|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Nie wykluczam. Choć wiesz jak to jest w Riversem w tym sezonie, może to on będzie bardziej chciał oddać mecz  Gram Carolinke (-3.5) @2.08. Colts idą po 0-16 i nic ich w tym marszu nie powstrzyma, zresztą mają w składzie dwóch gości którzy już zaznali 0-16 z Lions. Ofensywa fatalna (to nie sensacja), natomiast większym "zaskoczeniem" dla mnie jest to że ich obronna praktycznie poddaje sezon. Nie żeby rok temu była jakaś super, ale trzymali poziom na tyle żeby Manning był w pozycji do wygrywania. Arsenał ofensywny Panter znany. Jak ktoś oglądał ich mecz z Lions, to widział w jak dobrej formie są Williams/Stew Beef, Steve Smith i naturalnie Cam. Pats odpuszczam. Śmierdzi trap game trochę. NE bez Chunga, Ocho i McCourty'ego.
Last edited by Skiper; 27/11/2011 22:26.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Nie wykluczam. Choć wiesz jak to jest w Riversem w tym sezonie, może to on będzie bardziej chciał oddać mecz  Heh, właśnie sobie zdaję sprawę z tego co Chargers potrafią grać w tym sezonie i dlatego wciąż się waham z typem. Norv Turner już długo ich nie potrenuje. Gdyby nie to, że grają na zachodzie ich sezon już by był stracony, a tak to jeszcze mają szanse się wśliznąć do playoffów. W telewizji mówili, że Tebow bardzo dużo rzucał na treningach  Jedyny team, który zmusił Tebowa do częstych rzutów, to Detroit. Wynik: 10-45 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Dorzucam tą Carolinę -3 (mimo że robi się masówka), Cincin -7 (dwie niewielkie porażki z bardzo dobrymi zespołami, Cleveland żadną miarą nie jest dobrym zespołem), Arizona +3 (bo tak mówią mądre głowy). Zastanawiam się nad Patriots, typerzy o wiele lepsi ode mnie ich dzisiaj grają. Zobaczę przed 22, co mi zostało z kasy po wcześniejszych meczach i może też ich pocisnę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Warto zobaczyć to podanie z linka poniżej http://rivals.yahoo.com/ncaa/footba...-good-his-receivers-do?urn=ncaaf-wp10580 Andrew Luck właśnie pobił rekord szkoły w ilości TD, ustanowiony przez samego Johna Elwaya. Luck zdobył 80 TD w 3 lata, Elway miał 77 przez 4 lata. Ale biorąc pod uwagę statystyki, to Luck jest nikim przy rozgrywającym Houston Case Keenumie. Keenum ma 43 TD i tylko 3 przechwyty (!!!), prawie 400 jardów na spotkanie, zdobył 9 passing TD w jednym meczu, ma większą celność niż Luck i wyższy QB rating Problem w tym, że Houston gra taką ofensywę, jakiej w NFL się nie gra, więc prawdopodobnie Keenum będzie miał bardzo ciężko się przystosować, a w drafcie pójdzie nie wcześniej niż w 4 rundzie... Głupio sie pytać , mimo ze interesuje się NCAAF trochę , ale jakie sa systemy offensywne w NCAAF ?? Jakieś znam typu triple-option [GA Tech] czy spread , ale na czym dokładnie polegają to nie wiem. Co do Houston to perfect record i ledwo się załapią do top 10 , ale trudność rywali robi swoje. Żadnej ekipy z #25. Jedynie BYU i UCLA z tych mocniejszych konferencji. Chociaz z chęcią obejrzałbym meczyk z dużą ilością passingu typu Houston - OSU , Texasm A&M , Oklahoma czy Baylor.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Może chodzi o coś w stylu blur offense Oregonu ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ja akurat też nie bardzo się znam na tych systemach ale w NCAA niektóre zespoły grają ten swój spread offense, gdzie ofensywa jest rozciągnięta na całą szerokość boiska i praktycznie cały czas jest w shotgun formation. Przy czym są odmiany pass-heavy jak w Houston właśnie, albo run-heavy (triple-option i takie tam bajery). W NFL, stałe granie w ten sposób nie bardzo zdaje egzamin, bo QB w takim rozwiązaniu nie jest dobrze chroniony, co przy lepszych obrońcach niż w NCAA kończy się katastrofą. Miami w 2008 roku grali "wildcat formation" i na początku szło im całkiem nieźle, ale po kilku meczach ich system był już rozgryziony przez koordynatorów defensywy i musieli zarzucić stałe granie tym sposobem. Tutaj coś więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Offensive_philosophy_(American_football) http://en.wikipedia.org/wiki/Spread_offense http://www.pastapadre.com/2010/06/18/ncaa-football-11-team-by-team-list-of-offensive-styles
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Jack Del Rio zwolniony z Jacksonville. Może wreszcie zaczną lepiej grać, zwłaszcza, że Jaguars mają też nowego właściciela. Zwolniony został też koordynator defensywy w Indianie. No i Curtis Painter powędrował na ławę. Jego miejsce zajął Dan Orlovsky. Heh, akurat Orlovsky grał w Detroit kiedy przeszli do historii z bilansem 0-16. Można więc powiedzieć, że to najlepszy człowiek do tej roboty  Nie wiem jakim cudem Orlovsky gra jeszcze w NFL 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Spojrzałem właśnie, że Colts dostali +20,5 do handicapu. Nie pamiętam kiedy ja widziałem ostatnio taki handicap w NFL 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Panowie czyli zanosi sie na to ze zobaczymy w koncu Janikowskiego w plejofach Przy okazji Skiper, Ghost i Olech duze  za posty w temacie, zawsze jak mam chwile czasu to tu zagladam i czytam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Dzisiejszy mecz raczej trudny do rozkminienia. Nie zagrają Vick, Maclin, nie wiadomo co z LeSeanem McCoy'em. McNabb zwolniony z Vikings, może ktoś z "potrzebujących" skusi się na dziadka, może Bears ? Bears grają z KC, i chyba nie traktują swego przeciwnika poważnie: Lance Briggs: "As far as I know, we're facing Tyler Palko." Most in the room had a hard time keeping a straight face. JD Na pierwszy rzut oka z rozkładu niedzielnego wyłania mi się Falcons (-3) ?? W Houston trzeci QB na czele, więc całe siły rzucą pewnie na running game. A Atlanta po cichu ma 3-4 najlepszą obronę biegową w lidze. Z drugiej strony obrona Texans imponuje w tym roku. Wzrost hcp z 1.5p...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ja miałem też dzisiejszy mecz odpuścić, ale jednak zagram Philę -3. Obie drużyny rozczarowały w ostatniej kolejce, ale Seattle zdecydowanie bardziej. Brak Vicka to wcale nie musi być osłabienie. Vince Young podał przecież na 400 jardów w meczu z NE! Dla Phili każdy mecz teraz jest meczem ostatniej szansy. Futbolowo są na pewno lepsi od Seattle, zobaczymy czy mają jeszcze jaja czy się już poddali. Eagles 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Dobra tyrada po kolejnym "występie" Eagles. Rzadko coś takiego można spotkać w ogólnokrajowych mediach, tzn. całkowitą, druzgocącą krytykę jakiejś drużyny. What does it mean?: The Eagles are losers. It's as simple as that. One more loss will ensure a losing record for a team that does nothing as well as it does losing. There was absolutely no excuse for the defense to come out the way it did in this game, playing soft, missing tackles and watching Marshawn Lynch, who it knew was Seattle's only real weapon, run over it at will.
There was no excuse for DeSean Jackson, who's still moping about his contract after insisting he wouldn't, to be giving up on deep routes when he's the only deep threat the team has. There was no excuse for the Eagles' penalties, for not calling timeout after a third-down stop with a minute left in the first half, for sending 12 men onto the field for a punt return and having to call a timeout when they were still in the game and looked as though they might need their timeouts.
These are the careless, lazy, undisciplined acts of losing players and losing teams, and whatever the Eagles might have been or should have been, this is what they are. They are 4-8. They are the most disappointing flop of a team in the entire league. They are losers. _________ Spojrzałem właśnie, że Colts dostali +20,5 do handicapu. Nie pamiętam kiedy ja widziałem ostatnio taki handicap w NFL  Colts facing historically large point spread [ nfl.si.com] Fajne przypomnienie jak ostatnie tak wielkie handicapy sobie "radziły" w meczach. min. During their undefeated 2007 regular season, the Patriots were 24.5-point favorites over the Eagles (New England won just 31-28), then opened at that same line just a few weeks later against the Jets (New England won, 20-10).
Last edited by Skiper; 02/12/2011 22:13.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Eagles... Położyli już laskę na ten sezon, jełopy bez honoru. DeSean Jackson prawdopodobnie siądzie już sobie na ławce. Zero zaangażowania, zero chęci, przestał się dogadywać z resztą teamu, a jeszcze chce zarabiać masę kasy. Coach go broni, tylko nie wiem po co. Chce sobie przejebać u reszty drużyny i kibiców? Najlepszy gracz w ofensywie McCoy gra z kontuzją. Maclin kontuzja, Vick kontuzja ale i tak to nie ten sam Vick co w zeszłym sezonie, Vince Young nawet się stara, dużo rzuca, ale wychodzi mu to bardzo różnie. Strat notują najwięcej w lidze, mnóstwo głupich kar, a ta dreamteamowa obrona po prostu gra słabo, a do tego dochodzi jeszcze kontuzja Asomughy. I asked #Eagles president Joe Banner if he would comment on the overall state of the team. He politely declined. Ciekawe jakie kursy będą na nich teraz. I nikt nie zatrudnił McNabba. Goodbye Donovan, it was fun while it lasted 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Tebowy stoją już po 2.09, szybki spadek po informacji że w Minnesocie zabraknie Adriana Petersona. Do tego Percy Harvin, ten co zrobił tydzień temu return 104y i nie zaliczył TD (tzn. zaliczył, ale sędziowie nie zauważyli a jego trener bał się wziąć challenge) jest chory. Michael Jenkins już kilka dni temu powędrował na IR. Plus: Along with Jenkins, Minnesota also put safeties Husain Abdullah and Tyrell Johnson and long snapper Cullen Loeffler on injured reserve this week.
Also listed as questionable for Sunday are cornerback Asher Allen (shoulder), linebacker E.J. Henderson (shoulder) and tight end Kyle Rudolph (quadriceps contusion). W Broncos niepewny rewelacyjny rookie Von Miller, miał drobną operację dłoni w tygodniu i chyba się ona nie goi tak szybko jak tego lekarze oczekiwali. Teeeeeeebbooooow. Tebowing.com Hmmm 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ja nie rozumiem tego kursu. Denver dogiem w meczu z Vikings? Wprawdzie ja nie należę do kościoła św. Tebowa  a nawet uważam, że nie da się tak prowadzić drużyny na dłuższą metę, ale przede wszystkim trzeba zauważyć trzy rzeczy. Po pierwsze: obrona Broncos gra bardzo dobrze. Po drugie: Tebow gra bez strat. Po trzecie: Tebow gra świetnie w 4 kwarcie. A co ma Minnesota? Przyzwoitą obronę, przewagę własnego boiska i tyle. Brak Petersona to jest mega osłabienie. Gdyby nie ewentualny brak Vona Millera to śmiało można by grać Denver. Jednak dla mnie Miller to z 40% obrony Denver, więc na razie się wstrzymuje. Poniżej znaleziona w sieci statystyka QB pod względem passer rating tylko w 4 kwartach. Może być przydatne tym co grają na live. Eli jest pierwszy, nieźle... EXCELLENT: E. MANNING------------------123.7 RODGERS--------------------113.0 BRADY-------------------------108.4 TEBOW------------------------107.8 J CAMPBELL------------------104.1 GOOD: STAFFORD-------------------98.6 ROMO-------------------------96.9 SANCHEZ--------------------93.8 A SMITH---------------------91.6 BREES----------------------91.2 AVERAGE: FLACCO-------------------87.3 FITZPATRICK------------86.5 FREEMAN----------------84.3 MCCOY------------------84.0 HASSELBECK---------81.9 RYAN-------------------79.1 GROSSMAN----------78.4 PONDER--------------78.4 T JACKSON----------78.1 NEWTON-------------76.1 BELOW AVERAGE: VICK-------------------73.6 RIVERS--------------73.5 ROETHLISBERG---72.4 KOLB----------------72.0 BRADFORD--------71.8 GABBERT----------70.1 SCHAUB------------69.2 CASSELL-----------65.2 CUTLER------------60.5 MOORE------------60.3 DALTON-----------58.4 PAINTER-----------45.5 C PALMER--------34.8
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
During their undefeated 2007 regular season, the Patriots were 24.5-point favorites over the Eagles (New England won just 31-28) Pamiętam tamten weekend bo miałem coś tam pograne na NE  , ale wg mnie Brady nawet sprzed kontuzji nie budził u mnie tyle zaufania co teraz Rodgers 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Rodgers ma ten plus że, primo, ma o wiele lepszych receiverów (zwłaszcza do długich podań, żadnego konia trojańskiego w stylu Ochocinco), secundo, GB ma słabą grę biegową (Starks miewa tylko czasem przebłyski, Ryan Grant już będzie kończył karierę powoli) i po prostu muszą rzucać. A jak wchodzi Aaaron, to zazwyczaj na dzień dobry odpala jakąś bombkę do Nelsona/Jenningsa, jak z DET chociaż. Pats mają przyzwoitą grę biegiem, i co najważniejsze chyba, CHCĄ biegać. Dlatego zazwyczaj numerki Toma im zimniej się robi tym bardziej spadają. A grając górą łatwiej pokrywać wysokie hcp, przynajmniej takie jest moje zdanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 12,059
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 12,059 |
To nie jest tylko Twoje zdanie. Running game zabiera zwyczajnie dużo więcej czasu...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Co sądzicie o triplu Pkacers + Baltimore + Bears ??
Packers w tej formie owinno pojechac NYG , Baltimore tez nie powinno miec problemów. Gorzej z Bears , bo to KC trc\oche takie nie wiadomo co , a znowu Cutler nie wiadomo co prezentuje.
Czy jednak Tebowy + Jets bardziej warte uwagi ??
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|