Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 16 1 2 3 15 16
#5355887 17/05/2012 20:09
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Zakładam taki temat z nadzieją, że za 3 lata będzie miał on obok swojego tytułu dwucyfrowy numer i się pięknie rozwinie smile

Piszmy tu i rozmawiajmy o wszystkim co związane z lotnictwem. Może ktoś z Was ma licencje na szybowce lub samoloty?

Wszystkim interesującym się tematem polecam tę stronkę: http://www.airliners.net/
wrzucają sporo fajnych foto.

Ciekawy news z dziś:
"Airbus A320 linii OLT Express awaryjnie lądował na lotnisku w bułgarskiej Sofii. Samolot leciał z Warszawy do Hurghady. Na pokładzie znajdowało się około 140 pasażerów. Jak relacjonują turyści w samolocie wybuchł pożar. "Coś się zapaliło, załoga biegała po pokładzie z gaśnicami" - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 jeden z pasażerów. Nikomu nic się nie stało."

ź: http://kontakt24.tvn.pl/temat,samolot-z-polakami-awaryjnie-ladowal-w-sofii-wybuchl-pozar,45330.html?categoryId=2

Zapraszam do dyskusji smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Polecam:

http://www.flightradar24.com/

Sympatycznie jest zobaczyć co leci nad głową smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ta strona to złodziej czasu.
Potrafię tam siedzieć i klikać sobie w samoloty mniejsze, wieksze, patrzeć gdzie największy ruch itp [Linked Image]

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
To prawda, ja jak mam wolny czas to śledzę co lata nad nami i jak tylko się zbliża to lecę z lupą oglądać na posesję grin

Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
[Linked Image]

Taki model mam ochotę sobie kupić smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Piękne malowanie.
Te od Bingo tez fajne wink

lupus #5357569 18/05/2012 20:44
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
I o 4 lata za pozno wink

lupus #5358073 19/05/2012 03:53
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
W tej chwili trwają przygotowania do lądowania awaryjnego bez jednego kola


http://www.flightradar24.com/ICE689

i na zywo

http://www.ruv.is/ruv

Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862
Speedway Liga
Speedway Liga
Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862
wyladowal wink

lupus #5358255 19/05/2012 09:26
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by lupus
I o 4 lata za pozno wink

Nic nie poradzisz na Amerykanów i ich opóźnienia... na szczęście kontrakty dają nam odszkodowanie i cena, za którą kupiliśmy te 787 była też wtedy bardzo dla nas atrakcyjna.

Conrad #5358277 19/05/2012 09:46
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_og..._taki_straszny_i_orkiestrolot_w_tle.html

Ciekawy reportaż z lotu do Toronto na pokładzie wypożyczonego z Ukrainy Boeinga 767 (który do tego wcześniej należał do linii Royal Brunei).

Złota umywalka, lol. smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Tam jest taki gosc co latał niedawno przez 2 miesiace, pol swiata zwiedzil i co ciekawe prowadził relację na żywo, codzienie nowe wpisy. Ajj smile
Świetnie się to czyta, polecam.


lupus #5358980 20/05/2012 00:37
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Mi się bardzo podoba relacja napisana przez gościa, który obalił podczas 32-godzinnej podróży LAX-NRT-SIN-BKK aż 8 butelek szampana wartego ponad $1.000. toast

http://www.flyertalk.com/forum/trip-reports/1074418-8-bottles-dom-lax-bkk-sq-f.html

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Zaraz poczytam, tymczasem:

Nie trzy, a tylko jeden Dreamliner trafi do końca tego roku do PLL LOT - tak poinformował prezes linii, Marcin Piróg. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że w tym roku do LOT-u trafić mogą trzy z ośmiu zamówionych Boeingów 787, choć niektóre media podawały nawet większe liczby.



- W listopadzie przylatuje do nas pierwszy samolot Boeing 787 Dreamliner. Chcemy, żeby pierwszy lot rejsowy Dreamlinera odbył się w styczniu 2013 r., do Chicago - powiedział na antenie TVN24 Marcin Piróg, który uczestniczył w konferencji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) w Warszawie. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, wcześniej załogi Dreamlinerów będą szkolić się latając w Rzeszowie oraz pomiędzy Rzeszowem a Szczecinem. Samolot ma także w celach treningowych i promocyjnych obsłużyć niektóre trasy europejskie.

- Dwie kolejne maszyny mają być dostarczone w styczniu 2013 r., a do końca marca mają przylecieć następne dwie. Kolejne samoloty mają być dostarczane po jednym co roku. W sumie ma być dostarczonych osiem maszyn Boeing 787 Dreamliner, które zastąpią Boeingi 767 - powiedział Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT.

PLL LOT będzie pierwszą linią lotniczą w Europie, a ósmą na świecie, która otrzyma ten model samolotu. Z informacji otrzymanych od Boeinga wynika, że montaż końcowy pierwszego 787 zakończył się pod koniec kwietnia. "Nasz" Dreamliner wyposażony zostanie w silniki Rolls-Royce Trent 1000 z pakietem B i będzie musiał jeszcze przejść przez etap poprawek technicznych.



Zwłoka w dostawie Dreamlinera dla LOT-u przekroczy w tym roku cztery lata. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to niemal pewne jest, że do końca 2012 roku Dreamliner przyleci do Polski z żurawiem na ogonie

lupus #5360503 20/05/2012 23:21
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Trzeba rozkrecic temat:










Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Budowa Boeinga 737 w 2.32 na YT


Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
a długodystansowe ? Londyn - New York nr 1 ?

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nie było wink



Strona 1 z 16 1 2 3 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, burbon, alfa, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, forty), 2,130 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,744
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1