Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 18 1 2 5 6 7 8 9 17 18
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Dopiero obejrzalem S01E12 "The Killing" - świetny odcinek,
serial polecam piwo

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2010
Posty: 12,850
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2010
Posty: 12,850
Bez reguł Unthinkable polecam jak ktoś nie oglądał 2010 r

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Blowup (1966) - Michelangelo Antonioni dołącza do listy reżyserów których twórczość trzeba szczegółowiej poznać. 8/10


Persona - moje pierwsze spotkanie z Bergmanem. Film doskomały jeśli chodzi o treść jak i formę. Właśnie takie obrazy inspirują, podnoszą skalę ludzkiej percepcji, skłaniają do zastanowienia nad istotą życia, apgrejdują duszę i rozum. 10/10


Pies andaluzyjski- nie będę udawał, że poza oczywistym absurdalizmem zauważyłem jakiś zamysł czy logiczną spójnośc. W każym razie dużo ujęć odczułem: mrówki, osły, ale też scena w której mężczyzna wychodzi na balkon.


Citizen Kane - nie do uwierzenia jest, że ten film powstał 70 lat temu. Scenariusz i zwłaszcza montaż na megapoziomie. Mimo czarno-białego obrazu scenografia rzuca się w oczy i na prawdę robi wrażenie. No i wątek 'prasowy' wydaje się dziś dużo bardziej aktualny wink

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by mat2000
Citizen Kane - nie do uwierzenia jest, że ten film powstał 70 lat temu. Scenariusz i zwłaszcza montaż na megapoziomie. Mimo czarno-białego obrazu scenografia rzuca się w oczy i na prawdę robi wrażenie. No i wątek 'prasowy' wydaje się dziś dużo bardziej aktualny wink

Sugeruje zapoznać się szerzej z filmową twórczością Orsona Welles'a jako aktora i reżysera

i tak pierwsze z brzegu:

Trzeci Człowiek
Dama z Szanghaju
Dotyk zła
Wspaniałość Ambersonów
Intruz
Falstaff

Dołączył: Nov 2010
Posty: 298
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 298
Dzisiaj 'Zabić Sekala' - nigdy tego nie widziałem a że polskie kino bardzo lublju to sobie nie odmówię wink

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by Dajmos
Dzisiaj 'Zabić Sekala' - nigdy tego nie widziałem a że polskie kino bardzo lublju to sobie nie odmówię wink

właściwie to bardziej czeski film niż polski

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Szukam serialu "Bajer w Bel Air" (The Fresh Prince of Bel-Air), najlepiej z dubbingiem.. Wszystkie sezony. Ktoś pomoże?

Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 11,219
Originally Posted by wwwujek
Szukam serialu "Bajer w Bel Air" (The Fresh Prince of Bel-Air), najlepiej z dubbingiem.. Wszystkie sezony. Ktoś pomoże?

http://chomikuj.pl/MALYKUDLATEK/SERIALE/NAPISY/Bajer+w+Bel-Air

tutaj masz wszytsko

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by wwwujek
Szukam serialu "Bajer w Bel Air" (The Fresh Prince of Bel-Air), najlepiej z dubbingiem.. Wszystkie sezony. Ktoś pomoże?

tu sprawdź: http://darkwarez.pl/forum/seriale-tv-rip/369601-bajer-z-bel-air-the-fresh-prince-of-bel-air.html

http://peb.pl/komedie/239507-rapidshare-bajer-z-bel-air-fresh.html

http://szukaj.torrenty.org/szukaj2.php

w tym ostatnim trzeba się zarejestrować i coś tam zapłacić bodaj 10 zł, czy coś koło tego

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Dzięki Pany, ale o PL prosiłem smile Najlepiej z wareza jakiegoś..
Dark szukałem, lipa.. PEB to samo..

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Originally Posted by vindom
Originally Posted by mat2000
Citizen Kane - nie do uwierzenia jest, że ten film powstał 70 lat temu. Scenariusz i zwłaszcza montaż na megapoziomie. Mimo czarno-białego obrazu scenografia rzuca się w oczy i na prawdę robi wrażenie. No i wątek 'prasowy' wydaje się dziś dużo bardziej aktualny wink

Sugeruje zapoznać się szerzej z filmową twórczością Orsona Welles'a jako aktora i reżysera

i tak pierwsze z brzegu:

Trzeci Człowiek
Dama z Szanghaju
Dotyk zła
Wspaniałość Ambersonów
Intruz
Falstaff

Obejrzę na pewno, ale w tej chwili koniec kolejki jest daleko.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
@mat2000

Carl Theodor Dreyer - Słowo Ordet (1955) se wrzuć na tapetę.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Originally Posted by Chrabąszcz
@mat2000

Carl Theodor Dreyer - Słowo Ordet (1955) se wrzuć na tapetę.

Spoko.



Nazwa
[DivX ITA] WESTERN - Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo (Rip-OK-M@d).avi
Abre.los.Ojos.(Open.Your.Eyes).Amenabar.1997.XViD-DVDRip.RABiD
Aki Kaurismaki - Leningrad Cowboys Go America (1989)
Andrei.Tarkovsky.Offret.1986
Arizona Dream
Billy Elliot.avi
Blowup (1966)
Chungking Express (Wong Kar-Wai, 1994) AVI - English Subtitles
CITIZEN KANE.divx
Das.Boot.[The.Boat].Original.Uncut.1981.DVDRip.H264.AAC.Gopo
Gallipoli[1981)]Dvdrip.avi
Gegen die Wand (2004)
Grbavica.2006.DVDRip.XviD-XPTO
If (Lindsay Anderson, 1968)
In the name of the father[dvdrip]xvid,AC3(knighty1973)1993
Ingmar Bergman - Fanny och Alexander
L'Annee derniere a Marienbad - Resnais
La Dolce Vita[1961]DVDrip[Eng Subs]-Wurd.avi
La Grande Bouffe
Lawrence.of.Arabia.1962.HDRip.H264.AAC.5.1ch.Gopo
Le Salaire de la Peur - 1953
Le.Cercle.Rouge.1970.x264.DTS-WAF
Man Bites Dog [C'est arrive pres de chez vous] 1992 UNCUT 720p BRRip x264-BeLLBoY (Kingdom-Release)
Ordet
Otto e Mezzo - Federico Fellini (1963)
Persona [Ingmar Bergman].1966.DVDRip.XviD-VLiS
Peter Greenaway - The Cook The Thief His Wife And Her Lover (DVDivX 1008x432).avi
Picnic at Hanging Rock
Santa sangre.avi
Smultronstallet aka Wild Strawberries (Bergman, 1957)
Stalker (1979) Andrei Tarkovsky
The Cabinet of Dr. Caligari (1919) DVDRip (SiRiUs sHaRe)
the.crying.game.1992.dvdrip.xvid.EN.ES.PtBR.subtitles.by.Espantalho
The.Piano[1993].DVDrip.[Gopo]
Theo Angelopoulos - Eternity and a Day
Vozvrashchenie [The Return] [2003] DvDRip XviD AC3 - CODY



Coś jeszcze oprócz tych wyżej oraz tych reżyserów:

Antonioni
Polański
Mellville
Argento
Bergman
Siegel
Peckinpah
Begnini
Kubrick
Hichcock
Cimino
Zinnemann
Mulligan
Leone
Wilder


Z lat 50-80?


piwo

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
To jest lista filmów do obejrzenia?

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Ostatnio pobrane.
Tak, w celu obejrzenia smile

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
dopadłeś chyba tego samego torenciarza co ja swego czasu cop

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by mat2000
Originally Posted by Chrabąszcz
@mat2000

Carl Theodor Dreyer - Słowo Ordet (1955) se wrzuć na tapetę.

Spoko.


Coś jeszcze oprócz tych wyżej oraz tych reżyserów:

has, kawalerowicz, tarkowski.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
no i Czechosłowaków warto by było ogarnąć. były tam cFaniaki.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
No, ja niewiele z tego widziałem bo jakoś nie ciągnie mnie do starych europejskich klasyków.

Napiszę tylko o trzech filmach:

Arizona Dream - wyłączyłem w połowie bo nie mogłem wytrzymać. Kusturica zdecydowanie mi "nie leży".

Abre los Ojos - dobry, ale jednak dla mnie odrobinę lepsze Vanilla Sky. Przede wszystkim aktorsko. Z tego co się orientuję to ten remake amerykanów akurat jako jeden z nielicznych ma całkiem wielu sympatyków.

Das Boot - jeden z dziesięciu filmów, które mają u mnie 10/10. Właśnie tak sobie wyobrażałem zmagania "podwodniaków" w czasie wojny. Nie sztampowe bohaterstwo i zawsze opanowany kapitan w stylu "no chodźcie tu sukinsyny, skopię wam dupsko". Nie, tutaj tego nie ma. Jest za to desperacja, szaleństwo i rozpaczliwa walka o przetrwanie. Po pierwszym seansie prawie łykałem coś na uspokojenie smile

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Kusturica Undergroundem otarł się o geniusz..

Originally Posted by Bzyku
Das Boot - jeden z dziesięciu filmów, które mają u mnie 10/10.

:> Jakie to filmy?

Strona 7 z 18 1 2 5 6 7 8 9 17 18

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (Lukasz111, betowiec, JelineK, Sensei, alfa, latajaca_holenderka, aker, burbon), 2,486 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,108
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1