacja podatkowa i zwolnienie podatkowe wygranych w zakładach bukmacherskich w firmach unijnych/EOG (do ustalonej kwoty) na identycznych zasadach co zakłady krajowe

Dlaczego jeszcze nikt Conrada tutaj z błędu nie wyprowadził? Gratuluję pierwszemu, który podczas ewentualnej kontroli skarbowej, wskaże źródło dochodów "wygrane w zakładach bukmacherskich w firmach unijnych/EOG" (koniec cytatu) i powie, że na mecz.pl admin pisał przecież, że są one zwolnione od podatku blush

Owszem, to byłoby możliwe, ale tylko wtedy kiedy bukmacherzy internetowi uzyskaliby pozwolenia od MF określone w nowej ustawie. Wszyscy wiemy, że żadna firma na zaproponowanych warunkach nie zdecyduje się na to.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Rany, ostatnio opowiadałeś ludziom zmyślone bajeczki jak to Kapica będzie inwigilował ludzi wchodzących na pewien rodzaj domeny co okazało się zupełną fikcją i pokazuje elementarny brak wiedzy na temat samego działania internetu, a teraz dalsze bajeczki w wykonaniu kościelnego eksperta... crazy

Kiedyś oprócz zakazu uczestniczenia w zagranicznym zakładzie co można było odebrać jako zupełny szlaban jeszcze była kwestia podatkowa. Czyli jak nie za jedno to za drugie mogli człowieka męczyć.

Dzisiaj zaś możemy dyskutować o tym czy będzie można obstawiać online czy też nie, ale przynajmniej odchodzi inny problem związany z podatkiem od wygranej.

Szkoda, że nie jesteś na bieżąco z Ustawą o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych. Polecam art. 21 ust. 1 pkt 6a ustawy:

============

Rozdział 3
Zwolnienia przedmiotowe
Art. 21.


1. Wolne od podatku dochodowego są:

6a) wygrane w grach liczbowych, loteriach pienieżnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych, loteriach audioteksowych i loteriach fantowych, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 2 280 zł, urządzanych i prowadzonych przez uprawniony podmiot na podstawie przepisów o grach hazardowych obowiązujących w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należcym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego;

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Conrad
Ale nie ma zakazu wprost tak jak pisałeś że "nie wolno grać w zagranicznych firmach", nie widać wymogu korzystania tylko i wyłącznie z polskiej licencji. Jest to wszystko tak pokrętnie zrobione a wcale nie bezpośrednio i klarownie.

Francja zrobiła coś co nie jest zgodne z prawem (podobnie jak Włosi wcześniej, którzy nie za bardzo się przejmowali) i niektóre firmy się po prostu wystraszyły, ale nie każdy. Bet365 się wycofał czy pięknie sobie tam radzi?

1. Według mnie jest wymóg.

Art. 107 par. 2 k.k.s. nie przestaje obowiązywać:
/§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym./

Zmiany ( 3aa i 29a) dookreślają co to znaczy "zagraniczna" - bez licencji i jeśli gacz jest w Polsce.

Jest to może i "pokrętne", ale akurat to, do czego się przyczepiłeś, jakoby nie mówi o zakładach nie na polskiej licencji, IMO, nie broni się.


2. Nie tylko bet365 we Włoszech działa sobie póki co spokojnie.

Tylko czy znasz powód ? Potrafisz zestawić ustawy: polską, francuską i włoską i wskazać podobieństwa i różnice ?
W sposób, który przesądzi teraz na 100%, jak będzie po wejściu ustawy ? Czy po prostu uważasz, że to "siła" państwa powoduje takie, a nie inne zachowanie się buków ?
Ja nie wiem co jest powodem, ale stawianie wyłącznie na to drugie jest bardzo ryzykowne. Choć nie niemożliwe. Nic mnie już nie zdziwi.

Dlatego podtrzymuję opinię o jałowości dyskusji.
Raptem miesiąc z hakiem został i wszystko będzie jasne.


Strona 2 z 23 1 2 3 4 22 23

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (aker, $-man, Sensei, rymoholik, rafal08, betowiec, latajaca_holenderka, alfa, Lukasz111, forty), 668 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,033
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1