Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Dołączył: Jan 2004
Posty: 183
Y
member
member
Y Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 183
Z gory przepraszam za takie pytanie, ale prosilbym o takie lopatologiczne wyjasnienie co to jest handicap i z czym i jak to sie je.
Wiem, ze na stronach mecz.pl jest to wyjasnione, ale jakos tego pojac nie moge...
Nie wiem moze jestem zbyt malo inteligentny [ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ], ale za Chiny Ludowe nie moge tego zalapac...
Z gory dzieki!

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Quote
Oryginalnie wysłał 1_error:
[qb]co to jest i na czym polega handicap??[/qb]
hmm

Trudno opisać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jest powiedzmy mecz A - B 1.40 3.00 5.50

Drużyna A jest faworytem więc kurs jest niski. Dla zwiększenia kursów bukmacherzy stosują handicap. Tzn dodają np +1 bramkę drużynie B i kursy wyglądają następująco

2.10 3.80 2.1 (1 X 2) a by tu weszła 1 , drużyna A musi wygrać 2 bramkami; X to tylko wygrana drużyny A 1 bramką a 2 to remis lub inny wynik:

Masz tu opisy innych handicapów

http://www.mecz.org/index.php?dzial=asian

Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
W
journeyman
journeyman
W Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
Handicup jest do obstawiania na faworytów meczów !
np. Wisła - Świt (1,5) - oznacza że Świtowi dodajesz 1,5 Bramki.
np. Wisła - Świt (1,5)

Wisła - Świt 2:0

Handicup: Wisła - Świt 2:1,5 / oznacza to że Wisła wygrała mimo tego że Świt zaczął z 1,5 bramki więcej.

W punktach bukmacherskich masz tak:
np: Handicup

1 2

888: Wisła - Swit (1,5) 1,35 2,00

Jezeli dasz "1"to znaczy że Wisła musi wygrać conajmniej 2 bramkami, jeżeli dałes 2 tzn że Wisła albo wygra tylko 1 bramka lub zremisuje lub przegra !

Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Jeszcze prościej na zdarzeniach bez remisu.

Wymyślony prze ze mnie przykład NBA:
SA Spurs (-10) - Atlanta
Jak widać handicap = -10
Stawiasz 1 (Czyli San Antonio)
I otrzymujemy przy przykładowych wynikach:
99 : 90 - przegrałeś (99-10 = 89 :90)
101 : 90 - wygrałeś (101-10 = 91:90)
100 :90 - zwrot stawki (100-10 = 90:90)

Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
W
journeyman
journeyman
W Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 63
Nie martw się !! Jeszcze jak długo pochodzisz do STS czy innych to bedziesz opcykany!!

Zapraszam na moje Forum i Sondę !!
PIŁKA RĘCZNA RULEZ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
N
addict
addict
N Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)

Pzykładowy mecz:

Birmingham - Middlesbrough
1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)

Rozumiem, ze stawiając na Birmingham po handi -1 gospodarze maja na starcie -1 brankę i musza wygrać przynajmniej 2 bramkami, zebym dostał wygraną. W przypadku remisu lub przewagi tylko jedną bramką przegrywam zakład.
Przy obstawieniu Middlesbrough po handi +1 gościa dostają jednobramkową zaliczkę na starcie. W przypadku remisu lub wygranej gośći moj zakład tez wygrywa. W innym wypadku tracę.
Jeśli sie myle to prosze mnie poprawić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Natomiast eni wiem do końca jak to jest z tym handi +0 na remis... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
Czy jest to liczone tak, ze w przypadku prowadzenia jedna bramką ktorejsc z druzyn w efekcie jest liczone jako remis ?
Prosze o dokładni wyjasnienie bo pewnie sobie dorabiam jakas dziwną teorie do tego handi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
O
old hand
old hand
O Offline
Dołączył: Aug 2003
Posty: 760
Quote
Oryginalnie wysłał Noelus:
[qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)

Pzykładowy mecz:

Birmingham - Middlesbrough
1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)

[/qb]
Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze:
1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej
X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu
2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu

czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
N
addict
addict
N Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 518
Quote
Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Noelus:
[qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)

Pzykładowy mecz:

Birmingham - Middlesbrough
1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)

[/qb]
Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze:
1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej
X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu
2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu

czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Wykluczone jest ze Middlesborough wygra jedna bramką ? Chyba jest to mozliwe w przpadku handi 2(+1) gości.
Chyba własnie na takiej zasadzie działa handicap, ze dodaje sie lub odejmuje jednej ze stron na starcie bramke ?
Natomiast co do handi na remis to sa rozne kursy.
Normalnie na x jest 3,15 , a w handi +0.0 na x jest kurs 3,70.
I własnie nie wiem dlaczego i jak to sie rozlicza.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

Dołączył: Sep 2002
Posty: 80
R
journeyman
journeyman
R Offline
Dołączył: Sep 2002
Posty: 80
Quote
Oryginalnie wysłał Noelus:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał OlenkasLover:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał Noelus:
[qb]Jesli mozna to mam pytanie o zwykły handicap (nie azjatycji)

Pzykładowy mecz:

Birmingham - Middlesbrough
1 (-1.0) x (+0.0) 2 (+1.0)

[/qb]
Nigdy nie gralem takich handicupow ale na zdrowy rozum to jest tak ze:
1 (-1.0) - stawiajac to stawiasz ze Middles musi wygrac dwoma bramkami lub wiecej
X (+0.0) - to jest zwykly X w meczu
2 (+1.0) - stawiajac to stawiasz X2 w meczu

czyli wynika z tego ze wykluczona jest tu mozliwosc ze Middlesborough wygra jedna bramka. Przez co kursy sa na pewno na pierwszy rzut oka zachecajace <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> [/qb]
Wykluczone jest ze Middlesborough wygra jedna bramką ? Chyba jest to mozliwe w przpadku handi 2(+1) gości.
Chyba własnie na takiej zasadzie działa handicap, ze dodaje sie lub odejmuje jednej ze stron na starcie bramke ?
Natomiast co do handi na remis to sa rozne kursy.
Normalnie na x jest 3,15 , a w handi +0.0 na x jest kurs 3,70.
I własnie nie wiem dlaczego i jak to sie rozlicza.... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> [/qb]
Oj pomięszaliście trochu. Zdarzenie handicap X w omawianym przypadku wystąpi jeśli Birmingham wygra dokładnie 1 bramką, a więc 1:0 , 2:1 itp. wówczas od bramek strzelonych przez Birmingham odejmujemy początkowe handi -1 i otrzymujemy nasze zdarzenie remisowe, więc odpowiednio 0:0, 1:1 itd... I dlatego jest róznica kursów między zwykłym remisem, a remisem "handicapowym".

Pozdrawiam


Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, betowiec, forty, Sensei, alfa), 3,061 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,813
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1