Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 22 z 23 1 2 20 21 22 23
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Nie wiem jak w przypadku karno skarbowego, bo w sumie chyba nie bylo takich spraw.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Coz, smutne to, ze kolejny minister finansow to zwykly krwiopijca, szukajacy tylko miejsca, gdzie mozna wyszarpac jak najwiecej kasy od zwyklego podatnika.
Idac w tym kierunku, aparat panstwowy stanowi prawo skarbowe, ktore w zadnej mierze nie idzie w parze z duchem logicznej jego wykladni - a tym samym - latwosci i ograniczonej dolegliwosci (wzgledem podatnika) dochodzenia tego prawa przez aparat skarbowy.
Szczytem hipokryzji byla wykladnia do zapytania, czy udzielanie pozyczek w systemie "social lending" jest dzialalnoscia gospodarcza, czy tez nie. Prawnicy nie mieli praktycznie watpliwosci, ze to nie jest zadna DG - w przeciwienstwie do urzedasow z ministerstwa finansow.
Skonczylo sie oczywiscie pozytywnym - dla pozyczajacych - wyrokiem NSA. Niestety jest to wyrok w konkretnej sprawie ... wiec kazdy US i tak moze zanegowac zeznanie podatkowe innego pozyczkodawcy laugh

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Siedzą i kombinują co by tu jeszcze opodatkować,,,dzisiaj nie możesz sprzedać nerki bo to nie etyczne, ale gdybyś od tej sprzedaży zapłacił 20,30 % podatku etyka pójdzie się bzykać. Tak samo hazard jest zły ale po opodatkowaniu to 'why not'. Rząd nie jest 'głupi' podatku od nas jako graczy nie chce (nawet gdybyśmy sami tego chcieli) bo wie że gdyby zrobił podatek na zasadzie giełdowego (od czystego zysku) to ilu z miałoby co opłacić?

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Warka
Szczytem hipokryzji byla wykladnia do zapytania, czy udzielanie pozyczek w systemie "social lending" jest dzialalnoscia gospodarcza, czy tez nie. Prawnicy nie mieli praktycznie watpliwosci, ze to nie jest zadna DG - w przeciwienstwie do urzedasow z ministerstwa finansow.
Skonczylo sie oczywiscie pozytywnym - dla pozyczajacych - wyrokiem NSA. Niestety jest to wyrok w konkretnej sprawie ... wiec kazdy US i tak moze zanegowac zeznanie podatkowe innego pozyczkodawcy laugh

jak do tej pory sa dwa wyroki i dwa rozne w Gdansku bylo to na niekorzysc PD

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Originally Posted by KUERTEN.
Originally Posted by Warka
Szczytem hipokryzji byla wykladnia do zapytania, czy udzielanie pozyczek w systemie "social lending" jest dzialalnoscia gospodarcza, czy tez nie. Prawnicy nie mieli praktycznie watpliwosci, ze to nie jest zadna DG - w przeciwienstwie do urzedasow z ministerstwa finansow.
Skonczylo sie oczywiscie pozytywnym - dla pozyczajacych - wyrokiem NSA. Niestety jest to wyrok w konkretnej sprawie ... wiec kazdy US i tak moze zanegowac zeznanie podatkowe innego pozyczkodawcy laugh

jak do tej pory sa dwa wyroki i dwa rozne w Gdansku bylo to na niekorzysc PD

Niekorzystne wyroki Wojewodzkiego Sadu Administracyjnego byly z Gdanska i Warszawy. Wyrok Naczelnego Sadu Administracyjnego dotyczyl skargi na wyrok WSA w Warszawie. Za kilka miesiecy powinien on (NSA)zajac sie odwolaniem podatnika na orzeczenie WSA z Gdanska. Chyba nie trudno sie domyslec, jaki zapadnie i tutaj wyrok.


Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
iti Offline
PLAYOFF WINNER
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
Zeby MB udostepnil informacje [dane?] dotyczace podejrzanego konta sluzba celna musi miec jakis trop prowadzacy do PANA IKS. A zeby miec ten owy trop to trzeba byc idiota i wplacic kase ze swojego konta bankowego bezposrednio do buka. Wystarczy nie byc idiota i mamy problem z glowy? Cos pominalem?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Originally Posted by iti
Zeby MB udostepnil informacje [dane?] dotyczace podejrzanego konta sluzba celna musi miec jakis trop prowadzacy do PANA IKS. A zeby miec ten owy trop to trzeba byc idiota i wplacic kase ze swojego konta bankowego bezposrednio do buka. Wystarczy nie byc idiota i mamy problem z glowy? Cos pominalem?

Bez obrazy, ale czy przeczytales chcociaz raz te glupoty, ktore sam napisales ?

Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
iti Offline
PLAYOFF WINNER
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
Originally Posted by Warka
Originally Posted by iti
Zeby MB udostepnil informacje [dane?] dotyczace podejrzanego konta sluzba celna musi miec jakis trop prowadzacy do PANA IKS. A zeby miec ten owy trop to trzeba byc idiota i wplacic kase ze swojego konta bankowego bezposrednio do buka. Wystarczy nie byc idiota i mamy problem z glowy? Cos pominalem?

Bez obrazy, ale czy przeczytales chcociaz raz te glupoty, ktore sam napisales ?
To nie sa glupoty. Przeczytaj to jeszcze raz. Jak dla mnie to to wszystko wyglada jak bledne kolo. Sluzba Celna nie moze ot tak sobie poprosic przeciez o wykaz przekazow jakiegos uzytkownika. A jak maja miec jakies podejrzenie? Wejscie na strone buka? Ktos musi okazac sie wrednym chujem i doniesc i wtedy rzeczywiscie sie zacznie, a tak to jak dla mnie nie wyglada to szkodliwie, ale sam sprawdzal tego nie bede tongue

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by iti
Zeby MB udostepnil informacje [dane?] dotyczace podejrzanego konta sluzba celna musi miec jakis trop prowadzacy do PANA IKS. A zeby miec ten owy trop to trzeba byc idiota i wplacic kase ze swojego konta bankowego bezposrednio do buka. Wystarczy nie byc idiota i mamy problem z glowy? Cos pominalem?

Wpłacać możesz sobie śmiało np. przez p24 to raz a dwa jak już wpłacasz/wypłacasz przy użyciu banku to przecież pomijasz MB więc czego mają u nich szukać? Wpadka z MB mogłaby by być gdyby przyczepili się do wypłat z MB na konto bankowe,,,ale dlaczego mieliby się przyczepić to nie wiem w końcu to legalna skarbonka internetowa.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Ja martwiłbym się tylko i wyłącznie wtedy gdyby buki się na nas wypięły,,,i nie walczyły o nas bo Jacek pogrozi palcem....A warto o nas powalczyć a przynajmniej grać na czas ile się da bo dajemy zarobić.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Dzieki eroll za zaoszczedzenie mojej klawiatury dla kolegi iti smile

Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
Wszyscy sa na letkim plusie wiec warto zrezygnowac z litra wodki w skali roku wink i zamowic karte MB, i wtedy BRAK sladu ze uzywamy MB, no sorry nie licze tego ze nasz kazdy ruch w sieci bedzie monitorowany laugh laugh laugh
nawet wplate na MB na upartego mozna zrobic na poczcie zeby nie bylo ze tam wplacamy
w ten sposob BRAK podstaw zeby przeswietlili nasze konto na MB, nikt nie bedzie znal naszego loginu, NIC.
Sam nei mam karty bo wystarczaly mi wplaty/wyplaty przez MB, ale teraz zamowie karte i bede spal spokojnie smile

Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Quote
nawet wplate na MB na upartego mozna zrobic na poczcie zeby nie bylo ze tam wplacamy
moezsz to rozwinąć ? kiedys była dyskusja czy przez poczte mozna wplacac (chodzilo o ten zapis mb ze nie mozna przez osoby trzecie) ale nie pamietam na czym stanelo ;_)

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Wpłacić kasę na MB można po to żeby sobie kupować waciki przez internet i dla miliona innych pierdół wink

wpłaty absolutnie noł problemo.
wypłaty kartą noł problemo.
wchodzenie na strony buka noł problemo.
więc jedynym problemem byłoby gdyby się bukom do dupy dobrali ale na to chyba za krótcy są więc jak głosiło hasło Samoobrony: ''Ruchać,Jebać nic się nie bać'' boks


Dołączył: Jun 2005
Posty: 526
L
addict
addict
L Offline
Dołączył: Jun 2005
Posty: 526
Originally Posted by iti
Zeby MB udostepnil informacje [dane?] dotyczace podejrzanego konta sluzba celna musi miec jakis trop prowadzacy do PANA IKS. A zeby miec ten owy trop to trzeba byc idiota i wplacic kase ze swojego konta bankowego bezposrednio do buka. Wystarczy nie byc idiota i mamy problem z glowy? Cos pominalem?

Sugerujesz ze bank bedzie przeswietlal dokad konkretnie wychodzi kilkadziesiat albo kilkaset milionow przelewow miesiecznie zeby stwierdzic czy ktos przelal... np 50zl do buka i powiadomic odpowiednie sluzby? :>
Originally Posted by eroll
Wpłacić kasę na MB można po to żeby sobie kupować waciki przez internet i dla miliona innych pierdół wink

wpłaty absolutnie noł problemo.
wypłaty kartą noł problemo.
wchodzenie na strony buka noł problemo.
więc jedynym problemem byłoby gdyby się bukom do dupy dobrali ale na to chyba za krótcy są więc jak głosiło hasło Samoobrony: ''Ruchać,Jebać nic się nie bać'' boks

Ale bolo pytal o wplaty przez poczte...

Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
P
member
member
P Offline
Dołączył: Feb 2010
Posty: 180
prezydent podpisal bo mial niby to zrobic w piatek?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by pacjent11
prezydent podpisal bo mial niby to zrobic w piatek?

ale gdzie tam
zrobił Nas w chuja i nie podpisal laugh
ma jeszcze tydzien wink

Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
iti Offline
PLAYOFF WINNER
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
Originally Posted by live99
Sugerujesz ze bank bedzie przeswietlal dokad konkretnie wychodzi kilkadziesiat albo kilkaset milionow przelewow miesiecznie zeby stwierdzic czy ktos przelal... np 50zl do buka i powiadomic odpowiednie sluzby? :>
Ja tylko zasugerowalem, ze moim zdaniem wszystko moze zostac po staremu [ale nie musi], bo osobiscie nie widze momentu/punktu, w ktorym SC moglaby sie do mnie przyczepic. To nie jest zadne kozaczenie, ani nic. Tak mi sie poprostu wydaje. Oczywiscie SC moze scigac poprzez sprawdzanie kont bankowych czy wejsc na strone [chociaz i tu mam watpliwosci czy moga sobie "ot tak" sprawdzac], ale uwazam, ze wydatki na takowa walke nie beda wspolmierne z korzysciami. Z czasem dochodze do wniosku, ze to byla pokazowka. Kapica zrobil bubla zeby tylko "cos zrobic" w zwiazku z mirem, grzechem i rychem i zamknac usta opozycji i ucieszyc spoleczenstwo.

Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
V
veteran
veteran
V Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
Originally Posted by iti
Kapica zrobil bubla zeby tylko "cos zrobic" w zwiazku z mirem, grzechem i rychem i zamknac usta opozycji i ucieszyc spoleczenstwo.

I to jest najkrótsza z możliwych geneza ustawy. Uwagę od Rycha nieco odwrócili, rola spełniona. Ciąg dalszy (nie)nastąpi. Oby...

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by live99
Originally Posted by eroll
Wpłacić kasę na MB można po to żeby sobie kupować waciki przez internet i dla miliona innych pierdół wink

wpłaty absolutnie noł problemo.
wypłaty kartą noł problemo.
wchodzenie na strony buka noł problemo.
więc jedynym problemem byłoby gdyby się bukom do dupy dobrali ale na to chyba za krótcy są więc jak głosiło hasło Samoobrony: ''Ruchać,Jebać nic się nie bać'' boks

Ale bolo pytal o wplaty przez poczte...

Nie wiem jak jest z wpłatami przez pocztę bo czytałem podzielone zdania (jednym się udało bez problemu inni czekali długo i z problemami). Wiem natomiast jedno - jak masz konto w MB to musisz mieć i bankowe więc po co robić wpłatę na poczcie??? bez jaj wpłat do MB nikt nie zabroni.

Strona 22 z 23 1 2 20 21 22 23

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
15 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Lukasz111, forty, Akhu, rafal08, aker, rymoholik, Sensei, latajaca_holenderka, alfa, $-man, betowiec, kamel, bukma, 11kera11), 2,797 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,651
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1