Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 11 1 2 6 7 8 9 10 11
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
jakby nie bylo to dzieki za fatyge piwo

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Nie ma sprawy piwo

Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
ile litrów wódki i ile paczek papierosów moge obecnie wwieść do Anglii? Jeśli jadę w grupie czy ma to jakieś znaczenie czy liczy się jakiś przelicznik na osobę?

Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
V
journeyman
journeyman
V Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
Z wodka to nie wiem, fajek 200 sztuk.
Liczy sie to co masz w swoim bagazu oczywiscie. Jesli ktos zgodzi Ci sie przewiezc przez granice na swoje konto - to teoretycznie jego towar.

Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
V
journeyman
journeyman
V Offline
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
Polecam. dobre zrodlo wiedzy o zyciu w UK, zwlaszcza na poludniowym zachodzie
http://www.bristol24.pl

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by vicealigator
Z wodka to nie wiem, fajek 200 sztuk.

Teoretycznie możesz z innego kraju unijnego wwieźć ile tylko chcesz pod warunkiem, że jest to dla własnego użytku. Dla naszych uznali, że powyżej 200 sztuk (= 10 paczek = 1 karton) będą traktować jako towar przeznaczony dla handlu?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 7,563
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 7,563
Anglia nie jest w Schengen więc to pewnie dlatego na takie ustalenia mogli sobie pozwolić

Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
Originally Posted by dragon
Anglia nie jest w Schengen więc to pewnie dlatego na takie ustalenia mogli sobie pozwolić
Kazdy kraj ma chyba jakies wewnetrzne regulacje jesli chodzi o przeplyw towarow i uslug w granicach UE. Te 800 sztuk do Anglii to teoretycznie nie jest limit scisly tylko ilosc powyzej ktorej celnik ma prawo zakwestinowac wwozu dla wlasnego uzytku.
Jak to bedzie w praktyce wygladalo to zobaczymy.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by vicealigator
Polecam. dobre zrodlo wiedzy o zyciu w UK, zwlaszcza na poludniowym zachodzie
http://www.bristol24.pl

Bristol to chyba jedno z najładniejszych mast w Anglii.

Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?

Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start)

Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Originally Posted by Yakeri
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?

Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start)
Nie wiem jak Londyn, Yakeri. Ale nowi Polacy przyjeżdżający do Wrexham z reguły (myślę, ze nawet w 95%), udają się do agencji, takich jak Gap Personnel, Acorn, Randstad, itp.
Uważam, że warto. Im większe miasto, tym większe możliwości a jeśli znasz język, to możesz czasami nieźle trafić.

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Panowie kto się orientuje jak jest teraz z papierosami do Anglii? Przepisy się jakoś od września pozmieniały i jest teraz ograniczenie do 4 kartonów na osobę?

Druga sprawa, czy bez problemu taką ilość przewiozę w bagażu podręcznym, bo tylko taki ze sobą zabieram?

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Yakeri
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?

Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start)
tylko na prace tymczasowa mozesz liczyc.do marca jak co roku w UK cisza na rynku pracy.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Yakeri
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?

Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start)

bida z nedza, poza tym juz zmywarki sa wiec nawet na zmywak ciezko sie zalapac

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Chelsea szuka napastnikow a United bramkarza tylko testy moga byc ciezkie

Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Originally Posted by andegawen
Chelsea szuka napastnikow a [b]United bramkarza tylko testy moga byc ciezkie

Londyn United? Pierwsze słyszę, a która to liga, może przeniose się na południę i spróbuje szczęścia

SLAV

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Experto
bida z nedza, poza tym juz zmywarki sa wiec nawet na zmywak ciezko sie zalapac

Jak nie znasz polskiego Anglii czeka Cie zwolnienie ;-)

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10799704,W__Brytania__ma_byc_zwolniony_z_pracy__bo_nie_mowil.html

Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,859
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,859
jest szansa by sie zalapac na zmywak? odrazu pisze ze uroda nie grzesze

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać?

Byłbym wdzięczny, smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Gaske
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać?

Byłbym wdzięczny, smile

ważne są 3 początkowe kroki

a) lokum na miejscu ( dużo pomogą znajomi - rodzina )

b) rozeznanie w pracy jaką chcesz wykonywać tj. poświęcasz czas na przeszukiwanie ofert, wysylasz cv, dzwonisz, najlepiej podając swoj adres na wyspach i mowiac, ze tylko wyjechaleś na święta / urodziny etc

c) gromadzenie kapitału na rozruch tj. musisz sobie wziąć jednak trochę gotówki, żeby ewentualnie przeżyć te 2-3 tygodnie bez pracy, aczkolwiek w takim Londynie o pracę mało płatną nie trudno, a w czasie jej wykonywania możesz juz szukać kolejnej lepszej.

pozdr,

Strona 8 z 11 1 2 6 7 8 9 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, Lukasz111, betowiec, latajaca_holenderka, Akhu, forty, ElNinho[mmdea], 11kera11, rafal08, aker, kamel, Sensei), 2,788 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,913
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1