|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742 |
w hbo jest tylko jeden dzień poślizgu. Amerykanie oglądają w niedzielę, a my w poniedziałek. Bardzo dobra decyzja HBO o tak szybkom nadawaniu tego serialu. W takiej sytuacji też wolę obejrzeć w tv.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Witam panowie, ogląda ktoś może serial "Breakout Kings" ? Jak wrażenia? Warto ? Ja zacząłem ale nie przyciągnął mnie na dłużej. Panowie poleci mi ktos jakis serial w stylu Dexter, The Wire, The Shield ? Może nie dokładnie w tym samym stylu ale The Closer. Ma kilka lat, ale ja np. dopiero teraz odkryłem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Panowie a może polecicie jakiś klimatyczny triller coś jak 'Przylądek Strachu' , 'Wyspa Tajemnic' - jak nie trudno zauważyć ten sam reżyser, więc może znacie jakiś równie klimatyczny film SCorsese z tego gatunku? ps. Infiltrację widziałem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
Francuski łącznik, Straw Dogs, Blow Out, Touch of Evil, Don't look now, The game, Drabina Jakubowa, Anamorph, Deep Red, Manhunter, Dead Zone, Maratończyk, Transsiberian, Lady Vanishes, Lavender Mob Hill, Conversation, Vertigo, Tajemnice L.A., No Country for old men, Long Good Friday
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Panowie a może polecicie jakiś klimatyczny triller coś jak 'Przylądek Strachu' , 'Wyspa Tajemnic' - jak nie trudno zauważyć ten sam reżyser, więc może znacie jakiś równie klimatyczny film SCorsese z tego gatunku? ps. Infiltrację widziałem. To może Goodellas? Pewnie też widziałeś... :>
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
możesz też sobie zobaczyć pierwowzór Przylądka Strachu z Peckiem i Mitchumem w rolach głównych. Film Scorese był remakiem, choć wspomniana dwójka wystąpiła w nim w epizodach. może też jeszcze Sea of love, filmy Hitchcocka, Siedem ;-)Adwokat diabła, Hanibal, Deja vu, Sekretne okno, Czerwony smok, Wściekłe psy, Memento, Kolekcjoner kości, Zodiak, Misery, Rok Smoka, Inside Man, American Psycho, Awake, Falling Down, Fracutre, Old Boy, Panic Room z resztą poszukaj sobie na filmwebie reszty 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Śmierć w Wenecji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
-error]Śmierć w Wenecji  spokojnie zaraz się rozkręci  A tak poważnie to dzięki Panowie coś wybiorę  . Vindom dałeś tyle do pieca że będzie co przeglądać ale może podaj ze dwa z tych wymienionych które, naprawdę nie dadzą oderwać się od fotela i mają klimat  tak na pierwszy rzut
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
widziałem ale dawno chętnie sobie przypomnę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Osobiście oglądałem tylko angielską wersję tego programu i bardzo mi się spodobała, tak więc jak będę w Polsce to na pewno też sprawdzę krajową edycję: Dragon's Den [ wyborcza.biz] Polecam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
-error]Śmierć w Wenecji  spokojnie zaraz się rozkręci  A tak poważnie to dzięki Panowie coś wybiorę  . Vindom dałeś tyle do pieca że będzie co przeglądać ale może podaj ze dwa z tych wymienionych które, naprawdę nie dadzą oderwać się od fotela i mają klimat  tak na pierwszy rzut wg mnie Straw Dog i Maratończyk - po prostu klasyki
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
i Przylądek strachu z 1962 roku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 10,972
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 10,972 |
ja na fajny serial się natknolem jakiś czas temu o bardzo dzikim zachodzie jak ktoś lubi takie klimaty to polecam Deadwood można zobaczyć jak polityka wygląda od środka http://www.filmweb.pl/serial/Deadwood-2004-97620
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824 |
-error]Śmierć w Wenecji  spokojnie zaraz się rozkręci  A tak poważnie to dzięki Panowie coś wybiorę  . Vindom dałeś tyle do pieca że będzie co przeglądać ale może podaj ze dwa z tych wymienionych które, naprawdę nie dadzą oderwać się od fotela i mają klimat  tak na pierwszy rzut wg mnie Straw Dog i Maratończyk - po prostu klasyki Peckinpah i jego koncepcja kobiety  Vindom gdybyś sobie jeszcze coś przypomniał to się nie krępuj 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
szukam do sciagniecia filmu Czwarty protokół http://www.filmweb.pl/film/Czwarty+protok%C3%B3%C5%82-1987-4819
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 6,529 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
Vindom gdybyś sobie jeszcze coś przypomniał to się nie krępuj  twórczość Peckinpaha najlepiej poznać w całość, zwłaszcza że nie miał zbyt wielu filmów na koncie. Przynieście mi głowę Alfredo Garcii, Ucieczkę gangstera czy Elitę zabójców zawsze warto obejrzeć. Interesujący kierunek to Francja, a jak Francja to Jean-Pierre Melville i jego filmów, te najciekawsze to: Glina, W kręgu zła, Samuraj, Drugi Oddech i Szipcel Z sensacyjnych czy thrillerów to udane filmy miał zazwyczaj Don Siegel, oprócz Brudnego Harry'ego, można obejrzeć: Bluff Coogana, Madigan, Zabójcy, Ucieczka z Alcatraz, Charley Varrick i Telefon - można i pozostałe z włoskiego kierunku to Dario Argento, który filmów ma sporo na koncie (jako reżyser i scenarzysta)i jak to w życiu jedne lepsze, drugie gorsze. Warto zwrócić uwagę na jego debiut "Ptak o kryształowym upierzeniu" z późniejszych Głęboka czerwień, Suspiria,
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Czwarty Protokół bardzo fajny film. Nawet w kolekcji na dvd go mam.  Który z następujących polskich seriali lepiej oceniacie: 'Odwróceni' czy 'Oficer'?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|