Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 17 1 2 3 4 5 6 7 16 17
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Conrad
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości.

No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa wink zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
ogladnalem ten Drive i oto moje wrazenia:

pierwsza godzinka dobra i niezle sie rozkrecal ale potem slabe wiec na pewno sie tym filmem nie zachwycam

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
a ja wlasnie wrocilem z Elity Zabojców smile
kino najwyzszych lotów to to nie jest, ale ze lubie Stathama, Owena, De Niro to całkiem przyjemnie sie ogladało. Troche sieki, napierdalanki, strzelanin, poscigow fajnymi starymi autami, fabuła do zniesienia. W swoim gatunku jak najbardziej ok smile

Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
Originally Posted by eroll
Originally Posted by Conrad
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości.

No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa wink zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna

Przymierzałem się do obejrzenia tego filmu lecz zraziła mnie jedna scena, którą znalazłem przypadkiem. Sory za pytanie, ale o co chodziło z tym pilotem i przewijaniem do tyłu po zabiciu jednego z oprawców pod koniec filmu?

Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Exp Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Bylem wczoraj wieczorem na 'Porwaniu' i dosc ciekawie sie ogladalo smile fajny filmik ;]

Dołączył: Apr 2010
Posty: 110
member
member
Dołączył: Apr 2010
Posty: 110
Nie można powiedzieć,że polskie seriale nie są dobre.Może to się komuś wyda dziwne,ale ja właśnie oglądam -Na dobre i na złe, Przepis na życie,ostatnio nawet dobry jest -Układ Warszawski,w kinach idzie-1920 Bitwa Warszawska-,podobno dobry film Hoffmana.Zresztą serial - na wspólnej,też da się oglądać.O,Czas Honoru jest super.Pozdrawiam.

Dołączył: Jul 2009
Posty: 5,458
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Jul 2009
Posty: 5,458
Originally Posted by grzegorz_k
Nie można powiedzieć,że polskie seriale nie są dobre.Może to się komuś wyda dziwne,ale ja właśnie oglądam -Na dobre i na złe, Przepis na życie,ostatnio nawet dobry jest -Układ Warszawski,w kinach idzie-1920 Bitwa Warszawska-,podobno dobry film Hoffmana.Zresztą serial - na wspólnej,też da się oglądać.O,Czas Honoru jest super.Pozdrawiam.
1920 Bitwa Warszawska ..no na tym to sie masakrycznie zawiodłem, byłem w kinie z nadzieja ,że ujrze naprawde solidny film Historyczny ,a tu takie hu je muje ,i to za taka kase... 3/10.
co do tasiemcy to juz dawno wyrosłem z na dobre i na złe ,m jak miłośc czy na wspolnej barwy szczescia ,nie mowiac juz o klanie ,czy jakis tam złotopolskich (nawety nie wiem czy to jeszcze graja :P) ,mam słabośc za to do Pierwszej Miłości ,wiec raz na jakis czas ,włacze sobie odcineczek:)
Polskie seriale to dla mnie przed wszystkim kryminały, kiedys uwielbialem ogladac Fale Zbrodni ,czasami Kryminalnych sie obejrzało ,Oficera..

Co do filmów to ,Polskie komedie romantyczne sa dla mnie uja warte ...wszytskie bym wje.bał do jednego wora i wypier dolił do śmieci ..mówiac brzydko:P
czasami powstanie dobry film Polski jak np Dom Zły czy ostatnio Lincz.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
A mnie brakuje w ofercie polskich seriali dobrych seriali historycznych. Niekoniecznie związanych z tematyką II wojny światowej, bo tych się tłucze najwięcej. Np. taki "Czas honoru" to pierwsze dwa sezony nawet niezłe, ale reszta to słabiej. Tak mi się zdaje, że mogli poprzestać na dwóch sezonach.

W czasach PRLu trochę takich historyczno-kostiumowych produkcji powstało. Wymienię kilka - "Przyłbice i kaptury", "Czarne chmury", "Królowa Bona", "Lalka", "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" czy nawet "Ziemia Obiecana".

Zważywszy, że moda na nie powróciła o czym świadczy powodzenie "Zakazanego Imperium" czy "Rodziny Borgiów" u nas także można by powrócić do tej tematyki niż klepać polską Dynastię, polskiego Komisarza Rexa itd.

Np. na podstawie cyklu kryminałów Marka Krajewskiego o kom. E. Popielskiego z Lwowa można by stworzyć serial kryminalno-sensacyjny osadzony w epoce XX. lecia międzywojennego.
Ewentualnie coś podobnego do "Pogranicza w ogniu" tylko zamiast pokazywać walkę wywiadów polskiego i niemieckiego, skupić się na wywiadzie polskim i radzieckim.

Równie dobrze można by nakręcić serial, którego akcja dotyczy XVIII wieku w Polsce w okresie panowania Sasów i Poniatowskiego. Poświęconego walce stronnictw politycznych opłacanych przez inne dwory , w tym z dojściem do władzy familii Czartoryskich, na tle Polski chylącej się ku rozbiorom.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
No niestety zgadzam się z tym ale zdaniem niektórych popyt na polskie Dynastie (ostatnio coś takiego wyszło 'Rezydencja' bodajże się nazywa) jest większy niż na 'nudną' historię,,,z tym że moim zdaniem to nieprawda bo dobry serial w stylu np.Czarne chmury przyciągnąłby zarówno mężczyzn (fani czasu honoruu) jak i młodszego widza. No ale elektorat 'M jak miłość' i 'Tańca z Gwiazdami' jest pewniejszy i nikt nawet nie chce zaryzykować.

ps.Ogólnie kiedyś były świetne seriale nawet taki 'prosty' Janosik (posty bo historia stara jak świat nikt się na wielką sztukę nie silił) ale aktorzy grali swoje role tak świetnie że ludzie oglądają to do dziś. A kto za 15 lat będzie oglądał powtórki 'Rezydencji'?

Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Rezydencja bardzo fajna jest smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by eroll
Originally Posted by Conrad
Powinien Ci się spodobać niemiecki film "Funny Games". Kiedyś włączyłem go w sypialni myśląc, że za 5 minut zasnę, a tu zamiast spać to obejrzałem go w całości.

No właśnie na filmwebie też ktoś napisał że osobom którym podobał się Perfect Host ,FunnyGames też powinien się spodobać więc odnotowałem obydwa wink zawsze to lepsze niż kolejna holywoodzka papka lub polska komedia romantyczna

Pamiętaj, że choć Funny Games nie jest starym filmem to Amerykanie zrobili już z niego remake. Tak więc upewnij się, że oglądasz niemiecką wersję z napisami, a ewentualnie w przyszłości obejrzyj dodatkowo tę amerykańską wersję.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
A ja sobie dzisiaj obejrzalem film "The Art of flight", pewnie wywola to u was usmiech ale... dotyczy on snowboardu grin. Nie mniej jednak szczerze polecam, zeby zobaczyc niesamowite ujecia z niesamowita sceneria.
Zreszta sponsor glowny RedBull, wiec pieniazki wlozone w produkcje byly na pewno duze.

TYLKO i WYLACZNIE w jakosci 720px i lepszej smile

http://snowboarding.transworld.net/the-art-of-flight-teaser/ - trailer gdyby ktos sie chcial jednak skusic;)

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
0110 TVP1 Wściekłe Psy,
z której strony nie patrzeć, klasyka kina

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Originally Posted by Marcel
w tym stylu polecam też "Les 7 jours du Talion"
"Chirurg, ojciec zgwałconej i zamordowanej ośmiolatki informuje policję, że przez siedem dni będzie torturował mordercę, a następnie go zabije."

jak oceniasz ten film? wink

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Coronach
0110 TVP1 Wściekłe Psy,
z której strony nie patrzeć, klasyka kina

czekam na to bo jeszcze nie widziałem, a w czasie oczekiwania 'Gorączka sobotniej nocy' na tvn 7 grin

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Originally Posted by Bet3654
Originally Posted by sHybki20
Drive genialny, klimatyczny film jak pisali przedmówcy Coronach mnie przekonał i się nie zawiodłem 9/10
dokładnie,
ja właśnie skończyłem oglądać, dla mnie kino prawie perfekcyjne -w swoim gatunku, muzyka to juz kurwa szaleństwo, Oskar za najlepsza muzyke pewka tongue
Do tego jeden z moich ulubionych aktorów-Ryan Gosling, zagrał świetnie.
9-9,5/10 piwo

ogladalem wczoraj ten Drive i nie powalil mnie, ot taka sredniawka wedlug mnie, chialem sie wczuc w ten klimat, zrobilem odpowiedni nastroj itp, ale nawet swietna muzyka nie ratuje im oceny w moich oczach

Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 4,824
Drive - porcja bardzo solidnego kina. Muzyka niszczy, świetny montaż, krótkie napierdalanki- bach, bach i wszystko jasne. 7.5/10

A man for all seasons (1966) - dialogi, aktorstwo kopara świetna i potrzebna historia. 9/10

Gegen die Wand (2004) - bomba. Film prawdziwy do bólu, świetne aktorstwo. 9/10


Róża (2011)- 8/10

And justice for all (1979)- 7,5/10

Dołączył: May 2005
Posty: 5,199
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 5,199
nie spojlerujemy !

Last edited by Goget; 11/10/2011 03:15.
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by mat2000
Gegen die Wand (2004) - bomba. Film prawdziwy do bólu, świetne aktorstwo. 9/10

najlepszy jego film.
warto jeszcze zobaczyć - Na krawędzi nieba, podobne kino (choć lżejsze).
poza tym: w lipcu, soul kitchen - dwa lekkie filmy zupełnie niepodobne do wcześniej wymienionych. można zobaczyć.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Potrzebuję jakiś porządny film na wieczór a najlepiej Thriller coś w stylu Przylądek Strachu,Wyspa Tajemnic ewentualnie Rec -klimat,strach,akcja. No coś takiego żebym nie usnął ani się nie rozczulił grin Oczywiście coś mniej znanego niż wyżej wymienione wink

Strona 5 z 17 1 2 3 4 5 6 7 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników ($-man, rafal08, forty, ElNinho[mmdea], betowiec, aker), 2,045 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,341
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1