|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
jakby nie bylo to dzieki za fatyge 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
Nie ma sprawy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
ile litrów wódki i ile paczek papierosów moge obecnie wwieść do Anglii? Jeśli jadę w grupie czy ma to jakieś znaczenie czy liczy się jakiś przelicznik na osobę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97 |
Z wodka to nie wiem, fajek 200 sztuk. Liczy sie to co masz w swoim bagazu oczywiscie. Jesli ktos zgodzi Ci sie przewiezc przez granice na swoje konto - to teoretycznie jego towar.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97 |
Polecam. dobre zrodlo wiedzy o zyciu w UK, zwlaszcza na poludniowym zachodzie http://www.bristol24.pl
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Z wodka to nie wiem, fajek 200 sztuk. Teoretycznie możesz z innego kraju unijnego wwieźć ile tylko chcesz pod warunkiem, że jest to dla własnego użytku. Dla naszych uznali, że powyżej 200 sztuk (= 10 paczek = 1 karton) będą traktować jako towar przeznaczony dla handlu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 7,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 7,563 |
Anglia nie jest w Schengen więc to pewnie dlatego na takie ustalenia mogli sobie pozwolić
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2006
Posty: 1,379 |
Anglia nie jest w Schengen więc to pewnie dlatego na takie ustalenia mogli sobie pozwolić Kazdy kraj ma chyba jakies wewnetrzne regulacje jesli chodzi o przeplyw towarow i uslug w granicach UE. Te 800 sztuk do Anglii to teoretycznie nie jest limit scisly tylko ilosc powyzej ktorej celnik ma prawo zakwestinowac wwozu dla wlasnego uzytku. Jak to bedzie w praktyce wygladalo to zobaczymy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Bristol to chyba jedno z najładniejszych mast w Anglii.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,237 |
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?
Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?
Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start) Nie wiem jak Londyn, Yakeri. Ale nowi Polacy przyjeżdżający do Wrexham z reguły (myślę, ze nawet w 95%), udają się do agencji, takich jak Gap Personnel, Acorn, Randstad, itp. Uważam, że warto. Im większe miasto, tym większe możliwości a jeśli znasz język, to możesz czasami nieźle trafić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,957 |
Panowie kto się orientuje jak jest teraz z papierosami do Anglii? Przepisy się jakoś od września pozmieniały i jest teraz ograniczenie do 4 kartonów na osobę?
Druga sprawa, czy bez problemu taką ilość przewiozę w bagażu podręcznym, bo tylko taki ze sobą zabieram?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?
Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start) tylko na prace tymczasowa mozesz liczyc.do marca jak co roku w UK cisza na rynku pracy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
W styczniu wyjezdzam do Londynu na jakis czas i mam pytanie do osob tam przebywajacych: jak wyglada rynek pracy dla osob chcacych pracowac?
Drugie pytanie: czy warto brac pod uwage agencje pracy tymczasowej? (na start) bida z nedza, poza tym juz zmywarki sa wiec nawet na zmywak ciezko sie zalapac
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547 |
Chelsea szuka napastnikow a United bramkarza tylko testy moga byc ciezkie
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Chelsea szuka napastnikow a [b]United bramkarza tylko testy moga byc ciezkie Londyn United? Pierwsze słyszę, a która to liga, może przeniose się na południę i spróbuje szczęścia SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,859
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,859 |
jest szansa by sie zalapac na zmywak? odrazu pisze ze uroda nie grzesze
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać? Byłbym wdzięczny, 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać? Byłbym wdzięczny,  ważne są 3 początkowe kroki a) lokum na miejscu ( dużo pomogą znajomi - rodzina ) b) rozeznanie w pracy jaką chcesz wykonywać tj. poświęcasz czas na przeszukiwanie ofert, wysylasz cv, dzwonisz, najlepiej podając swoj adres na wyspach i mowiac, ze tylko wyjechaleś na święta / urodziny etc c) gromadzenie kapitału na rozruch tj. musisz sobie wziąć jednak trochę gotówki, żeby ewentualnie przeżyć te 2-3 tygodnie bez pracy, aczkolwiek w takim Londynie o pracę mało płatną nie trudno, a w czasie jej wykonywania możesz juz szukać kolejnej lepszej. pozdr,
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|