|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Ok, działa  W sumie ta wersja co jest w sieci ma dźwięk "z kina" przez co dialogi o wiele wyraźniej słychać niż w normalnej, DVDRipowskiej wersji, niemniej chciałem napisy bojąc się terminologii baseballowej  ______________________ Margin Call - kolejny film o kryzysie finansowym. Fabuła nie zaskakuje, de facto jest to 24h z życia jakiegoś banku. Więc tu bez rewelacji, natomiast sam film jest bardzo dobrze zrobiony. Główny wątek to w sumie relacje względem siebie poszczególnych pracowników, przez co wytworzony został klimat bym powiedział psychologiczny. I tu największa zaleta, a mianowicie świetna obsada która nie zawodzi. Bardzo dobry Jeremy Irons, plus Kevin Spacey, Simon Baker oraz Demi Moore. Przyjemny film do obejrzenia. Na fw średnia obecnie 6.7, moja ocena 7.5/10.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Dzisiaj jest też 'Jestem Legendą' ,,,film mi się podobał , pamiętam że byłem sam w kinie (cała sala dla mnie jeah) i dało się wczuć w klimat. Może nie jakieś cudo ale obejrzę ponownie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
pojawił się remake Straw Dogs, widział to już ktoś ? pierwsze opinie jakie poznałem raczej nie najlepsze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Jak obejrzysz napisz czy się podobało , bo tak czytałem opis i jak dla fanów sportu (i nie tylko zresztą) może być całkiem całkiem niezły. 1) Te napisy są do dupy i bardziej przeszkadzają niż pomagają. Pytanie, czy będą zrobione porządne, i to przez kogoś kto ma choć podstawowe pojęcie o baseballu/sporcie. 2) Jak już pisałem, dźwięk jest z kina, więc odgłosów chrupania czy szumu co jakiś czas nie dało się uniknąć. Mi to nie przeszkodziło, niemniej nie polecam tej wersji zwyczajnie. Więc chyba się trzeba do kina udać  Generalnie jestem w szoku że film o tematyce sportowej się w naszych kinach pojawił, ale pewnie zadecydowała osoba Brada Pitta. ________ Moneyball - jest dobrze. Oceny pozytywne, fw (dopiero 125 głosów) 7.1, imdb 8.0 z 14k. Przychylam się do średniej 7.5 powiedzmy. Gra aktorska bez znaczenia ale nie ma z nią problemów, Pitt w formie a i dzięki niemu możesz wziąć dziewczynę z sobą ("hej, może pójdziemy na film z Bradem Pittem?") historia piękna, super realizacja, zarówno obrazu jak i dźwięku. Film to sama liga co najlepsze filmy sportowe jakie miałem okazję oglądać, czyli: - Greatest game ever played (o amatorskim golfiście) - The Express (o graczu futbolu amerykańskiego) Polecam każdemu. Home-run.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
Skończyłem oglądać 4 sezon SOA im dalej tym gorzej pomału to się robi telenowela, ktoś ma podobne odczucia? 4 sezon nie był zły i przez cały sezon napięcie było fajnie budowane az do tego ostatniego odcinka. Chyba wszyscy spodziewali się czegoś innego na zakończenie, stąd i zawód , mój także. Na pewno wydłużenie ostatniego odcinka na dwa nie pomogło serialowi, ale tak sobie zażyczyła stacja i wyszło jak wyszło. Wbrew pozorom duża oglądalność i rozgłos nie zawsze pomaga, przykładem moze być The Wire, któe cudem zostało ocalone przez HBO i dostaliśmy zamkniętą w 5 sezonów historię. Proponuję poczytać blog Kurta Suttera , sam nie ukrywa, że SONS to opera mydlana  : The Wire, we ain't, nor do we aspire to be. For the record, SOA is an adrenalized soap opera, it's bloody pulp fiction with highly complex characters
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004 |
Jak obejrzysz napisz czy się podobało , bo tak czytałem opis i jak dla fanów sportu (i nie tylko zresztą) może być całkiem całkiem niezły. 1) Te napisy są do dupy i bardziej przeszkadzają niż pomagają. Pytanie, czy będą zrobione porządne, i to przez kogoś kto ma choć podstawowe pojęcie o baseballu/sporcie. Akurat kiedyś oglądałem Any Given Sunday z napisami i pół filmu zastanawiałem się co znaczy dogrywka ..... , chodziło o Play-Offy oczywiście , a nie o jeszce jedna kwartę Akurat baseball jest jednym z tych sportów , że trzeba się nieco z zasadami zaznajomić , a na pewno Ci nie znający będą mieli problemy ze zrozumieniem. Ja filmu nie widziałem jeszcze , ale jeśli dobrze rozumiem z opisu to statystyki mają tu sporo do powiedzenia , a tego w baseballu jest od cholery. Wytłumacz normalnemu kibicowi interesującemu się kopaną co znaczy OPS , SLG czy FIP ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Podobno, podobno w to film w którym nie trzeba się znać na baseballu tak gdzieś czytałem w opisie, więc być może fabuła nie zawiera tak wiele fachowych określeń koniecznych do zrozumienia ocb. Jutro wyskoczę na to do kina i sprawdzę osobiście  ps.obejrzałem przed chwilą 'Naznaczony' z 2010r. Pozytywnie zaskoczyło mnie zachowanie głównych bohaterów inne,bardziej realne niż w tym podobnych produkcjach.No i kilka strasznych momentów było a o to przecież chodzi. W tym gatunku 7/10 .
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 3,789 |
Wlasnie obejrzalem "Warrior" z 2011, jak dla mnie kozak film  potwierdzam jak dla mnie 9/10 Świetny film, polecam. wypas film POLECAM
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Czy ktoś wie gdzie można obejrzeć Asylum 5D? Chodzi mi o online oczywiście niekoniecznie w technologii 5D  Przeszukałem Internet i nie mogę znaleźć...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
nie będę kolejny raz cytował, więc:
'Warrior' - potwierdzm, świetny film!
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Będą drugie sezony The Event albo The Killing?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
Event nie The Killing tak - wiosna 2012
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
|
|
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241 |
Witam
Mozecie polecic jakies seriale w stylu Californication ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796 |
Witam
Mozecie polecic jakies seriale w stylu Californication ? Entourage- tutaj wiecej kobiet i imprez 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406 |
LuckZapowiada się przedni serial Dustin Hoffman, Nick Nolte Produkcja Michael Mann Temat: Bukmacherka "Luck" ukazuje prowokacyjne spojrzenie "od środka" na świat związany z wyścigami konnymi. Bohaterami będą trenerzy, dżokeje a także ludzie związani z obstawianiem gonitw.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Pilot S01E01 już w sieci, zobaczymy co to  S01E02 dopiero 05.02.2012
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Trzeba zassac  Polski akcent nawet, Weronika Rosati w trailerze sie pojawia wiec pewnie cos tam pogrywa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699 |
Nie gustuję w komediach romantycznych ale "Listy do M." słyszę same ochy i achy. Warto ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 974
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2007
Posty: 974 |
Z dziewczyną fajnie - zupełnie inny klimat niż samemu, taka świąteczna komedia romantyczna i umówmy się że większości podniecają się tym kobiety, jaki to nie jest zajebisty film.. dla mnie film jak film, jeden z wielu który nie zapada szczególnie w pamięci 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048 |
"Chrzest" to druga pełnometrażowa fabuła reżysera młodego pokolenia Marcina Wrony. Akcja filmu toczy się w środowisku przestępczym i opowiada o próbie ucieczki od zła. Scenariusz został oparty na kanwie prawdziwej historii chłopaka z polskiej prowincji, który po kryminalnym epizodzie w swoim rodzinnym miasteczku, trafia do Warszawy. Michał (w tej roli Wojciech Zieliński) liczy na zmianę swojego losu i ucieczkę z przestępczego środowiska. Niestety ciąży na nim wyrok mafii, w obliczu którego desperacko poszukuje sposobu, by ocalić swą rodzinę. Kilka dni przed chrztem dziecka zaprasza dawnego przyjaciela, który ma zostać ojcem chrzestnym. Cele Janka (Tomasz Schuchardt) są zupełnie inne, chce być taki jak kiedyś Michał. Imponuje mu dawny kryminalny świat Michała, z którego ten już dawno uciekł i chce żyć po "drugiej stronie". W trakcie historii odbędzie się "walka o duszę" Janka, między Michałem, a szefem gangu (Adam Woronowicz). Tekst scenariusza zawiera religijne odniesienia do tematu "zaprzedania duszy" i rytualnej ofiary. Kameralna historia splata losy trójki bohaterów niczym w tragedii antycznej, prowadząc do nierozwiązywalnego konfliktu z siłami dobra i zła.
Bardzo ciekawy film. Obejrzałem z wielka pasją.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|