|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Zakładam taki temat z nadzieją, że za 3 lata będzie miał on obok swojego tytułu dwucyfrowy numer i się pięknie rozwinie  Piszmy tu i rozmawiajmy o wszystkim co związane z lotnictwem. Może ktoś z Was ma licencje na szybowce lub samoloty? Wszystkim interesującym się tematem polecam tę stronkę: http://www.airliners.net/wrzucają sporo fajnych foto. Ciekawy news z dziś: "Airbus A320 linii OLT Express awaryjnie lądował na lotnisku w bułgarskiej Sofii. Samolot leciał z Warszawy do Hurghady. Na pokładzie znajdowało się około 140 pasażerów. Jak relacjonują turyści w samolocie wybuchł pożar. "Coś się zapaliło, załoga biegała po pokładzie z gaśnicami" - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 jeden z pasażerów. Nikomu nic się nie stało." ź: http://kontakt24.tvn.pl/temat,samolot-z-polakami-awaryjnie-ladowal-w-sofii-wybuchl-pozar,45330.html?categoryId=2 Zapraszam do dyskusji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Polecam: http://www.flightradar24.com/Sympatycznie jest zobaczyć co leci nad głową 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ta strona to złodziej czasu. Potrafię tam siedzieć i klikać sobie w samoloty mniejsze, wieksze, patrzeć gdzie największy ruch itp [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
To prawda, ja jak mam wolny czas to śledzę co lata nad nami i jak tylko się zbliża to lecę z lupą oglądać na posesję 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
[ Linked Image] Taki model mam ochotę sobie kupić 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Piękne malowanie. Te od Bingo tez fajne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
I o 4 lata za pozno 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862
Speedway Liga
|
|
Speedway Liga
Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862 |
wyladowal 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
I o 4 lata za pozno  Nic nie poradzisz na Amerykanów i ich opóźnienia... na szczęście kontrakty dają nam odszkodowanie i cena, za którą kupiliśmy te 787 była też wtedy bardzo dla nas atrakcyjna.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_og..._taki_straszny_i_orkiestrolot_w_tle.htmlCiekawy reportaż z lotu do Toronto na pokładzie wypożyczonego z Ukrainy Boeinga 767 (który do tego wcześniej należał do linii Royal Brunei). Złota umywalka, lol. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tam jest taki gosc co latał niedawno przez 2 miesiace, pol swiata zwiedzil i co ciekawe prowadził relację na żywo, codzienie nowe wpisy. Ajj  Świetnie się to czyta, polecam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Zaraz poczytam, tymczasem:
Nie trzy, a tylko jeden Dreamliner trafi do końca tego roku do PLL LOT - tak poinformował prezes linii, Marcin Piróg. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że w tym roku do LOT-u trafić mogą trzy z ośmiu zamówionych Boeingów 787, choć niektóre media podawały nawet większe liczby.
- W listopadzie przylatuje do nas pierwszy samolot Boeing 787 Dreamliner. Chcemy, żeby pierwszy lot rejsowy Dreamlinera odbył się w styczniu 2013 r., do Chicago - powiedział na antenie TVN24 Marcin Piróg, który uczestniczył w konferencji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) w Warszawie. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, wcześniej załogi Dreamlinerów będą szkolić się latając w Rzeszowie oraz pomiędzy Rzeszowem a Szczecinem. Samolot ma także w celach treningowych i promocyjnych obsłużyć niektóre trasy europejskie.
- Dwie kolejne maszyny mają być dostarczone w styczniu 2013 r., a do końca marca mają przylecieć następne dwie. Kolejne samoloty mają być dostarczane po jednym co roku. W sumie ma być dostarczonych osiem maszyn Boeing 787 Dreamliner, które zastąpią Boeingi 767 - powiedział Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT.
PLL LOT będzie pierwszą linią lotniczą w Europie, a ósmą na świecie, która otrzyma ten model samolotu. Z informacji otrzymanych od Boeinga wynika, że montaż końcowy pierwszego 787 zakończył się pod koniec kwietnia. "Nasz" Dreamliner wyposażony zostanie w silniki Rolls-Royce Trent 1000 z pakietem B i będzie musiał jeszcze przejść przez etap poprawek technicznych.
Zwłoka w dostawie Dreamlinera dla LOT-u przekroczy w tym roku cztery lata. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to niemal pewne jest, że do końca 2012 roku Dreamliner przyleci do Polski z żurawiem na ogonie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
a długodystansowe ? Londyn - New York nr 1 ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|