|
|
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306 |
EGBA, europejska organizacja skupiająca firmy bukmacherskie zaskarżyła polską ustawę hazardową
http://www.rp.pl/artykul/706160,712489.html Nie wiem czy w przeszłości zdarzały się już tego typu skargi i jaki był efekt, ale jedno wydaje mi się nader pozytywne - chyba wreszcie wytworzyło się jakieś lobby netowych w polskiej sprawie. Może jednak nie jesteśmy dla nich - jak to utrzymywali niektórzy - takim trzecim światem. Oby.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397 |
Siatkarze z Trento podczas Final Four (które startuje już w najbliższą sobotę) wystąpią ze znakami zapytania ... na koszulkach. Wszystko przez polskie prawo, które zakazuje reklamowana zakładów bukmacherskich... Włosi są oburzeni. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
The God of GamblersGreat story about gambling industry in Macau http://t.co/dzxIkUq0
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
http://www.pokertexas.pl/newsy/problemy-z-hiszpanskimi-licencjami/"Firmy ubiegające się o licencje będą musiały zgodzić się na zapłacenie podatku za ostatnie cztery lata! To oznacza, że wielu największych operatorów może wycofać swoje wnioski licencyjne. Jak podaje strona Pokerfuse.com bwin.party zapłacić miałoby 60 milionów euro, Sportingbet 50 milionów, a PokerStars nawet 200 milionów. Paradoksalnie w najlepszej sytuacji są firmy, których dotychczasowa obecność na hiszpańskim rynku była niewielka." ps. to się nadaje do śmiesznei żałosne zarazem
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
@ Agassi No ale robią jakiś ruch w stronę legalizacji. I nie traktują pokera jako szkodliwy społecznie hazard  Im gorzej tym lepiej. Im więcej socjaliści zabrali z kieszeni podatników i im więcej stracili, tym chętniej wyciągają łapę po inne dochody. A wtedy bzdury ideologiczne, wymyślone wcześniej, przestają obowiązywać. Liczy się już tylko kasa. Ten 1 czerwca traktowałbym jako pierwszą przymiarkę. I postawiłbym na dalszą liberalizację w czasie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
http://www.pokertexas.pl/newsy/dunskie-porozumienie-pierwszym-krokiem-do-ujednolicenia-prawa-w-ue/"Porozumienie to jest także częścią nowego prawa obowiązującego w Danii. Na jego mocy operatorzy posiadający licencję jednego ze wspomnianych urzędów będą mogli oferować swoje usługi duńskim graczom bez potrzeby lokowania swoich serwerów w samej Danii." to się Panie art nazywa właściwy krok w kierunku legalizacji takiego ujednolicenia prawa w UE Sobie życzymy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
http://www.e-play.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2423:celnicy-zap%C5%82ac%C4%85-za-automat&Itemid=34 ".....Dzisiejszy wyrok jest prawomocny z natychmiastową klauzulą wykonalności a kwota odszkodowania wyniesie ok. 50 tys. złotych. Sędzia w długim uzasadnieniu odrzucił wszystkie argumenty celników i podtrzymał stanowisko reprezentowane przez stronę spółki Aplauz." Kapica 3maj się 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Polska ustawa o grach hazardowych wymagała notyfikacji Komisji Europejskiej, która oceniłaby ją pod kątem zgodności z unijnym prawem. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Polska tymczasem argumentowała że nie było takiego wymogu. [ Linked Image] Dosłownie kilka minut temu, wszyscy z branży hazardowej wstawili butelki szampana do lodówek! Unijny Trybunał Sprawiedliwości właśnie ogłosił, że polska ustawa o grach hazardowych jest niezgodna z prawem UE!!! Co to oznacza? Kapica ma przej***ane! Wszystkie dotychczasowe postępowania na podstawie tej nielegalnej ustawy zostają wstrzymane, a dotychczasowe orzeczenia będa mogły być skutecznie podważone. O odszkodowaniach nie wspomnę! Poseł Kalisz własnie na TVP Info wspomniał, że w Luksemburgu w kuluarach mówi się o odszkodowaniach nawet kilka miliardów euro! Politycy Platformy Obywatelskiej z Kapicą, Bonim i Tuskiem niech teraz zapłacą z własnej kieszeni!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
 PO
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
Ciekawe - jesli trybunal orzekl ze rzad zaniechal ratyfikacje to znaczy ze cala ustawa jest do kosza.
Pewnie beda mieli jakis krótki okres na nowelizacje tym razem z unijna ratyfikacja.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769 |
Pewnie o to im chodziło  teraz się podzielą kolesie milardami z odszkodowan, które wiadomo kto zapłaci 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 714
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2003
Posty: 714 |
Pewnie o to im chodziło  teraz się podzielą kolesie milardami z odszkodowan, które wiadomo kto zapłaci  Myślę podobnie Przecież aż takimi idiotami nie są aby mieć nadzieję że przed KE to przejdzie...W tym kraju już naprawdę nic mnie nie zdziwi
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
he,he Sosna żałosny klakierze czekam na przeprosiny 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Ciekawe - jesli trybunal orzekl ze rzad zaniechal ratyfikacje to znaczy ze cala ustawa jest do kosza.
Pewnie beda mieli jakis krótki okres na nowelizacje tym razem z unijna ratyfikacja. procedura samej notyfikacji potrwa jak zwykle minimum 6 miesięcy a skończymy tak samo jak Grecja 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
Teraz tylko patrzeć jak bukmacherzy zaczną się reklamować jak przed tym bublem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Teraz tylko patrzeć jak bukmacherzy zaczną się reklamować jak przed tym bublem. w dodatku legalnie wracając do porządku prawnego sprzed tego gówna 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
Teraz tylko patrzeć jak bukmacherzy zaczną się reklamować jak przed tym bublem. w dodatku legalnie wracając do porządku prawnego sprzed tego gówna  Na miejscu Lecha czy Wisły też bym tych pajaców zaskarżył że stracili sponsorów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Cała Ekstraklasa może teraz żądać odszkodowania za utratę sponsora w postaci bodajże Unibetu ps. może przy tej okazji ta ustawa trafi wreszcie pod obrady Trybunału Konstytucyjnego 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 638
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2009
Posty: 638 |
Cała Ekstraklasa może teraz żądać odszkodowania za utratę sponsora w postaci bodajże Unibetu  I z czego cieszysz? Odszkodowanie zapłaci Tusk,Kapica,czy każdy obywatel Polski?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|