Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 23 1 2 4 5 6 7 8 22 23
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Ok, działa smile W sumie ta wersja co jest w sieci ma dźwięk "z kina" przez co dialogi o wiele wyraźniej słychać niż w normalnej, DVDRipowskiej wersji, niemniej chciałem napisy bojąc się terminologii baseballowej wink


______________________


Margin Call - kolejny film o kryzysie finansowym. Fabuła nie zaskakuje, de facto jest to 24h z życia jakiegoś banku. Więc tu bez rewelacji, natomiast sam film jest bardzo dobrze zrobiony. Główny wątek to w sumie relacje względem siebie poszczególnych pracowników, przez co wytworzony został klimat bym powiedział psychologiczny. I tu największa zaleta, a mianowicie świetna obsada która nie zawodzi. Bardzo dobry Jeremy Irons, plus Kevin Spacey, Simon Baker oraz Demi Moore. Przyjemny film do obejrzenia.

Na fw średnia obecnie 6.7, moja ocena 7.5/10.

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Dzisiaj jest też 'Jestem Legendą' ,,,film mi się podobał , pamiętam że byłem sam w kinie (cała sala dla mnie jeah) i dało się wczuć w klimat. Może nie jakieś cudo ale obejrzę ponownie.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
pojawił się remake Straw Dogs, widział to już ktoś ? pierwsze opinie jakie poznałem raczej nie najlepsze.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by eroll
Jak obejrzysz napisz czy się podobało , bo tak czytałem opis i jak dla fanów sportu (i nie tylko zresztą) może być całkiem całkiem niezły.

1) Te napisy są do dupy i bardziej przeszkadzają niż pomagają. Pytanie, czy będą zrobione porządne, i to przez kogoś kto ma choć podstawowe pojęcie o baseballu/sporcie.

2) Jak już pisałem, dźwięk jest z kina, więc odgłosów chrupania czy szumu co jakiś czas nie dało się uniknąć. Mi to nie przeszkodziło, niemniej nie polecam tej wersji zwyczajnie. Więc chyba się trzeba do kina udać smile Generalnie jestem w szoku że film o tematyce sportowej się w naszych kinach pojawił, ale pewnie zadecydowała osoba Brada Pitta.

________

Moneyball - jest dobrze. Oceny pozytywne, fw (dopiero 125 głosów) 7.1, imdb 8.0 z 14k. Przychylam się do średniej 7.5 powiedzmy. Gra aktorska bez znaczenia ale nie ma z nią problemów, Pitt w formie a i dzięki niemu możesz wziąć dziewczynę z sobą ("hej, może pójdziemy na film z Bradem Pittem?") historia piękna, super realizacja, zarówno obrazu jak i dźwięku. Film to sama liga co najlepsze filmy sportowe jakie miałem okazję oglądać, czyli:
- Greatest game ever played (o amatorskim golfiście)
- The Express (o graczu futbolu amerykańskiego)

Polecam każdemu. Home-run.

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Originally Posted by Busta
Skończyłem oglądać 4 sezon SOA im dalej tym gorzej pomału to się robi telenowela, ktoś ma podobne odczucia?

4 sezon nie był zły i przez cały sezon napięcie było fajnie budowane az do tego ostatniego odcinka. Chyba wszyscy spodziewali się czegoś innego na zakończenie, stąd i zawód , mój także. Na pewno wydłużenie ostatniego odcinka na dwa nie pomogło serialowi, ale tak sobie zażyczyła stacja i wyszło jak wyszło. Wbrew pozorom duża oglądalność i rozgłos nie zawsze pomaga, przykładem moze być The Wire, któe cudem zostało ocalone przez HBO i dostaliśmy zamkniętą w 5 sezonów historię.

Proponuję poczytać blog Kurta Suttera , sam nie ukrywa, że SONS to opera mydlana smile :

The Wire, we ain't, nor do we aspire to be. For the record, SOA is an adrenalized soap opera, it's bloody pulp fiction with highly complex characters




Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Originally Posted by Skiper
Originally Posted by eroll
Jak obejrzysz napisz czy się podobało , bo tak czytałem opis i jak dla fanów sportu (i nie tylko zresztą) może być całkiem całkiem niezły.

1) Te napisy są do dupy i bardziej przeszkadzają niż pomagają. Pytanie, czy będą zrobione porządne, i to przez kogoś kto ma choć podstawowe pojęcie o baseballu/sporcie.

Akurat kiedyś oglądałem Any Given Sunday z napisami i pół filmu zastanawiałem się co znaczy dogrywka ..... , chodziło o Play-Offy oczywiście , a nie o jeszce jedna kwartę

Akurat baseball jest jednym z tych sportów , że trzeba się nieco z zasadami zaznajomić , a na pewno Ci nie znający będą mieli problemy ze zrozumieniem.
Ja filmu nie widziałem jeszcze , ale jeśli dobrze rozumiem z opisu to statystyki mają tu sporo do powiedzenia , a tego w baseballu jest od cholery.
Wytłumacz normalnemu kibicowi interesującemu się kopaną co znaczy OPS , SLG czy FIP ....

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Podobno, podobno w to film w którym nie trzeba się znać na baseballu tak gdzieś czytałem w opisie, więc być może fabuła nie zawiera tak wiele fachowych określeń koniecznych do zrozumienia ocb. Jutro wyskoczę na to do kina i sprawdzę osobiście smile

ps.obejrzałem przed chwilą 'Naznaczony' z 2010r. Pozytywnie zaskoczyło mnie zachowanie głównych bohaterów inne,bardziej realne niż w tym podobnych produkcjach.No i kilka strasznych momentów było a o to przecież chodzi. W tym gatunku 7/10 .

Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Originally Posted by Gowysp
Originally Posted by spirolek
Originally Posted by jadanek
Wlasnie obejrzalem "Warrior" z 2011, jak dla mnie kozak film wink


potwierdzam jak dla mnie 9/10
Świetny film, polecam.

wypas film

POLECAM

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Czy ktoś wie gdzie można obejrzeć Asylum 5D? Chodzi mi o online oczywiście niekoniecznie w technologii 5D wink

Przeszukałem Internet i nie mogę znaleźć...

Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
O
Na pełnejjj kurrr...
Na pełnejjj kurrr...
O Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
nie będę kolejny raz cytował, więc:

'Warrior' - potwierdzm, świetny film!

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Będą drugie sezony The Event albo The Killing?

Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Event nie
The Killing tak - wiosna 2012

Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Witam

Mozecie polecic jakies seriale w stylu Californication ?

Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Originally Posted by J - 23
Witam

Mozecie polecic jakies seriale w stylu Californication ?

Entourage- tutaj wiecej kobiet i imprez tongue

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Luck

Zapowiada się przedni serial

Dustin Hoffman, Nick Nolte

Produkcja Michael Mann

Temat: Bukmacherka wink

"Luck" ukazuje prowokacyjne spojrzenie "od środka" na świat związany z wyścigami konnymi.
Bohaterami będą trenerzy, dżokeje a także ludzie związani z obstawianiem gonitw.



Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Pilot S01E01 już w sieci, zobaczymy co to smile

S01E02 dopiero 05.02.2012

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Trzeba zassac smile Polski akcent nawet, Weronika Rosati w trailerze sie pojawia wiec pewnie cos tam pogrywa.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
Nie gustuję w komediach romantycznych ale
"Listy do M." słyszę same ochy i achy. Warto ?

Dołączył: Oct 2007
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Oct 2007
Posty: 974
Z dziewczyną fajnie - zupełnie inny klimat niż samemu, taka świąteczna komedia romantyczna i umówmy się że większości podniecają się tym kobiety, jaki to nie jest zajebisty film.. dla mnie film jak film, jeden z wielu który nie zapada szczególnie w pamięci smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048
!
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
! Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048
"Chrzest" to druga pełnometrażowa fabuła reżysera młodego pokolenia Marcina Wrony. Akcja filmu toczy się w środowisku przestępczym i opowiada o próbie ucieczki od zła. Scenariusz został oparty na kanwie prawdziwej historii chłopaka z polskiej prowincji, który po kryminalnym epizodzie w swoim rodzinnym miasteczku, trafia do Warszawy. Michał (w tej roli Wojciech Zieliński) liczy na zmianę swojego losu i ucieczkę z przestępczego środowiska. Niestety ciąży na nim wyrok mafii, w obliczu którego desperacko poszukuje sposobu, by ocalić swą rodzinę. Kilka dni przed chrztem dziecka zaprasza dawnego przyjaciela, który ma zostać ojcem chrzestnym. Cele Janka (Tomasz Schuchardt) są zupełnie inne, chce być taki jak kiedyś Michał. Imponuje mu dawny kryminalny świat Michała, z którego ten już dawno uciekł i chce żyć po "drugiej stronie". W trakcie historii odbędzie się "walka o duszę" Janka, między Michałem, a szefem gangu (Adam Woronowicz). Tekst scenariusza zawiera religijne odniesienia do tematu "zaprzedania duszy" i rytualnej ofiary. Kameralna historia splata losy trójki bohaterów niczym w tragedii antycznej, prowadząc do nierozwiązywalnego konfliktu z siłami dobra i zła.

Bardzo ciekawy film. Obejrzałem z wielka pasją.

Strona 6 z 23 1 2 4 5 6 7 8 22 23

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Lukasz111, 11kera11, JelineK, betowiec, kamel), 1,089 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,908
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1