|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Jan 2004
Posty: 183 |
Z gory przepraszam za takie pytanie, ale prosilbym o takie lopatologiczne wyjasnienie co to jest handicap i z czym i jak to sie je. Wiem, ze na stronach mecz.pl jest to wyjasnione, ale jakos tego pojac nie moge... Nie wiem moze jestem zbyt malo inteligentny [ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ], ale za Chiny Ludowe nie moge tego zalapac... Z gory dzieki!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Oryginalnie wysłał 1_error: [qb]co to jest i na czym polega handicap??[/qb] hmm Trudno opisać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Jest powiedzmy mecz A - B 1.40 3.00 5.50 Drużyna A jest faworytem więc kurs jest niski. Dla zwiększenia kursów bukmacherzy stosują handicap. Tzn dodają np +1 bramkę drużynie B i kursy wyglądają następująco 2.10 3.80 2.1 (1 X 2) a by tu weszła 1 , drużyna A musi wygrać 2 bramkami; X to tylko wygrana drużyny A 1 bramką a 2 to remis lub inny wynik: Masz tu opisy innych handicapów http://www.mecz.org/index.php?dzial=asian
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63 |
Handicup jest do obstawiania na faworytów meczów ! np. Wisła - Świt (1,5) - oznacza że Świtowi dodajesz 1,5 Bramki. np. Wisła - Świt (1,5)
Wisła - Świt 2:0
Handicup: Wisła - Świt 2:1,5 / oznacza to że Wisła wygrała mimo tego że Świt zaczął z 1,5 bramki więcej.
W punktach bukmacherskich masz tak: np: Handicup 1 2 888: Wisła - Swit (1,5) 1,35 2,00 Jezeli dasz "1"to znaczy że Wisła musi wygrać conajmniej 2 bramkami, jeżeli dałes 2 tzn że Wisła albo wygra tylko 1 bramka lub zremisuje lub przegra !
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401 |
Jeszcze prościej na zdarzeniach bez remisu.
Wymyślony prze ze mnie przykład NBA: SA Spurs (-10) - Atlanta Jak widać handicap = -10 Stawiasz 1 (Czyli San Antonio) I otrzymujemy przy przykładowych wynikach: 99 : 90 - przegrałeś (99-10 = 89 :90) 101 : 90 - wygrałeś (101-10 = 91:90) 100 :90 - zwrot stawki (100-10 = 90:90)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63 |
Nie martw się !! Jeszcze jak długo pochodzisz do STS czy innych to bedziesz opcykany!!
Zapraszam na moje Forum i Sondę !! PIŁKA RĘCZNA RULEZ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518 |
Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)
Pzykładowy mecz:
Birmingham - Middlesbrough 1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)
Rozumiem, ze stawiając na Birmingham po handi -1 gospodarze maja na starcie -1 brankę i musza wygrać przynajmniej 2 bramkami, zebym dostał wygraną. W przypadku remisu lub przewagi tylko jedną bramką przegrywam zakład. Przy obstawieniu Middlesbrough po handi +1 gościa dostają jednobramkową zaliczkę na starcie. W przypadku remisu lub wygranej gośći moj zakład tez wygrywa. W innym wypadku tracę. Jeśli sie myle to prosze mnie poprawić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Natomiast eni wiem do końca jak to jest z tym handi +0 na remis... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Czy jest to liczone tak, ze w przypadku prowadzenia jedna bramką ktorejsc z druzyn w efekcie jest liczone jako remis ? Prosze o dokładni wyjasnienie bo pewnie sobie dorabiam jakas dziwną teorie do tego handi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760 |
Oryginalnie wysłał Noelus: [qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)
Pzykładowy mecz:
Birmingham - Middlesbrough 1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)
[/qb] Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze: 1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu 2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518 |
Oryginalnie wysłał OlenkasLover: [qb] Oryginalnie wysłał Noelus: [qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)
Pzykładowy mecz:
Birmingham - Middlesbrough 1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)
[/qb] Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze: 1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu 2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb] Wykluczone jest ze Middlesborough wygra jedna bramką ? Chyba jest to mozliwe w przpadku handi 2(+1) gości. Chyba własnie na takiej zasadzie działa handicap, ze dodaje sie lub odejmuje jednej ze stron na starcie bramke ? Natomiast co do handi na remis to sa rozne kursy. Normalnie na x jest 3,15 , a w handi +0.0 na x jest kurs 3,70. I własnie nie wiem dlaczego i jak to sie rozlicza.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 80
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Sep 2002
Posty: 80 |
Oryginalnie wysłał Noelus: [qb] Oryginalnie wysłał OlenkasLover: [qb] Oryginalnie wysłał Noelus: [qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)
Pzykładowy mecz:
Birmingham - Middlesbrough 1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)
[/qb] Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze: 1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu 2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb] Wykluczone jest ze Middlesborough wygra jedna bramką ? Chyba jest to mozliwe w przpadku handi 2(+1) gości. Chyba własnie na takiej zasadzie działa handicap, ze dodaje sie lub odejmuje jednej ze stron na starcie bramke ? Natomiast co do handi na remis to sa rozne kursy. Normalnie na x jest 3,15 , a w handi +0.0 na x jest kurs 3,70. I własnie nie wiem dlaczego i jak to sie rozlicza.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> [/qb] Oj pomięszaliście trochu. Zdarzenie handicap X w omawianym przypadku wystąpi jeśli Birmingham wygra dokładnie 1 bramką, a więc 1:0 , 2:1 itp. wówczas od bramek strzelonych przez Birmingham odejmujemy początkowe handi -1 i otrzymujemy nasze zdarzenie remisowe, więc odpowiednio 0:0, 1:1 itd... I dlatego jest róznica kursów między zwykłym remisem, a remisem "handicapowym". Pozdrawiam
|
|
|
Link skopiowany do schowka