|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
nie chciałbym być bezczelny i leniwy ale może ktoś na kieruje na laptopa 17cali typowy do internetu, filmu, nagrać coś na płytkę żadne gry nie wchodzą w gre  poza kurnikowymi  do 2000zł
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2009
Posty: 45,437
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2009
Posty: 45,437 |
simons1986 ma rację
ASUS, DELL, LENOVO -> HP, ACER
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Prawda jest taka, że każdy wydaje subiektywne opinie o danym sprzęcie i danej marce. Ja np. mam doświadczenie takie, że każdemu musiałbym odradzić Della, Lenovo i Toshibę, a polecić Asusa, Samsunga i np. MSI. Tylko, że prawda jest taka, że jak źle będziesz użytkował laptopa, to zajedziesz nawet Lamborghini wśród laptopów  Skull, chyba każdy laptop do 2k zł spełnia Twoje wymagania 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
korzystam z netbooka msiu100 plus z poszerzoną pamięcią 2gb. maszynka podłączona pod 21,5 calowy monitor benq. genialny zestawik za 1,5k. wady -> brak cd/dvd. należałoby dokupić zewnętrzny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Exp, pracujesz we wrocławskim HP?  Jakie lapki są najmniej awaryjne?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2002
Posty: 2,455 |
korzystam z netbooka msiu100 plus z poszerzoną pamięcią 2gb. xp? fabrycznie 1GB i sam zmieniles na 2GB? chodzi mi o to, czy +1GB robi roznice, daje choc malego kopa? mam identyczny konfig oparty na n280 1,66GHz, tyle ze 1GB ramu + win7 no i niestety dupy nie urywa. jeszcze w 1-szym roku to smigalo, ale teraz nawet po przywroceniu systemu zrobil sie straszny mul - o multitasku moge zapomniec, jedna rzecz na raz, z video juz sie lekkie problemy zaczynaja przy 480p. sie zbieralem juz wczesniej zeby ram zmienic na 2GB wlasnie, ale nie mam mozliwosci stestowania i nie chce sie bawic w ciemno w kupowanie kolejnych gratow, ktore nic nie wniosa. pewnie na xp lepiej by smigal, ale tez sie jakos nie moge zebrac...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
firma jak firma, ogolnie dell czy hp to to samo
ale masz potrzebe na matryce 17? jezeli bedzie lezal tylko w domu to ok, wiekszy ekran jest fajny
ale jezeli chodzi o transport, to mniej praktyczny i troche ciezki Koles jak sie nie znasz to odpusc sobie ten temat, jak mozesz porownywac HP z Dellem i wrzucic obie firmy do jednego worka? przeciez obie firmy dzieli ogromna przepasc, pracuje w salonie komputerowym i wiem jak to wyglada. Od momentu kiedy HP zostal przejety przez innego wlasciciela nie ma dnia aby ktos do salonu nie przyszedl z HP, albo strzelaja matryce, albo problemy z przegrzewaniem albo problemu z portami masakra. Ja osobiscie polecam albo Lenovo albo Asusa, co do Asusa wiadomo laptopy drozsze ale warto doplacic troszke wiecej a z daleko trzymac sie od Acer-ow, HP i Samsungow czyli od firm ktore masowo mozna spotkac w salonach T-Mobile, Orange czy Plus a dlaczego ? bo to najwieksze badziewie  po pierwsze nie ejstem twoim kolesiem, wiec powstrzymaj konie kowboju nie wiem na czym polega twoja praca w tym salonie, ale jezeli tylko przesylasz lapki dalej do serwisu, to rzeczywiscie twoja wiedza jest przeogromna. Proponuje wlaczyc excela i zrobic statystyka w % ile wadliwych mailes lapkow w stosunku do ilosci sprzedazy ja swoje doswiadczenia opieram na pracy z lapem, nie jest to do grania ale typowo uzytek biznesowy z czestymi wyjazdami. Mialem Della i byl ok. Teraz mam juz jakis czas HP i bardzo sobie chwale, najmniejszych problemow i ciezko go rozwalic. Tyle ode mnie. a co do zakupu HP przez inna firme... to ajkos sobie nie przypominam...No chyba mowisz o przjeciu Compaq przez HP 10 lat temu... ale to przejecie bylo w druga strone a HP wykorzystuje ich linie do produkcji. a na temat awaryjnosci Exp Ci juz wytlumaczyl doglebnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
korzystam z netbooka msiu100 plus z poszerzoną pamięcią 2gb. xp? fabrycznie 1GB i sam zmieniles na 2GB? chozi mi o to, czy +1GB robi roznice, daje choc malego kopa? mam identyczny konfig oparty na n280 1,66GHz, tyle ze 1GB ramu + win7 no i niestety dupy nie urywa. tak, sam dodałem i na xpeku jadę. Kompa mam 2,5 roku, ram dodałem 2 lata temu. 2gb robi różnicę. Mnie wystarcza, a jestem dość wymagający (półgigowe rastry itp.)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096 |
Llama nie pracuje w HP, pracuje w zasadzie dla konkurencji, ale nie o tym chciałem mowic tutaj. Z innej beczki mam w domu dwa kompy HPki - jeden siedem lat notebook, drugi roczny netbook. Nigdy nie ulegly awarii, ale grzeja sie niemilosiernie, zaden inny komp ktory mialem w rekach nie robil mi za kaloryfer jak te dwa. W wakacje chce kupic nowego lapka chyba tez 17" i nie bede raczej spogladal na marke tylko odpowiednie parametry. Choc nie powiem, ze mam swoich faworytow ze wzgledu na jakosc wykonania i dobranie czesci. Siostra ma Della 1,5 roku, dziala okej nie moge nic zlego powiedziec do tej pory. Ojciec Packard Bell 17" na wypasie go kupowal, tez 1,5 roku i do tej pory odpukac rowniez wszystko git. Dwie kolezanki i kolega pracowali w MSI we Wrocku i stanowczo odradzaja, ale mialem tylko raz ten komp w reku, troche trzeszczala obudowa ale nic strasznego... Tesciu ma Acera - od roku dziala bez zarzutu. Jesli chodzi o cena/jakosc wykonania to niestety obecnie najlepszy wybor. Zona ma Toshibe - dba o niego jak nikt inny, w zestawie cooler Zalman i po 3 latach sie zapalil  W efekcie uszkodzona prawodpodobnie uszkodzona plyta glowna. Byl w serwisie i niby naprawili, dziala, ale sie system zacina w nieoczekiwanym momencie w trakcie pisania (najczesciej w przegladarce). Jak by ktos byl chetny kupnem to btw. moge go sprzedac po taniosci  A gdybym mial za duzo hajsu zainwestowal bym w dobrze wyposazonego Sony Vaio.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Exp, pracujesz we wrocławskim HP?  Jakie lapki są najmniej awaryjne? najmniej awaryjne sa Asusy, wygrywaja wszystkie rankingi jesli chodzi o niezawodność, nowe modele maja fajny system tzw ,,IcoCool" czyli komputer jest tak zaprojektowany ze nie odczujesz cieplego powietrze na klawiaturze i jej obrebie, cieple powietrze ucieka z jednego miejsca dzieki czemu komputery nie przegrzewaja sie tak jak to bywa z HP 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
firma jak firma, ogolnie dell czy hp to to samo
ale masz potrzebe na matryce 17? jezeli bedzie lezal tylko w domu to ok, wiekszy ekran jest fajny
ale jezeli chodzi o transport, to mniej praktyczny i troche ciezki Koles jak sie nie znasz to odpusc sobie ten temat, jak mozesz porownywac HP z Dellem i wrzucic obie firmy do jednego worka? przeciez obie firmy dzieli ogromna przepasc, pracuje w salonie komputerowym i wiem jak to wyglada. Od momentu kiedy HP zostal przejety przez innego wlasciciela nie ma dnia aby ktos do salonu nie przyszedl z HP, albo strzelaja matryce, albo problemy z przegrzewaniem albo problemu z portami masakra. Ja osobiscie polecam albo Lenovo albo Asusa, co do Asusa wiadomo laptopy drozsze ale warto doplacic troszke wiecej a z daleko trzymac sie od Acer-ow, HP i Samsungow czyli od firm ktore masowo mozna spotkac w salonach T-Mobile, Orange czy Plus a dlaczego ? bo to najwieksze badziewie  po pierwsze nie ejstem twoim kolesiem, wiec powstrzymaj konie kowboju nie wiem na czym polega twoja praca w tym salonie, ale jezeli tylko przesylasz lapki dalej do serwisu, to rzeczywiscie twoja wiedza jest przeogromna. Proponuje wlaczyc excela i zrobic statystyka w % ile wadliwych mailes lapkow w stosunku do ilosci sprzedazy ja swoje doswiadczenia opieram na pracy z lapem, nie jest to do grania ale typowo uzytek biznesowy z czestymi wyjazdami. Mialem Della i byl ok. Teraz mam juz jakis czas HP i bardzo sobie chwale, najmniejszych problemow i ciezko go rozwalic. Tyle ode mnie. a co do zakupu HP przez inna firme... to ajkos sobie nie przypominam...No chyba mowisz o przjeciu Compaq przez HP 10 lat temu... ale to przejecie bylo w druga strone a HP wykorzystuje ich linie do produkcji. a na temat awaryjnosci Exp Ci juz wytlumaczyl doglebnie z pewnoscia mam wieksza wiedze na temat laptow bo codziennie stykam sie z kilkoma modelami i wiem ktore warto polecic. Ty uzywasz jednego modelu, ja wielu tak wiec kto ma wieksza wiedze?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2011
Posty: 877
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2011
Posty: 877 |
mój stary acer ma 5 lat i działa bez problemów dałem go siostrze , kupiłem 2ego też zero problemów nie wiesza się , nie przegrzewa , wiadomo można kupić dell'a ale acer o podobnych parametrach o niebo taniej także patrząc na cena/wytrzymałość polecam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
@1ce18 -> alej te wszyskie rady i kup RÓŻOWY !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2010
Posty: 12,850
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2010
Posty: 12,850 |
Ja mam tego DeLL'a nie narzekam w najmniejszym szczególe ... jak jeszcze jakies pytania to na priv ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415 |
w tych pieniądzach to nie lepiej Macbooka  ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
w tych pieniądzach to nie lepiej Macbooka  ? W tych pieniądzach to chyba używanego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
Chcem mamie kupić netbooka, czy tam noteboka, już sam nie wiem, coś w tym stylu. 10-11 cali do spraw biurowych(exele itp), do pociągu(żeby mogła troche posmigac po necie) i troche w domu jak nie dostanie stacjonarnego. na co zwrócić uwagę? o napedzie dvd moge zapomnieć? Cena: 1000zł +/-
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708 |
Chcem mamie kupić netbooka, czy tam noteboka, już sam nie wiem, coś w tym stylu. 10-11 cali do spraw biurowych(exele itp), do pociągu(żeby mogła troche posmigac po necie) i troche w domu jak nie dostanie stacjonarnego. na co zwrócić uwagę? o napedzie dvd moge zapomnieć? Cena: 1000zł +/- za ta kwote zadnej rewelki nie kupisz, w tym przedziale wszystkie netbooki sa podobne, unikalbym Acerow a gdybym mial wybrac to kupilbym jakiegos malego Asuska lub Lenovo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
Dokładając troche, sięgnę do pułąpu lapka 15-calowego i wówczas bym wybierał 15, a chialbym mniejszego w rozsadnej cenie, w granicach 1000zł  szału napewno nie będzie, aczkolwiek do surfowania po necie i do tabelek w exelu powinien styknąć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 159
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 159 |
szukam laptopa 15,6" do kwoty ok 2500zł, polecacie może coś z tego pułapu cenowego?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|