|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości. No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa  zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128 |
ogladnalem ten Drive i oto moje wrazenia:
pierwsza godzinka dobra i niezle sie rozkrecal ale potem slabe wiec na pewno sie tym filmem nie zachwycam
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
a ja wlasnie wrocilem z Elity Zabojców  kino najwyzszych lotów to to nie jest, ale ze lubie Stathama, Owena, De Niro to całkiem przyjemnie sie ogladało. Troche sieki, napierdalanki, strzelanin, poscigow fajnymi starymi autami, fabuła do zniesienia. W swoim gatunku jak najbardziej ok 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389 |
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości. No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa  zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna Przymierzałem się do obejrzenia tego filmu lecz zraziła mnie jedna scena, którą znalazłem przypadkiem. Sory za pytanie, ale o co chodziło z tym pilotem i przewijaniem do tyłu po zabiciu jednego z oprawców pod koniec filmu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096 |
Bylem wczoraj wieczorem na 'Porwaniu' i dosc ciekawie sie ogladalo  fajny filmik ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2010
Posty: 110 |
Nie można powiedzieć,że polskie seriale nie są dobre.Może to się komuś wyda dziwne,ale ja właśnie oglądam -Na dobre i na złe, Przepis na życie,ostatnio nawet dobry jest -Układ Warszawski,w kinach idzie-1920 Bitwa Warszawska-,podobno dobry film Hoffmana.Zresztą serial - na wspólnej,też da się oglądać.O,Czas Honoru jest super.Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 5,458
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 5,458 |
Nie można powiedzieć,że polskie seriale nie są dobre.Może to się komuś wyda dziwne,ale ja właśnie oglądam -Na dobre i na złe, Przepis na życie,ostatnio nawet dobry jest -Układ Warszawski,w kinach idzie-1920 Bitwa Warszawska-,podobno dobry film Hoffmana.Zresztą serial - na wspólnej,też da się oglądać.O,Czas Honoru jest super.Pozdrawiam. 1920 Bitwa Warszawska ..no na tym to sie masakrycznie zawiodłem, byłem w kinie z nadzieja ,że ujrze naprawde solidny film Historyczny ,a tu takie hu je muje ,i to za taka kase... 3/10. co do tasiemcy to juz dawno wyrosłem z na dobre i na złe ,m jak miłośc czy na wspolnej barwy szczescia ,nie mowiac juz o klanie ,czy jakis tam złotopolskich (nawety nie wiem czy to jeszcze graja :P) ,mam słabośc za to do Pierwszej Miłości ,wiec raz na jakis czas ,włacze sobie odcineczek:) Polskie seriale to dla mnie przed wszystkim kryminały, kiedys uwielbialem ogladac Fale Zbrodni ,czasami Kryminalnych sie obejrzało ,Oficera.. Co do filmów to ,Polskie komedie romantyczne sa dla mnie uja warte ...wszytskie bym wje.bał do jednego wora i wypier dolił do śmieci ..mówiac brzydko:P czasami powstanie dobry film Polski jak np Dom Zły czy ostatnio Lincz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
A mnie brakuje w ofercie polskich seriali dobrych seriali historycznych. Niekoniecznie związanych z tematyką II wojny światowej, bo tych się tłucze najwięcej. Np. taki "Czas honoru" to pierwsze dwa sezony nawet niezłe, ale reszta to słabiej. Tak mi się zdaje, że mogli poprzestać na dwóch sezonach.
W czasach PRLu trochę takich historyczno-kostiumowych produkcji powstało. Wymienię kilka - "Przyłbice i kaptury", "Czarne chmury", "Królowa Bona", "Lalka", "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" czy nawet "Ziemia Obiecana".
Zważywszy, że moda na nie powróciła o czym świadczy powodzenie "Zakazanego Imperium" czy "Rodziny Borgiów" u nas także można by powrócić do tej tematyki niż klepać polską Dynastię, polskiego Komisarza Rexa itd.
Np. na podstawie cyklu kryminałów Marka Krajewskiego o kom. E. Popielskiego z Lwowa można by stworzyć serial kryminalno-sensacyjny osadzony w epoce XX. lecia międzywojennego. Ewentualnie coś podobnego do "Pogranicza w ogniu" tylko zamiast pokazywać walkę wywiadów polskiego i niemieckiego, skupić się na wywiadzie polskim i radzieckim.
Równie dobrze można by nakręcić serial, którego akcja dotyczy XVIII wieku w Polsce w okresie panowania Sasów i Poniatowskiego. Poświęconego walce stronnictw politycznych opłacanych przez inne dwory , w tym z dojściem do władzy familii Czartoryskich, na tle Polski chylącej się ku rozbiorom.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
No niestety zgadzam się z tym ale zdaniem niektórych popyt na polskie Dynastie (ostatnio coś takiego wyszło 'Rezydencja' bodajże się nazywa) jest większy niż na 'nudną' historię,,,z tym że moim zdaniem to nieprawda bo dobry serial w stylu np.Czarne chmury przyciągnąłby zarówno mężczyzn (fani czasu honoruu) jak i młodszego widza. No ale elektorat 'M jak miłość' i 'Tańca z Gwiazdami' jest pewniejszy i nikt nawet nie chce zaryzykować.
ps.Ogólnie kiedyś były świetne seriale nawet taki 'prosty' Janosik (posty bo historia stara jak świat nikt się na wielką sztukę nie silił) ale aktorzy grali swoje role tak świetnie że ludzie oglądają to do dziś. A kto za 15 lat będzie oglądał powtórki 'Rezydencji'?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128 |
Rezydencja bardzo fajna jest 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości. No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa  zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna Pamiętaj, że choć Funny Games nie jest starym filmem to Amerykanie zrobili już z niego remake. Tak więc upewnij się, że oglądasz niemiecką wersję z napisami, a ewentualnie w przyszłości obejrzyj dodatkowo tę amerykańską wersję.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990 |
A ja sobie dzisiaj obejrzalem film "The Art of flight", pewnie wywola to u was usmiech ale... dotyczy on snowboardu  . Nie mniej jednak szczerze polecam, zeby zobaczyc niesamowite ujecia z niesamowita sceneria. Zreszta sponsor glowny RedBull, wiec pieniazki wlozone w produkcje byly na pewno duze. TYLKO i WYLACZNIE w jakosci 720px i lepszej http://snowboarding.transworld.net/the-art-of-flight-teaser/ - trailer gdyby ktos sie chcial jednak skusic;)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
0110 TVP1 Wściekłe Psy, z której strony nie patrzeć, klasyka kina
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
w tym stylu polecam też "Les 7 jours du Talion" "Chirurg, ojciec zgwałconej i zamordowanej ośmiolatki informuje policję, że przez siedem dni będzie torturował mordercę, a następnie go zabije." jak oceniasz ten film? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
0110 TVP1 Wściekłe Psy, z której strony nie patrzeć, klasyka kina czekam na to bo jeszcze nie widziałem, a w czasie oczekiwania 'Gorączka sobotniej nocy' na tvn 7 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
Drive genialny, klimatyczny film jak pisali przedmówcy Coronach mnie przekonał i się nie zawiodłem 9/10 dokładnie, ja właśnie skończyłem oglądać, dla mnie kino prawie perfekcyjne -w swoim gatunku, muzyka to juz kurwa szaleństwo, Oskar za najlepsza muzyke pewka Do tego jeden z moich ulubionych aktorów-Ryan Gosling, zagrał świetnie. 9-9,5/10  ogladalem wczoraj ten Drive i nie powalil mnie, ot taka sredniawka wedlug mnie, chialem sie wczuc w ten klimat, zrobilem odpowiedni nastroj itp, ale nawet swietna muzyka nie ratuje im oceny w moich oczach
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824 |
Drive - porcja bardzo solidnego kina. Muzyka niszczy, świetny montaż, krótkie napierdalanki- bach, bach i wszystko jasne. 7.5/10 A man for all seasons (1966) - dialogi, aktorstwo  świetna i potrzebna historia. 9/10 Gegen die Wand (2004) - bomba. Film prawdziwy do bólu, świetne aktorstwo. 9/10 Róża (2011)- 8/10 And justice for all (1979)- 7,5/10
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 5,199
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 5,199 |
nie spojlerujemy !
Last edited by Goget; 11/10/2011 03:15.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Gegen die Wand (2004) - bomba. Film prawdziwy do bólu, świetne aktorstwo. 9/10 najlepszy jego film. warto jeszcze zobaczyć - Na krawędzi nieba, podobne kino (choć lżejsze). poza tym: w lipcu, soul kitchen - dwa lekkie filmy zupełnie niepodobne do wcześniej wymienionych. można zobaczyć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Potrzebuję jakiś porządny film na wieczór a najlepiej Thriller coś w stylu Przylądek Strachu,Wyspa Tajemnic ewentualnie Rec -klimat,strach,akcja. No coś takiego żebym nie usnął ani się nie rozczulił  Oczywiście coś mniej znanego niż wyżej wymienione 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|